Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bojnik 2014.06.05 Creative Commons License 90877

"Ettől függetlenül a jelenlegi helyzetben tényleg nem lehet hozzáférni a magánnyugdíjhoz akkor sem, ha betöltöd a nyugdíjkorhatárt."

Ez 2010 előtt  - egyösszegű felvétellel - tudtommal nem volt gond ? Az is röhej, hogy a biztosítóknak nincs "járadék kezelő" részlegük...Magas egykori működési költségük ellenére?

Előzmény: Lédiell (90872)
kissiú 2014.06.05 Creative Commons License 90876

"csak akkor éri meg, ha elegendő számú ember kéri. "

Értem én, hogy itthon kevesen vagyunk, de egy világcégnek miért nem érné meg bevenni a magyarokat is a rendszerébe?

monyesz 2014.06.05 Creative Commons License 90875

Az idő megoldja, mert 2-3 pénztár marad (ha nem 1), és akkor megéri, főleg ha bank és biztosító is egyben a pénztár (tulajdonosa).

Amúgy addig még van 20 év...

Traubi 2014.06.05 Creative Commons License 90874

az egyetlen választása az lehet, hogy visszalép az egypilléres rendszerbe, és százszázalékos állami nyugdíjra szerez jogosultságot.

Mi a helyzet ilyen esetben a korábbi tagdíj-kiegészítésekkel és a reálhozammal? A nyugdíjba menetelt megelőző TB-visszalépések során ezekre jogszabály szerint él/élt a rendelkezés és a felvétel  lehetősége.

Teljesen logikusan ez alkalmazandó ilyenkor is, de vajon a vonatkozó jogszabályok erre kitérnek-e vagy megint egy joghézaggal van dolgunk?

Van itt jogász?

Előzmény: friz-bi (90867)
ZOH 2014.06.05 Creative Commons License 90873

Jelenleg, ha valaki nyugdíjba megy, és nem akarja az államnak adni a pénzét, annyit tehet, hogy nem veszi fel. Ha meghal, az örökösei megkapják.

mondjuk ez mar azert eselyes, hogy talan Strasbourgban is leverne vegre a lecet es kimondanak a t. nyugdijasnak a tulajdonhoz valo joga megserteset es megitelnek az ebbol fakado kar megteriteset, de persze ez nem ket nap es raadasul egyenkent kell miatta perlekedni

:-(

na mindegy, elobb-utobb csak lesz megint jogallam (es hatha meglesz meg a penz akkor)

Lédiell 2014.06.05 Creative Commons License 90872

Ettől függetlenül a jelenlegi helyzetben tényleg nem lehet hozzáférni a magánnyugdíjhoz akkor sem, ha betöltöd a nyugdíjkorhatárt. Addigra a tagoknak meglesz a 180 hónapjuk, így egy összegben nem vehetik fel. Járadékszolgáltatást a pénztárak nem tudnak indítani, az MNB sosem hagyná jóvá a mostani bevétel/kiadás adatok alapján ugyanis nem garantálható a hosszú távú fennmaradásuk. A piac pedig nem kínál járadékot, ez a 62 ezer tag ugyanis nem volumen, a járadékszolgáltatás pedig volumenbiznisz, csak akkor éri meg, ha elegendő számú ember kéri. Jelenleg, ha valaki nyugdíjba megy, és nem akarja az államnak adni a pénzét, annyit tehet, hogy nem veszi fel. Ha meghal, az örökösei megkapják. 

Előzmény: Csak Beugrottam (90871)
Csak Beugrottam 2014.06.05 Creative Commons License 90871

Ez csak attól függ ,hogy mit akarnak a következő kormányok.

Egyébként még mindig több ,mint a már most beismerten megrogyott állami pénztárnak.

Ismered a régi mondást , "A hídon akkor kell átmenni amikor odaérsz" mint írtam még az állam sem tudja hogy mit ad majd nyugdíj címén.( A felkészítés elkezdőtőrt ,a mai nyugdíjak értékének kb az harmada lesz csak.)

