Keresés

Részletes keresés

Toimi Creative Commons License 2007.05.14 0 0 157
Szia, Photoboy.
Nem tudom aktuális-e még a vadkempingezésről a kérdésed? Én itt lakom a parton és látom hallom, mi történik a sátorozókkal. Évek óta az a "divat" rendőréknél, hogy gondolnak egy merészet (razzia), lerohannak a Tisza-tavi gátakra és minden sátrazót megbüntetnek. Hiába tiltakoznak, hogy nincs ilyen szabály egyértelműsítve, hogy nem lehet sátorozni (én sem látom sehol kiírva), az őket nem érdekli. Fizetni és kész.
Tavaly A.szalókon egyik éjjel hatalmas és összehangolt rablást hajtottak végre a nem mondom, hogy kik. A délelőtt folyamán még fel sem ocsúdtak a szerencsétlen sátorozók , kiszállt a szolnoki rendőrség és végig büntette őket. Hiába mondták, hogy éppen csak a párnát nem lopták ki a fejük alól és inkább a rablók után néznének, nem ért az semmit. Azt mondták derék őreink, az nem őhozzájuk tartozik. (ezen az éjjeln több motort is elloptak az őrzött kikötőből)

Tehát Photoboy te rajtad múlik, hogy megkockáztatod-é, hogy egyébként az ilyen évi 1-2 razziába beleszaladsz-e vagy sem.
Előzmény: photoboy (139)
Toimi Creative Commons License 2007.05.14 0 0 156
Szia, 220V. 120 km.
Előzmény: 220V (152)
hybe Creative Commons License 2007.05.14 0 0 155

Ha minden igaz, június 30 -án már ott leszek a Tónál !

Remélem, addig kitart a globális felmelegedés, bár a víz még karcsú, Tiszafürednél 16.6 fokos ...

gant Creative Commons License 2007.05.14 0 0 154
Sziasztok!
Lassan indul az idény, remélem sikerül idén is lejutni, mert már hiányzik az a finom gofri. Egy kis kikapcsolódás és pihenés is rám férne már.
hybe Creative Commons License 2007.05.11 0 0 153
Pontosan nem tudom, de egy nap alatt sikerült körbetekerni. Így én a 120 -ra tippelek ...
Előzmény: 220V (152)
220V Creative Commons License 2007.05.10 0 0 152
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy hány km hosszú a Tisza-tavat megkerülő kerékpárút? 30 vagy 120 vagy 250km?
Köszi
krinyi Creative Commons License 2007.05.05 0 0 151

Hát, igen, itt is voltak viták a település városi rangra emelése környékén... Nehéz ügy a rossz idő, bár gondolom, a meghirdetett programok esős időben is meg vannak tartva a műv.házban. Most is elég borongós, esős az idő, de a motorosok jönnek, töretlenül :)  (Motoros találkozó van programokkal /iszapbirkózás, csirkefogó, hangerő, sörivó, motorszépség-verseny,stb./ , koncertekkel)

Esős idő esetén elnéptelenedik a part, legalább is a strand. Sok embert látni ilyenkor 1-1 büfé fedett teraszán üldögélni, illetve az állandó kiállításokon, bemutatókon, valamint többen - ahogy te is írtad - útra kelnek ilyenkor 1-1 "közeli" nagyvárosba....

 

hybe Creative Commons License 2007.05.05 0 0 150

Lassan 20 éve járok nyaralni Kiskörére (hétvégi ház), de mindig gondban voltam a rossz idővel. Általában Eger volt ilyenkor a cél (60 km), de már uncsi az is, annyit voltunk. Abádszalókon van a melegített vizű strand és ezzel kifújt. Megvolt Debrecen (100 km.), Hortobágy ... Kisköréről meg ne beszéljünk, hogy ott folyik évtizedek óta pocsékba a termálvíz. A "város" szerintem nem érett meg a címére.

Szóval rossz. esős időben mit csináltok a Tisza-tónál ?

krinyi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 149
Igen, az biztosan ajánlható, hogy előre le kell foglalni a szobát, házat, mert általában hétvégekre, augusztus 20.-ra megtelik a kisváros.
Előzmény: H. Rita (147)
krinyi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 148
Köszönöm a jó tanácsot, de igazából csak hobbiként (hogy megtudjam, hová érdemes kimozdulni a családdal a közelbe) készítettem az oldalt (azt hiszem, ezt írtam is, hogy ne profi dologra gondoljatok). A programok egyébként szerepelnek benne dátum szerint is!
Előzmény: Bacilus Benő (146)
H. Rita Creative Commons License 2007.05.04 0 0 147
Nálunk az volt a gond,hogy aug 18-20ig voltunk,és mikor kerestünk helyet,már minden tömve volt.Egyébként nincsennek nagy igényeim,csak a tisztaság fontos dolog.Meg amúgy sem azért mentünk,hogy a szobában üldögéljünk.De a pókok és békák még nekem is sok volt!
Előzmény: krinyi (145)
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.05.04 0 0 146

 

Csak még annyit, hogy a gportal.hu-s oldalad eléggé szét van esve. Ha letisztítanád a menürendszert és a designt, ill. a programokat nem településenként, hanem dátum szerint raknád fel, hasznosabb lenne.

Előzmény: krinyi (145)
krinyi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 145

Hát igen, talán néhány üdülőtulajdonos még most tanulja, hogyan lehet a vendég visszajáró vendég... Szerencsére azonban rengeteg a szálláshely Szalókon, vannak szerényebbek és vannak minden luxussal, szolgáltatással "felszereltek" is. Itt lehet böngészgetni a szállások között:

 http://abadszalok.flix.hu/szalokhu.php

Előzmény: H. Rita (144)
H. Rita Creative Commons License 2007.05.03 0 0 144

Sziasztok!

