Keresés

Részletes keresés

Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 1472

Szia! Sajnos már kétszer hozzá szóltam, de sajnos valamiért nem küldte el, szóval, majd holnap este újra neki ugrok.

  Üdv

Előzmény: MG Petimester (1470)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1471

Pl.  "-  Neonikotinoidok és méhmérgezések
Méhészet (2014/01. szám) "    - Gondolom olvastad ?

Előzmény: MG Petimester (1470)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1470

Szerbusz, teljesen igazad van és örülök, hogy valakivel lehet is szót váltani. Részemről csak az a kérdés merült fel, hogy miért a herefiasításban találjuk az atkákat ami ráadásul nem a fészek közepére jellemző, tehát a legmelegebb részére ? Ha a Varroa viselkedését is figyelembe veszük aki nagyon is oda petézik elsőre szerintem. Most figyelmen kívül hagyva ,hogy a munkáspetékben is fogunk találni a későbbiekben, de...de soha sem ott kezdi ez a féreg a lepetézését, hanem a herében ahogy megfigyeltem. Véleményed érdekelne ez ügyben is?  üdv.                                                                                                 u.i. Az atkák csak másod vagy harmadrendben a legnagyobb gondok a "nagy ászoknak" is. Inkább a 32 féle neonikotimukok, MG mérgek kereszhatása okozta család legyengülések, majdan pusztulások a nagy gondjaik ma már. Az oxi és hangyusz savazással 20% telelési pusztulást be is kalkulálnak nagyjaink ahogy beszélgetések során csak-csak kiderül, mondva vagy halgatólagosan. üdv. (Véleményem és tapasztalataim szerint.) remélem nem haragítok magamra senkit ezzel itt?

Előzmény: Cirkusz01 (1469)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 1469

Sziasztok! Szóval aki vegyszere nélkül akar méhészkedni, annak csak annyit kel tennie, hogy bele ássa magát a kórokozók világába. Egy kis gondolkodás után tudni fogja végül is mi az amit meg lehet fogni, és mi az amit nem. Az atka, és az egysejtűekkel kicsit jobb a helyzet, a gombákat is nagyrészt féken lehet tartani, de sajnos a vírusokkal nagyon nehéz  a küzdelem.

Ez utóbbiak szerencsére kevés gondot okoznak.

Ami méhészeket igazi nagy baja mostanság az az atka.Sok mindennel lehet meg keseríteni a dolgát.Illatok,a kivágott here sejtes keretekkel is lehet gyéríteni  a számukat. Az atka számra még senkit nem hallottam hogy szelektál.Vagyis az első kontroll kezelésekkor a legkevesebb atkával rendelkező családoktól kell venni a tenyész anyagot.Ezt csak az tudja megtenni akinek higiénikus alja van, vagy nem rest papírlapot tenni a kaptár aljába.

Úgy gondolom pár év alatt lehet csökkenteni a bevitt mérgek dózisán. Nem kell arra várni, hogy majd  valaki segít. A gyógyszer gyártóknak nem az az érdeke, hogy rezisztens  méhek legyenek a kaptárakban. tudjuk jól.

Ahogy én magam is kerülöm a kemikáliákat, így a méheknek sem adok, csak amikor már elkerülhetetlen.

Szóval ne féljünk alapos tanulmányozás után a megfelelő gyógyteákhoz, és egyebekhez nyúlni. Ismerjük meg a kórokozók tulajdonságait és a szerint védekezzünk ellene.Nem mérgekkel!

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1468)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1468

Szerbusz, végül is a topiknyitó ezt írta ki felül..."- Ide várok sok szerettel minden méhekkel, méhészkedéssel, (mézkészítéssel) kapcsolatos hozzászólást, képet, tanácsot."  ,-))  Fiatal és szókimondó méhészek és héh barátok hozzászólásai kellenének hozzá,hogy valóban magunk mögött tudhasuk be ezt az 1000 sebből vérző nyavajákat már végre. Hiszen vannak nem titkolódzgató és ködösitett "szabadalomra" váró eredmények és filmek, tehát dokumentációk is amiket ki lehetne próbálni. Jó magam ezen az úton szeretnék héhészkedni. üdv.

