Keresés

Részletes keresés

inter05 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 10961
OFF:)
Sürgősen eladó a holnapi pozsonyi koncertre 1 db sima állóhelyre szóló jegy, 10.000 forintért! Átvehető ma estig Budapesten személyesen! tel: 30/6303889
(Sajnos nem tudok elutazni...)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.21 0 0 10960
Sziasztok!

Budvára utazunk néhány hét múlva. Visszaolvasva két évre a hozzászólásokat jó sok információt kaptam, de van amelyik aktualizálásra szorul, illetve ezen felül lenne néhány gyakorlatias kérdésem.

Általánosságban (ebben talán jisell tud segíteni leginkább):

- az ételekkel már nagyjából képben vagyok, de ajánljatok valami finom helyi bort :) (ez a legfontosabb kérdés!)
- több napos rossz idő esetén milyen programot tudtok ajánlani?
- a dohányzók vigyenek magukkal cigarettát, vagy az is kb. ugyanannyiba kerül, mint nálunk?
- homályosak az infóim a csapvízzel kapcoslatban. Valaki említette, nem tanácsos inni. Ez igaz? Teafőzésre sem alkalmas?
- nincs valakinek egy szerb-magyar-szerb mini túlélő szótára nyomtatható változatban? Az okés, hogy beszélnek angolul, de olyan jó lenne, ha meg tudnék szólalni minimálisan a saját nyelvükön.
- olvastam valahol, hog a Montenegró államiságának évfordulója alkalmából július 12-én éjszaka nagy buli lesz, koncertekkel, tüzijátékkal. Esetleg a fellépőkről lehet tudni már valami bővebbet?

Az Adria (4 ágyas) apartman felszereltségével kapcsolatban kérdezem azoktól, akik már jártak ott (julcsikiss és Hümi?):

- a konyhája felszerelt? (elfajzott gyerekeknek össze lehet ütni egy zacskós tésztát, ha nem akarják megenni a helyi ételeket)
- hajszárító van a fürdőszobában?
- törölközőt adnak?
- a szobában otthagyott értékek biztonságban vannak szerintetek?
- széfet biztosítanak?
- a klímáért kell külön fizetni?

Köszönöm előre is az infókat! :)
crnagora2 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 10959

Egy információ. Nem kell visszaolvasni nem innen van :-)

Szabadka Bár oda vissza hálókocsis jegy 50 euro. Aki közel van érdemes átugrani.

crnagora2 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 10958

Hello fórumozók. Néha néha bekukk ide, lenne egy apró megjegyzésem.

Ha valaki kérdez valamit nem kellene kigúnyolni stb... mert olyat kérdez ami bizonyos személyeket irritál, vagy azt irni olvass vissza. Na de kérem, aki idejön az információt akar és gyorsan, nincs ideje napokat olvasgatni , és ha be is irja a keresöbe Dobra Voda, Kotor, kijönnek a hozzászólások viszont rengeteg nem ami ugyszintén ahhoz a helységhez kapcsolódik csak folyamatosan más olvasni mint bele bele olvasni. És ugyi nem ugyanaz a mai információ mint a mult heti havi évi. Különben egyik személy aki legjobban kiabál ugyszint nem olvasott vissza egy információt más kereste meg helyette.

Az árak... zuhantak a tavalyi évhez képest min. 20-30%ot megértem aki sajátját adja ki vagy érdeke az mást mond, legalább az itteni pajtikat nem kellene madárnak nézni.

És ha valaki azt kérdi mennyi a tej, a kenyér, a benzin, irja be ha valaki tudja van akinek információ van akinek nem, lehet olyan is van aki úgy jár vásárolni hogy megsem nézi az árakat. Az nem válasz ugyanannyi mint itthon, mert nem annyi, itthon sem mindenhol annyi a bármi.