Már kétszer voltam Abádszalókon.Két éve nyáron egy hetet,tavaly pedig egy hosszú hétvégét töltöttem ott.Ugyanúgy lenyűgözött mint legelőször!

Csak a szállással voltak gondok.

Az első alkalommal egy családi házban voltunk.Annak ellenére,hogy egy pesti házaspár is tartózkodott a házban,nagyon jól éreztük magunkat.Összebarátkoztunk a háziakkal is.

Másodszor viszont a Faház motelben volt már csak hely,és nem voltam lenyűgözve.

Nem számítottam semmi luxusra,még az sem zavart,hogy többen használtak egy fürdőt,de az már igen,hogy nem lehetett nyugodtan elmenni Wc-re vagy fürödni,mert minden tele volt hatalmas pókokkal és békákkal.

Én az ilyenektől írtózom!Még aludni sem tudtam normálisan,mindig attól féltem,hogy rám mászik valami.

Ja,és rózsaszín csekken kellett előleget küldeni,és hívogattak minket,hogy nem kapták meg a pénzt.Mondtuk,hogy megvan a feladóvevény,de akkor is azt hajtogatták.Aztán amikor kikértünk a postától egy igazolást,hogy hány órakor kézbesítették nekik a pénzt,akkor mindjárt nem állították az ellenkezőjét!

Mindent egybevetve Abádszalók és a Tisza-tó környéke csodálatos!

krinyi Creative Commons License 2007.05.01 0 0 143
Tudtommal lehetni nem lehet, de szoktak...Már most is sok sátor (horgászok) volt felállítva a parton.  Rengeteg vadregényes, szép és nyugodt hely van!
Előzmény: photoboy (139)
.tisza Creative Commons License 2007.05.01 0 0 140
Olvastam ,vagy hallottam valahol, hogy a Balaton mintájára beszüntetik a belsőégésű motoros hajókat a Tiszatavon néhány év múlva.
photoboy Creative Commons License 2007.05.01 0 0 139

Sziasztok,

 

Segítséget kérek.

 

Lehet e a tisza tó partján vadkempingezni és ha lehet ismertek e erre alkalmas elhagyott szép helyet.

 

Előre is köszi

krinyi Creative Commons License 2007.04.28 0 0 138
Igen, de ilyenkor, amikor hosszú hétvége van és már jobb idő, meglendül a forgalom itt! Az üdülőtulajdonosok is jönnek, meg az 1-2 napra maradók is.
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.04.28 0 0 137

 

Nemrég jártam a Tisza tónál. Elég kihalt még, még nincs pezsgés, lezárt part. Néhány horgász.

krinyi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 136
Most rakosgatok össze egy lapot, amelyben Szalók és környékén fellelhető (családi) programokat gyűjtök össze. (Ne profi dologra gondoljatok, csak hobbi szintű.) Ha érdekel, nézzetek be: www.gportal.hu/gyerekszabadido
krinyi Creative Commons License 2007.04.27 0 0 135
Most jöttem, mert láttam: lakóhelyemről írtok! Minden idelátogatónak kellemes nyaralást kívánok!
sínbohóc Creative Commons License 2006.07.14 0 0 134
Kösz.
Előzmény: 681109 (132)
681109 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 133
ozz=ott
Előzmény: 681109 (132)
681109 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 132

szia!

ha pörgés és nyüzsi: akkor Abádszalók

ha "átlagos" helyet keresel: akkor Kisköre (előnye, h. a kemping közvetlen a parton van - vagyis pontosabban a strand a kemping része, nem kell külön fizetnis a strandolásért + helyben van) vagy Sarudon is vizsonylag közel van a kemping a parthoz és ozz sincs olyan nyüzsi, mint Szalókon

ha "félnomád" helyet: akkor nálunk Tisznána-Dinnyésháton van ilyen (egy nagyon pici árnyas terület közvetlen a gát melett, csak átmész rajta és ott a Tisza), nincs túl nagy infrastuktúra (1-1 wc és zuhany) + áramcsatlakozás 

ez utóbbi három falu egyébként szinte "egymás után" van, ha a gáton végigmész, akkor akár előre meg is nézheted mind a hármat, h. melyik tetszik a legjobban

Előzmény: sínbohóc (130)
sínbohóc Creative Commons License 2006.07.13 0 0 131
Azokat az oldalakat már néztem, de egy saját tapasztalattal rendelkezőben jobban bízom.
Előzmény: gant (128)
sínbohóc Creative Commons License 2006.07.13 0 0 130
Megrögzött kempingező vagyok :-))
Előzmény: gant (129)
gant Creative Commons License 2006.07.13 0 0 129
Szerintem a campingnél jobb ötlet a házbérlés, de ez egyéni vélemény
Előzmény: sínbohóc (125)
gant Creative Commons License 2006.07.13 0 0 128
Akkor lehet, hogy neked nem Abádszalókra kéne menni, hanem valamelyik közeli településre, gyönyörű, csendes helyek is vannak, bár szerintem Szalók sem vészes, csak arra figyelj, hogy ha házat béreltek, akkor az ne legyen közel a strandhoz, mert ott éjszakánként nagy a hangoskodás ( esti fellépők, stb) . Bővebb infot találsz a www.szalok.hu a www.tisza-to.lap.hu és a www.tiszato.hu oldalakon.
Előzmény: sínbohóc (127)
sínbohóc Creative Commons License 2006.07.13 0 0 127
Inkább az utóbbit.
Előzmény: gant (126)
gant Creative Commons License 2006.07.13 0 0 126
Attól függ, hogy a pörgést szereted, vagy a csendet, pihenést :-)
Előzmény: sínbohóc (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!