Előzmény: Destroyah2 (1467)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1467

miért kell priviben?

 varroa ellen vegyszermentesen pl engem is érdekelne...

Előzmény: MG Petimester (1466)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1466

Szevasz Doki, ha érdekel a költésrothadás mentes lehetőségek és varroa vegyszermentes lehetőségei ,akkor priviben megbeszélhetjük. Boxer 45-ös üdvözlettel .  ,-))

Előzmény: Motordoki (1465)
Motordoki Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1465

Úr isten!!!

 

De szerettem csinálni!!!

 

Már érzem a kaptár illatot!!!

Előzmény: MG Petimester (1462)
Thomas Creative Commons License 2014.02.22 0 0 1464
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1463

Elnézést kérek az idősebb és gyakorlottab méhészektől, hogy kedvet próbálok csinálni a kezdő Gabesznak. Nem "észosztogatásnak" szántam a megosztó film feltöltést. Nekem pl. sokat segített. Spanyolország-i képkockák csak úgy gondoltam,hogy idősebbek akik jobban látják szakmailag is ,közelebb lehet a német nyelvü. Visszaolvasva pedig kevés szó esett a keretek jelölésének fontosságáról. Magyart nyelvüt pedig nem találtam még. üdv. mindenkinek.

MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1462

2:10 é a 2:50-nél van a lényege a keretek megjelölésének. Mivel 12 kereten lesznek, nem fog jelentős lenni a rajzás. Figyeld meg a képek kiépítését, mitöl középp a közepe. üdv.

MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1461

Szia, ez egy érdekes oldal kezdőknek. Három nyelven olvasható és sok-sok filmanyag segít az idulásnál szerintem. Egy egészen más szemszögből is megközelítve a méheket, ugyan is ők maguk nyírják ki a Varroa atkákat irgalmatlanul. Elég egy jó közepes angol vagy német nyelvtudás hozzá, hogy lekövese az ember. Spanyol nyelven is és valencia-i dokumentációkal is terjed a film.  hmm...Ha a fele is igaz akkor is jó látni, mert reményt ad.  ,-))  üdv. néz bele ha gondolod:http://www.resistantbees.com/dee.html

Előzmény: Gaben4x4 (1450)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1460

Porcukor :

Előzmény: Gaben4x4 (1450)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1459

Közben én is belesassoltam a témába és 20-21 nyelven is létezik Wiki, csak pont a magyar hiányzik...hmm..http://de.wikipedia.org/wiki/Echte_Wespen

Előzmény: Cirkusz01 (1456)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1458

xDD . Őt kéne meghonosítani a kertvégiben és minden gondodat megoldaná.  ,-)) http://hu.wikipedia.org/wiki/Dar%C3%A1zs%C3%B6lyv

Előzmény: szuszetti (1449)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1457

Jó magam is csak a család "érzékenyebb" tagjainak a nyomására kezdtem bele a darazsak "üldözésébe"..  ,-)).  Szakcikkek tömege jelenik meg mostanság a tömeges mézelő méhek és sok-sok más rokontársuk pusztulásai miatt. Így akaratlanul is betekintést kap az ember az életvitelükröl . A kezdő és kitartó méhészkedő is csak 3-4 féle növényt ismer legtöbb esetben, aztán 10-15 év múltával már 20 féle gyógyteát kortyolgat csendesen otthonában a tabletták helyett.  ,-)) üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1456)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1456

Amikor A kisebb fészket csak levered, akkor is el költöznek sokkal messzebbre.A darazsak életével nem foglalkoztam, ez személyes tapasztalat.Bár kerestem, de csak felületes infók vannak a neten a darazsakról.Fajták, honosság ,meg ilyen általános dolgok, de nagyom részletes nincs.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1455)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1455

Szerbusz, köszi mindent megértettem. Én is üldöztem befészkelt darazsakat a korlátcsőböl és szerszámos cserépaljából. Minden méhésznek van ecetesüvege és levendulája is. Ők sem szeretik szerintem, de ez csak egyéni próbálkozás volt.  (Biztos vagy benne ,hogy a darázs királynője nem fog ugyanott lepetézni ?? ). üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1453)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1454

Szia szuszetti! A darazsaktól nem kell félni, a tetőt sem kell miattuk bontani. Az áttelelő anya új helyen készít magának fészket.Amit tehetsz az a darázs csapda időben való fel állítása.. Sör cukor ecet, esetleg romlott hús. A boltba is lehet kapni kész csapdákat, és csali folyadékot. Az otthon elkészített olcsóbb.

