Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2006.05.15 0 0 847
Igen kérdezte, szerintem ez a nicknév megfelelő neked, kifejezi az egyéniségedet, azonban ne csak netezz, hanem tanulj is a szóbelire...
Előzmény: Provence-i (846)
Provence-i Creative Commons License 2006.05.13 0 0 846
Szia!Mit mondott Ági? Kérdezte hogy sikerült az érettségi?Romy Schneider szép ruhákat viselt a filmben,hasonlóan az Elfújta a szél főhősnőjéhez.Vajon varratták, vagy kölcsönözték?Azért szokatlan lehetett nekik azokban a ruhákban szerepelni,a szoros fűzők,a sok szoknya miatt,lehet még kellemetlen is volt egyik-másik jelenet a számukra.
dudlinski Creative Commons License 2006.05.13 0 0 845
Carmen Sylvia, Erzsébet (micsoda egybeesés!) román királynő fogalmazta talán a legjobban, ami illik is Sissire.Ők nagyon jóban voltak így hihető az amit írt.
Szerinte Erzsébet számára már megváltás volt a gyilkosság, ahogy ,,szerette volna ugy is történt meg, hiszen nem szenvedett, és nem volt hosszú haláltusája, mint Zsófia főhercegnőnek...
A szomorú napon Sztáray Irma feljegyezései szerint különösen jókedvű, nyugodt volt, ami nála ezidöben már ritkaságszámba ment...talán már érezte hogy ez egy ,,nagy változást hozó nap lesz,, ...
Az utolsó felvétel, amit titokban készítettek róla és Sztáray Irmáról

és a szörnyű, véletlennek tűnőő baleset...
szmel Creative Commons License 2006.05.12 0 0 844
Mármint Sissire gondoltál?vagy Romy Schneiderre?
Sokat olvastam Sissiről, és gyűjtök mindent ami vele kapcsolatos...Romyról jóval kevesebbet tudok, de vele a Siisi trilógia nevű topik foglalkozik.
Ha Sissiről szeretnél kérdezni, kérdezz nyugodtan, megpróbálok válaszolni.
A szépségről pedig úgy gondolom, hogy relatív dolog, mindenkinek más az ideális, de ahogy írtam Sissi a 19 század legszebb uralkdónője volt a kortársak szerint...
Nézd meg a róla készített portréket, lés talán meglátod igazi arcát:-)

Sissi

Romy
Előzmény: inwear (838)
szmel Creative Commons License 2006.05.12 0 0 843
Sissi már igazából óhajtotta a halált Rudolf halála óta, és állítólag Ferenczy Ida leírásából az tűnik ki, hogy halálakor mosolygott, és megbocsátott támadójának...azt mondtan, hogy nem vétette el a gyilkos tőre...
Érdekes elgondolkodni az egyes történelmi személyek sorsán, de ezt hívják végzetnek, avagy latinul fatumnak.
Előzmény: Provence-i (842)
Provence-i Creative Commons License 2006.05.12 0 0 842
Amúgy Sissi is rossz helyen volt,rossz időben,mert mi lett volna ha ez meg ez történik?
Provence-i Creative Commons License 2006.05.12 0 0 841
Néha eltűnődöm azon,hogy egyes történelmi személyek változtathattak volna a sorsukon.Jeanne d' Arc nem halt volna meg a máglyán,ha nem ellenkezik.XVI.Lajos is megmenekülhetett volna a vérpadtól,ha nem néz ki a hintó ablakán.Vagy Dubarry grófnő is megmenthette volna az életét,ha Londonban marad.Ha II.Henrik fr.király nem megy bele a lovagi tornába,akkor nem kellett volna kínok között meghalnia,IV.Henrik meg rossz helyen ült a hintóban,ez okozta a halálát.Ilyen a történelem.
Provence-i Creative Commons License 2006.05.12 0 0 840
Én is szeretem Sissit,bár engem jobban leköt Anglia,Franciaország és a Német-római császárság sorsának a történrtr.Ettől függetlenül a romantika korszaka is jó,de a középkor eseményei izgalmasabbak,igaz talán egy kicsit véres,de jó.Pl:százéves háború,vagy a rózsák háborúja,de a hugenotta háború is  elég izgalmas.
Provence-i Creative Commons License 2006.05.12 0 0 839
Szia!Végre van netem.Remélem sikerült a matek.
inwear Creative Commons License 2006.05.10 0 0 838
sajnos nem ismertem. de úgy látom, h te igen.
Előzmény: szmel (834)
szmel Creative Commons License 2006.05.10 0 0 837
Ez igazán jó hír, hátha most tényleg állják a szavukat:-DD
Előzmény: damm (836)
damm Creative Commons License 2006.05.09 0 0 836

Kedves "szmel"!

