Keresés

Részletes keresés

csabyke Creative Commons License 2007.09.17 0 0 812
Sziasztok!

Az Osztrák intézetnél olvastam, hogy ÖSD C1 Német vizsga 27 000 HuF körüli árban mozog, vagy éppen áll:)

Ehhez jár egy Osztrák nyelvi bizi és egy magyar államilag elismert C - ha jól értelmeztem


Kérdésem az lenne, hogy az ÖSD C1 Német mint idegennyelv vizsgát le lehet -e tenni például in Wien?
Ha igen milyen árban van?

Nem gond, ha a Magyar felső C papír nincs meg....

Illetve lehet -e külön CSAK szóbeli majd CSAK írásbeli vizsgát tenni ÖSD-nél?



Kishuck Creative Commons License 2007.09.04 0 0 811

Új német vizsga!

Mindenkinek aki még nem értesült róla: az egy- és kétnyelvűként is akkreditált Euro nyelvvizsgát az angol után már németből is le lehet tenni. Az első vizsga október 6-án, utána december 1-jén lesz. Én részt vettem a vizsgáztatóképzésen, láttam élőben az új vizsgát és mindenkinek őszintén tudom ajánlani, aki használni is akarja a németet.

kishuck

Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 810
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
jimmywhite Creative Commons License 2007.08.17 0 0 809
Sziasztok!

Novemberben megyek az LCCI business english középfokú nyelvvizsgájára. Kérem, hogy aki volt már ezen a vizsgán, írja meg a tapasztalatait, hogy mire kell különösen odafigyelni. Például kíváncsi lennék, hogy hány ember van bent egyszerre a szóbelin, anyanyelvűek-e a vizsgáztatók, a szóbelit géppel, vagy kézzel kell írni, stb... bármi, amit tudni érdemes és nincs benne a hivatalos anyagban.

Előre is köszönöm!
Viki0124 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 808

Nyelvvizsgára készülőknek:

 

http://angolnyelvkonyvek.blog.hu

jude3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 807
Sziasztok!

Akit érdekel Aug.2.-szept.5. között (14x3 óra h.-sz.-cs. 17.00-19.30) LCCI gazdasági szaknyelvvizsgára felkészítő tanfolyam indul a BMF-en. Sok diplomához szükséges. Szerintem megéri a tanfolyam. Bővebben: http://www.kgk.bmf.hu/node/323
fforum Creative Commons License 2007.07.06 0 0 806

Sziasztok!

BME-s nyelvvizsgáról mi a véleményetek? Nehézség, elismertség?

zzombie Creative Commons License 2007.06.05 0 0 805

Sziasztok!

 

BGF-es záróvizsgát (nem nyelvvizsga, csak záróvizsga) csinált már valaki? Konkrétan az olasz szóbeli érdekelne, de akár más nyelv is, gondolom a struktúra hasonló.

Grundwort Creative Commons License 2007.06.02 0 0 804

Azt jelenti, hogy egységesítették őket az Európai Referenciakeretnek megfelelően.

 

Régen pl. a Rigó utca középfoka B1-B2-es szintet mért, míg a ZD (Goethe Zertifikat Deutsch) csak A2-B1-et. De mindkettő középfokot ért, pedig a Rigó magasabb szintű (és ezért nehezebb) volt. Most a ZD-ért már nem adnak középfokú vizsgát. Hát ilyesmit jelent. Azaz most már minden nyelvvizsga hasonló nehézségű.

Előzmény: riceruca (803)
riceruca Creative Commons License 2007.06.01 0 0 803
Mit jelent az, hogy "rendbe rakták" a nyelvvizsgákat?
(komolyan kérdezem...)
Előzmény: Angel DC (800)
ivanandras2 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 802

Hello

 

Van valaki, aki a telcnél vizsgázott mostanság ? Segítség kéne...

SZÖCSKE Creative Commons License 2007.05.22 0 0 801
KITEX
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.21 0 0 800
már nem, azt is rendbe rakták augusztusban
Előzmény: boher (799)
boher Creative Commons License 2007.05.21 0 0 799
TELC
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.20 0 0 798
augusztus óta nem nagyon van oylan, hogy 'egyszerű' mert restandardizálták mindegyiket

az euro annak való, aki hatékonyan , gyorsan kommunikál, (nemcsak szóban! )
nem gond, ha a kisebb nyelvtani problémái vannak

sztem nem könnyű viszont nagyon hiteles és életszerű nyelvvizsga
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Pelle Creative Commons License 2007.05.20 0 0 797
Köszi a tanácsokat! Ha kérdésem lesz, megkereslek, köszi előre is.
Előzmény: Angel DC (795)
_vadaszg_ Creative Commons License 2007.05.20 0 0 796
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legegyszerűbb angol középfokú nyelvvizsga? A diplomához kellene...
Nézegettem az EURO-t, erre mit mondtok?

