Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

a8lang Creative Commons License 2013.06.04 0 0 121

Nem lehet sehogy.

VAgy kieszi a kaját belőle úgy hogy nem csukódik le az ajtó, vagy úgy eszi ki hogy lecsukódott de a dög mégsincs benne. Okos egy jószág. Szívesen megmérgezném, más lehetőség nem marad, de szerintem annak se fog bedőlni kiszagolja és nem eszi majd meg.

Előzmény: zkap (120)
zkap Creative Commons License 2013.06.03 0 0 120

Mivel lehet a csabdába csalni ??

geri 74 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 119

Sztiasztok

Nekem eddig semmilyen megoldás nem vezetett eredményre,a nyest leszarja a dolgot,szó szerint,mindíg rákulázik a kocsira,

élve fogó csapda,ultrahangos riasztó,kutyaszőr,kutyaszőnyeg a kocsi alá,stb ...mindent kipróbáltam de semmi,

érdekes de csak az én kocsimat intézi(fekete octavia)a mellette álló feleségemét soha....

ugyhogy egyenlőre patthelyzet van

 

Vén Halász Creative Commons License 2013.05.21 0 0 118

Én is használtam élvefogó csapdát, és minden éjjel sündisznót fogtam, aztán meguntam és nem használom. Szerintem nem igen hatásos.  Habár reklám filmeken lehet ilyet látni. Talán a méreg az igazi, de azzal óvatosan kelll bánni, nehogy más állatban kárt tegyünk.  A méreg csak olyan helyen célszerű ahol más ragadozó nem él és csak éjszakára, hogy madár se ehesse meg.

Vezo228 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 117

Valami hasonló lehet nálunk is, mert nagyon aktív a dög. A telek hosszabbik oldala az utcafront, ahol parkolok, a másik mópedig egy hobbikertes rész, feltáratlan terület kertekkel, gyümölcsössel, pár pincével és melléképületekkel. Valahol ott lakhat a nyest. Ezt a videót néztem meg most. Én így fogom telepíteni, hátha szerencsém lesz. REndeltem egy csapdát 8500-ért házhoz hozák, remélem ,hogy sikeres lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=xwjqj61ESb4

 

Előzmény: tomsojer (116)
tomsojer Creative Commons License 2013.05.13 0 0 116

 Igazából a csapda forgalmazójától kaptam itinert, az elhelyezésére és a csalik

elhelyezésére. Elég profinak tűnik az ember (...csak a "lény" ezek szerint megprofibb:)

 Sajnos Érd legszélső utcájában lakom és jobbról-balról van a szomszédoknak kutyájuk,

ott nincs is ilyen gond,  nekünk sajnos nincs és nem is tervezzük, mert keveset vagyunk

otthon és az nem lenne jó a kutyának (sem a lelkiismeretünknek). Így aztán gondolom

a mi portánkon keresztűl vezet a vonulási útvonala a mezőről, a településre.

 

Előzmény: Vezo228 (115)
Vezo228 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 115

Ne keseríts el!

:)

A jutúbon vannak fent prakitkák a csapda elhelyezésére és felszerelésére. Ezeket is próbáltad?

 

Előzmény: tomsojer (114)
tomsojer Creative Commons License 2013.05.13 0 0 114

Szia!

 

 Nekem van  élvefogócsapdám, csak még épp nyestet nem fogtam vele (csak a környék összesmacskáját).

Szerintem direkt kiröhögi és direkt nem megy bele. Már nem tudom hogyan álcázni és már nem tudom, hogy 

mi mindent tegyek bele. Már több csalidologgal próbálkoztam,  (a macsekok a főtttojásra mennek leginkább),

de a "lényt" még nem sikerült elkapni. Periódikus jelleggel meg-meg jön és tappancsol, sz@rik és hangszigetelő-

burkolatot majszol:( 

Előzmény: Vezo228 (113)
Vezo228 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 113

Élve fogó csapdát lehet valahol bérelni?

