Keresés

Részletes keresés

eranikó Creative Commons License 2014.06.03 0 0 1731

Ez egy nagyon jó ár,ennyi időre,ilyen apartmanért.Szerintem semmi gond nem lesz.

Lignanoval kacsolatban itt sok mindent meg tudsz nézni

http://www.lignanosabbiadoro.com/lignano-webcam/webcam-lignano-meteo.php

http://www.siraly.it/parcozoo_hu.htm

http://www.siraly.it/lignanoparchigiochi_hu.htm

http://www.siraly.it/escursioni_nave_hu.htm

http://www.siraly.it/lignanomanifestazioni_hu.htm

Arra,hogy hol érdemes vásárolni,nem lehet igazán jó választ adni,hiszen mindenkinek más és más az igénye,fedezete rá.Úgyis bejárjátok a sétáló utcákat,sokkal jobb,ha magatok fedezitek fel,mi az ami titeket érdekel és nektek megfelel.Gondolom azért,hogy 20 centtel olcsóbban kapjatok egy karton ásványvizet vagy mást,nem fogtok átautózni Lignano másik végére :-)

És igen előfordul,hogy sorban állnak egy-egy étteremnél,de ez leginkább szombat-vasárnapra vonatkozik,amikor az olaszok is ott töltik a hétvégét,általában nem jellemző.

Benzin árak

http://www.autoklub.hu/content/%C3%BCzemanyag%C3%A1rak-eur%C3%B3p%C3%A1ban

 

 

Előzmény: Monesz80 (1730)
Monesz80 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 1730

Na, megszületett a döntés! :) Megyünk, elutaltam a pénzt. Megegyeztem a szállásadóval 150 EUR-t utaltam "csak" előre.... :) Remélem, nem lesz gond.

 

Eranikó, igen, igazad van, nem olaszok csaptak be, de sajnos biztalmatlan lettem......

 

Lesboy, köszi a linkeket, megnéztem, de amit 680 EUR-ért írtál, az valóban csak 1 hét, mi 10 napra megyünk 750 EUR-ért, ami még olcsóbbra jön ki. És ami még a legfontosabb, hogy pénteken mehetünk, ami kint nem szokás. :)

 

 

Viszont mivel még nem voltunk Olaszországban a látnivalók tekiktetében szeretném a segítségeteket kérni. Mit érdemes megnézni a környéken? Van esetleg delfinárium valahol?

 

Esetleg van olyan dolog, amire figyelni kell útközben, vagy ott? Üzemanyag árak milyenek? Hol érdemes vásárolni?

Még valami, egyik ismerősöm volt már Lignanoban és azt mondta, hogy soha többet, mert olyan tömeg volt, hogy az éttermek előtt is sorba kellett állni. Tényleg ekkora tömeg van?

 

Bocs, a sok kérdésért, de még nem voltunk, így sok a nyitott kérdés. :) :)

 

köszi előre is.

eranikó Creative Commons License 2014.06.01 0 0 1729

Na igen de amiket linkeltél,igaz,hogy 680 €,ellenben csak 1 hét,az általa találtba pedig 10 napra tudnak menni.

Előzmény: Lesboy (1728)
Lesboy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1728

Vagy még egy másik, közvetlen a parton:  http://www.lignanos.com/en/apartments/Italy/Lignano-Sabbiadoro/2-bedrooms/Blu-Residence-C/6212#overview

 

Igaz itt már 900 euró körül van.

Előzmény: Lesboy (1727)
Lesboy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1727
Előzmény: Lesboy (1726)
Lesboy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1726

Nem tudom Monesz80 -ék hányan mennek, de pl. itt is 680 euro 5 személynek júliusban a szállás és nem néz ki annyira rosszul. Csak hirtelen találtam.

Előzmény: eranikó (1725)
eranikó Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1725

Na így azért egy kicsit más a helyzet,hiszen Ti csak 3-an mentek egy 1 légterű apartmanba,aminek ennyi az ára.De egy 4-5-6 fős család már ennyiből nem fogja tudni megúszni ;-),hacsak nem áprilisban megy  :-D

Előzmény: Lesboy (1723)
Lesboy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1724

u.i. : Sajnos a linkelt linkek nem úgy sikerültek ahogyan akartam. A dátumnál be kell állítani 06.21 - 06.28--ig, 3 főt majd prize szerint sorba rendezni őket, és úgy lesz a második a Rosato apartman.

