Keresés

Részletes keresés

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.04.19 0 0 52937

Bakancslistám egyik pontja kipipálva... :)

 

 

 

 

Sanzistift Creative Commons License 2016.03.27 0 0 52936

Hal vagy macska?

Macska vagy hal?

 

Macskacápát kell tartani... :)

 

Szerintem nyugodtan tápozd meg a növényeid, ahogy szükséges.

Ha a macskáknak ettől nem tetszik a víz íze, legfeljebb nem isznak belőle többet.

 

Enyhe cinizmussal azért megkérdezném, hogy mennyire vannak letisztázva a falkaszerepek a macskák és közted?

Ki a főnök?

Előzmény: FFnF (52934)
puckandúr Creative Commons License 2016.03.26 0 0 52935

Hát ilyen megközelítéssel sem találkoztam még :)

 

Szerintem vagy add el egy hírdetési oldalon, vagy próbáld meg mégis befedni. Nem tudom, hogy a macskákat mennyire zavarja a növénytápos víz. Elvégre isznak a patakból is... Ott meg ki tudja mennyi förtelem gyűlik

 

Előzmény: FFnF (52934)
FFnF Creative Commons License 2016.03.17 0 0 52934

Sziasztok!

 

Korábban vettem egy Fluval Chi akváriumot.

 

Elég hamar rájöttem, hogy halak tartására nem alkalmas, mert a szűrője gyakorlatilag csak dísz, így arra jutottam, hogy növényesként fogom használni. A helyzetet bonyolítja, hogy macskákat tartunk a lakásban, amik előszeretettel isszák az akvárium vizét (mivel ugye fedetlen), szinte vonzza őket a tetején lévő csobogó. A Fluval Chi jópofa, egyedi macskaitatónak bizonyult. A gondom azzal van, hogy amiatt, hogy a macskák isszák a vizét (meg vadászták belőle a halakat, amíg voltak benne), nem merem növénytápozni és (gondolom) emiatt a növényeim pusztulásnak indultak, hisz a sima csapvíz nem elég nekik.

 

A másik akváriumomban (ami már fedett, macskabiztos) Tetra Plantamin-t és Tetra CO2 Plus-t használok, itt burjánzanak a növények. Merhetek a nyitott növényesbe is rakni, a macskáknak nem lesz bajuk tőle, vagy inkább kerüljem? Ti mit javasoltok? Van/volt valakinek hasonló dilemmája? :-)

 

A tanácsokat előre is köszönöm.

Joh11 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 52933

teszt

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52932

Ne érts félre, nem akarlak sem lebeszélni, sem rábeszélni. A hozászolásommal csak a személyes véleményemet mondtam el és egy pár irányzatot, stílust említettem meg. Alakítsd ki a saját stílusodat, ami neked tetszik, előtte azonban tájékozódj, majd vágj bele és tapasztalj. A Google sokat segít...   :)

 

Még egy megjegyzés, vagy akár (kéretlen) jó tanács. Szépek ezek a műgyantából készített és élethűre festett dísztárgyak, növények....de!!!  Mikor megjelenik rajtuk pl az ecsetalga, nem fogsz tudni mit kezdeni velük. Nem savazhatod, mechanikailag nem tisztíthatod. Ellenben egy követ bármikor, vagy a növény levelét levágod és új nő helyette, szaporíthatod, átültetheted, stb.

Előzmény: daved89 (52931)
daved89 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52931

Köszönöm az infókat.

 

http://www.egyediakvarium.hu/edesvizi_akvarium_referenciak

 

A második: tengeri hatású sügéres akvárium.

 

Valami ilyesmi lenne az elképzelés lehetőleg kék megvilágítással (ha az édesvízi halak nem "annyira" érzékenyek a kékre)

 

A giccsessel az a bajom, hogy kinek mi. Valóban a természet egy apró szeletkéje, de nekem a szobámhoz nem menne a zöldes növényes színvilág helyette ez a kicsit minimál stílusú, kékes, egyszerű, letisztult valami.

Ha ez giccses, akkor giccses, sajnos (vagy nem) nekem ez tetszik.

