Keresés

Részletes keresés

Marcis6 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 7971
Értesítést? Milyen értesítést. Externet lapított... Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ott sem tudták kapásból, utánanéztek.. Azt mondták az infláció...
Előzmény: Törölt nick (7964)
nicko Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7970

ha van lan ott akkor felejsd el a hdsnetet..úgyis ugyanaz a cég biztositja.

a hdsnetet ius lecserélik lanra idővel..

Előzmény: Marcis6 (7961)
larson666 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7969
Hello!


Igen erre a Matávos dologra emléxem, nem ilyenre gondoltam. Az a baj az adsl-el, hogy a letöltési sebbességhez képest elenyésző a feltöltési sebesség. Sdsl-re meg nem tellik :( Tudsz valami jó kis céget akik olcsón adnak jó netet?

Üdv!

Larson
Előzmény: Törölt nick (7957)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7968
OFF
Nem volt más közlés, csak 17-i dátummal. (A 13-i dátummal készült számlát később postázták, erről jött értesítés, hogy késni fog a számla...).
Az értesítésben nem szerepelt a felmondásra vonatkozó kitétel, stb. volt néhány dolog, amire tájékoztatásként az NHH azt a választ adta, hogy nem felel meg az EHT-nek. Én felmondtam a szerződést, a szolgáltató ÁSzF-ének 7.2 pontjában rögzített 15 napos határidőn belül. (Az EHT valóban 8 napot köt ki, de a szolgáltató adhat kedvezőbb feltételeket.
ON
Előzmény: Törölt nick (7967)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7967

(OFF)

Nem akarnám megvédeni a Ext..-tel kezdődő nevű társaságot, de a közlés módját tekintve a Eht. nem írjka elő (sajnos), hogy egyedi értesítés is kell ÁSZF módosítás kapcsán. Azaz, ha ISP pl. sajtóban (legalább két országos napilap) közzétette 30 nappal korábban az értesítést, akkor ezzel primer már teljesítette Eht-beli kötelezettségét. Minden ez utáni vagy e feletti értesítés - jogilag - csak Szolgáltató dícséretére jogosít, és ebben az esetben szvsz meg is érdemlik: főleg, ha ezek után azt is be tartják, hogy a személyes (egyedi) közléstől számít a 8 napos következmény-mentes szerződés-bontási jogotok!

Amúgy egy díjemelés esetén, reálisan senkinek nem lesz előnye a személyes (egyedi) közlésből, hiszen nem szerződésszegő módosítás esetén a röghöz kötötteknek sem lesz jogkövetkezménytől mentes a felmondás (ti. őket nem nagyon érintheti-érinthetné egy-egy díjemelés..) - másrészről a szabadon dönthető előfizetőknek meg amúgy is megáll minden esetben a felmondás lehetősége maximum (és nem minimum!) 8 naptári nappal.

Üdv:

Robi

(ON)

Előzmény: Törölt nick (7964)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7966

SORRY: "természetesen bármely két be/kimenet között" -> Helyesen: "bármely bemenet és egy-egy kimenet között". Hiszen iránycsatoló lenne vagy mi :-)

 

És az sem árt, ha minden bemenet (kimenet) Z=Z0 hullám-impdeanciával rendesen le is van zárva ahhoz, hogy egyáltalán az alapfunkciót (iránycsatolás) egy splitter meg is valósítsa :-)

 

És ha azt is hozzászámolom,hogy UHF tartományban az elektromos jelejek és az ő útjaik (ti. vezetők) már inkább a mikrohullám-tan szerint akarnak viselkedni, azaz még az is számít akár, hogy a közelben fellelhető macskák akarnak-é e bagzani éppen vagy sem :-D - akkor meg lehet jósolni a kissé lehetséges következményeket...

 

Robi.

Előzmény: Törölt nick (7965)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7965

Szia Ze és Blg!

[Köszönöm kedves és lelkemnek jóleső "felkérésed" Zé! :-D]

 

Az a -3dB lesz -3,5dB is is [precízebben: (n-2) x 3,5dB, ahol n=a cirkulátor [iránycsatoló] ki/bemeneteinek számával, azaz pl. egy 1-3 splitter esetében már 10,5 dB az elméletileg legkisebb érték - természetesen bármely két be/kimenet között).

A valóságban pedig 4..6 dB lesz 1->2 szétosztásnál, úgy vélem.

 

Már ha ez a dolog a kábeles netnél valóban csak splitter - s nem splitter ÉS szűrő egyben!

Hiszen a szűrőnek (karakterisztikájától fügetlenül, az áteresztő tartományra értve) lesz egy beiktatási csilapítása (0,2..0,5dB), így akár 11..12 dB jelszint veszteség is lehet a TV vevőnél már.

