Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48420

Új fedett pihenó az RP-DDK útvonalán a Mecsekben.

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=176837

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48419

Nem tudom, arrafelé nem jártam, viszont abból kiindulva hogy az ilyen jellegű helyek (források környéke) többnyire mind megújultak azt gondolom van rá remény.

 

Vitányvárban valóban nincsen pihenő, nem is volt, de ha jól emlékszem nem is írtam ilyenről.

Viszont itt bárhol le lehet ülni a falakra, azokat lenne jó ha felújítanák!

 

Érdekes kis oldal, még a várasoknál láttam, rekonstrukciós rajzok, alaprajz stb a várról:

 

 Vitany-vár

 

Vármentők is vannak akik szívükön viselik a vár sorsát:

 

Vitányvár | A honlap a Vértes hegységben található Vitányvárat és a megmentésére létrejött Vitányvár Baráti Kör Egyesületet kívánja bemutatni.

 

   Pihenő(k) Vitányvárban

 

  

 

Mátyás-kút, Szarvas-kút, Várgesztes, a tó melletti vadiúj pihenőhely

 

Előzmény: Pulmy (48417)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48418

  Azt nem is írta,csak az állagmegóvást említette.

Előzmény: kakukKata (48414)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48417

 Azt nem tudod,hogy a Szép Ilonka forrásnál is történt valami,mert az elég elhanyagolt,talán többet érdemelne.

Előzmény: Törölt nick (48412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 2 48416

Ott a várnál nem is nagyon lehetne hova. Meg minek, bent le lehet ülni sok helyre.

Előzmény: donjuan1984 (48415)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48415

A várnál szerintem nincs is, bár mintha 1-2 pad lenne ott is, de ez nem tuti.

Előzmény: kakukKata (48414)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.18 -2 0 48414

A források közül 3-nál jártunk 2 hete, ott tényleg építettek pihenőket, de én Vitányvárnál nem láttam.

Előzmény: Törölt nick (48404)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48413

Na örülök, hogy némi állagmegóvás azért történt. Én még zöld lombos időben voltam ott és azért is tetszett meg, mert egészen addig amíg oda nem értünk nem láttam a falakat és olyan volt, mintha hirtelen ott termett volna :) Ha nem felejtem el majd megosztom a fotóimat. Egyébként úgy tűnt, hogy előttünk nem sokkal kevésbé környezettudatos "túrázók" járhattak ott, mert szana- szét voltak dobálva a sörös és üdítős dobozok :S 

Előzmény: Törölt nick (48412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48412

Így van, ez a Várgesztes-Szárliget szakasz, nagyon szépen felújították a pihenőhelyeket és a kis faházakat Szarvaskútnál és Mátyás-kútnál is.

 

A váron a legszükségesebb javítást végezték el, hogy ne omoljon le kb egy 15 méter magas falszakasz, de ezen kívül mást nem csináltak, a teljes állagmegóvás lenne csak üdvözítő. 

Viszont ez is valami.

 

A várasban írtam Vitányról nemrégen, ott látszik is hogy milyen állapotban volt az ominózus falszakasz:

 

viewArticle

 

De ha időben észbe kapnak akkor még így is meg lehetett volna őrizni:

 

viewArticle

Előzmény: donjuan1984 (48410)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48411

 Mikor dec.közepén jártam ott,intenzíven dolgoztak a várnál.Erősítgették a falat,de ez csak tűzoltásnak nézett ki.

Előzmény: donjuan1984 (48410)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48410

Hobo-hobo, ez a Várgesztes- Szárliget közötti szakasz ugye? Amikor ott jártam még tavaly még nem volt ott semmi. A Vitány várat lenne jó rendbe tenni, az így romos állapotában is gyönyörű :)

Előzmény: Törölt nick (48404)
qentar Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48409

És ez milyen jó ötlet is lenne. Könnyebb lenne készülni, hogy kb. mennyi lesz a menetidő. Tavaly Mátraverebély mellett a másfél-két órás bolyongást kihagyhattam volna, ha előre látom, hogy nem lesz jel. :D (Most már rájöttem, hogy azért nem is siettek a festéssel, mert közben elterelték (http://teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/okt_forum?a=dh&id=99) - ha nem partizánakcióról van szó.)

 

Előzmény: Random- (48401)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48408

Szőrszál hasogatásának minősített esete forog fenn...