De - természetesen - ha azt mondjátok, hogy egy ilyen nem lehet EGÉSZSÉGES élőhelye a halaknak, akkor offolom a témát. Szándékosan írtam egészséges, és nem természethű jelzőt.

 

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

Előzmény: Amanita muscaria (52930)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52930

A képeket és egy részét nem illesztette be... No még egyszer....

 

Az a baj a mű dolgokkal, hogy nem életszerű... számomra egy kicsit giccses...

  

 

Ha sügérekben gondolkozol, és nagy testűek, akkor a inkább sziklás lesz az akvárium, vagy folyton harcolni fogsz a sügérekkel, mert képesek 1 nap alatt átrendezni az akváriumot, kitépni a növényeket a helyükről, mozgatni az aljzatot. Nekem anno még az annubias levele is rossz helyen nőt, addig tépkedte, amig leszakította. :) Itt a gyakori vízcsere elengedhetetlen, mert a halak által terhelt vízet nincs ami feldolgozza, de ez már nagyon elmélet...

 

 

 

Kisebb békésebb sügérek már tarthatóak növényekkel.

 

 

 

Vagy az extra kategóriáig elmehetsz, attól függ mennyi időd és pénzed van rá.

 

 

 

Javaslom nézz szét a neten, mielőtt belevágsz, majd dönts és a kérdéseket pedig nyugodtan tedd fel, biztos lesz aki válaszol.

 

 

 

Előzmény: Amanita muscaria (52929)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52929

Az a baj a mű dolgokkal, hogy nem életszerű... számomra egy kicsit giccses...

 

 

 

 

 

Ha sügérekben gondolkozol, és nagy testűek, akkor a inkább sziklás lesz az akvárium, vagy folyton harcolni fogsz a sügérekkel, mert képesek 1 nap alatt átrendezni az akváriumot, kitépni a növényeket a helyükről, mozgatni az aljzatot. Nekem anno még az annubias levele is rossz helyen nőt, addig tépkedte, amig leszakította. :) Itt a gyakori vízcsere elengedhetetlen, mert a halak által terhelt vízet nincs ami feldolgozza, de ez már nagyon elmélet...

 

Pl:

Kisebb békésebb sügérek már tarthatóak növényekkel. pl

 

 

Előzmény: daved89 (52927)
vakrepulo2 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52928

ebben nincs tapaztalatom

állítólag a sügérek nem barátjai a növényeknek, lehet műkorallokat kell használnod????  ... csak tippelgetek magamban

Előzmény: daved89 (52927)
daved89 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52927

Hát először is nagyon szépen köszönöm, hogy szántál rám időt. (hát-tal nem kezdünk mondatot, tudom, hassal se :P)
Viszont van egy olyan nyakatekert gondolatom és kérlek ne értsetek félre, hogy az akváriumot nem azért tartom, hogy "örökbefogadjak" halakat, hanem mert ékes díszét szeretném, hogy képezze lakásomnak.

Nyilván ez úgy működik, hogy mindent megadnék a halaimnak, ha már rászántam erre magam, érezzék jól magukat, legyen méltó környezetük az a "pár" liter.

240-250L körül szeretnék egy akváriumot, de a fentebb említett okból kifolyólag egy extra elképzelésem van, amit nem tudok, hogy meg lehet - e ebben a formában valósítani.

Tengeri "hatású" édesvízi akvárium. Imádom a korallokat - bár a mésztartalmuk miatt nem jó megoldás. Műkorall megint szennyezi a vizet. Egy sügéres aksira gondoltam első körben, mivel mindenhol ezeket írják, és szép a színviláguk. (Abba ne menjünk bele, hogy miért nem tengeri akváriumot szeretnék, szerintem egyértelmű: pénz, és tudás hiánya)

Ha lehet ilyet csalni, vagy valaki látott már olyat akinek van ismerőse akinek a valakije csinált már ilyet attól szívesen fogadok minden tanácsot.

