Keresés

Részletes keresés

yüz karasi Creative Commons License 2017.08.30 -3 1 137350

"További kihívás, hogy a  gyorsaságot nem is olyan könnyű megítélni, mint elsőre gondolná az ember."

Azt, hogy melyik galamb a gyorsabb, csak zárt "csatornában" lehetne egyértelműen megállapítani.

Mert ugye az egyáltalán nem biztos, hogy az elsőnek érkező gyorsabb a többinél, csupán "tudott egy rövidebb utat az erdőn keresztül",,,:-)

Előzmény: Neon Licht (137337)
subigalamb Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 137349

1. nem.

 

2. nem mindenki!

Előzmény: frici608287 (137348)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 137348

1.Akik vitték a galambokat.

2.Továbbá a gyűjtésnél a tagok.

Előzmény: subigalamb (137347)
subigalamb Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 137347

Kik?

 

 

Előzmény: frici608287 (137335)
Schill Creative Commons License 2017.08.30 -1 2 137346

Nekem is ez a bajom vele. Amikor felvettük megígérte hogy sokat fog küldeni és keveset helyezni,erre pont fordítva csinálja....

 

Előzmény: Wittenbuik (137341)
Schill Creative Commons License 2017.08.30 -1 1 137345

Szerintem ezt nem sokan értik....

Előzmény: Wittenbuik (137332)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.30 -1 2 137344

Oké,részemről sincs ezzel gond.Viszont akkor a korábbi mondatomat megismétlem: Kicsit szállj lejjebb!Javadra fog válni,persze a döntés a Tiéd,meg az összes velejáró hozadék is.

 

Előzmény: Wittenbuik (137342)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.30 -1 0 137343

Ajánlom figyelmedbe a Postagalambsport augusztusi számában a Herbots-családról szóló cikket.

Előzmény: guilden stern (137309)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.30 -3 0 137342

Nem baj téged se szeret mindenki, engem sem kell mindenkinek elfogadni. Jól van ez így és kérlek továbbra is mond ki a véleményed. Maradjunk meg mindketten nyíltnak és egyenesnek. Nem haragszom, sőt!!!

Előzmény: frici608287 (137340)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.30 -2 0 137341

Én az általad küldött létszámra gondoltam, mert az lecsökkent a három évvel ezelőttihez képest.

Előzmény: Zsákó dúc (137339)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.30 -1 4 137340

Szerintem ez a kérdés felvetése is a magas lóról.. tipikus esete.Bocs,hogy kimondom a véleményemet.

Úgy látom, Te nagyon jó úton haladsz egy nagyon rossz irányba.

Előzmény: Wittenbuik (137332)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.08.30 0 5 137339

Azzal, hogy egyesületet váltottunk megmentettük az újjat a megszűnés veszélyétől, bár ezzel a lépéssel a régit sodortuk veszélybe, de ők amúgy is reménytelenek voltak, mert olyan ember "irányít" aki a saját életét sem képes rendesen élni! Tehát ebből következik, hogy minimum miattam galambászik még a mai napig is legalább 10 ember a régióban. Az új egyesületemben nem hagyták abba mert jöttünk a régiben sem hagyták ezáltal abba, mert mentünk. Azonban ma már úgy látóm, hogy ezzel csak a "szenvedést" hosszabbítottuk meg mert, hamarosan a D-05 a D-06 és a D-13 egy egyesületé fog olvadni. S, onnantól majd én teszem fel neked a kérdést te mit teszel azért, hogy több galambot küldhessünk és hogy egyáltalán galambászhassunk????? Hogyan tovább?

Előzmény: Wittenbuik (137332)
Schill Creative Commons License 2017.08.30 0 0 137338

Szerintem mindenki a legjobbaktól tenyészt annak érdekében,hogy az állománya minőségét javítsa,ha nagy vitalitásból fakad a jóságuk,ha nem. Mondjuk kelt már több jó versenygalamb sok tojástörés miatt dajkának szánt pártól,de ez csak a hozzá nem értésemet bizonyítja....

Neon Licht Creative Commons License 2017.08.30 0 6 137337

Tanító jellegű kérdéseid midig feladják a leckét :)

Az additív tulajdonságokkal azért nem hozakodtam elő, mivel Ernő bá szavaira reagáltam, és tudom, hogy szerinte nem létezik ilyesmi, ez csak a genetikusok önkényeskedése :)

Részemről elhittem nekik, és ebből az fakad, hogy a gyorsaság öröklődésére számítani megtérül, míg a technológia-tűrésre és sorozat-terhelhetőségre sokkal kevésbé. Ezzel együtt a legjobb gazdasági állatfajták tenyésztésének igenis szempont a technológia tűrés. 

