Keresés

Részletes keresés

edgarleo Creative Commons License 2008.03.06 0 0 600

Ez is egy kicsit off. Mindig reklámozom magam.:))) Már tök rég vadásztam a Malév zenére. Megtaláltam és gyorsan aláraktam egy pár fotót Tokióból a Narita reptérről. Szerintem jó lett. Íme:

http://www.youtube.com/watch?v=PTsrfoqZy0o 

edgarleo Creative Commons License 2008.03.01 0 0 599
Érdekes dolog ez. Nagyon izgi a várakozás, tök jó ilyenkor a honlapokat böngészni, összerakni egy elképzelt képet.
Aztán amikor odaérek, azt sem tudom, merre induljak. Megtalálom a szállást, lecuccolok és nekivágok a nem is tudom minek. Ez tök jó. Ha éppen jön egy busz, és kedvem van, felpattanok rá, aztán valahol leesek róla.
Sosem kötöm magam fix ütemtervhez, nem bújom az útikönyveket, hogy mit és miért érdemes feltétlenül megnézni.
Nekem ez eddig nagyon működött.
Ahogy Forrest Gump mondaná: ide-oda fúj a szél a világban.:)))
Előzmény: Pandus (598)
Pandus Creative Commons License 2008.02.29 0 0 598
lelki társak vagyunk, úgy látom..sztem a szervezés az utazás halála.
Előzmény: edgarleo (593)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.29 0 0 597
Ahogy tetszik. Örülök, ha népszerű vagyok.:)))
Már gyártom a többit is, majd küldöm a linkeket.
Előzmény: tafinaf2 (596)
tafinaf2 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 596
Edgarleo, szuper. Engedelmedet kerem, hogy a youtube videodat az azsianet.com-on talalhato azsiai magyarok teveadojaba betegyem. Engedely megadva? Egyebkent barki jelentkezhet szerkeszteni, ha kedve van...
Előzmény: edgarleo (595)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.28 0 0 595

Ezt is köszönöm! Messze még az utazás napja, de sosem lehet elég korán kezdeni az infógyűjtést. Ha valami kérdésem akad, akkor támadok.:)

Cserébe belinkelem az első you tube videómat. Igaz, hogy Japán, de a távol-keleti hangulatot azért hozza.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G9EqTHNn508 

Előzmény: tafinaf2 (594)
tafinaf2 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 594
Edgarleo... itt jon a helyes megoldas.

1. HK-ban nincs "konzulatus", HK Kina resze (SAR, that is Special Administrative Region), igy nem is lehet egy orszagnak a sajat konzulatusa sajat magan belul. Tehat ne is keress "kinai konzulatust", mert baleknak neznek. Kb majd ugyis megmagyarazza, hogy mire gondolt, de konzulatus az nincs. Magyar van (termeszetesen), meg etiop is, de kinai NINCS. Csak a tisztanlatas kedveert...

2. Utazasi irodak vannak, es valoban OTT kell venni a vizumot, NEM PESTEN. HK-ban aznapra is megvan, azaz par ora alatt, Pesten tuti, hogy nincs meg ilyen gyorsan, valamint nagy valoszinuseggel dragabb is. MINDENKEPP HK-ban, es utazasi irodaban kell kinai vizumot venni. Arrol nem is beszelve, hogy tobb es jobbfajta vizumokat adnak, mint pl Pesten.

3. HK-Shanghai ut: HK-ban is lehet un. "through train"-re venni jegyet, menj el a Hung Hom allomasra (TsimShaTsui East metromegallotol akar gyalog is, vagy egy megallo), ott kerdezz utana. Arban kb ugyanaz, mintha atmennel Shenzhenbe, es ott venned meg. Ez VONATjegy, kb 24 ora alatt er oda (egyre gyorsabb, valszeg most mar kevesebb). NE MENJ Guangzhou-ba ugyanezert a shanghai-i vonatjegyert, mert ha megnezed a terkepet, onnan is Shenzhen erintesevel megy a vonat Shanghaiba, azaz sem nem gyorsabb, sem nem olcsobb. A shenzheni es a hk-i kozott LEHET arbeli kulonbseg, de emlekezetem szerint a multban ugy volt belove az ar, hogy nem volt nagy kulonbseg. Persze ez azota valtozhatott, de elvben ugyanaz kell legyen.