 

Bocsi.

Lesboy Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1723

Lignanoba fogunk menni Június 21-28 -ig. Ez az utolsó hét, amikor átlagban még előszezonban olcsóbbak a szállások.

Agenza Ietri utazási irodán keresztül foglaltam a szállást (2 felnőtt+1 gyereknek). Ez az utazási iroda helyben van (nagyjából a szállásunk közelében), címük a honlapjukon: http://www.ietri.it/it/appartamenti.php?ricerca[DalGiorno]=1402092000&ricerca[Giorni]=3&invia=1

Itt a második - Rosato A2/2 - szállás még szabad, ide is linkelem: http://www.ietri.it/it/appartamenti.php?ricerca[DalGiorno]=1402092000&ricerca[Giorni]=3&invia=1  Ebbe a Rosato nevű hatalmas komplexumban fogunk lakni, egy másik szobában. Remélhetőleg ez a másik weboldalon található kép arról a stúdióról készült, ahol meg fogunk szállni, tehát remélhetőleg így fog kinézni a szállás: http://www.lignanos.com/en/apartments/Italy/Lignano-Sabbiadoro/Studio/Condominio-Rosato-A2-515/4259

(konkrétan azért nem tudom a lefoglalt szobát linkelni, mert eltűnt a honlapról, hiszen lefoglaltam. De itt a Lignanos.com-on még fent van az 515-ös szoba, amit azért nem értek, mert már a megadott időszakra nekem kiadták, ez a baj ezekkel az utazási irodákkal, hogy közvetítenek, így nem friss a fent lévő információjuk. Szóval az 'Agenzia Ietri' nevű utazási irodán keresztül rögtön (bankkártyával) kifizettem a 30% foglalót (€87).

Így egyből az enyém lett a szállás, valszeg a közvetlen értékesítőt találtam meg, nem közvetítőt. Mivel elöször megyünk Lignanóba, ezért én is tájékozódtam az idegenforgalmi adóról, Lignanóban nem kell fizetni. Eddig Lido Jesolóban nyaraltunk éveken keresztül, ott egy magyar "tulajdonosnő" volt a szállásadónk, ezért ott a kommunikációval nem volt gond. Lido Jesolóban természetesen kellett fizetni idegenforgalmi adót, helyi önkormányzatfüggő ez náluk. Nem tudunk már oda menni, ezért most feltérképezzük Lignanót.

 

Remélem érthetően írtam le a dolgaimat, segítsük egymást, hisz ezért vannak a fórumok... Írjatok még ti is :)

Előzmény: Monesz80 (1721)
eranikó Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1722

Távol álljon tőlem,hogy meggyőzni/rábeszélni akarjalak,csak "hangosan" gondolkodom :-)

Ha egyszer már megégetted magad,elhiszem,hogy bizalmatlan vagy,bár nem írtad,de én azért feltételezem nem az olaszokkal jártál pórul.

Ez az apartman egyáltalán nem a legolcsóbb kategória és a legnagyobb előnye,hogy 10 napra tudod bérelni.Az,hogy nem tudja kell-e idegenforgalmi,nincs mit csodálni,mert ezt 2012-ben vagy '13-ban vezették be,nem is minden üdülőhely él vele. Sok helyen még itthon sincsenek tisztában olyan dolgokkal emberek,amivel foglalkoznak,mitől lennének kint mások?Ha ő azt mondja nem kell,talán átvállalja/belekalkulálja az apartman árába.Gondolom nem akarod az asztalt verni,hogy Te pedig akkor is fizetni akarsz, kifizeted amit kér és kész.

Feltételezem nem érdeke átverni,hiszen ha rossz hírét viszed, többet senkinek nem fogja tudni kiadni a lakást.

Előzmény: Monesz80 (1720)
Monesz80 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1721

Lesboy!

