Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75076

"Szilóval kihúz, kész."

 

És akkor az oda lesz "betonozva" ? Mi van ha mozdítani kell ?

Előzmény: halaloszto (75071)
kuglófsütő Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75075

Köszi, írtam e-mailt. :)

Előzmény: sylvanus67 (75074)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75074

Igen, remélem tudok.

Előzmény: kuglófsütő (75066)
stevemegane Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75073

Köszönöm szépen a jó tanácsokat.

 

Sokat segítettél, igyekszem megfogadni.

Előzmény: Törölt nick (75072)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.15 0 0 75072

Lemosható festékekről beszélek. 

Olyan festőt keress, aki géppel fest. Aki nem géppel fest, az a sarkokba ecsettel  és a síkokon hengerrel fest. 

Akkármilyen jó szaki, nem csinálja meg azt, hogy az ecset és a henger texturája a falon ugyanaz legyen. 

Burkolás elött fesse át, Sto márkájú beltéri festékkel. Szedd szét a nettet ha kell, de ilyet vegyél.

Az fajlagosan is  a legolcsóbb. Egy rétegben a pisztollyal két irányban áthúzva tökéletesen fed, ha a glett rendesen meg van csinálva (max 1o százalék víz, elötte jól leporszívozni és lealapozni a Sto alapozóval)

 

Aztán minden burkoló készítse el a munkáját (kivébe a fürdőszobákat, azokat a csempe után kell kifesteni). És a festő kicsi hengerrel javítsa ki a hibákat, kéznyomokat. A Sto festék összeszárad, nem látszik a javítás.

Ha más márkájú festékkel festess, akkor le kell mindent fóliázni és ki kell fújni géppel még egyszer mindent. Na javíts rá hengerrel, mert látszani fog, ezer- egyig.

A szegőléceket ki kell húzni fehér szilóval, univerzálissal, mert az nem létezik, hogy a szegő színtjén a fal egyenes legyen.  Persze ha a fal féhér. Ha nem akkor a szegő színének megfelelő szilóval. Minimum 9cm magass szegőt tegyél mindenhova, ha jót akarsz magadnak.

A villanykapcsolókat -aljzatokat a burkolás után szereltesd fel és minden lámpát is, ami nem csillár, a villanyszerelők sem dolgoznak gumikesztyűvel. Azokat le kell ragasztani.

 

 

Magyarázd meg a szakiknak ezt a sorrendet, mert sem Te sem ők nem fogják idegrendszerrel bírni egymás után a javítgatásokat.

Hónapokat el lehet b"szni egy finiszmunka befejezésével.  Figyelj oda nagyon minden szaki munkájára. Akinek a munkája nem tetszik, azt azonnal dobd ki. 

Egy gyenge szaki tönkreteheti az összképet.

A parkettára tegyél kartont, papírszallaggal leragasztva. Amikor bútorozol, csak a bútor alatt vágd ki a kartont.

A glettolókat ne engedd el, ameddig tisztára nem pucolják az ablakok kereteit, ha rásült a papírszallag, van egy spéci szer ami leszedi a ragasztót, a felületkezelés bántása nélkül. Nagyáruházakban kapsz, amúgy egy káliumos szappanszerűség. 

 

Előzmény: stevemegane (75068)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75071

A ház egy csomószor ki lesz festve úgy, hogy már bent van a burkolat. A nulladiknál szép hogy nulla festék vana parkettaszegőn meg hasonlók, de az első újrafestés után már annak úgyis annyi.  A festőnek képesnek kell lennie vigyázni, gyakrabban fest burkolt házban mint burkolatlanban.

 

A burkoló viszont nem tud úgy padloponozni, ragasztót keverni, alapozózni, szegélyt ragasztani hogy ne fröcskölje össze a falat. Nincs hozzászokva hogy erre figyeljen.

 

 

Viszont egy fontos tanács: konyhába csempét csak azután, hogy bent van az alsószekrény és a pult. Sehogy másképp nem csinálnám. Szépen tesz a pultra egy 3mm valamit, arról indítja a csempét, ami így  a pultra lóg. Szilóval kihúz, kész.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (75070)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75070

én személy szerint - a festőt választanám - tehát felülről lefelé...

 

ha lerakják a burkolatot, akkor onnantól kezdve a festőnek (is) kell arra figyelni, óvni kell, takarítani kell a padlót, stb.. idő, pénz, rengeteg macera (leesik valami a létráról, eltörik, sérül egy járólap vagy szalagparketta, cserélni kell, stb)..

 

a szegély miatt úgyis vissza kell jönni a festőnek javításra..

festés után vársz 1-2 napot, frankón kiporszívózol meg kitakarítasz, és kezdhet a burkoló..