Tudom, lassan komolytalanná válok ezzel az időközönkénti felbukkanásommal. De ezúttal az egyik kiadó keresett meg és elképzelhető, hogy az általam lefordított Sissi-könyv talán végre megjelen!

De nem merem ám hangosan írni...:-))

szmel Creative Commons License 2006.05.07 0 0 835
Gödöllőn jártunk a hétvégén autóstalin.Szombaton egy hosszú esküvői menetet láttunk, amint jönnek kifelé a kastélyból, siok nagyszoknyás koszorúslányt láttunk bordó ruhákban, de szépek voltak:-)
szmel Creative Commons License 2006.04.29 0 0 834
A szépség belülről fakad...
Előzmény: inwear (832)
Lisbeth Creative Commons License 2006.04.29 0 0 833
Könnyen! Csak nézz a szemébe!!! :)
Előzmény: inwear (832)
inwear Creative Commons License 2006.04.29 0 0 832

szeretem sissit!

régen mindig a romy schneideres filmet néztem. leadták minden karácsonykor.

kár, h minden képen más az arca. így h lehet eldönteni, h szép volt-e?!

szmel Creative Commons License 2006.04.28 0 0 831
Szia fgaben:-)
Sajnos nem tudok menni, mert sikerült munkát találnom, és aznap dolgozni fogok:-DDD
Előzmény: fgaben (829)
Lisbeth Creative Commons License 2006.04.28 0 0 830

Sziasztok! Mizus? :D

Én most meg jövök a filmmel, ha már a tali szóba került! Szóval benne lennétek, ha intézkednék és csinálnánk egy filmet Sissi-ről?

Ki mivel tudna hozzájárulni? Nagyon hálás lennék!

Köszi!

fgaben Creative Commons License 2006.04.28 0 0 829

Szia Szmel!!!

 

Tegnap vittem köttetni a szakdolgozatomat, holnap le is adom, így már újra képben vagyok!

 

A májusi Erzsébet napun 26-án lesz.

Szeretném kérdezin, hogy tudsz-e jönni, illetve ha igen, akkor a részletekről is beszéljünk!

Egyébként mindenkit szeretettel várunk, jó lenne, ha a tali is összejönne!!!

 

Várom a visszajelzéseket!

 

Előzmény: szmel (825)
alminar Creative Commons License 2006.04.25 0 0 828

Ez nagyon jóóó.... :)))

 

 

Előzmény: szmel (822)
dudlinski Creative Commons License 2006.04.24 0 0 827
sajnos nekem a május sehogy sem jó, mivel úgy néz ki eddig hogy sulival Erdélybe fogunk látogatni most tavasszal
egy kép ahol Gizellával és a császárnéval :)
szmel Creative Commons License 2006.04.24 0 0 826
A májusi tali után hányan érdeklődnétek?:-)
szmel Creative Commons License 2006.04.16 0 0 825
Én is kellemes húsvétot kívánok minden kedves Sissi barátnak:-)
dudlinski Creative Commons License 2006.04.16 0 0 824
a képek véletlenül lemaradtak... :)
dudlinski Creative Commons License 2006.04.15 0 0 823
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok és a hagyományokhoz híven sok-sok locsolót
szmel Creative Commons License 2006.04.10 0 0 822
Egy debreceni édességbolt kirakatában találtam rá Sisire teljes életnagyságban papírból:-) egyből meg is örökítettem:-)

szmel Creative Commons License 2006.04.07 0 0 821
A többieknek melyik időpont lenne jobb?:-)
Előzmény: alminar (820)
alminar Creative Commons License 2006.04.05 0 0 820

nekem a Nyirád  bizti nem lesz jó, mert vizsgáim lesznek már...22től...

 

Húsvét előtt meg otthon leszek, mert már nagyon hiányzik....

 

 

Előzmény: szmel (818)
fgaben Creative Commons License 2006.04.05 0 0 819

Sziasztok!

 

Részemről csak a májusi nyirádi tali lenne jó :-))

Nem a hazabeszélés miatt elősorban, hanem a másoddiplomámmal most értem finisbe és lassan klónoztatnom kell magam a rengeteg feladat miatt.

A május 26-i rendezvényünk ofrgatókönyve kb. összeállt, a megyei olvasópályázatunkat is elindítottuk, amire 30 iskola jelentkezett Veszprém megyéből.

Nagyon boldogok lennénk, ha helyet adhatnánk az Erzsébet királynét Tisztelő társáaságnak, továbbra is helyet adnánk egy kiállításnak, szívesen fogadunk egy előadást is... Várom én is a reagálásokat, mert akkor úgy szervezem a napot.

Köszi :-)))))

Előzmény: szmel (818)
szmel Creative Commons License 2006.04.05 0 0 818
Kérlek, írjátok meg, hogy szeretnétek-e találkozni a tavaszi szünetben, vagy tegyük át májusra a nyírádi rendezvény idejére a talit?:-)
Előzmény: szmel (817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!