Nekem eddig semmi nem vált be az itt felsoroltak közül, illetve azt elmondhatom, hogy a motortében egyelőre nem okokzott kárt, de nem hiszem, hogy az ultrahangos riasztónak, vagy a kutyák alól kiberhelt rongynak lenne köszönhető. Szerintem egyszerűen most nincs szüksége a szigetelő anygara. A kocsi tetejére szinte kivétel nélkül minden éjjel felmáészik és tele is szarja a tetejét, meg összehempergi úgy, hogy csupa sár a teteje. Azt vettem élszre, hogy mostanában egyre sűrűbben jön és egyre agresszívebben hagy nyomot. Azt látom, hogy az alufelnin kapaszkodik fel a motorháztetőre.

A legújabb dolog, amit tegnap reggelre csinált az az, hogy a kocsi külső részein lévő műanyag alkatrsézeket összekarmolta a rohadék két helyen is. Ezt aztán már nem tudom hová tenni. Olyan, mintha direkt szívatna.

A motorháztető szélvédő felőli végén van egy kb 8-10 cm széles műanyag elem, azt barmolta össze.

Lassan a levadászását sem tartom kizártnak, vagy megy a méreg a francba.

 

 

 

Vén Halász Creative Commons License 2013.05.07 0 0 112

A balatoni nyaralónkban évtizedek óta nyestekkel élünk. A padláson rohangásznak és tele kakálják az még elmegy. De minden éjjel védig másszák a kocsik tetjét sőt a tetőlemezre szarnak egy adagot. Próbálkoztam kutyaszőrrel a motortérben, de azt elfelejtem kivenni. Tavaly a legjobban bevált egy Tescos zörgős olcsó vékony müanyag autó takaró fólia, arra sohasem másztak még fel. Idén még nem találkoztam velük,lehet, hogy a magas vizállás kizavarta a fészkükből. Azért figyelek tovább, szerecsére nem rágtak meg semmit az autóban.

gsis Creative Commons License 2013.05.06 0 0 111

Az intenzív illat a lényeg , hogy mitől azt mindenki döntse el maga

Előzmény: Stratonicus84 (110)
Stratonicus84 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 110

Kölnis rongy a motortérbe?

Vagy az urinálásra gondolsz? :)

Előzmény: gsis (109)
gsis Creative Commons License 2013.05.05 0 0 109

Nagyon egyszerű , kutyakozmetikustól , aki szőr vágással foglalkozik . Ettől függetlenül ajánlom az általam használt módszert , kicsit lejjebb található !

Előzmény: Stratonicus84 (108)
Stratonicus84 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 108

Nekem is minden éjjel megmásszák a kocsimat, évek óta. Szerencsére kárt még nem tettek, de rohadtul idegesítő (pláne kocsimosás után), hogy minden reggel újabb tappancsnyomokat találok a kocsin, és jellemzően mindig a vezető oldali részen (tehát a szélvédő épp az én oldalam van összecsúszkálva).

 

Nemrég viszont hallottam egy módszert: a kocsi elé le kell rakni egy palack vizet. Fogalmam sincs, hogy mi az összefüggés, de működik. Egy hete minden alkalommal, odaállítok az autóm elé egy vízzel teli petpalackot, és valóban: másnap reggel nincs tappancsnyom egy szál se. (Már autókereskedésben is láttam, hogy a kinn álló kocsik mindegyike előtt van egy-egy üveg víz).

Pénteken véletlenül kihagytam a víz odakészítését, és lám, szombat reggelre tele lett a kocsim megint lábnyomokkal.

 

Szóval úgy tűnik, ez a palack víz megoldás tényleg működik, bár el nem tudom képzelni, miért.

 

Viszont most attól félek, hogy ezáltal a kocsi tetejéről a motortérbe kergettem az állatot. Nem szeretném, ha bármit szétrágna. Az a kutyaszőrös megoldás érdekelne. Pont van egy remek hely a motortérben, ahová tehetném a szőrrel teli zacskót, már csak azt nem tudom, honnan szerezhetnék be kutyaszőrt.

 

 

Zéahangya Creative Commons License 2013.04.12 0 0 107

olvass vissza , nekem is ezt csinálta .A megoldás  ami nekem bevált . 2 l szalmiákszesz körmelocsoltam az egész környéket ahol az autó állt azóta nem tapasztaltam semmit.  bár nemtudom miért és hogyan kerültek oda madártollak....

Előzmény: Vezo228 (103)
pesta8 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 106

En csak egyszeruen hozzaszoktam. Amikor nem jott, mar hianyzott a tokfilko.

