Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2508

Rozim, ezt még én sem hallottam senkitől, pedig már egy jó ideje olvasgatom a hozzászólásokat.

Ilyet senki nem irt, hogy 4 napig! nem kellhet fel.Ez egy nagy butaság.

Mindenki azt irta, hogy pár óra mulva már kiment a mosdóba, és utána mindennap többet sétált.Persze sarkon és külső talp élen, de mozogtak.

Ezt nem értem, miért mondta a dokid.Ja, és hogy nagyon fog fájni!! Hogy mondhat ilyet egy orvos a betegének!!

Érdekes, még ezt senkitől nem hallottam:)Persze az első lépések biztosan érzékenyek, de azért nagy fájdalmat nem éreznek utána.

Kinél voltál és hol müteted a lábad??? Most már nagyon érdekel:)

 

Előzmény: Rozim (2506)
Szuzy86 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2507

Rozim!!

 

Én nem értem hogy miért ne kelhetnél fel 4napig??? Nekem is az egyik lábam műtötték és én is altatást kértem! De én már délután kimehettem a mosdoba jarokerettel,és a harmadik napon a orvosom mondta hogy jo lenne ha ráálnék külső talpélen mert akkor a bokám fogja bánni!!

És az is hogy nagyon fog fájni ??!! persze nyilván fáj és nem jo érzés de amennyire engem is megijesztettek hozzáteszem nem az orvosom hát ,hat kellemes meglepetés volt mert sokszor 12ora munka után sokkal jobban fájt a butykom!! mint mitán megmutotték. :D Hát nem értem az orvosodat!!

Rozim Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2506

Megvan a műtéti időpont. Én kértem. A szülinapomra (06.04). Azonban elkeserített az orvos, mert azt mondta, hogy 4 napig nem kelhetek fel az ágyból. Most már nem is a műtéttől félek, hanem a ksizolgáltatottságtól, 4 nap ágytál???? Nagyon durva!!! Nem értem, hiszen csak az egyik lábamat fogja műteni, esetleg tolószékkel miért nem lehet "kikelni" az ágyból? Másnak is így volt, hogy ágyhoz kötöttség volt a műtét után?? 

Ja még azt mondta, hogy nagyon fog fájni. Mondjuk gondoltam, hogy nem egy fogkő leszedés lesz....

Május 23.-án megyek az altató orvoshoz, és azt mondta, a dokim, hogy vele "üzletelhetek". Én nem akarom hallani, hogy törnek és fűrészelnek, a gerincszuritól pedig egyenesen tartok, úgyhogy mindenképpen altatást fogok kérni....

Hát ennyi volt velem ma.

Akinek van tapasztalata hasonlóról szívesen vezem ha megosztja velem!

Mindenkinek kitartást, és sok erőt kívánok!!

Rozim

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2505

értem. Én is találtam egy ilyen adatot, még amikor a haránt mütétem volt, hogy a bal lábam 20 %-ban van elferdülve.

Tegnap voltam az altató orvosnál, már minden kész, csak az időpontra várok.

Mondta, hogy gerincérzéstelenités lesz.

Kérdeztem, hogy akkor mindent hallok?

Azt mondta lehet még mellé kérni egy bódítást, és akkor nem nagyon érzékelem a külvilágot.

Én kértem:)

És elötte nap kell bemennem, tehát 5.én. azt mondta a főnövér, hogy ráérek 10 körül bemenni, mert a mütét csak másnap lesz.

A Mády doktor úr elötte befekteti a betegeit.

 

Előzmény: Rozim (2504)
Rozim Creative Commons License 2014.01.21 0 0 2504

Kedves Ágica6105!

 

Onnan tudom, hogy megröntgenezték, és az adjunktus úr ezt írta a vizsgálati leletemre. Csütörtökön a műtéti időpont lefixálása miatt fogok menni, illetve a bennem felmerült kérdéseket szeretném feltenni neki. 

Remélem, hogy nyárra tud adni műtéti időpontot. 

Neked nagyon sok sikert kívánok!!

 

Üdv, 

Rozim!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 2503

Rozim, Te még csak konzultációra mész, vagy már időpontod is van?

Honnan tudjátok , hogy hány százalékban van eldeformálodva az ujjatok, ezt sosem értem:(

Nekem még ezt senki nem mondta.

Hol szeretnéd és kivel megmütetni a lábad?

Várjuk a fejleményeket!

Én holnap megyek az altatóorvoshoz az ortopéd Klinikára, és már minden más el van intézve, már csak az 5.ét várom!