"A konferencia szavazása alapján a konferencia résztvevőinek döntő többsége (63 százaléka) úgy vélte, 15-20 év múlva az állami nyugdíjak drasztikus visszvágására lesz szükség"

"Míg jelenleg egy nyugdíjasra 3 munkavállaló jut, a becslések szerint néhány évtized múlva 3 munkavállalónak már 2 nyugdíjast kell majd eltartania"

"2030-ban pedig újabb „nyugdíjasrobbanás” következik be, a mostani negyven év körüli korosztály – a ratkósok gyermekei, vagyis a gyeskorszakosok – ugyanis akkor közel egymillióval dobják meg a nyugdíjasok számát. Mögöttük azonban a magyar történelem legkisebb létszámú korosztályai árválkodnak – nekik kellene kitermelniük a nyugdíjastömegek ellátásához szükséges fedezetet..."

" A trend persze nem új keletű: míg például 1980-ban Magyarországon 4 aktív keresőre még csak 2 nyugdíjas jutott, addig 2013-ban 4 aktív kereső már 3 nyugdíjast tartott el. A nem is olyan távoli jövőben, 2050-re 4 aktív keresőnek nagy valószínűséggel már 6 nyugdíjasról kell majd gondoskodnia."

Szóval az állami nyögdij is csak járni fog, de nem jut.

Előzmény: Lédiell (90870)
Lédiell 2014.06.05 Creative Commons License 90870

Mekkora az esélye annak, hogy egy magánnyugdíjpénztár élethosszig tartó járadékot szolgáltasson egy most 40 éves tagnak pl.? Ahhoz az is kellene, hogy a pénztár még legalább 60 évig fennmaradjon, vagy na jó, 50 évig. A pénztárak viszont sorban dobják be a törölközőt, az sem biztos, hogy a következő egy-két évben fenn tudnak maradni.

Magyarán ez a törvényi megoldás, hogy a pénztár szolgáltasson járadékot, egy nagy semmi. Az egyetlen megoldás a járadékszolgáltatás megvásárlása lenne, mert az azért biztosabb, hogy pl. egy Allianz vagy ING itt lesz még 50 év múlva is, mint az, hogy egy Szövetség Nyugdíjpénztár akkor működni fog.  

Előzmény: Csak Beugrottam (90869)
Csak Beugrottam 2014.06.05 Creative Commons License 90869

Utánanéztem a manyupomnál, szerintem ez a cikk erősen dezinformál .

Már rég nincs arról szó ,hogy vásárolnák a nyugdíj szolgáltatást.(Ami valóban nincs a piacon)Eléggé egyértelmű ,hogy maga a Pénztár szolgáltat.

"

A Pénztár a tag választása szerint a következő járadékszolgáltatás típusokat nyújtja a legalább tizenöt éves
pénztártagsági jogviszonnyal rendelkező tagjai részére:
a) a tag számára élete végéig havonta előre folyósított járadékot (életjáradék), vagy
b) olyan életjáradékot, amelyet a Pénztár a nyugdíjszolgáltatás megkezdésének időpontjától számított,
előre meghatározott időtartam (határozott időtartam) lejártáig a tagnak, illetve kedvezményezettjének
(örökösének), a meghatározott időtartam lejárata után a tag élete végéig folyósít (elején határozott
időtartamos életjáradék), vagy
c) olyan életjáradékot, amelyet a Pénztár a tag részére élethosszig folyósít, majd annak halála után
kedvezményezettje részére a Pénztár szolgáltatási szabályzatában, (a továbbiakban: Szolgáltatási
Szabályzat) előre meghatározott időtartam (határozott időtartam) lejártáig folyósít (végén határozott
időtartamos életjáradék), vagy
d) kettő vagy több életre szóló életjáradékot, amely a tag és kedvezményezettje(i) részére járó
nyugdíjszolgáltatás, amelyet a Pénztár addig folyósít, ameddig legalább egyikük életben van.
A Pénztár a 3.2.1. a) pontja szerinti életjáradékot havonta utólag, az egyéb járadékot pedig a jogosult
választása szerint havonta, negyedévente, félévente vagy évente utólag folyósítja. Amennyiben a jogosult a
Pénztárhoz intézett írásbeli nyilatkozatával mást nem jelöl meg, a Pénztár a járadékszolgáltatást havonta
utólag folyósítja. A jogosult a járadékszolgáltatás folyósításának általa megválasztott gyakorisága"