Előzmény: gsis (105)
gsis Creative Commons License 2013.03.17 0 0 105

Egy módszer , ami Nálunk bevált . A  padláson jaszkarizott egy jószág már napok óta , pontosan mindig éjfél után . Az első alkalomkor a frászt hozta ránk a dübögéssel , de aztán sikerült beazonosítani őkelmét . Egy elhasznált inget belocsoltuk a legszagosabb kölnivel , és felraktuk a padlásra . A JÓSZÁG NEM JÖTT TÖBBET .

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 104

Hali

 

Én találtam egy német céget a honlapja a következő  "conrad.hu" itt láttam kimondottan nyest riasztó kis elektromos készüléket nem is horribilis áron !

 

Sana

Előzmény: Vezo228 (103)
Vezo228 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 103

Sziasztok!

 

Nekem is a kocsiból hordja szét a hangsziogetelő anyagot egy (vagy több) nyest, de sajnos az esztétikai káron kívül is tett már tönkre egyéb dolgokat is. Tetettem be elektromos riosztót, de azóta is jött már, szóval nem ér semmit. Ajánlották ezt a nyest riasztó spray-t, de egyelőre még nem tudta mbeszerezni.

 

A riasztó srpay mellett/helyett arra gondoltam, hogy anno, amikor a vizsláim össze-vissza szöketek, vettünk villanypásztotrt. Ez azonnal és radikálisan megoldotta a dolgokat. Nekem jelenleg a kocsimat kéne megvédeni, se háziállat, se tenyész állataim nincsenek, de garázsom sincs, hogy beálljak.

Nem tudom, hogy a nyest ellen is jó megoldás lehetne-e? A területvédelem nagyon jól működött a kutyáknál.

Ha a kocsi köré kihúznám a villanypásztor drótját mondjuk 3-4 magasságban úgy, hogy alul ne tudjon bemászni annélkül, hogy hozzáérjen (~5 cm magasan), felfelé meg mondjuk lenne 10-15 cm-enként drót, így lenne a kocsi körül kb 50 cm körüli sánc. Az egyedüli kényelmetlenség az volna, hogy a 4. oldalon, ahol bejárok a kocsival, azt mindig mozgatni kéne valahogyan, vagy lebontani és vissza húzni naponta.

Ennyire csak nem csábító a kocsim, hogy ezt is bevállalja ez a dög! A 25-30 kg-os vizslákat is úgy verte oldalba, hogy elment a kedvük jó pár hétre még attól is, hogy a kerítés környékére menjenek, akkor gondolom, hogy ez a 2-3 kilós kis genya is kapna a pofájára rendesen!

Mit gondolotk? Valaki nem próbálta még ezt esetleg?

 

üdv: Vezo

_rudy_ Creative Commons License 2012.11.27 0 0 102

Vagánykodnak az enyhe időben, de ahogy bejön a hidegebb és a hó, folytatódik a fészekaljnak való gyűjtögetése, azaz a finom kábelszigetelések bontása :(

Itt van mindenféle: vegyi, elemes, 12V, 230V

http://www.nteam.hu/?t=globalsearch&srctext=nyestriaszt%F3&sbt=Keres%E9s

Scholl4 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 101

Nem nyest lesz az... Süldő patkányra tippelek.

Rágcsálóirtás rendelhető!

Előzmény: gjovar (100)
gjovar Creative Commons License 2011.10.25 0 0 100

Fiuk!  Nekem van valami lakóm a pincében.   Nem egér, nincs szag,  csak  a  tüzelésre szánt tejes  dobozokat rágta szét.    Ott van lenn  liszt, cukor, füszerek, tészták  stb,  semmi rágás.     Viszont a  kiszórt  finom homokon  ott  vannak apró lábnyomok.  kb  7x7 mm.    Mi   lehet ez  ,  van valakinek tippje?????

tomsojer Creative Commons License 2011.10.20 0 0 99

Szia!

 

Én pont ugyanilyen helyzetben vagyok.

Minden éjjel felmászik a kocsi elején (gondolhatod, ferdeorrú egyterű - hogyan kapaszkodik a motorháztetőn a karmaival) és

utána össze-vissza mászkálja a tetejét (és általában rá is sz@rik).

Azt meg a nyáron vettem észre, hogy hordja ki a hangszigetelő-burkolatot pamacsonként.