Előre is köszönöm
vadaszg
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 795
a szaktanárnak kutya kötelessége utánajárni a nyelvvizsgának amire felkészít, de amúgy sztem sok idő ha alaposan be akarja magát dolgozni egy típusba


a sample set-ek hasznosak, de mérésre, nem fejlesztésre, ahhoz kell szakember, h megmutassa hogyan lehet hatékonyan és gyorsan oldani ezeket, hiszen a nyelvvizsga kommunikációs hatékonyságot mér leginkább

ami jó hír, h ez nem felesleges, mert valós élethelyzetekben tanulod meg gyorsan megoldani a szitut, célnyelven

ja, jut eszembe , te C1-re mégy , egy sample set van forgalomban, plusz amit le is tudsz tölteni a honlapról

ha konkrét kérdéseid merülnek fel, szívesen válaszolok, de itt, a neten nehéz hatékonyan segíteni

ami alap minden C1-nél: magnóhallgatás, csinálj transcriptiont, olvass regényt angolul minden este, mivel az angol nyelvtan, úgy ahogy van, már elvárás a B2-n, a C1 pluszban a kellemes, testhezálló, választékos rutinos nyelvhasználatot feltételezi, a szókincsen rengeteg fog múlni

illetve, amiben én hiszek minden hatékonyságot mérő nyelvvizsgánál: h tud egyes feladatoknál h konrkétan mit várnak tőled, ne ott kelljen értelmezni az instrukciót, nem lesz rá időd


Előzmény: Pelle (794)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 794
Köszi, meg is néztem, ez is szimpatikusnak néz ki.
És ahogy visszaolvasok, te értesz is hozzá elég jól, úgyhogy ha nem gond, feltennék még pár kérdést:
A honlapon megrendelhető kis teszkönyveket ismered? Ajánlod? (Euroexam Practice Test C1 - Set 1 és 2)

Milyen egyéb könyvet ajánlanál? Jelenleg Michael Vince "Advanced Language Practice" könyvét forgatom, tetszenek a feladatok, jók a nyelvtani magyarázatok, jöhet még valami hasonló akár, vagy bármi, ami segíthet.

Még annyit, hogy azért nem teljesen autodidakta módon csinálom, hanem rendszeresen konzultálok tanárral, de ő sajnos nem nagyon ismeri a nem origós vizsgákat.
Előzmény: Angel DC (793)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 793
EURO
Előzmény: Pelle (792)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 792
Sziasztok,

szeretnék év vége körül angol felsőfokút szerezni, középfokúm már van régóta, viszonylag nagy a szókincsem, angolul nézek sorozatokat, ilyesmi. A nyelvtannal állok hadilábon valamennyire (németül meglehetősen jól tudok és emiatt annak a nyelvtanát alkalmazom az angolon...), de most ennek is nekifeküdtem és tanulom.

A kérdésem, hogy melyik nyelvvizsgát ajánljátok, olyan kellene természetesen, amit tényleg elfogadnak felsőfokúként és nem csak valami lenézett alibi-papír. Néztem az ECL-t, szimpatikus, de úgy látom, megoszlanak a vélemények róla.
bevus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 791
A munkahelyem a 22 kerületben van, a lakás a 17-ben. Valahol ezektől elérhető távolságban lenne jó.
Előzmény: Angel DC (790)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.14 0 0 790
helyileg hol?:)
Előzmény: bevus (789)
bevus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 789

Sziasztok!

 

Olyan angol tanárt keresek, aki fel tud készíteni felsőfok ECL-re, számlaképes és tudja vállalni a délután 17.30 u utáni időpontot illetve a szombat délelőttöt. Előre is köszönöm a segítséget.

Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 788
a saját tanárához kizárt dolog
persze az tény, h ehhez kell egy tanár aki jelzi a listán h kiket ismer

etikai nyilatkozatot írunk alá a vizsgázókkal kapcsolatosan
én behatóbban az Euro-t ismerem, de nagyon komolyan szabályozottak ezek a vizsgák

abban igazad van viszont h emberi tényező van mindenhol
Előzmény: balboa007 (787)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 787
Angel, még egy utolsó felvetés! Ahol én voltam, ott ottani tanárok voltak, igaz én nem abba a suliba járok, dehát szerintem aznap biztos vizsgázott kb 40-50fő, de lehet több is! Ha minden igaz 2fajta vizsga egy helyen zajlik.tehát biztos van olyan,aki a tanárához kerül! Mert nincs nagy választási lehetőség!
Előzmény: Angel DC (785)
szolocukor Creative Commons License 2007.05.08 0 0 786
nagyon köszi! :)
Előzmény: Angel DC (781)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 785
NEM:)
épp hogy nem:)
országosan választják ki és szeretnek variálni és saját tanítványt amúgy se vizsgáztathat senki
Előzmény: balboa007 (784)
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 784
tehát akkor mindenféleképp az adott iskola tanárai a vizsgáztatók?
balboa007 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 783

aki kérdezett az angol szakos volt, viszont a kollégája nem! És a papírok a kollégánál voltak, tehát ez a nagyon érdekes!

Előzmény: Angel DC (782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!