Bocs ha valakit megbántanák, azért is nem irok neveket. Gondolkodjatok el valamikor mikor kezdödött a topik évekkel ezelött, nyár elején pörgött ujabbnál ujabb személyek jöttek, most meg ha jön valaki kérdez valamit jobbik esetben csak levan hüjézve persze nem is jön ide többet.

csukvuku Creative Commons License 2009.06.21 0 0 10957
Szia! Köszi ez segített!
Előzmény: Hümi (10943)
AZS Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10956
"Élelmiszert vihetsz normálisan, a horvátok szoktak vele @arakodni."

már nem
Előzmény: reddevil35 (10929)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10954
Akkor mond meg az ősöknek faggassák azt akiktől ezt hallották! Sztem!
Előzmény: Rolina22 (10951)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10953
Tiszta sor! De ezen kívül gondoltam, ami olyan egyedivé teszi a helyet, hogy sehová máshová csak oda tervezzen valaki!
Előzmény: Törölt nick (10950)
halacs Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10952
Nekem jobb oldalon van a keresőm. :-)
Előzmény: Amari bp (10946)
Rolina22 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10951

Sziasztok!

 

Köszi az infókat! A történet lényege, hogy anyukámék mennek valakivel és megkértek nézzek szállást nekik! Ezt a helyet mondták! Nekem gyanús volt, mert nem találtam semmit! Én már mondogattam nekik, miért nem mennek máshová, egy csomó szép helyt láttam! Hát ez a történet lényege és kérlek ne nézzetek emiatt hülyének, csak megbízásom volt rá!  :)))))))

De már ecseteltem nekeik amit írtatok én meg azóta is nevetek rajta! Egyébként a családom hihetetlen utazás szempontjából, gondoljátok el ha már így kezdenek neki a nyaralásnak, mi lesz velük ott..........

Még egyszer kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10950
Mi a meredt répa van Dobra Vodán???? (Szerintem semmi!)

pl ez.
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10949
Mi a meredt répa van Dobra Vodán???? (Szerintem semmi!) Kb 20-25 különböző tipusú szállást írtunk le az elmúlt 1-2 hónapban, az egyszerű szobától, a teljes ellátást biztosító hotelekig, szerintem válasszatok azokból. (A nickemre kattintva talált linkeken pl sutomorei és canji szallást találhatsz!)
Előzmény: Rolina22 (10944)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10948
A hortenziák, a muskátlik, az amariliszek, a jegecskék stb. mind mesés! Sajna idén nem lesz saját mandarin és kicsit fáj a fejem a 14-16 kamionnyi citromra leszerződtem, de egy május végi nagy vihar mindent szüretelt!
Előzmény: Amari bp (10945)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10947
És mért pont DobraVoda? Csak úgy kiváncsi vagyok:)
Előzmény: Rolina22 (10944)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10946
Hát ird baloldalon gyorskeresőbe,  hogy DobraVoda, és meg látod, nem sokat tudunk.
Előzmény: Rolina22 (10944)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10945
Tényleg :) mi lett a muskátlikkal?Megmaradtak, átteleltek?
Előzmény: szervezkedő (10941)
Rolina22 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10944

KEDVES FÓRUMOZÓK! KÉRLEK BENNETEKET SEGÍTSETEK DOBRA VODA TELEPÜLÉSEN JÓ APARTMANT TALÁLNI! EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK ISMERŐS, NEM IS VOLTAM MÉG MONTENEGRÓBAN, EZÉRT KÉRLEK BENNETEKET! KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!