 

Kértem szakember segítségét is, de ő inkább az élvefogó csapdát ajánlotta.

Szemeztem már az ultrahangos megoldással, de még nem szántam el magam rá. 

Egyenlőre menyételleni spray-vel fújtam be mindent a motortérben. A motortérben nem tudom mennyire lesz hatásos, 

a tetején továbbra is masírozik (hetente 2x-3x) pedig a lökhárítót és az ablaktörlőtartó-panelt is befújtam.

Az egész autót nem akartam, mert elég büdös.

 

(ja, Érd egyik szélső utcájában lakom)

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: A8lang2 (98)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 98

Benzines és jó nagy motortere van kényelmes kéglit tud belakni.

Ha nem rágná szét a hőszigetelőt akkor semmi gondom nem lenne vele, mert már legalább leszokott arról hogy végigmegy a kocsin minden nap és rászarik.

Most kiraktam a pest repeller harps-os riasztót a kocsi mellé és üvölt egész nap.

Nem szeretném ha bármi kért okozna.

Érdekes az előző autóban ami kint volt abba is beköltözött de nem rágott szét semmi.

Előzmény: Vén Halász (97)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 97

Sajnálatos eset, állítólag a benzines kocsikat jobban szeretik. A Tiéd milyen ? Sok rémtörténetet olvatam erről, gyújtás vezetékeket szétrágta, üzemképteélen lett a kocsi és nagy anyagi kár, borzasztó. Mi jó neki a műanyagban ?

 

A végén be kell majd szerelni egy ultrahangos nyestriasztót a motortérbe. Én már nézegettem, a Konrad boltban van nagyobb választék.

Előzmény: A8lang2 (95)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 96

Ha az udvarban szabadon van éber kutya, különösen kettő, az nagyon hatásos. De pl macska nem ellenfél a nyestnek, a macskát elzavarja, sőt hallottam, hogy meg is tudja ölni.

Előzmény: B.GY (94)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 95

Idáig ez se rágott semmit, most meg a motorháztető szigetelőt szétcincálta, és a tűzfalon lévőn is látszanak nyomok, olyan mintha azon kapszkodott volna fel mert kis lyukakat látni rajta meg szakadásokat.

Előzmény: Vén Halász (93)
B.GY Creative Commons License 2011.10.19 0 0 94

Nyáron voltam én is Balatonon a rokonok nyaralójába.Azt mondták,hogy van nyest.Az ő kocsijukat összemászkálta,de nem rágott meg semmit.Mikor én mentem le,akkor nem mászkált a kocsin.Igaz,hogy vittem mindkettő kutyámat.Lehet megérezték.

Előzmény: Vén Halász (93)
Vén Halász Creative Commons License 2011.10.19 0 0 93

Az eddigi tapasztalataim szerint a nyest egy nagyon ravasz, óvatos, de nagyon kíváncsi állat. Nem értem, hogy miért kell végigmászni minden kocsi tetején minden éjjel, de csak egyszer teszi ezt meg egy éjjel. Jól láthatóak a sáros lábnyomai és a haladási iránya. Szerencsére nem karcolt meg semmit és főleg nem rágott meg semmit. Én eddig egy zacskó kutyaszőrt helyeztem el a motortérben, de azt többször elfelejtettem kivenni, azután csak a kocsi alá helyeztem. Hiába van mozgásérzékelős fényszóró a kocsi közelében, az felkapcsol, ezt én is néha észreveszem, de a nyestet nem zavarja. Életterében rókák és sakálok is élnek, de ez sem zavarja. Eddig szerecsém volt, rágások nem fordultak elő. Ez a Balatoni nyaralóra volt érvényes, tehát most nem aktuális a téma nálunk.

Előzmény: A8lang2 (92)
A8lang2 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 92

A szemét dög megzabálta az egyik autó motorterében a motorháztetőn lévő szigetelő paplant.

Már nagyon bosszant ez a nyest kérdés.

Most kiraktam a kocsi mellé az ultrahangos riasztot, hátha ér valamit.

A házat meg lerácsozzuk minden nyílást körben az ereszccsatorna meg a tetőbádog között, így képtelenség lesz a padlásra felmászni remélhetőleg.

Előzmény: Vén Halász (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!