Előzmény: Güsziológus (48405)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48407

  Azért a RPDDK-ról lespórolták Rocki nevét!   Pfúj!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Pulmy (48406)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 48406

 Azért halad a korral az MTSz. Elindult  a legkedveltebb közösségi oldalon az OKT után a R PDDK és az AK  hivatalos közösségi oldala is. Sőt még az Országos Kékkörnek is csináltak egy oldalt !

 

 Népszerűsítésnek tényleg jó ötlet,csak kérdés hány új emberke kap kedvet erről a felületről. 

Lehet likolgatni az oldalakat és a propagálás szerint várnak képeket,élményeket is  a teljesítőktől.

Güsziológus Creative Commons License 2015.03.18 -2 0 48405

"Térkép adatbázis szerintem rogyásig van tuhu, openmaps csak kell mögé/alá adatbázis, rendszerfejlesztő szakember."

 

Azért ezt a "problémát" óvatosabban / árnyaltabban kéne "kezelni".

Azért, mert több van, az még nem jelenti azt, hogy van jó is.

 

Az OSM adatbázis, melyre az OMP alapoz, nem teljes körű, nagyon hiányos. Ez tény.

 

A TUHU adatbázisát nyilvánosan nem szívesen "minősítem", nevezzük "nem tökéletes"-nek.

A legnagyobb problémája az, hogy nem tudom, hol vannak az útvonal végpontjai, hol kezdődik, hol végződik.

 

Ez nagyon fontos, bár az informatikusok ezt szeretik úgy kezelni, mint evidenciát. (Amúgy én is informatikus vagyok.)

Pedig nem az.

 

Az alábbi a kedvencem.

Nyárszói-erdő - Herczeg-forrás - Cserénfa, Kustos

 

A Cserénfa még csak-csak, de hol van a Kustos?

 

A jelzés So.

 

 

Megtaláltam az erdőt, és már van "neve is van a kezdőpontnak.

Nyárszói erdő, SL So elágazás

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=176262

 

Ha már minden útvonalnak lesz kód nélkül is azonosítható POI-ja az adatbázisban, akkor van értelme a kezelő felületnek.

Ja, és az "alap" útvonalon kell megtalálni az elágazást, a POI a háttérben van, de ez már részletkérdés.0

 

Én ezt így gondolom, és a gyakorlatban is ezt teszem, 7 hónapja próbálom azonosítani az útvonalakat, de még nem értem a végére:-))

Előzmény: Random- (48401)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48404

És itt is van éppen egy ezzel kapcsolatos hír, és ami meglepő az az hogy éppen a Blikkben:

 

Megújult a Kéktúra útvonal a Vértesben - Blikk.hu

 

Egyébként nagyon szép munkát végeztek, múltkor írtam is róla:

 

 

viewArticle

 

rozaa, jó az elemzésed ami a túrázók pszichológiájáti illeti!

 

Előzmény: pavarotti (48403)
pavarotti Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48403

" szigorú regisztrációt követően"

'stenmencs, úgy tűnik ebbe bukik bele lassan az MTSZ is, hogy vagy nem lesz közhiteles, vagy nem lesz használható.

Ugyanis nagyrészt önkéntesek által karbantartott infrastruktúrához nem lehet elvárni hogy csak hivatalos személyek használják/módosíthassák a nyilvántartást.. (vagy kellőképpen nagy hivatalos személy kell aki koordinál -> és/vagy ehhez szögegyszerű, átlátható és nyílt rendszer és szervezet kellene)

//Kezdve pl. onnan hogy nem is az MTSZ fest(et) hanem legtöbbször(?) a helyi erdészet... na mind1, nem pocsékolom a biteket tovább:)//

 

Előzmény: Random- (48401)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48402

...de jó, nekem is a szigorúan ellenőrzött vonatok jut eszembe, ha vasútállomásokon elhelyezett pecsét kerül szóba :D

Előzmény: rozaa (48391)
Random- Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48401

A szín, mint hőtérkép jelzés szerintem nem bonyolult, csak egy automatizmus lenne.

A festés dátumában lenne szép sötétzöld, ahogy múlik az idő egyre megy át sárgába majd pirosba. Sima naptárt kell mellé használnia a rendszernek. Azt a rutinos festők tudják, hogy egy jelzést átlagban mennyi idő után kell frissíteni. (egy év?) Ha elmúlik egy év már feketébe menne át és látnák, hogy na azt régóta nézte meg bárki is, lehet érdemes lenne ellenőrizni.