Előzmény: stevemegane (75068)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75069

Az alaptest a színes metszet szerint lemezalapozás. Az nagyobb mint a 30x90. Ezért nem értem még mindíg.

Előzmény: Xtremehun (75064)
stevemegane Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75068

Sziasztok!

 

Családi ház építésünk a burkoláshoz, festéshez érkezett.

 

A festő is és a burkoló is azt szeretné, ha ő jönne először és utána a másik szakember. Nyilván e mögött az lehet, hogy egyik sem szeretné, ha neki kellene vigyázni a másik szaki munkájára, hogy ne kenje össze. Mondjuk a festő annyit elmondott, hogy ő a legvégén még visszajön az esetleges javításokra.

 

Kérem segítsetek benne, hogy melyik módszert szokták alkalmazni, kit érdemes először odaengedni a házhoz?

 

Köszönöm.

Kisfiatal Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75067

Ki lett bontva egy ablak, és ezt találtuk:

 

Egy sor tégla az ablak fölött, a tégla fölött pedig már beton van, ami vagy áthidaló, vagy már a födém? Vas ablak volt egyébként.

Közben olvastam, hogy egy sor téglát sem szabad ráterhelni a műanyag ablakra(az lesz). Kérdésem: kiszedjük azt a sor téglát és tegyünk a helyére pl XPS-t? 

Az emeleten meg olyan ablak(vas) is van, aminél sztem nincs is áthidaló..

kuglófsütő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75066

Sylvanus, látom, te most bontottál le egy házat, tudnál segíteni akár priviben is?

kuglófsütő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75065

Sziasztok, épületbontással kapcsolatban tudtok segíteni?

Kb. 130 nm-es vályogházról van szó, elvileg bontási tudomásulvételi eljárás keretén belül elbontható. Meg lehet ezt úszni valahogy 1-1,5 millió alatt? Tudomásulvételinél is kell bontási terv, kivitelező, stb?

Xtremehun Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75064

Ez az alaptest vasalására vonatkozik d5 vas pedig a kengyel 

Előzmény: Töck Jenő (75063)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75063

"Alap mérete 30x90"

Ezt nem értem.

A vasalás lényegében megfelel, de kell vízszintes vas is. Fölúszás? Megjegyzés: átm 5mm az nem igazán vas, de elmegy. Miután a zsalukő függőleges vasalása nem túl erős, ezért vízszintesből nem ártana az átm.8-as. Viszont sarokmerevre kéne vasalni. Ha csak simán vége a vasnak a fal végénél az nem sarokmerev. Ha szigetelni kell arra nem a zsalukő a nyerő.

Előzmény: Xtremehun (75062)
Xtremehun Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75062

Üdv.

 

Közmű fogadót építenénk és 30 -as zsalukővel  184 cm magas lenne kérdésem az lenne hogy a mellékelt képen látható alapnak megfelelne a vasalása 

 

Piros d10 betonacél

Sárga d5 betonacél kengyel 22x80cm vaskengyel 

Alap mérete 30x90 

 

elemes Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75061

valószínűleg megfelelő kavics is kellett volna (közepes, vasbetonhoz valót használtunk)
adalékot (plastol cnf) használtam, hogy kevesebb keverővízzel is be lehessen dolgozni.

valószínűleg gépi tömörítés (tűvibrátor) kellett volna, de hát kb 15 éve azt sem tudtam,

hogy létezik ilyen szerkezet. no mindegy, a csempézés szemre jobban néz ki, takarítani

is egyszerűbb (1-2 évente lesikáljuk).

Előzmény: Töck Jenő (75059)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75060

Azt tudom, hogy szigoríthatnak, de itt szerintem arról van szó, hogy az OTÉK által engedélyezett dolgot a HÉSZ felülír, úgy hogy arról a szövegrészről említést sem tesz a HÉSZ, vagyis

a.) nem mondja ki a HÉSZ, hogy az a szövegrész érvényét veszti

b.) nem mondja ki a HÉSZ, hogy a szövegrész helyett más lép életbe.

 

Ez kicsit furcsa nekem, de nem vagyok jogász.

Előzmény: Töck Jenő (75031)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.14 0 0 75059

Vízzáró betonhoz megfelelő szemeloszlási görbéjű sóder is kell. A beton konzisztenciája is számít. Magas víz-cement tényező nem előnyös. Rendesen kell tömöríteni is.

Előzmény: elemes (75058)
elemes Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75058

csináltam 8 m3 földalatti ciszternát, az esővíz tárolására.

 

olyan cementet vettem, amire azt mondják, hogy vízzáró beton lesz belőle.  nem lett.