Előzmény: Rozim (2502)
Rozim Creative Commons License 2014.01.21 0 0 2502

Kedves Nelli80!

 

Köszönöm a segítséget, és a bíztatást. Nekem az egyiken 30 a másikon 20 fokos az deformitás. Tavaly, amikor először voltam azt mondta az orvos, hogy Wilson műtét lesz, de itt már annyi féle variációt olvastam, mindenkinek máshogy más elnevezéssel, nem is tudom igazából, hogy milyen mondjuk a Wilson..... 

De majd most csütrötökön megyek és remélem kapok kielégítő választ az összes kérdésemre. Bízok a gyors gyógyulásba is, ami remélem a koromból kifolyólag így is lesz.....

 

 

Mindenkinek sok sikert és gyors gyógyulást, és egy nagyadag bátorságot, hogy belevágjon a műtétbe!!!!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 2501

Akkor Te nagyon ügyes vagy, 10 nap után már cipőben:) és shoppingolsz?

Ez igen!!

Azért csak óvatosan, azt mondják, fontos, hogy az elején nagyon kiméljük és betartsuk, amit a doki mond.

Elhiszem, hogy tetszik,amit látsz, én is alig várom, hogy ne legyen ott az a bütyök!!

Nem félek, sőt várom már, szeretnék már tullenni rajta és gyorsan gyógyulni, hogy elmehessek már dolgozni!

Három hónapja itthon vagyok, megszünt a munkám, és most a mütét miatt még nem is tudok nagyon keresgélni, de ha februárban itthon fekszem, akkor nagyon intenziven arra koncentrálok, de mi van ha behivnak esetleg interjura? hát nem tudom mi lesz, de a mütétet nem akartam lemondani.

Márciustól pedig már dolgozni szeretnék!

Sikerülni fog! Csak pozitivan:)

Előzmény: Szuzy86 (2500)
Szuzy86 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 2500

Ágica!!

 

Hát nagyon rossz volt megijedtem!! Furcs mert azota mintha görcsölne a labujjam meg néha mintha zsibbadas atfutna rajta de csak az első két labujjamba:(( Hat majd holnap reggel kiderul addig para...

 

Engem tatabányán műtöttek( bal láb ..rosszabb)  és nagyon meg vagyok elégedve!Elösször azt mondta a doki hogy nekem is csavar lesz benne aztán a műtété után közölte  hogy mivel még "fiatal" :D vagyok megtudtak annélkül csinalni.(annyi hogy igy két napot kellett bent fekudnom)  Hogy ez most mit jelent nem tudom!

Engem altattak bár nem bántam meg mert semmi problémam nem volt sot (szerdan reggel volt a mútet) csutortok estig szinte csak aludtam néha egy kicsit fent voltam és szinte nem is foglalkoztam a fajdalommal!!!

De mikor meglattam ébredés utáán háát nem is foglakoztam azzal hogy faj csak csodaltam mert bekotve is annyira szép volt :DDDD hihetetlen.... Én délutan már jarokerettel mentem wc-re nem volt probléma !! csütörtökön reggel még nem mertem megnézni kötözéskor de pénteken mielött elengedtek akkor már igen még le is fotoztam mert két naposan is annyira szép :DDDD aztóta minden nap megcsodalom a képet!:DDD

Én nagyon könnyen mozogtam péntektől már mankom sem volt és nincs is azota,  hétfon plázáztam is egy picit persze csak mértékkel :DDD viszont én mar vettem egy cipot is igaz két szammal nagyobb de mar két nappal ezelött abban mozgolodtam :D pedig még a a varratok is benne vannak!!

Ugyhogy nekem semmi problémám nem volt vele még a fajdalommal sem jo kicsit furin megyek de ez normalis mert nem mersz rálépni ugy sem! Mondom mindez a tegnapi napig volt amig véletlenul rá nem nehezedtem de addig semmi probléma minimalis fajdalom! :DDD

 

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 2499

Ja, látom, Neked mindkét lábadat mütötték.

Milyen az első napokban otthon a közlekedés?

Előzmény: ki vagyok váncsi (2494)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 2498

Juuj, még belegondolni is rossz volt, hogy reccsent a lábad:)

Remélem minden rendben azóta.

Titeket hol mütöttek? egy vagy mindkét lábatokat?

Előzmény: Szuzy86 (2495)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 2497

Én azért gondolom, hogy nem jó, ha van a kéz körmödön bármi, mert állitólag altatáskor nézik a körmöket.

A lábamon alap, hogy ne legyen semmi.

Jó neked már tul vagy rajta,

Bár nem félek, de szeretnék már tul lenni rajta, és siettetni az időt. hosszu lesz a gyógyulás.

