Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 48345

Éppen ezért nincs ember aki elhagyná az aszfaltocskát azért a bozótosért. És volt probléma, nincs probléma... :-)

 

Talán felesleges is mondanom, de vajon régebben bement-e a kék erről az óránként egy autó járta útról a bozótba? Neeem, nem ment be. Ment szépen az úttal együtt tovább Borzavár felé.

 

 

Előzmény: qentar (48344)
qentar Creative Commons License 2015.03.15 0 0 48344

Ha bárki tervezné ezt a szakaszt: a Borzavár előtti szakasz tavaszra olyan masszív tüskés-bozótos lesz, hogy öröm nézni.

 

HEV Creative Commons License 2015.03.15 0 0 48343

Köszi a beszámolót, remélhetőleg én is elérek addig az idén.

 

Más!

Bár az MTSZ is eltörölte a túramozgalom hívatalos nevének elejét, de tudtommal ezt az útvonalat még RP-DDK-nak hívják!  A DDK 1989-ben megszünt!

 

Előzmény: Pápai vándor (48342)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.03.15 0 0 48342

Dél-Dunántúli Kéktúra

Egyházasrádóc-Szombathely Parkerdő

2015.03.14

 

 

Sziasztok!

 

Tegnap teljesítettem első DDK szakaszomat.

Ami fontos hogy végig jók a jelzések , az út nagyon jól járható , sár nincs , olyan kemény a földút mintha beton lenne , itt az ország túlsó felén lévő belvíznek nyoma sincs .

Egyházasrádócról indultam miután leszálltam a vonatról betértem az első kocsmába ahol minden gond nélkül kaptam céges pecsétet , miután a kissé ittas vendégek megkérdezték honnét jöttem , csak legyintettek , ááá , a múltkor Miskolcról jártak erre.

Ellenkező irányba fordultam és betértem a  PUB sörözőbe is ahol megkaptam az igen jó lenyomatot produkáló MTSZ bélyegzőt.

Az utam JÁK-ig eseménytelenül zajlott , izgalmasnak csak a patakátkelés bizonyult , mert valaki a kis fahídra rádobta a régi elkorhadt fahidat aminek elég nagy súlya van és féltem hogy az én súlyommal együtt sok lesz neki de kibírta.

Jákon betértem a Patkó sörözőbe ahol megkaptam a céges bélyegzőt , tartva attól hogy nem lesz nyitva az információs iroda.

De nyitva volt és megkaptam az MTSZ bélyegzőt , és ezen kívül az egyik legszebb bélyegzőt amit eddig láttam , 800 éves a Jáki templom:

Az út továbbra is jó volt , Ják után egy kalandos patakátkelés volt , majd Kukullónál közvetlenül a kék mellett méhek , gratulálok hozzá.

Parkerdőben a krimó bejáratánal MTSZ bélyegző Szombathely felirattal , viszont hiányoltam a zsíros deszkát , a tulaj azt mondta még csak próbanyitás volt .

Kék plusz jelzésen mentem be Szombathelyre ami elég messzinek bizonyult , viszont egy régi betonemlékműtől szép kilátás nyílt a városra.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 48341

Apropó jelvény és ha már itt van garass és esetleg olvassa:

 

Ez a mozgalom él-e még, és ha igen akkor mik a teljesítésének feltételei?

 

 

Egyébként sokáig nem értettem hogy miért vannak azok a hófödte csúcsok a jelvényen, de azóta már rájöttem hogy Borsod megye elég nagy részéről kedvező időben simán látszik a Tátra.

Előzmény: garass (48339)
HEV Creative Commons License 2015.03.14 0 0 48340

Részben mert ez itt többnyire a turisták és a kéket járók fóruma.

 

Ahogy vesszük!

A szemét a piros, sárga  és zöld jelzés mellett is szemét, és ez a többi túramozgalomnak is a fóruma. Mint éppen a héten említettem van élet a kéken túl is! Az MTSZ akciója csak egy mellék szál a szemétszedésben és nem várható el, hogy minden jószándékú túrázó elutazzon a kéktúra mellé.

A lényeg az , hogy ha van rá lehetőség akkor szedjük minél több helyen mert van mit!

 

Úgy tudom, hogy 2014 decembertől már dolgoznak a fizetett kéktúra rangerek is, remélhetőleg ők is szedik!

 

Előzmény: garass (48339)
garass Creative Commons License 2015.03.14 0 0 48339

Ha már propagáljuk ezt az akciót, akkor inkább erre kellene felhívni  figyelmet:

http://www.teszeddakeken.hu/informacio.html

 Részben mert ez itt többnyire a turisták és a kéket járók fóruma. 