 

De szvsz a KTV (jól mondom fejből?) 108dBu (+/-6 dB?) elosztott jele (10 a 108/20 hatványon uV-ban = kb. 250 mV) a végberendezések esetében szvsz már bőven az AGC (automatic gain control) tartományban van. Az érdekes kérdés, hogy melyik TV mennyi és milyen (zajú) erősítéstartalékkal rendelkezik: ha jobban nyit a csökkenő jelre az AGC, akkor a bemeneti (esetleg KF) fokozat zaja kezhet érvényesülni.

 

De saját tapasztalataim alapján az akár jó minőségű F-csatlakozós (illetve: AZ azon alapuló koax-szerelvényes) kötések is képesek komoly csillapításokat bevinni. Két napja TV2 hangja (változatosság kedvéért, az újból kezdődő torzításokra kelt jelzésem miatt, újra béka segge alatti hangerő :-D) okán régi - de szép és jó - BHG-Hirschmann "lepke" antennámat is beiktattam [F-koax alj - F-koax dugó, közösítő + KTV jel -> TV szerelvényen] , és mivel jó régóta nem hazsnáltam az F-koax dugót, így első nekifutásra olyan szemcsés volt a földi TV2, hogy csak néztem.. Ilyenkor jó a Tuner spay :-D

 

Legyetek jók továbbra is!

Üdv:

Maus Robi

Előzmény: Törölt nick (7958)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7964
OFF
Te mikor kaptál tájékoztatót a július 1-i Externet-es díjemelésről? Nekem júni 17-i dátummal érkezett (EHT 30 nappal korábbi értesítést ír elő...)
ON
Előzmény: Marcis6 (7961)
vonalzoo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7963
Nekem 3 éve ugyanaz. Viszont a LAN ha jól tudom dinamikus IP-s.
Előzmény: Marcis6 (7961)
blg Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7962
kb. 6 éve vagyok előfizető, és most használom a harmadik IP-címet
Előzmény: Marcis6 (7961)
Marcis6 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 7961
Hello! Kispesten vagyok és gondolkodom a hdsnet-ben. Milyenek a mostani tapasztalatok? Olvasok itt jót és rosszat is.. Illetve az még különösen érdekelne, hogy az IP címemet meddig hagyja élni a rendszer. Most Externetes vagyok, de ugyan a szerződésben szerepel a 24 órás IP cím váltás, a gyakorlatban amig meg nem hal a kapcsolat (ami szerencsére nagyon ritka), addig az az IP címem, amit kaptam az elején.

Kösz ia segítséget előre is!
Előzmény: nicko (7954)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 7960
Az F-csatlakozó az a menetes verzió, nem a sima összedugós. Sajna a doboz tartalma az, ami meghatározza, hogy milyen minőségű lesz a splitter :-(
Előzmény: blg (7959)
blg Creative Commons License 2008.07.22 0 0 7959
(szerintem) F csatis fémdobozka van, bár igazából inkább E-betűre hasonlít. ezek szerinte nem jó minőségű...
Előzmény: Törölt nick (7958)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 7958
A "koax T-elosztó" becenevű splitter lehet elfogadható, meg lehet ordenáré sz...r, már ami a csillapítást illeti. Az előbbiekre jellemző a műanyag ház, és a meglepően olcsó ár. Nekem F-csatis, fémdobozka van, in->out között (doksi szerint) 3dB-es csillapítással. (Majd Robi részletesen taglalja a különbségeket :-) a lényeg, hogy jó minőségű splitterrel nem lesz gondod, a lyukszűrőt viszont ne hagyd ki, mert a modem kimenő jele nagyon nem esik jól a TV-d bemenetének, illetve a TV-d is tud "visszalőni" a netes frekiken, az meg hálózati bizonytalanságokat tud okozni).
Előzmény: blg (7955)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 7957

Szia!

 

Szerintem ma már azért van értelmes ár/teljesítmény arányú ADSL, főleg új belépőknek..

 

A "tányéros net" (nem a mikrohullámú földfelszíni) valamikor évekkel ezelőtt volt itthon talán Matáv berkeiben, de ott is csak a lejövő irányban ment műholdról, a felfelé irány valamilyen földfelszíni adatátvitellel jutott a kiszolgáló felé...