További kihívás, hogy a  gyorsaságot nem is olyan könnyű megítélni, mint elsőre gondolná az ember.

Vegyünk két galambot, az A kerületi első díjat szállt,  B pedig 10%-on kívüli időt, két különböző versenyen. Egyértelműnek tűnik, melyiket kell választani. Ám mi van, ha az első úton a szél és falkahatások nekünk kedveztek, a szomszédok is jól stoppoltak, egyszerre jelent meg a ház fölött 17 galambunk, és a győztes tette le először a lábát a antennára? Míg a második esetben kudarcot vallottunk, és a dúcelsőnk elég későn érkezett, de a szomszédokénál jobban? Én a B galambot, az "erkölcsi győztest" preferálnám.

További gond, hogy igazán értékes díjakat szólórepülésre képes galamboktól várhatunk. Ezek viszont több esetben nem az élben érkeznek, hiszen a falka gyorsabban halad az egyedül repülőnél. Tehát az ilyen galamb néha ugyan megvillan, de a listák átlagában nem emelkedik ki.

 

A másik kérdéskörről már próbáltam véleményt megfogalmazni. A tartási körülmények egyértelműen visszahatnak a tenyésztésre, nem azért mert "aktiválódnak génszekvenciák" vagy egyéb félmágikus okokból, hanem egyszerűen azért, mert hiányállapotban és immunológiai kihívás alatt galambjainkat elsősorban a vitalitás állítja rangsorba, míg ideális körülmények között inkább a versenyzés fő, additív képességei. Ennélfogva az első esetben valószínűbb, hogy az eredmények alapján rossz tenyészgalambokat választunk ki.

Mit tesz a vitalitás? Sok minden múlik rajta, de emeljünk ki ezekből kettőt, az immunológiai tűrőképességet, és a regenerációs képességet. Szerintem fontos megemlíteni, hogy a lehetséges maximális ellátás mellett is szükséges a vitalitásnak egy jó-közepes színvonala! Ugyanis a szállítás-versenyzés még a legtökéletesebben lebonyolítva és megterhelő immunológiailag,  és a két verseny közötti regenerációs idő sosem lehet nulla.    

 

Előzmény: vetekj (137317)
Neon Licht Creative Commons License 2017.08.30 -1 1 137336

Eszembe sem jutott azzal foglalkozni, hogy egy élő galambnál a környezet hogyan hat visszafelé a vitalitásra. Vissza kályhához: az volt a kritikai meglátásod, hogy az eredmény alapú tenyészkiválasztás problémás, mert az eredménytöbblet a vitalitástöbbletből fakad, amit nemigen lehet továbbadni a következő nemzedéknek. Én meg azt mondtam, hogy ez a paradox helyzet annál kevésbé áll fenn, minél nagyobb és jobban ellátott állományról beszélünk, amit szerintem meg is indokoltam. Wittenbuik állománya nagyobb létszámú és kiválóan ellátott, ezért szerintem a hozzáállása további sikert ígér. Sajnálom, hogy nem találtátok a közös hangot.

Előzmény: guilden stern (137325)
frici608287 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 137335

Legutóbbi bevetésnél itattak?

Előzmény: subigalamb (137334)
subigalamb Creative Commons License 2017.08.30 0 0 137334

Sajnos,amit leirtam azok tények,és nem találgatások!Mint irtam jó párszor voltam kisérő ,és tudom mit beszélek!

Előzmény: guilden stern (137324)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.30 -5 0 137333

Most már meg kell kérdeznem, hogy helyezésekben Nálad ez az akadémiai tudás hogy mutatkozik?

Előzmény: guilden stern (137325)
Wittenbuik Creative Commons License 2017.08.30 -5 0 137332

Bár a zöldek is elég sz...ok mostanában, de a lilák meg már régóta azok!!! Komolyra fordítva, Te mit teszel azért, hogy a lilák több galambot küldjenek?

Előzmény: Zsákó dúc (137318)
Zsákó dúc Creative Commons License 2017.08.29 0 4 137331

Furucz úr!

 

Tudom, hogy valahol itt van. Fogadja gratulációmat ezúton is, az e havi szaklap nagyon jóra sikeredet! Köszönöm mindenkinek a munkáját aki részt vett benne, jó volt olvasni!

yüz karasi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137330

Jól van na, tippem nekem is van, de minek itt barkochbázni,,,,:-)

Előzmény: Schill (137329)
Schill Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137329

Fókuszálj a 92-re és összeáll a kép. :-))))

Előzmény: yüz karasi (137328)
yüz karasi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137328

Ó, kedves tanult sporttársam azt én is látom, hogy a 91-es hiányzik, de ki volt ő?,,,

Előzmény: guilden stern (137308)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.29 0 2 137327

Gyerekek, itt az index nagyon bele ver már a karterbe. Ha lehetne kicsit egyszerűbben.-:)

guilden stern Creative Commons License 2017.08.29 -1 1 137326

A heterózishatás minden vonatkozásban megjelenhet, a dns jelen ismeretek szerint minden részletében azonosan viselkedik, minden szakasza ugyanúgy lép be az új sejt létrehozásába-

Természetesen a környezet visszahat a tenyésztésre, más környezetben más tulajdonságok teremtik meg a szelekció alapjait, ezáltal a továbbvitelre kijelölt egyedeken át a genotípusok fokozatosan eltolódnak.