 

Persze a színtérképet a túrázók szigorú regisztrációt követően szintén aktualizálhatnál. Éppen arra járnak és jelzik, hogy lekaparták vagy tökéletesen ép még a jel. (akár fotót csatolva) Azért a regisztráció, hogy elkerülhető legyen a megtévesztő bejelentés.

 

Térkép adatbázis szerintem rogyásig van tuhu, openmaps csak kell mögé/alá adatbázis, rendszerfejlesztő szakember.

Előzmény: Güsziológus (48398)
rozaa Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48400

Igen. Meg Felsőgagy-Csenyéte között is az úton megy. Meg Debréte-Rakaca között a Kadóbec nevű dombgerincen a Viszló-Rakaca műút fölött, és észak felől fut be a faluba, ahol a Viszlói-patak keresztezi a műutat.

Előzmény: Güsziológus (48394)
Random- Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48399

Igen, de szerintem mindenre van megoldás, csak akarni kell!

 

Ott van például a Vértesben a Csákányospusztai ház, ahol van egy elrejtett kulcs, amit akkor is használni lehet, ha nincs ott a gondnok. (Persze ezt előre le kell egyeztetni vele, nekünk is akkor mondta el). Szerintem simán megoldható, hogy ha én előre bejelentem, hogy ekkor meg akkor ott szeretnék aludni (napokkal korábban) akkor kiraknak kulcsot vagy bármit. És tudom hol vehetem át. Visszarakom. Pénzt meg utalom vagy előre fizetek...

Helyette lemegyek Szigligetre és ott fizetek egy panziósnak...

 

Így most olyan ez a ház, mint a népmesei lány ajándéka. Vitt is meg nem is... van is meg nincs is.

Előzmény: pavarotti (48393)
Güsziológus Creative Commons License 2015.03.18 -2 0 48398

Azért az elég durva, hogy a vonal "szintjén" legyen jelezve, hogy mikor volt az utolsó felújítás.

 

Természetesen készül a nyilvántartás, és még változatlan az alapelv, miszerint a rövid (mondjuk 100 méternél nem hosszabb kiágazás) a "alap"útvonal részeként tekintendő, és az útvonalat úgy kell szakaszolni, hogy ahogy azt a jelzésfestők karbantartják.

Ezen a "szinten" lenne rögzítve az utolsó karbantartás.

 

A Mátra vonatkozásában van nagyon hasznos tapasztalat, de sajnos az egyesület már nem tartja karban a honlapot.

Pedig nagyon hasznos információkat lehetett olvasni.

 

Más.

(nyilvántartás)

 

"1. Legyen hol nyilvántartani

2. Aki fest, az jelentse be az adatkezelőnek

3. Legyen adatkezelő :)"

 

A festést nem vállalom, de azzal maximálisan egyetértek, hogy annak a lehetőségét, hogy a festés tényét egyszerűen és közérthetően lehessen "bejelenteni", biztosítani kell.

Lassan egy évtizede megoldott, hogy a TTT fórumán be lehet írni a pecsét állapotáról bárkinek, elvben bármit.

Nem gondolom, hogy 10 év elteltével, a mai technológiával ne lehetne előállítani valami hasonlót.

Nem a pénz a probléma.

 

A lényeg az, hogy kézenfekvő legyen, ne legyen bonyolult, és a szakasz koordináták és kódok (azonosítók) nélkül is "megtalálható" legyen.

Előzmény: olahtamas (48378)
rozaa Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48397

A fahíd a Pilisi Parkerdő Budapesti Erdészetének felügyelete alá tartozik, budapest@pprt.hu

A többivel kapcsolatban Rímhányó-Romhányi: "... Minden fejtúltengés vége teljes fejetlenség!" Van véleményem, tudom is miért úgy működik, ahogy (jól) látod...

Előzmény: Random- (48395)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48396

Pilisi Parkerdő Zrt?

 

Honlap

 

Magyarországi Erdészeti Webtérkép

Előzmény: Random- (48395)
Random- Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48395

Direkt nem akartam, mert azt a pár témát velük leleveleztem. Csak az érdekelt másoknak mi a véleményük velük kapcsolatban.