Nem csak ott van a probléma tudtommal e témakörben, hogy a földi-műhold irányú adatátvitelhez lényegesen nagyobb és pontosabb, így drága (drágább) berendezés kellene az előfizetőnél telepítve legyen, de talán a műholdas oldal is nagyságrendekkel drágább lenne, hiszen a jelenlegi helyzetben egy transzponder ugyebár (jó esetben ;-D) 1 felküldöt jelet sugároz vissza egy területre. Azonban sok ezer (!) felhasználó  különféle jelerősségű jeleit feldolgozni és időben meg is válaszolni (komplett kiszolgálói, szerver és rútolási etc. funkciók..) talán ha katonai célú berendezéseknél van jelen, ott is méregdrága üzemeltetési költségek mellett.

 

Sok sikert és ha kérdésed lenne, jelentkezz, vagy írj e-mailt!

 

Üdv:

Maus Robi

Előzmény: larson666 (7956)
larson666 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 7956
Húúú az igen! Bár szakmabeli vagyok, de mégsem értettem meg elsőre mindent. :D Én azt hittem, hogy ez "tányéros tv-n" keresztül működő hálózat. UPC-ék azt mondták annó, hogy a sávszélesség meglenne hozzá, de túl bonyolult, azt hittem DIGI-ék megvalósították. Hát sajna utoljára Debrecenben láttam üvegszálas kábelt, ott az egyetemi hálózat arról megy, itt nincs. Kábeltv, szószerinti KÁBELtv sem. Csak a tányéros. Valami olcsót és relatív nagy sebességüt keresnék (aminek a feltöltési sebessége nagyobb, mint egy analóg modemé), ami nálam (Hajdúdorog) is elérhető. Hát úgy látszik marad az Adsl. Azért kössz mindent, ha valaki esetleg tud még valami okosságot, az ne vigye magával a sírba! :D

Üdv!

Larson
Előzmény: Törölt nick (7951)
blg Creative Commons License 2008.07.20 0 0 7955
szerintem is túlzás :-)

már nem is emlékszem, mikor volt utoljára kiesés. a sebesség is megvan mindig! (X. ker)

Viszont: eddig azt hittem, hogy néhány tv-adó képe magától (azaz a DIGItől) szemcsés (pl. az új TV6), de tegnap kiderítettem, hogy a filter/splitter okozza, ami különválasztja a netet és a tévét. Ha azt kiiktatom, és a kábelt direktbe dugom a TV-be, tökéletes a kép.
na, ezért fogok LAN-ra váltani :-)
Előzmény: nicko (7952)
nicko Creative Commons License 2008.07.20 0 0 7954

kispesten lakom tudom milyen volt a hdsnet..ezért nem volt nekem soha az hanem adsl.

a lan azonban teljesen más azzal maxi elégedett vagyok ha a leállást és sebességet nézem csak.

Előzmény: vonalzoo (7953)
vonalzoo Creative Commons License 2008.07.20 0 0 7953
Ez azért túlzás, én inkább azt mondanám, hogy területenként lehetnek vele gondok. Nekem pl. (Kispest)az elmúlt 3 évben összesen ha 1 órát nem ment a net, azon kivül mindig hozta a (+-10%) a 2/1 megát. Szerintem ha nálatok van digikábel, mindenképp azt válaszd adsl vagy upc helyett, árban is veri őket, és nincs hűségidő, bármikor kiléphetsz belőle, ha mégsem jó.
Én most vettem lakást néhány utcára onnan, ahol eddig laktam, de sajnos ott nincs digi, hanem csak fibernet. Ahogy nézem: 6200-ről 12000,- lesz a tv+net, ráadásul a cimborámnak is az van, én nagyon sokszor panaszkodik, hogy órákig nincs tévé és net. Plusz a cég hozzáállása is érdekes: lejárt majd 1 éve a hűségszerződése, és "elfelejtett" a fibernet újat küldeni. Utólag kiküldte az egyévnyi időszakra a listaár-akciósár közti különbözetet...
Szerintem becsülje meg a DigiKFT-t akinél van :)
Előzmény: nicko (7952)
nicko Creative Commons License 2008.07.19 0 0 7952

röviden: egy szar

bővebben..nagyon szar ;)

 

lanra cserélik ahol hdsnet van..kőkorszaki (1999 óta létező) kábelnet tulajdonképpen..hétvégén egy modem sebességét sem elérő kulimájsz..

 

digi lan a nyerő most!

Előzmény: larson666 (7950)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.19 0 0 7951

Szia!