4. Repulni NEM HK-bol szabad, mert draga. At kell menni Shenzhenbe, es onnan repulni barhova Kinan belul. Arban ugyanott van, mintha elmennel Guangzhou-ba, es onnan repulnel.

Csak akkor kell Kantonba (Guangzhou) menni tovabbutazas celjabol, ha a celallomas attol eszak-nyugatra van, pl Yunnan, XInjiang, stb. Peking/Shanghai vonatkozasaban Shenzhenbol erdemes tovabb utazni (ha elotte HK-bol jottel at).

Kanton akkor is lehet meg tovabbutazasra kozbulso megoldas, ha nem HK-bol, hanem Macau-bol hatolsz be Kinaba. Macau-ban is ugyanugy lehet olcso/gyors kinai vizumot venni az utazasi irodakban, mint HK-ban.

Na, remelem igy mar teljes (es helyes) a kep. Tovabbi segitseg mindig az azsianet.com-on, Kinabol proxyval az is elerheto, Kinan kivul pedig termeszetesen mindenhonnan. :-)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.23 0 0 593
Mégegyszer köszönöm! Én hangulatember vagyok, általában sodródom. Mert lehet, hogy ma még mennék, de holnapután már semmi kedvem.:)) Persze van, amit muszáj, de ha lehet, akkor minél kevesebb dolgot szervezek le előre. És mivel egyedül megyek, megengedhetem magamnak a spontaneitást. Abból még rossz nem sült ki.:)
Előzmény: kb. (592)
kb. Creative Commons License 2008.02.23 0 0 592
Sőt, felárért még akár aznapra is megvan. 12 előtt leadod az útleveled és este 6-kor visszakapod benne a vízummal. (Szerintem ettől függetlenül, ha biztos vagy benne, hogy átmész a szárazföldi Kínába, akkor praktikusabb még Magyarországon elintézni és nem akkor HK-ban már nem kell ezzel töltened az időd.)
Előzmény: edgarleo (591)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 591
Hát, biztos lesz még kérdésem, de egyelőre kösz! Amúgy jól értelmezem? Ma van mondjuk péntek. Úgy döntök, hogy hétfőn vagy kedden átugrom Kínába, HK-ban beszaladok egy utazási irodába, és ott elintéznek mindent? Vagy ennél azért alaposabb rákészülést kíván?
Előzmény: kb. (590)
kb. Creative Commons License 2008.02.22 0 0 590
Vízum: simán tudsz intézni szárazföldi kínai vízumot HK-ban, ne a konzulátusra menj, mert gyakorlatilag ugyanannyi pénzért elintézik az utazási irodák, ahol nem kell sorban állnod, ellentétben a konzulátussal.
Vonat vs. repülő: a "leggazdaságosabb" átmenni Shenzhenbe és onnan vagy még inkább Kantonból vonatozni, már amennyiben az idő faktor nem játszik. Amennyivel gyorsabb, annyival drágább a repülés. Repjegy árak a www.ctrip.com honlapon elérhetők: HK-ből általában drágább, mint shenzheni indulással.
Előzmény: edgarleo (589)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 589
Na, mielött teljesen megállna a topic, egy kérdés: lusta voltam utánanézni, hátha itt séróból jön a válasz. Ha kedvem támad HK-ból "felugrani" Kínába, akkor ott is el tudok intézni valami beutazási vízumot, vagy azt még itthon kell leszervezni?
A másik kérdés, hogy érdemes mondjuk egy HK-Shanghai távot levonatozni, vagy gazdaságosabb egy "belföldi" repjárat?
fold1 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 588
Jah kérem szépen,aki korpa közé keveredik.......:)
Előzmény: sheratan50ly (586)
Pandus Creative Commons License 2008.02.19 0 0 587
Hollandiát is nagyon kedvelem....
Előzmény: tafinaf2 (585)
sheratan50ly Creative Commons License 2008.02.19 0 0 586
micsoda megtiszteltetés, ide is belinkeltek :o :)
Előzmény: fold1 (557)
tafinaf2 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 585
csak a rend kedveert: jelenleg hollandiaban vagyok, de valoban regota a gyongy folyo deltaban eltem, es fogok elni :-) europa utan az a masodik otthonom. de az azsianet.com (vagy nagyonjo.com) alapjan is kiderulhet. ott barki beszallhat a hajoba es szerepet kaphat. most inditottunk netes tevet is :-)
Előzmény: Pandus (581)
T_B Creative Commons License 2008.02.14 0 0 584
Szia Gyrosman!
Ha taxival mentek a városba, vigyázzatok, mert a fekete taxis a reptéren a droszton, rendőrök között is képes elterelni.
Ha a célállomás (hotel) nem a leghíresebb/legismertebb, akkor legyen nálad kínai leírás, hogy merre kell mennie. Olvasni többen tudnak, mint angolul bármit is megérteni... Én a többi utazáshoz is javaslom a kétnyelvű útvonal leírást, de ahogy írod, ellentétben velem te tapasztalt ázsiai utazó vagy.
Nekem bejött a Lonely Planet angol nyelvű útikönyve, mert abban a látnivaló neve kínaiul is le van írva, azt csak meg kellett mutatni a taxisofőrnek, és mentünk is.
A Maglev retúr jegy ára 80 RMB, egy útra azt hiszem 50. Menetidő 7 perc (30 km).
A városi végállomástól a belvárosig a metrójegy 3-4 RMB. Hétköznap reggeli, délutáni csúcsban nagy táskával én kihagynám, mert annyian vannak, hogy a peronőr segít bepréselni az embereket. Nem csúcsidőben sokkal kultúráltabb, mint a pesti metró.