Előzmény: HEV (48338)
HEV Creative Commons License 2015.03.14 0 0 48338

Ha van szabad kapacitásotok lehet csatlakozni!

http://szelektalok.hu/teszedd/

Előzmény: Random- (48334)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 48337

Megtettem egy párral, amiket én is vettem anno...

 

Jelvény kéktúra kék túra gyermek Zemplén turista - Vatera.hu

Előzmény: Törölt nick (47987)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 2 48336

Egyetértek. +1.

Előzmény: Pulmy (48335)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.14 -1 1 48335

     Már meg ne haragudj,de miért kell össze-vissza bélyegezni a táblát ,még akkor is ha a saját pöcsétedet nyomod oda ?

    Ha fal lenne ott akkor arra is nyomnál egyet,csak azért mert menő ?

  

Előzmény: Random- (48334)
Random- Creative Commons License 2015.03.14 -3 0 48334

Sziasztok!

 

Gondoltuk hasznosan töltjük a hétvégét és teljesítünk egy újabb szakaszt a Kékből. Tegnap már este, de behúztuk az Ötvös-Sümeg szakaszt. Most indulunk Hévízre.

 

Beszámolót a www.facebook.com/mennikek oldalon osztottuk meg. Tegnap tempósra vettük, ma azért kényelmesebben haladunk, 38 km a terv.

 

olahtamas Creative Commons License 2015.03.14 0 0 48333

Mint ha én csináltam volna, szinte teljesen úgy néz ki :)

Ha ilyen lenne minden kereszt jelzés, akkor sokkal népszerűbb lenne a túrázás :D

Előzmény: jzp2107 (48332)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 48332
Előzmény: Törölt nick (48328)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.13 -2 0 48331

Köszi! Már csak a túratársamat kell rábeszélnem :-)

Előzmény: Jesper Olsen (48330)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.13 0 0 48330

A TT-fórum linkje szerint igen.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.952738468069516.1073741852.198941700115867&type=1

Előzmény: kakukKata (48329)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.13 -2 0 48329

Nem tudjátok véletlenül hogy éppen "üzemel-e" a Vöröskő-forrás? Ha igen, akkor vasárnap meglátogatnám.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 48328

Nem arra gondolt nagypapi hogy az a baj hogy festék van a fán, hanem hogy egy pontból háromfelé indul a jel.

Egyébként szerintem már festékből is túl sok van a fákon néhol...

 

Vagy a villanyoszlopon:

 

  

 

Egy laikus számára ez is lehet ízléstelen és értelmetlen. Forgalmas helyek, Mátraháza és B.P. 

 

 

Más:

ha a Szent-Márton út nem túraút hanem kulturális útvonal akkor lehet menni járművel is? Mint a borúton? 

 

 

Előzmény: olahtamas (48325)
Güsziológus Creative Commons License 2015.03.13 -2 0 48327

Egy rövidke megjegyzésem lenne a vándorúttal kapcsolatban.

Nem vagyok szakértő, de ahogy én értelmezem, a magyarországi szakasz az Európai Kulturális Útvonal része, melyet 2005-ben kulturális főútvonallá minősítettek.

Azt gondolom, hogy ez olyan, mint az E4, csak nem kék, hanem Magyarországon sárga.

És nem túraút, hanem kulturális útvonal.

 

Nem a turisztikailag legfrekventáltabb településeket kapcsolja össze "hálózattá" (bár Kimle és Máriakálnok azt hiszem, közismert), és az sem közömbös, hogy 2016 Szent Márton éve lesz, biztos lesznek rendezvények.

A Rábaköz, a Hanság, a Szigetköz, szerintem "megérdemli", hogy felkerüljön a turisztikai térképekre.

 

Én annyit teszek, hogy bejárom, trekkelek, és elérhetővé teszem azokat az információkat, melyekkel rendelkezek, melyeket összeszedtem.

Güsziológus Creative Commons License 2015.03.13 -2 0 48326

Szent Márton gyalogos vándorút

(Via Sancti Martini)

 

Mihályi - Bogyoszló - Sopronnémeti

 

Ott folytatom, ahol tegnap abbahagytam.

A logisztikai "központ" jelen esetben Kapuvár (IC) és Sopronnémeti (IC csatlakozás Csornán).

 

A szakasz egyik végpontja:

 

Mihályi, település POI

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=43379

 

A másik végpont:

Sopronnémeti, település POI

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=43376

 

A vasútállomás innen pár méter.

