Keresés

Részletes keresés

ivanandras2 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 802

Hello

 

Van valaki, aki a telcnél vizsgázott mostanság ? Segítség kéne...

SZÖCSKE Creative Commons License 2007.05.22 0 0 801
KITEX
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.21 0 0 800
már nem, azt is rendbe rakták augusztusban
Előzmény: boher (799)
boher Creative Commons License 2007.05.21 0 0 799
TELC
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.20 0 0 798
augusztus óta nem nagyon van oylan, hogy 'egyszerű' mert restandardizálták mindegyiket

az euro annak való, aki hatékonyan , gyorsan kommunikál, (nemcsak szóban! )
nem gond, ha a kisebb nyelvtani problémái vannak

sztem nem könnyű viszont nagyon hiteles és életszerű nyelvvizsga
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Pelle Creative Commons License 2007.05.20 0 0 797
Köszi a tanácsokat! Ha kérdésem lesz, megkereslek, köszi előre is.
Előzmény: Angel DC (795)
_vadaszg_ Creative Commons License 2007.05.20 0 0 796
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legegyszerűbb angol középfokú nyelvvizsga? A diplomához kellene...
Nézegettem az EURO-t, erre mit mondtok?

Előre is köszönöm
vadaszg
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 795
a szaktanárnak kutya kötelessége utánajárni a nyelvvizsgának amire felkészít, de amúgy sztem sok idő ha alaposan be akarja magát dolgozni egy típusba


a sample set-ek hasznosak, de mérésre, nem fejlesztésre, ahhoz kell szakember, h megmutassa hogyan lehet hatékonyan és gyorsan oldani ezeket, hiszen a nyelvvizsga kommunikációs hatékonyságot mér leginkább

ami jó hír, h ez nem felesleges, mert valós élethelyzetekben tanulod meg gyorsan megoldani a szitut, célnyelven

ja, jut eszembe , te C1-re mégy , egy sample set van forgalomban, plusz amit le is tudsz tölteni a honlapról

ha konkrét kérdéseid merülnek fel, szívesen válaszolok, de itt, a neten nehéz hatékonyan segíteni

ami alap minden C1-nél: magnóhallgatás, csinálj transcriptiont, olvass regényt angolul minden este, mivel az angol nyelvtan, úgy ahogy van, már elvárás a B2-n, a C1 pluszban a kellemes, testhezálló, választékos rutinos nyelvhasználatot feltételezi, a szókincsen rengeteg fog múlni

illetve, amiben én hiszek minden hatékonyságot mérő nyelvvizsgánál: h tud egyes feladatoknál h konrkétan mit várnak tőled, ne ott kelljen értelmezni az instrukciót, nem lesz rá időd


Előzmény: Pelle (794)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 794
Köszi, meg is néztem, ez is szimpatikusnak néz ki.
És ahogy visszaolvasok, te értesz is hozzá elég jól, úgyhogy ha nem gond, feltennék még pár kérdést:
A honlapon megrendelhető kis teszkönyveket ismered? Ajánlod? (Euroexam Practice Test C1 - Set 1 és 2)

Milyen egyéb könyvet ajánlanál? Jelenleg Michael Vince "Advanced Language Practice" könyvét forgatom, tetszenek a feladatok, jók a nyelvtani magyarázatok, jöhet még valami hasonló akár, vagy bármi, ami segíthet.

Még annyit, hogy azért nem teljesen autodidakta módon csinálom, hanem rendszeresen konzultálok tanárral, de ő sajnos nem nagyon ismeri a nem origós vizsgákat.
Előzmény: Angel DC (793)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 793
EURO
Előzmény: Pelle (792)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 792
Sziasztok,

szeretnék év vége körül angol felsőfokút szerezni, középfokúm már van régóta, viszonylag nagy a szókincsem, angolul nézek sorozatokat, ilyesmi. A nyelvtannal állok hadilábon valamennyire (németül meglehetősen jól tudok és emiatt annak a nyelvtanát alkalmazom az angolon...), de most ennek is nekifeküdtem és tanulom.

A kérdésem, hogy melyik nyelvvizsgát ajánljátok, olyan kellene természetesen, amit tényleg elfogadnak felsőfokúként és nem csak valami lenézett alibi-papír. Néztem az ECL-t, szimpatikus, de úgy látom, megoszlanak a vélemények róla.
bevus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 791
A munkahelyem a 22 kerületben van, a lakás a 17-ben. Valahol ezektől elérhető távolságban lenne jó.
Előzmény: Angel DC (790)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.14 0 0 790
helyileg hol?:)
Előzmény: bevus (789)
bevus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 789

Sziasztok!

 

Olyan angol tanárt keresek, aki fel tud készíteni felsőfok ECL-re, számlaképes és tudja vállalni a délután 17.30 u utáni időpontot illetve a szombat délelőttöt. Előre is köszönöm a segítséget.

Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 788
a saját tanárához kizárt dolog
persze az tény, h ehhez kell egy tanár aki jelzi a listán h kiket ismer

etikai nyilatkozatot írunk alá a vizsgázókkal kapcsolatosan
én behatóbban az Euro-t ismerem, de nagyon komolyan szabályozottak ezek a vizsgák

abban igazad van viszont h emberi tényező van mindenhol
Előzmény: balboa007 (787)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 787
Angel, még egy utolsó felvetés! Ahol én voltam, ott ottani tanárok voltak, igaz én nem abba a suliba járok, dehát szerintem aznap biztos vizsgázott kb 40-50fő, de lehet több is! Ha minden igaz 2fajta vizsga egy helyen zajlik.tehát biztos van olyan,aki a tanárához kerül! Mert nincs nagy választási lehetőség!
Előzmény: Angel DC (785)
szolocukor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 786
nagyon köszi! :)
Előzmény: Angel DC (781)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 785
NEM:)
épp hogy nem:)
országosan választják ki és szeretnek variálni és saját tanítványt amúgy se vizsgáztathat senki
Előzmény: balboa007 (784)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 784
tehát akkor mindenféleképp az adott iskola tanárai a vizsgáztatók?
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 783

aki kérdezett az angol szakos volt, viszont a kollégája nem! És a papírok a kollégánál voltak, tehát ez a nagyon érdekes!

Előzmény: Angel DC (782)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 782
ez azért elvi lehetetlenség mert manapság pl már az anyanyelvi tanárok, akiknek nincsen nyelvtanári végzettségük, azok sem vizsgáztathatnak, visszavették a papírjukat..
hogy ne szakos vizsgáztasson, az elképzelhetetlen
Előzmény: balboa007 (778)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 781
be, persze

ne parázz:) nincs ebben semmi bűvészkedés
Előzmény: szolocukor (776)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 780
a vizsgaközpont dönti el
minden vizsgáztató eleve bejelenti h hol áll módjában vizsgáztatni (pl én pesten és egerben)
aztán mikor szervezik akkor előte 2-3 héttel rám csekkolnak h jó-e nekem az adott időpont és hely
hogy ki lesz a párom és mi a vizsgaanyag, azt a vizsga előtt 15-25- perccel tudom meg, amikor megyek vizsgáztatni

Előzmény: balboa007 (779)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 779
Angel DC: azt megkérdezhetem,hogy arról mikor döntenek,hogy a vizsgákon melyik tanár vizsgáztat és ezt ki vagy mi szabja meg?
Előzmény: Angel DC (775)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 778

Grundwort, ez a bizonyos tanár csak egy szakos tanár, ezt biztos forrásból tudom, olyanoktól akiket tanít! Az én esetemben inkább arról van szó, hogy a tudásomat nem akarják elismerni,mert az életben igen is boldogulok a nyelvismeretemmel! Legalábbis, Angliába nem tudtak eladni, nem tudtam eltévedni és még éhen se haltam.... Szóval vicc az egész rendszer!

 

Előzmény: Grundwort (773)
szolocukor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 777
Még egy felesleges (?) kérdés :

az ugye nem gond,ha 'idegesít' hogy még nincs felrakva a terembeosztás a júniusi nyelvvizsgához (még mindig a máriusi van fenn), vagy csak nekem probléma hogy még nem tudom pontosan mikorra és hova kell mennem? Nem a pestibe, vidékibe megyek.

Csak így 3,5 héttel előtte már kezdene érdekelni, hogy mégis mi lesz előbb szóbeli vagy írásbeli, tekintettel arra, hogy azt írják a honlapon hogy a szóbeli az írásbeli előtt van 2 héttel VAGY pedig utána.

Kicsit szerintem lutri jellege van,hogy mit kap az ember...
szolocukor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 776
Ok,köszi!

De amúgy pl. be lehet vinni mindkettőt (magyar-angolt,angol-magyart)?
Tudom hogy béna kérdés, de először megyek nyelvvizsgázni és úgy kb. elég sok mindentől parázok :DDD De majdcsak minden rendben megy...
Előzmény: Angel DC (775)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 775
egynyelvűt Isten ments nyelvvizsgakor hazsnálni, mégha egyébként áldásos is..


a való világban a szótárból új szavakot kotorászunk ki, vizsgakor meg sok esetben csak biztonságérzet a szótár, csak akkor használj új szavakat ha végképp nem ajánl a szótár fel olyat, amit ismersz
Előzmény: szolocukor (774)
szolocukor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 774
Hello!
Lehet hogy kicsit hülye kérdés,de a BME-féle nyelvvizsgán, ahol lehet szótárt használni, mit lehet vinni?

magyar-angolt és/vagy angol-magyart, vagy egynyelvűt?

Köszi előre is a válaszért!

Grundwort Creative Commons License 2007.05.07 0 0 773

Csak a teljesség kedvéért...

 

Van egy tanítványom, akinek eddig 70 német órája volt velem, és lazán megoldotta azt a mintaérettségit, amit egy éppen érettségiző (amúgy közepesre lezárt), a németet legalább 4 éve tanuló ismerősöm csak igen-igen nehezen.....

 

Magyarul, héna a "habokra" kapsz jó jegyet. A tanárnál jó, de az "életben" édes kevés.

 

Egy másik hozzászólásodra: Vannak két szakos nyelvtanárok is.....(pl. angol-német)

Előzmény: balboa007 (765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!