Keresés

Részletes keresés

Fishor Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27457

Akkor most ez az jelenti, hogy ha a tokban tartom jelen esetben a mora kést és az övemre teszem pl, akkor az rendben van? Vagy az úgy nem zárt tok?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: H_G (27454)
Fishor Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27456

Amikor megnéztem, akkor beszerzés alatt volt (egyeztetés szükséges), utána írtam emailt, és rendelhető 4-7 nap volt írva, amikor rendeltem, és írta is syaky hogy van, jöhet a rendelés. Mondjuk DC-4 re ugyanez van írva, az viszont csak hó vége felé várható sajnos.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: erik365 (27451)
Fishor Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27455

Hát ha valakiknek, akkor a Mora kést árulóknak pl hidegfém jót tesz, hogy én ennyit akadékoskodtam. Egyből fellendült az üzlet. Már lassan jutalékot kéne kérnem. :)

 

Üdv: Fishor

Előzmény: D-zoli (27448)
H_G Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27454

"Szokásos módon elcsomagolva" vagy zárt tokban szállítható. Ahol a használata indokolt (munka vagy "a rendes életvitel része"), ott veheted elő.

 

 

Előzmény: Fishor (27453)
Fishor Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27453

Sziasztok!

 

Hogy van most a szabály a 80+os pengéjű kések esetében? Nálam se lehet, vagy csak elő nem vehetem? És mi van ha épp nálam van és megfog a rendőr. Meg ha pl kint vagyok a tóparton, ott már guye nem érvényes a szabály?

 

Üdv: Fishor

landtorpedo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27452

Én a rozsdamarót semmilyen becsületes munkára nem használnám, mert az acélok felületébe belediffundál és a rugókat például törékenyebbé teszi. Lehet, hogy egy vastag pengénél ez nem számottevő, de azért óvakodnék tőle.

erik365 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27451

Fishor amikor te rendelted a kést státusznál rendelhető volt írva vagy raktáron?

erik365 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27450

Urak kést edzés után miben érdemes hűteni? Olajban vagy vízben? Rúgóacélról lenne szó.

szabi72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27449

Köszi. Először maradok a szalonnánál/paradicsomnál, aztán, ha zavar az íz, vagy más problémám lesz, kipróbálom amit ajánlottál.

Előzmény: theraphosa (27446)
D-zoli Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27448

Tegnap este ismét kézbe vettem egy kicsit a Mora késeimet. Sikerült meglepődnöm kissé.

Eddíg ugyanis nem nagyon nézegettem együtt a két kést, pontosabban, eddíg nem hasonlítgottam igazán össze őket. Működtek, működnek kivállóan, a többi nem érdekelt. Azt is csak pár napja tudom, hogy konkrétan milyen típusú késeim vannak, illetve, hogy a nyéltüske  meddíg ér a markolatban. Visszatérve a tegnap estére, feltűnt, hogy vastagabb a 711 pengéje. Tolómérővel mérve 2,5mm, míg a Bahco csak 2mm vastag. Fura, de az a plusz fél mm lényegesen masszívabb külsőt kölcsönöz a pengének. Ráadásul a nyéltüske is mélyebben ül a nyélben a 711 esetében.

Lehet, hogy én is benevezek egy Companionra(?)....

erik365 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27447
Ha a státusznál az van feltüntetve hogy rendelhető az ugyan az mintha az lenne hogy raktáron?
theraphosa Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27446

Kétszer vékonyan átkentem Evipass rozsdamaróval. Szépen beszínezödőtt, szürkés-kék lett.

Előzmény: szabi72 (27445)
szabi72 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27445

Köszi a választ. Meddig áztattad rozsdamaróban, és milyen töménységűben?

Előzmény: theraphosa (27435)
spapda Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27444

Szerintem necces, mert a "kkve" törvény szerint a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül:

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

 

Persze értem én, hogy sétapálca, de ez rendőruramat nem fogja meghatni, főlega ha szúrni is lehet vele.

Előzmény: marcony (27443)
marcony Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27443

T. Urak!

 

Kérdésemet ide írom, mert a fokos, felfogható vágófegyvernek is. :-)

 

Kérdésem: a rendörség, hogyan viszonyul a sétapálcán lévő fokoshoz?

Van-e valami idevonatkozó jogszabály, törvény?

Felmerül még a sétabottal az is, milyen hegyes végződés lehet rajta, az alsó végén?

 

Kérem, aki tud valamit mondani kérdésemre , válaszoljon.

 

köszönettel:

M

 

 

spapda Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27442

Úgy, ahogy mondod. Mindnek megvan az előnye-hátránya, így egyben az a felhasználási terület is, ahol kimondottan jók. Nem véletlen, hogy sokan például a "kétkéses üzemmódra" szavaznak, tehát pl. az erdőbe egy nagyobb, erősebb és egy kisebb, finomabb késsel járnak, így a favágás és hasogatás, valamint a finom faragás, ételfeldolgozás sem okoz problémát. A Fallkniven F1 és Mora 860MG kombó ebből a szempontból eléggé ideális összeállításnak tűnik.