Hümi Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10943


Előzmény: csukvuku (10937)
Hümi Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10942
Most dicsekszel...vén bakkecske...:)))
Előzmény: szervezkedő (10940)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10941
Megnyugtatlak, a meteorológusokat sehol sem kell komolyan venni! Szerintem augusztus végéig szikrázó napsütés várható azon a részen. Ha esetleg lenne egy esős nap, az égi adomány lenne.
Előzmény: handras (10938)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10940
Hát az élményeket az élet produkálja és ugyanazt a helyzetet is másként éljük meg. Pl a padtársnöm nem tiltakozott ha unalmas tanórákon a combját simogattam. De ha ezen felbátorodva most becsengetnél hozzá egy kis simogatás céljából, nem biztos hogy nem küldene el a búsba. Na ez pont így működik a rendőr bácsikkal és a vámos nénikkel is.
Előzmény: csukvuku (10936)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10939
Oksa! Akkor csinálunk valami papírt és ha szőröznek akkor jönnek az alternatív megoldások! Ha kint leszek majd valamelyik nap átszaladok hozzátok, mert a nejemnek meg kell mutatnom hol a buszpályaudvar, hogy eltaláljon ha jön elém.
Előzmény: jisell (10934)
handras Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10938
Jövő hétre baromi xar időt jósolnak arrafelé (BAR) is. :(
Nyugtassatok meg, hogy az Adrián, nem kell azt annyira komolyan venni!
Illetve egy két esőnapi program is jól jönne.
csukvuku Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10937

Hello!

Kösz az infókat még annyit kérdeznék, ha esetleg erről tudsz valami konkrétumot, hogy a határátlépésnél melyi átkelőt részesítsem előnyben mert Röszkénél július végén állítólag a török vendégmunkások hazafelé menő áradata miatt iszonyatos dugók szoktak lenni minden évben. Innen Belgrád felé vennénk az irányt, Kelebia ugyanúgy megfelelne az átlépésre ha dugó lenne a határon, vagy valahol máshol jobb lenne? Kösz

Előzmény: reddevil35 (10929)
csukvuku Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10936

Hello!

Nem itt a fórumon olvastam ezeket az eseteket, hanem egy montenegrói utazás leírásban. Nem vagyok az utazásban járatlan, de ezt a részt Szerbia Montenegró még nem ismerem, idegen terep lesz. Sokkal messzebb is jártam autóval keresztül európán át, de még nem volt gondom a rend őreivel, azért érdekes amiket itt írtok! Persze itt sem egyértelmű a helyzet az egyik emberrel ez történik a másikkal meg az. Remélem minden simán megy majd. Köszi az infókat.

Előzmény: szervezkedő (10932)
jisell Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10935
És ezt a gyerekek szüleinek kell megcsinálni nem is neked nekik csak a te adataidra van szükségük
Előzmény: szervezkedő (10930)
jisell Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10934
Szerveszkedő

Halgass rám most ne próbálkozz a sajátos módszerekkel mert már a szerbiai határon megállítanak ott fognak veled sz...... nem egyszer láttam hogy leszállították a gyerekeket a buszról mert nem volt szülői beleggyezés nálluk.A rendőrök valamint a határőrök lestoppolták a vissza felé közlekedő buszt és bizony felették őket a buszra nem léptek be Montenegróba.Te mit csinálsz két kis gyerekkel éjnek évadján. A szülők csak egy beleegyezést írnak és hogy kit hatalmaznak fel -azaz tégedet-hogy vele mehessenek amit a városházán lehitelesítenek ami nem kerül egy vagyonba. Itt is akinek a gyereket szerbiába utazik a városházán ezt a papírt megcsinálják. Ne kockáztass.
Előzmény: szervezkedő (10930)
inter05 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 10933
Be vagytok tépve??? :):):)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.19 0 0 10932
Küldj linket hogy melyik hozzászólásban olvastál olyat hogy valamelyikünk azt írta, nem csinált semmit és a rendőrök belekötöttek. Ha most mégy először fizess ha büntetni akarnak, de nyugtasson a tudat ha már lesz tapasztalatod és talpraesett vagy majd rájössz hogy működnek a dolgok.
Előzmény: csukvuku (10924)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.19 0 0 10931
Hogy mit "kötelező" Szerbián áthaladva megtekinteni? Szerintem az út melletti sebességkorlátozó táblákat!!! :-)
Előzmény: handras (10925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!