Technikailag (felhazsnálói oldalról) ugyanaz, mint a UPC-nál az eddig Chelo néven futó ún. szélessávú kébeles internet hozzáférés. Ha DigiKébel előfizető vagy, és az ottani hálózat minden elem erre alkalmas (azaz optikai kábelen ér a közelbe a TV és az "internet", az optikai hálózat és a Közötted kialakított hálózat is alkalmas arra, hogy mindkét irányban működjék adatátvitel, ez az ún. "visszairányúsított" kábeltévé hálózat) és még a Digi ügyfélszolgálata is tisztában vele, hogy a e lakásodba "lógó" koaxiális kábelen elvileg lehetőség lehet szélessávú internetet is szolgáltatni (UPC-ék például ezt nem minden esetben tudják: tudod, a számítástechnika ördöge..), akkor megrendelés után buherálnak kicsit egy elosztó dobozban (az utcán vagy a lépcsőházban), hogy csak Nálad (és aki még előfizet) lehessen használni a szolgáltatást, illetve másnál ne okozzon zavarást (TV vétel) az internet szolgáltatás [valamint más se zavarhassa, blokkolhassa az ott elérhető internetet!] amikor is szűrőket és ún. iránycsatolókat (ez az aminek hangzik!) ikatatnak be. Majs kapsz egy ún Kábelmodemet, amibe UTP-Ethernet felületen (LAN, helyi hálózat -> a PC hálózatri kártyájába dugandó) ún. Patch kábel segítségével csatlakoztathatod a PC-det.. Egysebekről szerintem majd akkor. Onna ugyanis majdnem olyan, mint egy ADSL vagy szélessávú mobil internet (amikor máér minden be van állítva).

Esetleg ún. LAN-os internet hozzáfrésre is alkalmas a Nálatok elérhető (Digi Kft-s) hálózat, amikor direkt egy külön ún. UTP kábelt (szélessávú adatátviteli kábel) visznek a lakásodba és akkor már nincs "kábelmodem", hanem pontosan úgy fogod élvezni az internetet, mintha egy igen nagy sávszélességű "szerverről" (komoly nagycéges hálózat) élne az internet-hozzáférésed.

 

Nos, ha nem értettél valamit, az NEM a te hibád, kérdezz vissza bátran, akár e-mail-

ben is, én és szvsz bőven a többeiek si segíteni fognak!

 

Sok sikert, üdv.:

Maus Robi 

Előzmény: larson666 (7950)
larson666 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 7950
Sziasztok! Elmondaná valaki, mi az a HDS net? Úgy tudom, a digi szolgáltatja ezt, mindenhol elérhető? Hol tudnék ennek utánanézni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv!

larson
talismoon Creative Commons License 2008.07.09 0 0 7949

"Sávszélesség emelést azért nem tartok valószinűnek,mert lassacskán a LAN-ra átkötés jön.
De új csomagok,amikben van nagyobb sávszélesség, olyat elképzelhetőnek tartok."

 

Szerintem azert kene emelni, mert sokan vannak akik nincsenek olyan helyzetben, hogy a kozeljovoben LAN-ra tudjanak valtani, raadasul ugye mivel sokan attertek/aternek mar/majd LAN-ra igy egyre kevesebb felhasznalo van a kabelneten, tehat valoszinuleg siman beleferne emeles, es nem a mai szemmel mar igen alacsony kategoriat kepviselo max. 2mbit letoltessel biro csomag lenne a csucs.

LAN bekotesi lista a weboldalotokon nem frissult 2008. 04.24. ota, ugytunik mintha a digihenger megallt volna. 

 

Az egesz tortenet ketarcu felhasznaloi oldalrol, a 15/15mbit LAN csomag annyiba kerul mint a 2/1mbit kabelen, oszinte legyek ez ellenerzest valt ki ez belolem, es valtanak LAN-ra, de nem lehet, mert nincs (nalam meg csak kb. idopont se tudtak mondani az ugyfelszolgalaton amikor erdeklodtem), ezert orulnek par mbit plusznak is amig megerkezik a LAN, es nem lennek ezzel egyedul szinte biztos :)

 

 


 

Előzmény: digikabel01 (7938)
ovl Creative Commons License 2008.07.01 0 0 7948

Mint írtam, az utóbbi időben nem volt gond, ha meg volt, ezzel kezdtem (modem-router kihúz, majd felvillany-beharang-fel_csiga-beháló), és volt olyan, hogy tényleg nálam volt a gáz, nem a szolgáltatónál (ezt írtam előző hozzászólásombam 7903). Ám mint tudjuk ha hiba vagy baj van, mindig másnál keressük először az okát... Ezzel együtt is az a véleményem, hogy 1-2 éve a hdsnet (jó, most már digikábel) nem volt a toppon, ám úgy tűnik felzárkóz(tak)-(nak).