 

Álmaimban az MTSZ egy más szervezetként létezne. Ha hasonlattal élhetnék, most olyannak látom, mint egy kényelmes hivatal vagy állami cég (BKV, Posta, MÁV) de én egy versenyszférában pezsgő innováló és a kor vívmányait használó céget jobban élveznék (BKK)

 

Tudom a túrázás az abból áll, hogy zsákot veszünk és bakancsba rójuk az erdőt amihez csak tintapárna és füzet kell, de ahhoz, hogy minél több embert bevonzzon az erdőbe nyitni kell a jelenleg monitort és okostelefont bújó fiatal generáció felé.

 

Egyébként lenne egy konkrét kérdésem! A Kéktúra útvonalán megrongálódott Oroszlános sziklánál lévő fahíd kinek a gondozásában áll? Én múlt héten megkerestem a területileg illetékes nemzeti parkot (Duna-Ipoly) de nem reagáltak még.

Előzmény: rozaa (48392)
Güsziológus Creative Commons License 2015.03.18 -2 0 48394

Az alábbit írod.

 

"A Cserehát Turistája PIROS jelzés a tuhun csak részben igaz, senki ne vegye készpénznek! A Debréte-Rakaca és a Fáj-Szemere szakasz javítandó volna."

 

Emlékeim szerint Fáj és Szemere között az országúton kell menni.

A TUHU térképén a vélelmezhetően eredeti útvonal van.

Ez lenne az egyik javítandó?

 

Előzmény: rozaa (48312)
pavarotti Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48393

Szent-György hegyi kulcsosház.

Az MTSZ sok dolgot csinál, jópár dolgot magáénak tart és nem csinál (kielégítően), és pár dolgot nem csinál. Utóbbiak közé tartozik a magán v. egyéb közösségi szálláshelyekkel való bármilyen megállapodás, nyilvántartás vezetése stb.

Pedig, a turistaberkekben jelenleg talán legnépszerűbb kulcsoshaz.hu is anno az MTSZ "természetbarát szállásjegyzék" (v. hasonló) nevű (később már online) kiadványából alakult, lenne erre kereslet, csak hát....

 

Másfelől egyébként soxor beszéltük már itt is, a nagyobb kapacitású szálláshelyek zömének nem érdeke 1-2 (3) emberre "kinyitni", hatványozottan igaz ez a nem faluban található (nincs közeli gondnok) helyekre. //Ez nem segít rajtad, és jó lenne ezen változtatni megfelelő érdekeltségi viszonyokkal, de másfelől könnyen belátható//.

Előzmény: Random- (48390)
rozaa Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48392

Ez elég általános megfogalmazás. Ha van konkrét problémád az MTSz-szel írd le nyugodtan egy emilben. Nekem nincs rossz véleményem róluk (akik dolgoznak). Vannak hiányosságok, de az olyan mint az egészség: majd elmúlik! :) A kék mentén elég sok doboz van kirakva sok helyre, de egyik ház (fa, kerítés, oszlop...) sem tulajdona a szövetségnek.

Előzmény: Random- (48390)
rozaa Creative Commons License 2015.03.18 0 0 48391

Szerintem a rangsor itt nem annyira domináns, sokkal inkább a tesztelés, hogy csoporton belüli vagy kívüli-e az illető. Az emberiség evolúciója a csoportszelekció mentén alakult, azaz nem az egyes sikeres emberek szelektálódtak -mint az állatoknál-, hanem a sikeres csoportok. Kevés (0?) olyan állatfaj van amely életét adná egy csoporttársáért (akár a kölykéért, ha az menthetetlen), de az ember képes rá. Tény azonban, hogy a turisták között is akad nagyon sok frusztrált, aki - hál' Istennek - itt éli ki magát, itt próbál bizonyítani: a visszaigazolás keresése. Ezen túl persze, Burns soraival élve:

"Koronás fürtökre ha mászik, / Féreg marad ott is a féreg."

Másképp: a turisták is a magyar átlagot hozzák kultúrából, csak mellette több időt töltenek a természetben. De, a kultúra sem állandó, folyamatosan változik, alkalmazkodik a környezethez (kulturális evolúció), és ha itt kimondjuk, hogy nem illő falra, dobozra, vasutas kisasszony gömbölyded popsijára bélyegezni, pihenőhelyeket összefirkálni, avagy kérkedni saját teljesítményünkkel mások előtt, azzal sokat tehetünk a kollégák jellemfejlődése érdekében.

Előzmény: Törölt nick (48387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!