Az, hogy hány napot töltessz el a városban, függ attól, hogy milyen részletesen akarod megnézni a látnivalókat. A lent leírt helyekre mi 3 napot szántunk, több nem is volt, de ebbe még jó pár óra alkudozás is belefért a piacokon. Persze biztosan kimaradt sok szép hely.

Szállóban nem tudok tanácsot adni, mivel csak egyszer voltam, és akkor is a cég által foglalt külvárosi hotelben.
Előzmény: gyrosman (563)
Pandus Creative Commons License 2008.02.13 0 0 583
Amikor még megtehettem, én a jan-feb-t töltöttem kinn. Egyszer a szilvasztert Bangkokban, az nagyon jó volt. Hongkongban kínai újévet, az is nagyon látványos volt a tűzijátékkal, meg igen hangos a petárdáktól (ez utóbbi inkább máshol: Malajzia, Kína, többször is volt szerencsém hozzá, hisz a feb. mindig beleesett.)
Előzmény: edgarleo (582)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.12 0 0 582
Jaj, hol van az még?... Még több, mint 300 nap! De már most tök izgi minden nap órákat böngészni, és várni a csodát.
Én mindig karikor utazom, aztán a szilvesztert még kint töltöm, és csak valamikor januárban térek vissza a zordságba.:)))
Előzmény: Pandus (581)
Pandus Creative Commons License 2008.02.12 0 0 581
cserébe nagyon részletes, naplószerű beszámolót várunk majd...(én legalábbis, aki már rég voltam. tafinaf vhol D-Kínában él, ő látja a saját szemével is).
Előzmény: edgarleo (580)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.11 0 0 580
Örülök az új barátaimnak.:) Tök jó dolgokat írtatok!
Előzmény: Pandus (576)
Pandus Creative Commons License 2008.02.11 0 0 579
A 4 ágyas szobában 1 ágy se volt olyan drága...arra is kérdezz rá. Olyan jól összehaverkodtunk néhányan, hogy aztán még együtt is utaztunk tovább és később is tartottuk a kapcsolatot.
Előzmény: neomedia (578)
neomedia Creative Commons License 2008.02.11 0 0 578
Mar neztem, nekem ugy tunik, mintha mar nem letezne a dorm. Irtam nekik, hatha valaszolnak...
Előzmény: Pandus (577)
Pandus Creative Commons License 2008.02.11 0 0 577
Én anno a Pujiang hotelben laktam, ami egy békebeli szálloda a Bund végénél, parkettás lifttel, fehér kesztyűs liftes fiúval. Itt lehetett 4 ágyas szobákban 1-1 ágyat kivenni, ill. úgy emlékszem, külön dormitory is volt, sok ággyal, fiúknak. Nézz utána, hátha létezik még ez a szisztéma.
Előzmény: neomedia (574)
Pandus Creative Commons License 2008.02.11 0 0 576
Nem úristen, hanem néhány segítőkész Hgk-barát. Meg edgarleo-barát. A star-ferryt, azaz a kompot javaslom én is, mi a fenének mennél a föld alá, amikor fenn is lehetsz és még láthatsz is? Több mint 100 éves hajók, nagyon élvezetes az út. És ne hagyd ki Makaót se, elég hosszú ideig leszel ahhoz, hogy átmenj akár 2 napra is (kül. gyorsaságú hajók kül. áron). Nagyon más világ, más kultúra, más kaják (portugál, angolai is van/volt).