 

Egy fura esetet tudnék mesélni, annó 4-5 éve lehetett:

Aquincum, Pók utcai lakótelep. GatesGroup (ma már megvette a RubiCom - vagy egyesült vele - vagy átalakult) mint szolgáltató (LAN internet) kapcsolatban volt egy céggel... Egyszer csak eltűnt a vonal. A fórumon olyan hírek jöttek-mentek az eset után, hogy valaki elvágta a kábeleket...éjjel xy helyen.

Shabba (Shabbarulez) [nick] szerintem tud felvilágosítást adni erről...bár lehet, hogy azok a fura dolgok a cégek közötti fizetek-nem fizetek kérdéshez tartozik - fene tudja.

Előzmény: ZE (7947)
ZE Creative Commons License 2008.07.01 0 0 7947
Az áramtalanítsd, indítsd újra, stb. jobb esetben részei a standard hibakezelési folyamatnak, ezen nem kell csodálkozni.
Előzmény: ovl (7943)
ZE Creative Commons License 2008.07.01 0 0 7946
Ahogy elnéztem, a CC-tek is a nektek kiosztott számmezőt használja, a kérdés csak az, hogy azok is a standard, szolgáltatásként (khm...) kínált VoIP-rendszeren dolgoznak, vagy csak hívószámuk alapján vannak nálatok, és főközponti oldalon vannak a hívások oda beforgatva? Lehet ugyanis (csak tipp), hogy egy VoIP szolgáltatást érintő hiba kihathat a CC működésére is...
Előzmény: digikabel01 (7944)
ovl Creative Commons License 2008.07.01 0 0 7943

Elveszett hívások... ZE megfogalmazása a jó példa.

Én többek között erre gondoltam, mikor dikikabel01-nek írtam. Csörög, csörög, csörög, oszt annyi... (modjuk nekem az utóbi egy évben nem volt nagy gondom, kivéve az ip-cím kisztás átállását nemrég)

Mondjuk az is igaz, hogy az ügyfélszolin jól állnak a csókához, és segíteni próbálnak, bár a "húzzuk ki a modemet a konnektorból, vagy a routert" néha idegesítő válasz tud lenni!

Viszont volt egy olyan esetem is, amikor az ügyfélszolisnak igaza volt, és én voltam a sztyupid júzer - amit nem mondott ki konkrétan, és végig türelmes, szakszerű volt velem (a problémámmal) szemben, míg helyre állt a rend.

 

Ezzekkel együtt élve viszont továbbra sem állnék át egy nagy MULTI szolgáltatására...té-sekhez semmiképp. Elvből.

Bár lassan a digikábel is multi lesz...

Előzmény: ZE (7942)
ZE Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7942
Volt szerencsém néhány "picit nagyobb" :) call-center üzemeltetésében résztvenni... Ha rendkívüli esemény történt, akkor a terhelés megugrása miatt rövid időre megnőtt az elvesztett hívások száma, azonban a szolgáltatás minőségi paramétereit nem ilyen rövid távon, hanem mondjuk havi bontásban mérik, így ezeket a "burst" jellegű terheléseket ezek a statisztikák jó esetben elfedik. Ez persze annak az ügyfélnek, akinek a hívása elveszett, annak sovány vigasz, azonban nem cél egy CC-t a jellemzően alacsony valószinűséggel bekövetkező jenetős forgalomra méretezni.

Előzmény: Eördögh (7939)
ZE Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7941
Az újpalotai Sárfű utcában tavaly késő ősszel már tutira bent volt az UTP-kábel, LAN-os net azóta sincs. (Legalábbis tippelem, mert listán nincs fönt a ház)

Ami biztos, hogy korábban láttam rendszeresen Digi-s autót a ház előtt parkolni (tipp: vagy itt lakik valaki, vagy erősen dolgoztak valamin), mindegy, holnap beugrok az üsz.-ra. Csak az a kérdés, hogy mikor tudjuk nyélbe ütni a szerelés részét a dolognak (bár van "némi" rálátásom a dologra, így akár szereld magad csomagban is jöhetne: splitter van, szűrő is akad (TV-felőli ágba), csak modem köll...)

Az ADSL-szolgáltató ugyanis durván (17-i dátummal tájékoztatott a 13-i dátummal készült számlán szereplő emelésről) elba...ta a dolgot, bár a panaszlevélre javított: egy év hűségnyalatkozattal nyolcezeré' adná a netet, de csak augusztustól...
Előzmény: Digger (7940)
Digger Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7940
helo,

nálunk a 6. ker podm-munkácsy utcában már vagy 5 hete bedrótozták a PC-kig a LAN-os netet, a szerelő azt mondta 2-3 hét és lehet használni. Lassan eltelik a duplája. Tudsz vmi bíztatót mondani?
Előzmény: digikabel01 (7938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!