 

Kiemeltem Bogyoszló-t, hisz fontos település, innen is van közvetlen buszjárat Győr felé, de érdemes körülnézni, vannak padok is a templom környékén, bolt is van.

 

Kicsit sok az aszfalt.

A távolság közel 15 km.

 

Végül az itiner:

 

Előzmény: Güsziológus (48302)
olahtamas Creative Commons License 2015.03.13 0 0 48325

A tanösvényeknél is elfogadott a kitérő, és én ezt  a zöldutat is egyfajta tanösvénynek tekintem.

Akinek nem tetszik a tematikája, az ne nézze ezeket a jelzéseket, oszt kész.

Az erdészek és a vadászok is összepingálják a fákat, számomra általában érdektelen jelzésekkel, tehát nem figyelem őket csak ha pont arra van szükségem.

 

Előzmény: nagypapi (48324)
nagypapi Creative Commons License 2015.03.13 -3 0 48324

Engem egyáltalán nem zavar, de tudom, hogy vannak, akiket igen.

Az viszont zavar, ha ész nélkül festegetnek mindenfélét: pl. a múltkor bemutatott nógrádi zöld utak "rendszere", ahol simán kiágazik több irányba is a jelzett út.

 

Előzmény: olahtamas (48317)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.13 -2 0 48323

Szerintem a GPS nélküli ládázás nagyobb felkészülést igényel, főleg mióta a GPS-k egy részébe már a ládaleírást is le lehet tölteni. Az elsőket mi is anélkül találtuk meg, aztán amikor az szerepelt a leírásban hogy a láda az erdőben egy kéttörzsű fa tövében van, és csak kéttörzsű fából állt az erdő, na akkor vettünk GPS-t. Bár a Legend csak körülbelül mutatta meg, műholdjele is csak ritkán volt, de azért segítség volt. Bocs a többiektől az off-ért.

Előzmény: Jesper Olsen (48303)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48322

ez a fából vaskarika :-)

Előzmény: olahtamas (48320)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48321

Még nem találkoztam ilyennel, de majd jobban figyelni fogom ezentúl. Köszönöm az ismeretbővítést.

Előzmény: olahtamas (48320)
olahtamas Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48320

http://termeszetjaro.hu/szakmai_fuzetek_sorozat

Rácsatlakozó útjelzés:
Egyes – főként tematikus – útjelzések más útjelzéssel
hosszan haladnak együtt, azaz az egyik út rácsatlakozik a másikra. Ilyen esetekben az útvonaltól függő
en a jelzéskép egyszerűsíthető, elegendő a
rácsatlakozó jelzést a csomópontok, kiindulópontok
után behívó jelzésként és az útvonal mentén ritkább gyakorisággal feltüntetni.
Formája: felfelé mutató
nyílban a rácsatlakozó jel a követendő alapjelzés alatt, arra rámutatva.

Előzmény: Jesper Olsen (48319)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48319

Milyen lesz a rácsatlakozó jelzésforma?

Előzmény: olahtamas (48316)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48318

És akkor Garass-nak is kétszer annyit kellene festenie. :-)

Előzmény: olahtamas (48317)
olahtamas Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48317

Miért baj az, ha "rátelepedik" a kékre?

 

Egyszerűen arról van szó, hogy vannak emberek, akik A településből B településre el akarnak menni (zarándokolni) és azok számára keresnek utat.

Ha az épp a kéktúra útvonalára esik, akkor mondjuk azt nekik, hogy erre nem mehettek, mert ez a mi utunk, és fessék fel egy másik párhuzamos útra?

Ennek semmi értelme nem lenne, hiszen 2 utat is ki kellene alakítani.

Előzmény: nagypapi (48315)
olahtamas Creative Commons License 2015.03.12 0 0 48316

Mint a viccben:

Van itten kérem rasszizmus?

-Nincs de igény az vóna rá...  :)

 

Szóval toleránsabbnak kell lennünk egymás iránt!

El kell fogadnunk, hogy vannak mások is, akik járják az utakat!

Csak nem akkor és úgy, ahogy mi megszoktuk.

Inkább idény jelleggel és búcsújáró napokon szokták a Mária utakat nagyobb létszámban igénybe venni.

 

Megértelek, hogy zavar a sok jelzés, többen nem örülünk neki, éppen ezért próbáljuk bevezetni a rácsatlakozó jelzésformát.

 

Előzmény: Törölt nick (48313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!