Nem tudom mit jelent a Wilson féle mütét.

Nekem Austin mütétem lesz, erről annyit tudok, hogy drót lesz benne.

Ti honnan tudjátok milyen százalékban van eldeformálódva a nagy láb ujj?

Én nem találom a papirjaimon.

Előzmény: ki vagyok váncsi (2493)
Szuzy86 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 2496

Jah és a labamon zselé volt a kezemen körömlakk mindkettőt le kellett szednem!!!

Szuzy86 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 2495

Sziasztok!!

 Engem 10 napja műtöttek én is sokkal rosszabra szamitottam és sokkal nagyobb fajdalomra voltam felkészülve!Mindenkinek csak ajanlani tudom!!:DD

Még benne vannak a varratok majd hétfőn szedik ki!

 

Viszont ma rosszul léptem és nagyon ránehezkedtem.És valami reccsenésfélét hallottam!!:((( Valakinek esetleg ilyen eset?? Nagyon megijedtem most bar jobban nem faj de mégis a talpamnál olyan furcsa érzésem van mintha elmozdult volna valami!! :((

 

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.01.18 0 0 2494

Egyébként engem Wilsonnal műtöttek (35 fokos nagyujj-deformáció miatt) mindkét lábamon.

Ha kell valakinek infó, szívesen segítek - én is itt találtam olyan kedves fórumozót, aki mindent elmondott, és így sokat segített!

ki vagyok váncsi Creative Commons License 2014.01.18 0 0 2493

12 hetes műtött vagyok. Fel sem merült, hogy a KEZEMEN ne lehetne műköröm!!! Ez szerintem teljesen indifferens lábműtétkor!

Egyébként van egy eladó kezelőcipőm 37-38-as, féláron, 4 ezer forintért eladom.

Fel a fejjel a műtétre készülőknek - óriási a pozitív változás, ehhez képest apró kellemetlenség a műtét!

Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2492

Á, az a legtisztább,ha már ugy megyek, hogy nincs semmi a körmömön.

HOgy vagytok? NIncsenek frissen mütöttek?

Kiváncsi lennék, ki hogy van? Nincsenek élmény beszámolók??

 

Előzmény: Nelli80 (2491)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2491

A rend kedvéért kérdezz rá még a befekvés előtt.

Előzmény: Ágica6105 (2490)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2490

Igen, én is igy gondolom,hogy alap, hogy ne legyen semmi idegen anyag rajtunk, de ha a mütét elött mondják, hogy a műkörmöket le kell szedni, az nem olyan egyszerü:)

Egyébként szerintem orvos válogatja, mert hallottam már több olyan esetet, hogy volt a kezén müköröm és nem szóltak érte, vagy csak eltürték, mivel már nem tudtak vele mit csinálni:)

Előzmény: jparchyka (2489)
jparchyka Creative Commons License 2014.01.17 0 0 2489

Semmi nem maradhat. Műtét előtt mindenkinek elmondják, hogy a lakkot is le kell mosni, műkörmöket leszedni. Hajcsatt, gumi, fülbevaló,stb sem maradhat.

 

Előzmény: Ágica6105 (2486)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2488

Köszi szépen Nelli, én is azt hiszem, az a legjobb, ha mindent levetetünk:)

Előzmény: Nelli80 (2487)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2487

Kedves Ágica!

 

Nem tudom, nekem egyik sem volt. Érzésem szerint valószínűleg kérni fogják, hogy ne legyen, de az orvost előre kérdezd meg, nehogy csak a kórházban derüljön ki. Rémlik, mintha erről előre adtak volna egy tájékoztatót.

Ami biztos, hogy nem lehet ékszert viselni a műtét alatt, én még a jegygyűrűt is levettem. :-(

Előzmény: Ágica6105 (2486)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2486

Nelli, vagy aki már tul van a mütéten, az lenne a kérdésem, hogy a múköröm vagy zselé, gondolom nem megengedett mütétkor, ugye?

Esetleg egy átlátszó zselé?

Vagí jobb, ha mindent levetetünk mütét elött?

Előzmény: Nelli80 (2485)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2485

Kedves Rozim!

 

Nagyon szívesen!

Én is örököltem a problémát, mindkét ágról.

Nálam is nagy volt a deformitás, a bal lábamon kb. 20 fokos volt a nagylábujj elhajlása. A műtét után viszont nagyon szép lett!

Műtéti kockázat tudomásom szerint gyakorlatilag nincsen, de az operáló orvos a műtét előtt tájékoztat. A konzultáció során is nyugodtan rá lehet kérdezni.