Egyértelműen a nem látható, mondjuk úgy: szellemi tulajdonságok a szelekció alapvető kritériumai. Minden a fejben dől el. Ha a galamb nyerni akar, már jó, de ha nem akar, etetheted mannával és polírozhatod, megette a fene az egészet.

Előzmény: vetekj (137317)
guilden stern Creative Commons License 2017.08.29 -1 0 137325

A galambon belül: konstans annyit tesz, hogy a két ivarsejt összeépülésekor kialakulnak a gének, véglegesen felépül a dns-lánc, amely a továbbiakban az adott lény minden sejtjébe be fog kerülni. Belül-ön azt értem, hogy csak arra az egyedre érvényes, más egyedben más dns lesz.

A hatás úgy függ a környezettől, hogy létre kell jönnie a körülménynek, amikor a tulajdonság manifesztálódik, azaz érvényre jut. Hordozhatunk ezernyi tulajdonságot anélkül, hogy tudnánk róla, mert nem találkozunk azzal a helyzettel, amikor kiderül a megléte. Kedvenc példám a csernobili mentésben részvevők története. Nagyjából mindenki halálos dózist kapott, páran napokon belül meghaltak, mások egyszerűen fel sem vették. Eltérő sugárterhelést bír el a dns-ünk, de normál körülményekben nincs jelentősége, mert elhanyagolható a halálos dózissal való találkozás, a tulajdonság nem manifesztálódik.

De általában nem ilyen szélsőséges a galambászati vonatkozás. Lehet egyszerűen szomjúságtűrésről vagy kötélidegekről szó, közönséges dolgok, amelyek adott helyen döntővé válnak. Az egyik galamb kénytelen víz után nézni, a másik idegességében nem mer leválni a rossz irányba tartó csoportról, és veszt.

Ez tartozik röviden a tárgyhoz. :-)

A te axiómád természetesen igaz és nem is lenne vele baj, csak félrevezető, mert az öröklődés addig tart, ameddig létre nem jön az első sejtje az új lénynek. A többi már a tulajdonságok kibontakozása.

Az irányított szelekció egyrészt alapszinten maga a versenyzés, kipróbáljuk az új egyedeket, és megkeressük azokat, amelyek jobban megfelelnek a célnak, majd azokat tenyésztjük tovább, a kevésbé alkalmasakat kizárjuk.

Összetettebben az irányított szelekció speciális tulajdonságokat hordozó egyedek megszerzése és azok tenyésztése. Pár példa:

- eleve maratontávon eredményes törzs beszerzése például, ha odakészülsz.

- Vagy előnyrepülők beszerzése,

- vagy éjszakába belerepülőké.

- Vagy öreg tojók mellőzése,

- vagy magas életkorra hajlamosság figyelembe vétele.  

Előzmény: Neon Licht (137316)
guilden stern Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137324

Nem írtam, hogy mit gondolok az itatás mellőzéséről, azt írtam, hogy miért nem itatnak. Tényt közöltem, mert láttam, hogy találgatsz.

Gondolni rosszat gondolok, nem szabadna szomjaztatni a galambot. Csak éppen nem tudom meggyőzni a galambászt, mert a fejébe vette, és kész.

Előzmény: subigalamb (137315)
Schill Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137323

Javasoljuk a 2 befutót,még jobbak leszünk. :-)))

Nem tudod,a dúcbajnokságot mikor számolják ki rendesen? Lehet,hogy megnyertem a hosszút.

10-0-ás számítással van fent,a kiírás szerint 100-40-nel kell számolni. A most elsőnek meg nem tudom mitől van 2x annyi pontja.

Előzmény: Zsákó dúc (137320)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.29 0 0 137322

Csak így tovább! Gratulálok. A térképet tegyétek a sublótba, nem kell azt nézegetni, bezavar.-:)

Schill Creative Commons License 2017.08.29 0 1 137321

Hát csak az,hogy itt nincs sose 20 galamb egy perc alatt. Így ha 8 helyezésnél selejtezek,csak 4 marad. Esetleg megkegyelmezek annak,amelyiket 8/8-nál le kellett állítanom,akkor 5. :-))))

Előzmény: Törölt nick (137319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!