"

A járadékszolgáltatásra jogosult a társadalombiztosítási nyugdíj iránti igényével egyidejűleg, vagy azt
követően kérheti a nyugdíjszolgáltatás folyósítását.
Az igénybejelentésben meg kell jelölni az igényelt szolgáltatás típusát és a szolgáltatás teljesítésének módját,
amely történhet (i) pénzintézeti postautalvánnyal, (ii) átutalással, vagy (iii) csekkel. Amennyiben a tag más
szolgáltatástípust vagy folyósítási módot nem jelöl meg, részére a Pénztár a 3.2.1. a) pontja szerinti járadékot
folyósítja pénzintézeti postautalványon."

Csak Beugrottam 2014.06.05 Creative Commons License 90868

Nos ezen szerintem nem érdemes gondolkodni.Szerintem átlag 15-20 év mire odaér az ember a korhatárhoz addig meg bármi történhet,pillanatnyilag egyetlen előnye van a manyup-nak ha feldobod a pacskert akkor a család azonnal megkapja a suskát.

Különösen azért sem érdemes mert éppen a múltkor olvastam ,hogy fontolgatják pl.az adófizető utódok számával korrigálni a nyugdíjat.(És itt a járulékfizető számít csak ,nem a darabszám).Szóval már ők maguk sem tudják ,hogy hogyan is kellene működtetni majd a nyugdíjrendszert ,akkor én minek izguljak ezen?

friz-bi 2014.06.05 Creative Commons License 90867

"A pénztártagok összesen csaknem 195 milliárd forintnyi megtakarítással rendelkeznek az MNB adatai szerint, vagyis az egy főre eső átlagos számlaegyenleg jelenleg meghaladja a 3,1 millió forintot. Ha egy pénztártag több mint 180 havi tagság után nyugdíjba megy, ehhez az összeghez a jelenlegi jogszabályok alapján nem tud majd hozzáférni, ha teljes nyugdíjat szeretne, az egyetlen választása az lehet, hogy visszalép az egypilléres rendszerbe, és százszázalékos állami nyugdíjra szerez jogosultságot. Jelenleg a magánnyugdíjat csak az örökösök vehetik fel a pénztártag halála esetén. Feltéve, hogy az adott magánnyugdíjpénztár meg tud maradni hosszabb távon is, jelenleg a korábbi 19 pénztárból már csak négy működik."

Ez meg... így ....hogy ?

Előzmény: Milky White (90865)
kissiú 2014.06.05 Creative Commons License 90866

Mi az akadálya az életjáradéknak? Nincs a piacon? Miért?

Milky White 2014.06.05 Creative Commons License 90865

Csak a külföldre menekítés a biztos megoldás:

A maradék magánnyugdíjvagyon is beragadhat

Akkor a legkönnyebb az utalás, ha meghalunk. Tovább »

forrás: Index.hu

ZOH 2014.05.28 Creative Commons License 90864

a kuláklista már megvan 2011 januárjából

Előzmény: JAMIE222 (90860)
JAMIE222 2014.05.27 Creative Commons License 90863

Vagy majd ő nyit(tat)ja meg:))

Előzmény: Balu1st (90862)
Balu1st 2014.05.27 Creative Commons License 90862

Recsken az újjáépített kóterben erre vajmi kevés esélye lesz. :-)

Előzmény: JAMIE222 (90860)
Balu1st 2014.05.27 Creative Commons License 90861

Gondolom, mivel tényként közölték a Horizont elérhetőségeivel együtt.

Előzmény: hun005 (90859)
JAMIE222 2014.05.27 Creative Commons License 90860

Vitya jól megvárja, hogy egybeolvadjon az összes, meg egy kicsit még hízzon, aztán besöpri újfent a kasszát...