(nem emlékszem a fajtájára, lehet, hogy átvert a tüzépes, nagyon balek arcom van).

úgyhogy kiszárítottam aztán bekentem a belsejét bitugéllel (vizes emulziós szurok).

sokkal lassabban szivárgott, és amikor már csak egyharmad volt, megállt a szivárgás.

megint kiszárítottam, megvettem a legolcsóbb mázas falicsempét és beburkoltam

 

alulról a feléig fuga nélkül. ez így van tíz éve, és azóta nem szivárog semennyit. 

Előzmény: Törölt nick (75057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75057

Köszi, már végigolvastam az egész szabványt.  

Nem az első munkánk, mindig CEM 1 42.5-est használtunk, az síma portland klinker- adalékok nélkül. 

Lehet kapni zsákos CEM II A-LL, aminek max.2o%-ka mészkőpór. Azzal kéne helyetesíteni a puccólán cementet. 

A vakolásokat NHL-3.5 hidrauliskus meszes malterrel csináljuk. 

Előzmény: elemes (75056)
elemes Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75056
Előzmény: Törölt nick (75047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75055

Verd le a tégláig a vakolatot, kend be jó vastag mészpasztával a falat és várj 2.5 hónapot. Szellőztess. Aztán vakold vissza. 

Az EPS alatt kicsapodott a kondenz a hideg falon. 

Előzmény: realsaw_2 (75053)
0l0 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75054

A régi festéket szerintem célszerű lekaparni nedvesen. A vakolatot nem bántanám inkább hagynám, hogy szellőzzön a jó időben pár napig, mielőtt ráereszteném a festőt. A műanyag  lambéria mögött nem csoda, hogy bedohosodott.

Előzmény: realsaw_2 (75053)
realsaw_2 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75053

Sziasztok!
Tanácsot, véleményt szeretnék kérni. Adott egy, most vásárolt, 70ben épült, régi nagyméretű tömörtéglás ház, fafödémmel, stukatúrral.Az előző tulaj a két nagyszobában a külső falakra belülről feltett kátránypapírt, hungarocellt, majd arra műanyag lambériát. Penészes és mocskos volt a lambéria tetejénél a fal illetve a falsarkok. Gondolom nem tudott szellőzni.Most elbontottuk a lambériát és vakargatjuk a falról a kátrányos meszes maradványokat is egészen a régi "hengerelt" falfelületig.

FEstő azt mondta addig elég lesz, mert maga a fal, a vakolat stabil és telibe glettelve festhető lesz majd. Viszont én közelről érzek valamiféle savanyú-dohos szagot ennél a falnál, ha totál közelről szagolom. Család és festő szerint az új festés után nem fogom érezni, sőt van aki nem is érzi...

 

A kérdés: Szerintetek nem az lenne a biztosabb megoldás ha levernénk totál tégláig a vakolatot? IGaz ez nagyobb munka és több költség lenne. A vakolat jó, nem málik, stabil.


Vagy ez csak a régi hengerelt festék szaga ami "bepálott" az EPS alatt?


Esetleg csiszoljuk le a hegerelt régi részt is a szürke vakolatig?


Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75052

Hidalapokra való, azt olvastam.

De köszi. 

Előzmény: Töck Jenő (75051)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75051

Ehez nem tudok hozzászólni, régen talán gyártották Mo.-on. Holnap rákérdezhetek egy cement-szakértő kollégánál. De itt sem volt elterjedve.

Előzmény: Törölt nick (75050)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75050

Mi értelme lenne a talpszelemenek alá ebből készíteni a vb koszorúkat? Nem gyártják nálunk egyik gyárba sem, mert nem volt rá igény, egy műemlékes főmufti beírta a tanulmányába és most szívok.  Azt mondja, nem tesz jót a portland cement a régi tégláknak.  

Előzmény: Töck Jenő (75049)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75049

Az S54 az nem azonos a puccolán cementtel.

Előzmény: Töck Jenő (75048)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75048

Tudomásom szerint végül is beton lesz belőle, látni még nem láttam olyan betont ami puccolánnal készült. Szerintem valamilyen (szulfát?) korrózióállósága és valószínüleg a színe különbözteti meg a portland cementtől. Az S54-es szulfátálló az sokkal sötétebb volt, kiváló szulfátállósággal és minden más vegyszerrel szemben csökkent ellenállóképességgel. Úgy emlékszem, hogy ott láttam, hogy hány mg/liter szulfáttartalomnál milyen cementet és milyen adagolással kell használni. Mintha a kohósalak portland cement helyettesítője lett volna.

Előzmény: Törölt nick (75047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 75047

Műemlék épületben van értelme használni? Asszem teljesen vízálló.

Előzmény: Töck Jenő (75046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!