Előzmény: edgarleo (573)
Pandus Creative Commons License 2008.02.11 0 0 575
Én is elovastam a tanácsaid, és - ismét nagy nosztalgiával - leltem rá a Tsim Sha Tsui állomásra, már el is felejtettem. A 15 fokban is légkondicionált buszon egy suttogó női hang mindig így mondta a mikrofonba: csimszacsoj.
Előzmény: tafinaf2 (571)
neomedia Creative Commons License 2008.02.10 0 0 574
Shanghaiban a Bund kornyeken a Captain Hostel-hez hasonlot tud valaki?
LP-t, hostelworld-ot stb mar vegigneztem, ezeken kivul erdekelne, augusztus vegere kellene. (Captain Hostel-be nincs hely erre az idopontra....)
edgarleo Creative Commons License 2008.02.10 0 0 573
Úristen.:) Na, megpróbálok reagálni. Hát először is közelebb állok a lelkes amatőrhöz, aki felmászik mindenhova, mivel nem ebből élek. (még) A trekearth oldalán rengeteg fényképet találtam a városról, és természetesen nem pályázatokon kívánom a sajátjaimat megjelentetni. Egyszerűen a magam örömére csinálom. Viszont nem tudom elképzelni, hogy bárhova tévedek a világban, ne lógjon a nyakamban a gép. Nem jó úgy ránézni valamire, hogy "a fenébe, de jó kép lenne belőle".
Ezért vagyok city rajongó, hiszen az ilyen helyeken a pihenés maga a rohanás, nézelődés, nyüzsgés, és egy más fajta közegben való boldogulás. HK-ba pedig már évek óta vágyom. A minden esti fényjátékról sokat hallottam, de sajnos youtube szinten elég alacsony minőségű videókat lehet találni.
A nagyon sok hasznos tippet köszönöm! Szeretem mindenhol térdig járni a lábam, és benézni a nem kifejezetten turistalátogatott helyekre is.
Pandus Creative Commons License 2008.02.10 0 0 572
ezt a valódi fotóst" nem erőltetném, ...nagyon szeretem csinálni. Na ez érdekelt. Ismerek hivatásosakat, 3-at is, akik pl.  nyaralásra nem is visznek gépet, mert akkor pihennek. Meg olyan amatőröket (pl. szerénységemet is), aki felmászik a nemtom mire is, mert onnan jobb a rálátás. Ebben a házban kifejezetten szociofotókat lehet készíteni, de ha egy képet sem csinálsz, akkor is kihagyhatatlan. Menj már föl lécci a Time travellers'be és meséld el, milyen most a hangulat, hihetetlne nagy nosztalgiával gondolok rá vissza (meg az egész városra). 5x voltam, mindig nagyon vágytam oda. Aztán 3 napig nagyon boldog voltam, majd agyamra ment a tömeg, a zsúfoltság, a káosz. AKkort is örültem, amikor eljöttem. Aztán 2 nap múlva rájöttem, hogy üres az életem. No ez az én viszonyom Hongkonghoz.
Előzmény: edgarleo (570)
tafinaf2 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 571
edgar fotosnak hk-rol:

sok fontos infot megtalalsz az azsianet.com-on is (es onnan elerheted a tobbi relevans forumot is), nezz korul batran (regiszracio es MINDEN a website-on termeszetesen ingyenes).

de, hogy roviden konkretat is mondjak:

1. hk-ban a kozlekedeshez erdemes hasznalni az octopus kartyat (kbalazs mar helyesen jelezte), az nem csak kenyelmesebbe, hanem valoban _olcsobba_ is teszi az utazast, ha nem is sokkal (kb 1-2%-nyit nyersz vele). minden kozlekedesi eszkozon (kiveve taxi) lehet vele fizetni. ezenkivul a 711 es sok egyeb shopban is lehet vele fizetni. olyan mint europaban a chipknip/smartcard, csak fejlettebb es regebb rendszer. VISZONT: ha harom honapon BELUL valtod vissza (pl nalad ez lehet az eset, ha csak egy hetet maradsz), akkor az 50 hkd depositbol, ami a kartyan van (150 hkd egy octopus kartya, ebbol 50 hkd a deposit, 100 hkd-t tudsz leutazni/hasznalni) visszatartanak 7 hkd-t, azaz csak 43-at kapsz vissza, amikor visszavaltod. mivel hk a vilag legjobb varosa (szerintem), erdemes megtartani, mert 1 even belul barmikor ha visszajossz, felhasznalhatod. 10 nap alatt amennyivel olcsobban utazol, az kb 7 dollar lesz (ha sokat utazol), tehat ugy meg nem sporolsz vele sokat, sot. de ha megtartod, es kesobb hasznalod megint, akkor igen.

2. hk-ban a szallashoz: valoban, asszem pandus vagy zafir mondta, hogy chungking mansion, es az jotanacs, erdemes megfogadni. megtalalni konnyu: a repterrol az A21-es emeletes busszal erdemes bemenni a varosba, es ha fotos vagy, a felso szinten az elejen leulni, onnan tudsz fotozni is. barhol a 13-ik es 15-ik megallo kozott leszallhatsz, ott benn a Tsim Sha Tsui allomas kornyeken mar nincsenek tavolsagok, egy metromegallo is max 2 perc seta. a chungking mansion es a mellette levo mirador mansion-ok a nathan road es peking road T-alaku talalkozasanal vannak, rogton a peking road-dal szemben. ez tkp hk de facto kozpontja, nem central, ahogy esetleg kobor turistak hihetnek. central az UZLETI elet szempontjabol kozpont, turistaknak a chungking mansion a kozpont (TST, Tsim Sha Tsui metromegallo a piros metron). ide egyebkent kinabol is konnyu eljutni, mert a lowu-i hatartol a kcr vegallomasa is (most mar, par eve) ide vezet, ugy hivjak, hogy Tsim Sha Tsui East, innen lehet kenyelmesen Kinaban is menni majd. meg annyit a chungking-hoz, hogy azok a sokfajta nemzetisegek, akiket mr fotos majd lat es fotoz, nem mind menekultek, tehat ne hivjuk mar oket annak. vagy akkor hivd magadat is menekultnek, mert ok meg teged tekintenek nyilvan annak. maradjunk annyiban, hogy sokfajta nemzetiseg lakik ott, van, aki mar evek ota, van, aki csak 1-2 napra. nekem is van ott kedvencem, de nem mondhatom el publikus forumon, mert milliok olvassak, aztan megszalljak, es maris nem lesz olyan jo hely, mint most :-) de az azsianet.com-on adtam par egyeb tippet is, konkret helyeket is emlitettem, tehat ott erdemes tovabb kutakodni :-)