 

Ha végképp azt mondjátok, hogy lehetetlen akkor ezennel be is zárult az el nem kezdődött pályafutásom :)

Előzmény: vakrepulo2 (52926)
vakrepulo2 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 52926

én is félamatőr vagyok, de azért merek írni, mert már sok sok éven keresztűl volt-van akváriumom és viszonyloag kicsi az elszóródásom és van szaporulatom is

 

nekem ezek a fő irányelvek jöttek be:

 

- ha jól összeraktál egy akksit, azt onnét tudod, hogy ahhoz kvázi nem kell hozzányúlni az etetésen kívül soha. takarítani sem kell egy éven belül sem, kivétel a vízcsere a nitrátosodás ellen, amit 1-2 hetente 30%-ot szoktak javasolni, én ezt nem teszem meg én kb 1-1,5 havonta cserélek 40-50%-ot és működik, illetve a szűrű szivacsának tisztítása, ami nálam a belső szűrőnél annyi, hogy jól kinyomkodom folyóvíz alatt kb 2-3 hetente

- az akksit olyan helyre raknám hal sem direkt fény nem éri sem nincs valami eldugott sötét zugban (ha még is kicsit sötétebb helyre raknád, akkor természetesen többet kell világítanod)

- először berokod a köveket/díszitést és a csapvizet, vársz pár napot, utána jöhetnek bele a növények és még 1-2 nap múlva a halak

- kezdésnek szívósabb/igénytelenebb halakkal indulj pl xifo, dánió, guppy, neonhal, anci és majd ha azok elindulnak és beáll az akváriumod (pár hét) utána bővíts

- minél nagyobb egy akvárium annál könyebben áll fel benne a biologia egyensúly a benne lévő élőlények közt

- kezdésnek én annyi halat raknék bele, amelyek centiben mért hossza 30-50%-a az akvárium liter kapacitásának, pl 100 literesbe 40 cm halat, ami mondjuk lehet 10 xifo méretű hal, később ezt lehet sűríteni de csak csínján

- én kisebb boltokból vásárolok halat és a telepítést mind egy boltból veszem, mert ha többől rakom össze és betegség/baj van akkor nehezebb rájönni mi volt a hiba

- akkor tud egy akksi jől összeállni, ha minden fajta dolog van benne, tehát: algaevő hal/csiga; növény; többfajta hal

- a növényekre azt mondják literenként 1W világítás kell, szerintem kevesebb is elég, pl a mostani kb 100 literes akksimban is kevesebb a watt, illetve este 7-10 közt megy csak a fény és reggel 7-8:30-ig. viszont az idő engem igazol, mert már 4 fajta növényem is elszaporodott egy év alatt, már sokat ajándékoztam is kellett belőle, indulás után 4 hónappal így nézett ki: https://www.youtube.com/watch?v=voM9qTvXzAY

- növényeknek évente kétszer adok 170ft-os tápanyagot és szaporodnak mint a nyulak

- elsőként valami szívósabb növénnyel indulnék, pl a hólyagos vizikehyely és anubias együtt

- szűrű minél nagyobb annál jobb, utána tudsz olvasni min mekkorát ajánlanak

- mindenféle dologgal etetheted őket (pl ancit még nyers uborkával is) én főként a közepes nagyságú granulátumommal etetem őket mert az pár 10 mp-ig fenn marad a víztetőn utána lesűllyed így jó minden halnak. Az etetésnél arra kell figyelni, hogy nehogy sokat adj nekik. Kevesebb is elég mint gondolnád. Az járjon a fejedben, hogy pl egy átlag férfi 85 kg és naponta megeszik kb 1-1,5 kg kaját, az a súlyának 1,5%-a, egy hal meg pár gramm, azaz neki elég pár század gramm kaja. Ez persze nem igaz így mert más az anyagcseréjük csak olyan szemléletes kép, hogy nem birtam ki hogy ne írjam le. Illetve én nem is adok nekik minden nap kaját csak két naponta, így mikor esznek biztos mindent megesznek.