Olyan darázs csapdát is halottam már ami csalogatja az anyákat. Optimálisnak elkészített kis odú. Időnként meg nézve , és még kis létszámban lévő állapotban könnyű megsemmisíteni. A külföldi oldalakat ajánlom ez ügyben böngészni. A Németországban, és Hollandiában dolgozó ismerősöktől hallottam róla.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: szuszetti (1444)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1453

Szia! Az újra kezdés Nb 24 esel nagyon jó döntés. Fájós derékkal  is lehet használni praktikusan jó magasra emelve. A rakodó is számításba jöhet a vonatos hátul kezelősek. Vagyis meleg építménnyel készített rakodók. A keret méret mindegy. Esetleg a Nb+ feles keretes megoldás tűnik jónak.A súly miatt.

A mézet viza etetni mg mindig tilos, vagyis életveszélyes.A fertőző betegségek miatt. 

 Üdv

Előzmény: MG Petimester (1440)
Sanyi 65 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1452

felénk a mogyoró virágzik

Előzmény: Destroyah2 (1451)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1451

voltam ma a tanyán, elég enyhe idő van errefelé.

olyan forgalom van a kaptárakból, hogy ihaj.

 

minek van már virágpora ilyenkor? mert sok méh sárgás,szürkéssárgás teherrel ér haza.

Gaben4x4 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1450

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy mekkora és milyen szeget használtok a keretek összeszegeléséhez.

szuszetti Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1449

Is-is.
Egyrészt nyilván bennem van az ismeretlentől való (lehet, túlreagált) "félelem",

másrészt a darazsak (sokan) a bejáratnál dongtak a kertbe vezető út felett alacsonyan, néhány méterre a teraszon lévő kerti asztaltól,

harmadrészt pár éve allergiás reakcióm volt egy csípéstől.

Előzmény: MG Petimester (1447)
szuszetti Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1448

Köszönöm!

Előzmény: Destroyah2 (1446)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1447

Az a nagyonkevés áttelelő (fél maréknyi sem), márciusban lesz látható, ha egyáltalán...hmm. A darazsaknál a királynő petézig és gondozza a lárváit tudomásom és emlékezetem szerint. Kérdésem, tényleg megszúrtak a darazsak vagy csak a puszta félelem töllük, ami miatt megszabadulnál ilyen módon ??

Előzmény: szuszetti (1444)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1446

kb.. 15-nél, ha tartósabban van annyi napközben...

Előzmény: szuszetti (1444)
Gaben4x4 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1445

Szerbusz!
Köszönöm a válaszodat. Hála istennek nem küzdöm gerincproblémával. Nekem a fekvő kaptár és a rakodó is tetszik. Mindegyiknek van előnye és hátránya ezt tudom jól. Szívesen meghallgatlak hogy mi köztük a külömbség, mert érdekel minden hasznos információ.

Üdv Gábor

Előzmény: Cirkusz01 (1438)
szuszetti Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1444

Köszönöm szépen!

 

Sajna nincs most tartós fagy, sőt, ma ~12 fok körül volt, szerinted kb. hány foktól lesznek röpképesek az esetleg áttelelt darazsak?

Előzmény: MG Petimester (1443)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1443

u.i. Most vagy nincs vagy nagyon kevés darázs van a fészekben  (nálam a padláson csak a "nyagyságos asszony", semmi munkásdarázsal telel). Májusban lesznek megint sokan. Jó volna most elköltöztettni ha megtalálható.

Előzmény: szuszetti (1441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!