Előzmény: GrG (27441)
GrG Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27441

Ahhoz hasonlítottam, amit ismerek, amim van. A Fallkniven F1-gyel a 4 centis konyhamunkalapot faragtam méretre, mert 1 centivel nagyobb volt mint kéne(1 méteres hosszon). Simán megbírkozott a feladattal (mondjuk utána nem lehetett borotválkozni vele). Ugyan ezt nem játszanám el a Moraval (de a Spydercoval sem), egyszerűen kevésnek érzem hozzá öket. A másik oldalról az F1 nem jó enni, mert nehéz, nem tudsz vele paradicsomot hámozni, nem jó magaddal vinni a munkába, stb. Erre a másik kettő jobb (a Morát enni vettem, mert megirigyeltem az asszony Lovászait, a a Spyderco meg EDC - mindig ott van a zsebemben...)

Azt gondolom, hogy ezek elég jó kések, arra amire szánták öket és ami a Morában (nem csak nekem másnak is) feltünt, hogy az olcsó árért, mennyire korrekt kés.

 

 

 

Előzmény: spapda (27439)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 27440

A SanMai pengés TrailMaster-ről olvastam valahol, hogy kézzel élezik.

Gyönyörű volt a penge megmunkálása, sajnos mindent ahhoz hasonlítok azóta.

De csak a Thor volt az, ami úgy nézett ki.

Jó lenne (mivel én nem merem bvevállalni), ha valaki meg tudná csinálni valami hasonlóra a várhatóan megérkező új késemet. :-)

Előzmény: kneissl (27438)
spapda Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27439

Elit acélokat említesz, a Sandvik 12C27 pedig egy eléggé alap képességű anyag. Nekem az a tapasztalatom, hogy az éltartása a Morának pont arra elég, hogy egy-egy könnyebb melót jó körülmények között lehessen vele elvégezni. Például amikor legutóbb egy hétvégét töltöttünk az erdőben, akkor előtte megfentem. Volt ott minden a kajakészítéstől a nyársfaragáson és a tollaságon át a szederinda csapkodásig, és mire hazaértem, már nem borotvált rendesen, húzta a szőrt, de még élesnek nevezhető maradt, komoly sérüléseket pedig nem szenvedett, a közelről is csak éppen látszó kihajlásokat acélozással frankón vissza lehetett a helyükre igazítani. Fenyőfa vágása és talpba faragása ugyanígy történt, hasonló eredménnyel. Nyilván ez egy egészséges munkakés felhasználásnak nevezhető, fát hasogatni, cölöpházat építeni, konzervet bontani nem próbáltam vele, és egy 3 rugós, 2 mm vastag pengéjű kés nem is erre való, akinek ilyen igényei vannak, fektessen be egy Fallkniven bökőbe.

Ágak, indák csapkodásakor (túrázás) hajlamos az apró kihajlásokra, ebben nem jeleskedik, de azért fenőacéllal mindig sikerült eddig kiigazítani (amúgy a metszőképességgel nincs baj). Baromi jó a rozsdaálló képessége, nálam napokig úszik mindenféle növényi levekben, de eddig még felületi/pontrozsdával vagy akár csak elszíneződéssel sem találkoztam a pengén.

Előzmény: GrG (27437)
kneissl Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27438

Ha jó élet akarsz, akkor "szembe" kell dolgozni, azaz mintha meg akarnád faragni a fenőacélt vagy a követ.

Persze a megfelelő szögben tartva a pengét. Nem olyan nehéz ráérezni a mozdulatra.

 

A kis szemüveges mintha a penge teljes felületét csiszolta volna, azaz a kés pengének a külsejét alakította volna ki. Legalábbis amikor kiveszi a löttyből, nem túl szép az acél kinézete, és azt csiszolja fel. (már ha jól látom....)

 

Előzmény: bku (27383)
GrG Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27437

na így érthető, főleg azzal, amit írtál, hogy "tehát valószínűleg a webshopok aggasztották rá a 860MG Companion nevet, hogy kötni tudják a méltán népszerű elődhöz."

Nem tudom milyen az éltartóssága, de az biztos, hogy az az él, amivel jött jobb mint a Fallkniven F1 és kb az, mint a Spyderco Delica 4. Mondom a tartósság más kérd,s de az ár is. Viszont ha valaki tud élezni és normális használatra kell, akkor valszeg egy király kés.

H

Előzmény: spapda (27436)
spapda Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27436

Na jó, akkor tegyük tisztába a sztorit:

- Mora 860MG. Anyakönyvezve: Morakniv Clipper 860MG néven.

- Mora Companion rozsdamentes. Anyakönyvezve: Companion MG Stainless néven.

- Mora Companion szénacél. Anyakönyvezve: Companion MG Carbon néven.

- Companion család, beleértve az imént felsorolt típusokat és az F-es (fluoreszkáló tokos, elsősorban mentési célokra készült) típusokat. Anyakönyvezve: Companion. Megjegyzés a gyártó részéről: The next generation Clipper knives. Vagyis az új generációs Clipper kések. A Companion család összes kése a 860-as széria kialakítását (markoalt, pengealak és közelítőleg a méret, leszámítva a vastagságot) örökölte, valamint a kései 860-as tokot. Ami ugye Clipper, a nevében is benne foglaltatik.