- indításkor ne lepódj meg, ha a növényeken kis barna elszineződés lesz az első pár hétben az természetes, valami alga olyankor elszaporodik, de mikor beáll a víz akor vissz afog venni

- az elkső időben még nem alakul ki a rutin napi pár percet figyelni érdemes a halakat és csak azt nézni hogy a szokottól nem-e eltérően viselkednek mozognak

 

na kicsit hektikusan szerintem ezek a fő irányok, meg az hogy amit említettél is jól utánaolvasol a neten, a legtöbb szöveg így is úgy is egymást copy-za

 

de majd biztos jönnek okosabbak is akik javítják/módosítják/kiegészítik a mondataim

Előzmény: Davee89 (52925)
Davee89 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 52925

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és az akvarisztika világában is, kérem legyetek elnézőek, ha butaságot kérdezek, vagy olyat amit esetleg megvitattatok.

Rengeteget olvasok, és teljesen a nulláról kezdtem, de az időm is véges, és van pár dolog, ami tisztázatlan, illetve nem szeretnék se pusztulást, se pénzkidobást, hanem egy jó élményt, egy csodás diszét a lakásnak és (a lehető) legtökéletesebb élőhelyét halaimnak.

 

Két kérdésem lenne:

- Van - e itt bárki olyan, aki szivesen (vagy nem) segitene a kezdő, hülye kérdéseimet megválaszolni és egy jó pár haléletet megmenteni :D

- Ha nincs, akkor tudtok - e olyan oldalt, ahol fellelhetek ilyen segitséget? (itt nem a nagy általánosságban irt cikkekre, hanem a lépésről lépésre, és a MIÉRTEKET is leiro cikkekre is gondolok)

 

Köszönöm előre is!

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.03.08 0 0 52924
Előzmény: roband (52923)
roband Creative Commons License 2016.03.08 0 0 52923

Sziasztok!

 

Valaki ismeri ezt a szűrőanyagot?

 

 

Köszönöm.

vakrepulo2 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 52922

üdv akinek van gyakorlati tapasztalata, az kérem írja meg nekem, hogy lehet-e és hogyan együtt tartani rákokat halakkal

 

leginkább a red cherry garnélát és a márványrákot néztem ki magamnak

 

kérdéseim:

- ezek a rákok bántják-e a halakat, ha igen akkor mekkora méretig?

- a halak bántják-e a rákokat, ha igen, akkor mekkora mérettől

- milyen fajták tarthatóak velük együtt, pl xifo, guppy, brokát márna, neonhal, királylazac, cápaharcsa tartható?

- mennyire piszkálják a rákok az akváriumi növényzetet? pl sima és gömbmoha, anubias, hólyagos vizikehely?

 

meg minden más érdekes gyakorlati info jó lehet

 

netezni én is tudok, de ott általában csak annyi van hogy valaki irt egy rövidebb összefoglaló leírást a többi meg copy/paste-li

 

puckandúr Creative Commons License 2016.02.27 0 0 52921

bocsi, kihagytam, hogy pontosan egy hónapot bírt

Előzmény: puckandúr (52920)
puckandúr Creative Commons License 2016.02.27 0 0 52920

Amikor már nem csak az ár/érték arányról van szó. Nyilván nem véletlen mondják, hogy kapcsolj ki és húzz ki minden elektromos izgalmat, mielőtt megmártóznál az akváriumban.

 

De ez azért bicskanyitogató!

 

  

 

Még szerencse, hogy észrevettem. Csoda, hogy a halak nem kezdtek brékelni a bölcsi aksiban.

fortisbarat Creative Commons License 2016.02.24 0 0 52919

Sziasztok ! Költözés miatt a 150 literes akváriumunkat halastól együtt elajándékoznánk , ha valakit érdekelne . Méretei : 80 X 50 X 35  Van benne egy kb 20 centis gibbiceps , két tenyérnyi méretű vitorlás hal , egy ugró róka , és három házmesterhal . Az akvárium külön nem , csak a halakkal együtt jár . Esetleg ha csak a halak kellenek , úgy is jó .  A szűrőt sajnos nem tudjuk odaadni vele 

A cím Budapest

Itt érdeklődhetsz :  fortisbarat@gmail.com

*Steve Creative Commons License 2016.02.23 0 0 52918

 a szemdülledés általában elhullással jár 

Előzmény: vakrepulo2 (52917)
vakrepulo2 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 52917