Előzmény: hun005 (90859)
hun005 2014.05.27 Creative Commons License 90859

Nekem is:) A Horizont-nál már megvolt a küldöttgyűlés tehát elfogadták a beolvadást?

Előzmény: Balu1st (90858)
Balu1st 2014.05.26 Creative Commons License 90858

No, akkor felhozom a topikot azzal a friss hírrel, hogy immár hivatalos levél is érkezett az ING-től a beolvadásról.

Előzmény: Balu1st (90835)
ZOH 2014.04.30 Creative Commons License 90857

Ez egy lehetetlen elvárás

ezt a velemenyedet tiszteletben tartom, de nem ertek vele egyet

Előzmény: Quintuplet (90849)
ZOH 2014.04.30 Creative Commons License 90856

ezt a kötött törvényi keretek (nyilván nem véletlenül olyanok amilyenek) nem teszik lehetővé. Mint ahogy semmilyen díj előírását sem.

ez nem igy mukodik

a "kotott torvenyi keretek" szemmel lathatoan megkerulhetoek, mint pl. most az adomannyal --> hat akkor keruljek meg valahogy mashogy, pl. vallaljanak "tobbletszolgaltatast" vagy mit tudom en, egy penzugyi szolgaltato intezmenynek legyenek hetprobas jogaszai

az, hogy "adakozzal, aztan majd mi valamit csinalunk vele" az mukodhet egy jotekonysagi szervezetnel, de szamomra nem elfogadhato egy penzugyi szolgaltato intezmenytol

nice try, de lehivtam a bloffot (mint ahogy lehivtam Matolcsy bloffjet is 2011 januarban)

Előzmény: Traubi (90848)
Traubi 2014.04.30 Creative Commons License 90855

Szerintem az önkéntessel kevered

http://www.pannonianyp.hu/adatok--szabalyzatok/tagdij

Előzmény: bcisuper (90852)
VI. Uj Lanovka 2014.04.30 Creative Commons License 90854
Előzmény: Quintuplet (90853)
Quintuplet 2014.04.30 Creative Commons License 90853

A Pannóniának nincs magánnyugdíj ága.

Előzmény: bcisuper (90852)
bcisuper 2014.04.30 Creative Commons License 90852

Pannónia nyugdíjpénztárnál.

Előzmény: Traubi (90851)
Traubi 2014.04.30 Creative Commons License 90851

Ezt hol láttad?

Előzmény: bcisuper (90850)
bcisuper 2014.04.30 Creative Commons License 90850

"Amit nem találsz, az a tagdíj nemfizetésére vonatkozó szankció,"

Nemfizetés esetén a hozamból vonják le a tagdíjat.

Előzmény: Traubi (90848)
Quintuplet 2014.04.30 Creative Commons License 90849

Ez egy lehetetlen elvárás, ha ezt megtennék, többmilliós büntit kapnának az MNB-től.

Előzmény: ZOH (90847)
Traubi 2014.04.29 Creative Commons License 90848

Látom megtaláltad a lényeget, bár szerintem amit írtam az cseppet sem fölényeskedőbb annál, mint amikor nekiállsz szerződést követelni.

Tessék, ezek szabályozzák a pénztárral fennálló jogviszonyodat, ezekben egységesen találsz a tagok jogaira és kötelességeire, és a tagdíjra vonatkozó részeket:

https://www.ing.hu/public/download/az-ing-onkentes-es-magannyugdijpenztar-alapszabalyzata

http://www.szovetsegnyp.hu/szmsz.php

https://nyp.mkb.hu/alapszabaly/index.html

Amit nem találsz, az a tagdíj nemfizetésére vonatkozó szankció, mert ezt a kötött törvényi keretek (nyilván nem véletlenül olyanok amilyenek) nem teszik lehetővé. Mint ahogy semmilyen díj előírását sem.

Hiányolod ezeket vagy csak kihasználod?

Előzmény: ZOH (90847)