Megkérdezhetem, hogy hol szállsz meg? Lignanoban? köszi

Előzmény: Lesboy (1716)
Monesz80 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1720

Sziasztok,

 

igazad van, hogy bizalmatlan vagyok, mivel egyszer már pórul jártam előreutalással... azóta se láttam viszont a pénzem, szóval sajnos okkal állok így a dolgokhoz.

Nem nagyon ugrálhatok, mivel pénteken mennék 10 napra. Az olaszok nagy része pedig szombattól szombatig adja ki heti turnusokban. szóval örülhetek, hogy egyáltalán szóba állt velem.

Csak fura, hogy néhány olyan dolgot nem tud, amit szerintem kellene, ha ezzel foglalkozik. Pl.: nem tudta megmondani, hogy kell-e fizetnünk idegenforgalmi adót. Most írt vissza, hogy megkérdezte, és nem kell, ami fura, mert kell, 0,5 EUR/nap.

Vagy én tudom rosszul?

 

Sajnos nem ismerem az olasz oldalakat. Ha jól veszem ki a szavadból, a CasaVacanze egy megbízható oldal. :) Azért ez megnyugtat.

Az árról annyit, hogy először megyünk Olaszországba nyaralni és nem szeretném, ha amiatt, mert a legeslegolcsóbb szállást foglalom le, esetleg csalódás érjen,vagy elrontsa az egész nyaralásunkat. :) A 290 EUR/ hét szerintem nagyon olcsó, ami látatlanban nem valami bizalomgerjesztő....

Előzmény: eranikó (1719)
eranikó Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1719

Monesz80

Ha Te bizalmatlan vagy a bérbeadóval kapcsolatban,nem várhatod el,hogy ő meg előleg és minden egyéb biztosíték nélkül üresen tartja az apartman számotokra,hogy mentek...vagy nem.

Egyébként feltételezem,-mivel ez az apartman tulajdonos a CasaVacanze-n keresztül hírdeti a szállást- nem lenne megbízható,nem sokáig maradhatna a csoport tagja.

 

Azt meg megkérdezném azoktól,akik azt írják,hogy 2 hetet fizess és 10 nap után gyere el,mennyivel jobb és olcsóbb megoldás,vagy hogy a 290€/hét bérleti díjat mikor és milyen apartmanban fizet?

Mert ez az általad feltett szállás,egy teljesen korrekt kinézetű és árfekvésű.

Előzmény: Monesz80 (1713)
hovamenjek Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1718

Köszönöm szépen Eszter121! :)

Előzmény: Eszter121 (1702)
Eszter121 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 1717

Szia!

 

Én nem szívesen utalnék át így pénzt...Szerintem olcsóbb és biztonságosabb ha utazási irodánál foglalsz két hete és eljöttök a 10. napon, mi is így voltunk tavaly.Sok iroda kedvezményi is ad két hetes foglalásnál.

 

Előzmény: Monesz80 (1713)
Lesboy Creative Commons License 2014.05.30 0 0 1716

Jól nézem, hogy kb. 100 és 150 euro egy éjszaka?

 

Én egész hétre megyek 290 euróért.

 

 

Előzmény: Monesz80 (1714)
tefi Creative Commons License 2014.05.29 0 0 1715

A kinti irodák is így működnek,hogy a 30 %-ot kiutalod előre és a maradékot a helyszínen fizeted. Végülis az iroda is tönkremehet,mire kezdődik a nyaralás!

Aki még nem volt ennél a nőnél nyaralni, jó tanácsot nem adhat sajnos...

 

Mi már mentünk Balatonra nyaralni újsághirdetés útján. Itthon 1 bevásárlóközpontban találkoztunk a tulajjal. Átadtuk a teljes összeget,Ő meg a nyaraló kulcsait.

Odamentünk, a kulcsok beleillettek a zárba,így simán ment minden.

De lehetettek volna kamu kulcsok is...

Előzmény: Monesz80 (1713)
Monesz80 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 1714
Monesz80 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 1713

Sziasztok, július elején megyünk Lignanoba. Találtam 10 napra egy magánapartmant. A tulaj azt szeretné, hogy utaljam át a díj 30%-át. Szerintetek mennyire bízhatok meg?  Erről az apartmanról van szó, a tulajt Sofia Descrig-nek hívják. Esetleg valaki véletlenül nem ismeri?