üdv

az elmúlt két napban két váratlan dolog is történt az akksimban

1) egyszer csak észrevettem, hogy van benne egy kis tricolor xifo. elég furcsa, mert hím állat nincs benne kb október óta, a nősténynél meg decembere környékén néztem lehet terhes, akkor félre is raktam 2 napra de nem szült, ezért visszaraktam a nagy tankba

mindegy is, most  egyszer csak kiúszott a növények közül a kishal, ennek, örülök

2) annak viszont nem, hogy kb 1-2 napja az anyaállat nagyon lelassult, csak áll a vízszint alatt közvetlen egy helyben és nem mozdul, a színe nem fakóbb, külső nyomot nem látok rajta, nem pipál, a levegőket sem veszi nagyon gyorsan, bár lehet kicsit gyorsabb a szokásosnál, viszont ez az egy helyben állás nagyon nem szimpatikus nekem. Az egyetlen dolog amit látok, az a szeménél van, mintha lenne az elején egy fehér folt. lásd fénykép:

http://kepfeltoltes.hu/view/160222/WP_20160222_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

olyan mintha az egyik szeme lenne csak ilyen és az talán kicsit dülledtebb a másiknál

 

lehet szemdülledés betegség? ((( a többi betegség tüneteit nem vélem felfedezni, de ezt a szemdülledést is csak jobb híján tippelem)))) 

 

minden más halam ok, nemrég tisztítottam a szűrőt  és vízcsere is volt

 

tipp hogy mi lehet és arra megfelelő kezelés?

 

 

 

Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.02.17 0 0 52916
Előzmény: Bodri28 (52915)
Bodri28 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 52915

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Meg tudnátok mondani, hogy milyen növény , vagy moha van a fa tetején ezen a videón? Nem vagyok nagyon jártas a növényekben. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wf3RG8tzYTM

Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52914

A mai világban ki tudja már a pontos forrást? :)

Előzmény: fishfan33 (52913)
fishfan33 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52913

bár jobban belegondolva teljesen igazad volt ha a sima bolti márvány,arany,koi stb vitorlásra gondolsz, hiszen azok kitenyésztettek sőt még a boltban általánosan kapható csíkos is, hiszen hibridek

Előzmény: Amanita muscaria (52912)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52912

Köszönöm a korrigálást.

Előzmény: fishfan33 (52911)
fishfan33 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52911

*sügér faj

 

a fajta egy ember által kitenyésztett változat

Előzmény: Amanita muscaria (52909)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52910

Javaslom ajándékozd el a maradék szumikat, vagy cseréltesd be más békésebb apróhalra.

A szumi, ha magányos, akkor nagyon kötekedő és csipkedni kezdi a többi halat és a sérülések a betegségek forrása lesz... Ha csapatban vannak 10-20 db, akkor egymással nagyon jól elvannak, de ahhoz már élettér szükséges.

Előzmény: Vimaya (52907)
Amanita muscaria Creative Commons License 2016.02.15 0 0 52909

A vitorláshal egy sügér fajta, tehát ragadozó. Nekem anno egy 450 L akváriumban 10 db vitorlás növendék hal az összes garnelát levadászta. Egy ideig tudtak ugyan menekülni...

Előzmény: Edaeda (52899)
Neera Creative Commons License 2016.02.13 0 0 52908

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni? :( Van egy leopárd dánióm, és pár hete észrevettem, hogy feldagadt kissé az egyik szeme. Elkülönítettem, és vettem gyógyszert neki egy állatkereskedésben, kezeltem Sera baktopurral, tablettával és folyadékkal is, meg a Parakillel is próbálkoztam, de egyik sem volt hatásos. Mostanra már annyira feldagadt a szeme, hogy megvakult, rossz ránézni szerencsétlen halra. :( Mit tudnék még tenni az érdekében? Ez most daganat vagy mi lehet? Nem akarom kínozni, ha fáj ez neki, viszont van étvágya, szóval... Van még valami esélye valahogy?

 

Köszi szépen előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!