"Papíron" fertőzés előfordulhat, mert megnyitják a testfelszínt. De annyira gondos az előkészület és a műtét utáni sebkezelés, hogy nem jellemző a fertőzés.

 

Üdv!

Előzmény: Rozim (2483)
jparchyka Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2484

Kedves Nelli80!

 

Köszönöm a válaszodat! Már eszembe jutott nekem is másik orvos, azt hiszem el is fogok menni.

 

Előzmény: Nelli80 (2478)
Rozim Creative Commons License 2014.01.15 0 0 2483

Kedves Nelli80!

 

Nagyon szépen köszönöm a gyors és kielégítő válaszát! Az orvossal elvileg jövő héten fogok konzultálni. Nem tudom mi lesz a sorsom.... Nekem ez családi örökség, és nem a magas sarkú eredménye, soha nem is hordtam. Eléggé nagy fokú a deformitás.... De majd meglátjuk. Azért eléggé félek. Esetleg mtéti kockázatról, fertőzés lehetőségéről ud valami infót?

 

Nagyon köszsönöm a segítségét!!!!!

 

üdv, Rozim

Nelli80 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2482

Kedves Rozim!

 

Nem nevetségesek a kérdések, mindannyian ugyanígy feltettük annak idején. :-)

Nekem másfél éve volt a bütyökműtétem, ennek alapján szívesen válaszolok. Mindkét lábam egyszerre lett megműtve, ún. Austin-eljárással.

 

1.) Helyi érzéstelenítésről már hallotam (térdtől lefelé hatott, biztosan kisebb, nem összetett beavatkozáskor alkalmazzák). Ha ez nem alkalmazható, akkor jön a másik kettő közül valamelyik. Hogy melyiket alkalmazzák, az előzetes orvosi vizsgálatok és a szokások döntik el.

2.) Gerincérzéstelenítésnél a műtét napján tilos felkelni, felülni(!). Marad az ágytál, ha azzal nem megy a dolog, akkor katétereznek.

3.) A gyógyulási idő sok tényező függvénye: 1 vagy 2 lábat műtenek egyszerre; a beavatkozás mértéke; korábban mennyire volt deformált a láb; lábadozási fegyelem betartása; életkor; fizikai adottságok, stb.

4.) Nekem a fájdalom a műtét után este volt a legerősebb, az első héten változó volt, de bírható. Utána már nagyon jó a helyzet.

5.) A gyógyulási idő egyénenként változik. Nekem 5 hét után már munkaképesek voltak a lábaim, de összesen 6 hetet voltam otthon (dupla műtétem volt). A futással szerintem még érdemes lesz várni. A láb jelzi, mit "enged", mit bír + az orvos tanácsát is érdemes kikérni.

6.) Vissza nem nő a bütyök, de ismét deformálódhat a láb. Ez nem törvényszerű. :-) Vigyázni kell rá, nem szabad pl. szűk cipőben, magassarkúban sanyargatni. Vannak jó kis eszközök, amelyeknek a segítségével szépen fenntartható a jó állapot.

 

Üdv!

Előzmény: Rozim (2479)
Nelli80 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2481

Kedves Ágica!

 

Igen, megkaptam. Szépen rendbe fogja tenni a doktor úr. :-)

Előzmény: Ágica6105 (2480)
Ágica6105 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2480

Igen, tudom mivel jár a gerintérzéstelenítés, tavaly igy mütöttek.

Küldtem neked képet , hogy most milyen a lábam.

Előzmény: Nelli80 (2476)
Rozim Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2479

Kedves Fórumozók/ Műtéten átesettek!

 

Én is abban a fázisban vagyok, hogy tényleg meg kellene már operálni a lábam. Azonban a végső döntéshez szükségem lenne pár információra (ami lehet, hogy valakinek nevetségesnek fog tünni...) 

Ebben kérném a segítségeteket!

 

Kérdéseim: 

-Lehet-e csak helyi érzéstelenítéssel műteni? ( neten láttam ilyet) 

-Vagy csak altatás, illetve gerinc érzéstelenítés van?

-Műtét után ki lehet menni a mosdóba, vagy bekatétereznek?

-Mennyi a gyógyulási idő? Mennyi idő után fogok tudni talpra állni, és mondjuk futni?

-Milyen erősek lesznek a fájdalmaim, illetve azok meddig fognak tartani?

-Az csak pletyka, hogy valakinek visszanő???

 

Nagyon szépen megköszönném a hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat!!!!!

 

Üdv, és gyógyulást!

 

Rozim

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!