 

Tehát a Clipper egy termékcsalád, amibe beletartozott a 840MG is, ami a 860MG szénacél változata volt. Mivel a 860MG nyugdíjba megy, helyét az új generáció veszi át, amit Companionnak hívnak. Érdemes megjegyezni, hogy a gyártó nem 860MG Companionnak nevezi, hanem Companion MG Stainlessnek vagy Carbonnak, tehát valószínűleg a webshopok aggasztották rá a 860MG Companion nevet, hogy kötni tudják a méltán népszerű elődhöz. Mondjuk az ilyen jellegű összekapcsolás az előddel teljesen jogos, hiszen nem új generációról, inkább csak faceliftről van szó, felületes szemlélőnek fel sem tűnnek a különbségek.

Szóval ha valaki egyértelműen akar fogalmazni, akkor szerintem a régi változatra simán 860MG-t kell mondani, az újra pedig Companion MG Stainlesst. Így mindenki tudja, hogy miről van. A sima 860MG recézett, felirat nélküli markolatú, 2 mm-es pengevastagsággal, a Companion MG Stainless pedig rece nélküli, Morakniv feliratú markolatot kapott, valamint 2.5 mm-es pengét.

A toknál nem érdemes leragadni, mert ahogy azt a topicban már sokszor elmondtam, a sima 860MG-t két fajta tokkal forgalmazták, a gyártó honlapján a 860MG-nél még a régi látható, de pl. az én sima 860MG-m is már az új, Companionra nagyon hasonlító tokot kapta, a különbség annyi, hogy máshol és más méretben látható a cég logója (itt a példa). Egyébként a sima 860MG pengéjén is más a logó, mint a Companionon.

 

Ennyi, nem kell ezt túlragozni.

Előzmény: Fishor (27434)
theraphosa Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27435

Én ezt rozsdamaróval oldottam meg és a kajának se volt semmilyen fémes vagy más íze. Untam már a fém ízt a paradicsomon, szalonnán stb.

 

Előzmény: szabi72 (27406)
Fishor Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27434

Most írt syaki, hogy a régi sima MG-t már nem gyártják, csak a Companiont, tehát neki is az van. Egyébként a Mora honlapon én úgy vettem ki, hogy a Clipper a hagyományos pöttyös nyelű, ahogy írtad, a Companion meg amit akarunk, de Clipper Companiont nem láttam. :) Szerintem Companiont kaptál, és az a lényeg hogy tetszik és jó. Kipróbáltad már? Én biztos megkajálok majd vele első próbaképp ha megjön.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: GrG (27432)
farki260 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27433

Köszönöm a választ.

Szeretném eladni. Ha valakit érdekelni írjon.

farkiweb@citromail.hu

Előzmény: H_G (27419)
GrG Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27432
Na most a tokra meg MG Companion felirat volt ragasztva. En elvben a regebbi fajtat akartam rendelni, de szerintem mar ok se tudjak mi van:-) amugy nem erdekel mit akartam, mert amit kaptam az tetszik:-)
Előzmény: Fishor (27422)
Fishor Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27431

Nem sok olyan átláthatatlan oldalt láttam még mint a Moráé. Tiszta kesze-kusza az egész. Még ha magyar lenne is nehéz lenne kibogarászni mi micsoda, nemhogy angolul. Lefordítva a Chrom-mal sem jobb a helyzet.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: spapda (27430)
spapda Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27430

Emberek, kértem már, hogy ne terjesszünk szegény Moráról olyat, ami nem, vagy csak részben igaz! Ott a moraofsweden.se, és máris világos lesz, hogy hogyan is van ez a Clipper dolog.

Mondjuk ez részben az ő hibájuk, lehetne következetesebb termékelnevezési politikájuk, de ez gondolom az egyesülési utáni kuszaság eredménye.

Előzmény: erik365 (27425)
Fishor Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27429

Én se tudom, pedig rendesen téma volt itt. Meglátjuk mit kapunk. Reggel én is elutaltam az árát, kíváncsi vagyok mikor érkezik meg a cucc. Még sose volt olyan késem ami borotvált, pedig van egy jó kis Martinii késem is, de az is távol van a borotválástól. Horgászboltban láttam két olcsóbb Morát, azok is elég távol álltak az élestől, szóval meglepne ha ez tényleg olyan éles lenne, mint mondják, de hátha tényleg így lesz. Még azt a DC-4 et fogom levadászni, elvileg hó végén az is lesz hidegfémnél.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: erik365 (27427)
dorbela Creative Commons License 2012.01.16 0 0 27428

Helló!

Köszi "bku"!

Én is 4,5-5.000.-Ft-ra taksáltam (manapság eladhatóan). (Összességében többet ér, de mind1!)

Egyébként: 4.000.-Ft-ért eladó, de kevesebbért nem. A penge élezése "gyári" ha lehet ilyet írni. Szerintem olyan, mint a Victorinox késeké.

Üdv:

Béla

Előzmény: bku (27420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!