 

 

 

Köszi szépen előre is.

eranikó Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1712
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1711

Köszönöm szépen. :)

Előzmény: eranikó (1706)
tefi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1710

Nekem ez a mondat tetszik abból,amit belinkeltél:

 

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az apartmanokban, szállodai szobákban készpénzt, ékszereket stb. ne hagyjanak őrizetlenül!

 

Ezt úgy gondolják,hogy vki mindig maradjon a szobába és vigyázzon a pénzre? :)

Előzmény: eranikó (1708)
az élet megy tovább Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1709

Köszönöm, remélem így lesz. Közben a másik fórumon betett linkedet már el is olvastam. :)

 

Előzmény: eranikó (1708)
eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1708

Ilyen feltétel szerintem nem lehet.Amennyiben nem használjátok a napernyőt,napágyat,mire fizetnétek?Ha meg mégis odaültök,úgyis jönnek ellenőrizni és vagy elküldenek vagy fizettetnek.

Találtam egy nagyon jó,hasznos összefoglalót

http://www.tdmtravel.hu/udulesek/gyakorlati-tudnivalok-olaszorszag-2014

Előzmény: az élet megy tovább (1707)
az élet megy tovább Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1707

Sziasztok!

Mi most éppen egy olyan apartmant foglaltunk, ahol nincs benne az árban, de azt írták feltételnek, hogy kötelező strandszerviz díj van a kinti irodában, kulcsátvételkor. Éppen nem jó, azaz végig esős időt jósolnak akkorra,(május 31-től) úgy hogy amúgy sem hiszem, hogy sokat lennénk a strandon. Ekkor is meg kell venni a jegyet a hétre? (persze azért titkon bízok némi jó időben, hogy ne végig szakadjon :D)

Köszönöm a válaszotokat előre is.

eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1706

Természetesen igen! :-)

Előzmény: csaprago23 (1705)
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1705

Köszi szépen a választ! :) Mi sajnos nem figyeltünk erre, és olyan apartmant foglaltunk, ami nem tartalmazza a strandszervízt. Ettől függetlenül akkor bármelyik szakaszon be tudunk menni a tengerbe úgy, hogy visszük a törölközőnket/matracunkat?

Előzmény: eranikó (1704)
eranikó Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1704

Ezek a strandok nem fizetősek! A legtöbb apartmanhoz jár-tehát benne van az árban-egy  úgynevezett strandszervíz,két napozó ággyal,napernyővel,ami addig a "Tiétek",míg ott vagytok.

Amennyiben ilyen nem jár-akarva vagy akaratlanul ilyen apartmant választotok-akkor a parton a napernyők előtt és mögött lehet saját törölközőre,gumimatracra leülni/feküdni,de napágyat,napernyőt,csak a hátsó részen állíthattok fel.

Előzmény: csaprago23 (1703)
csaprago23 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 1703

Sziasztok, 

Bibionéba szeretnénk utazni, de egy picit elbizonytalanodtunk a strand miatt. Csak fizetős strand létezik (tehát kötelező bérelni napozóágyat) vagy vannak szabad strandok is?

Eszter121 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 1702

Szia!

Én Velencén kívül Portogruarot ajánlom még, kb. 30 km Bibonétól, szép óvárosi területei vannak, általában nincs tömeg, csak csütörtökön, mert akkor van a piac, akkor szinte az egész város piaccá alakul..:) Itt lehet találni néhány autentikus osteriát, ahol igazi olasz ételeket is ehettek, ez tapasztalataink szerint azért más mint a turistás helyeken:)

Velencébe elég olcsó és kényelmes vonattal menni. Latisanában vagy Portogruaroban tudtok felszállni, ezeken az állomásokon ingyen le tudjátok tenni az autót, a vonat gyakran jár, kényelmes és tiszta. Egy óra nagyjából az út és Velence Santa Luciára érkezik. A retúrjegy felnőtteknek 12 vagy 15 euró. (trenitalia.it)

 

Előzmény: hovamenjek (1695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!