fotos urnak meg par jotanacs:

3. a kozlekedeshez: ha kowloon es hk sziget kozott tervez sokat ingazni oda-vissza, akkor erdemes a star ferry-nel felulni a kompra. az csak 1.7-2.2 dollar (also-felso szint), mig a metro levon 10 hkd-t az octopusrol tst-admiralty kozott. idoben nem sokkal gyorsabb a metro, SOT. tehat erdemes mindig hajokazni. hk szigeten erdemes felulni a villamosra. egyreszt elmeny, masreszt megint OLCSO. 2 dollar (dollar alatt mindig hkd-t ertek) a menetdij, es ezert akar egesz nap rajta ucsoroghetsz es varostnezhetsz. fotosnak idealis lehet: a felso szinten leulsz, es jobbra-balra fotozol, mikozben a villamos vegigmegy a partvideken.

4. egesz hk-ban altalaban erdemes hasznalni a minibus-t. ezek kis elefantcsontsarga/pirosteteju kisbuszok, ahol ha tudod, hogy hova akarsz menni, akkor olcsobban es gyorsabban eljutsz oda, mint a normal buszokkal. a hk-i emberek tobbsege a minibuszt hasznalja, ez kb a taxi es az emeletes buszok kozott van. naluk gyorsabb, es neha meg olcsobb is.

5. erdemes sokat GYALOGOLNI, foleg kis tavolsagokra. well, maga egesz hk nem tul nagy, marmint a kozponti resze. foleg csucsforgalom idejen erdemes gyalogolni. ezert egy jo sportcipo elengedhetetlen, amibe nem izzad be az ember laba. tavasztol oszig javaslom a crocs cipot, idealis tropusi eghajlatra.

6. sotetedes elott erdemes felmenni a peak-re a peak tram-mel (admiralty-tol kell kicsit felfele gyalogolni, ki van tablazva), es amikor kezd sotetedni, felverni valahol az allvanyt. a sotetedes elso percei a legszebbek hk-ban, es az ejszakai fenyek se kutyak. minden este 2030-2100 kozott un. "lightshow" van hk-ban, azaz az epuleteken osszehangolt "fenykoncert"-et lehet majd latni. ez inkabb videon jon ki rendesen, foton nehez lesz erzekeltetni, de nem lehetetlen.

7. meg egy fotos jotanacs: az ut elott guglizzon ra a fotos ur a hongkongrol keszult fotokra a neten. hk NEM tartozik az eldugott, istenhatamogotti helyek koze, tehat 99% az eselye, hogy a kedves fotos nyitott ajton dorombol, vagy hullaba ereszti a tarat. nehez lesz olyan fotot csinalni hk-rol, ami ne lenne mar meg sokkal jobb minosegben a neten valahol, tehat ha ilyen ambiciok vannak kituzve, erdemes ujragondolni a helyvalasztast. amugy persze, el lehet loni parszaz mega kepet, ha az ember elvezi, csak fotos palyazatra ovatosan kell majd vele palyazni, mert nem valami uj tema...

A tobbi jotanacs a regi es uj oldalainkon, amelyek mind elerhetok az azsianet.com-rol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!