Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pacsepa Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95388

250 milliárdot adtak vissza reálhozam címen 2946 milliárdra. Ez valóban kb 8%.

Előzmény: Whale (95386)
bojnik Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95387

"Ha ennyi ment el adósságcsökkentésre, akkor miért nem csökkent az adósság?..."

???? Ugye milyen nehéz...???? Tanulmányozd az árfolyam változásokat...(is)

Előzmény: Qqberci (95380)
Whale Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95386

Igen, az "eltőzsdézést" én sem látom, sem a tőkét, sem a hozamot tekintve, a qrmány elqrását annál inkább...

Előzmény: pacsepa (95383)
bojnik Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95385

"A költségvetésbe miért jutott?

Miért nem csak adósság visszafizetésre?"

Inkább (ostobaságok helyett )tanulmányozd a költségvetés felépítését.. :))))

Előzmény: nyúllabda (95381)
bojnik Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95384

"Hát igen, az újabb Excelekkel szép grafikonokat lehet gyártani pár hasból beírt számból! :-)"

Akkor posztold azt , ami szerinted igaz...:)))

Előzmény: Kopasz (95382)
pacsepa Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95383

Nekem meg a reálhozam szúrja a szememet. egy gazdasági válság sújtotta időszak után ennyit fizettek ki? Mert eltőzsdézték a manyuposok pénzét?

Előzmény: nyúllabda (95381)
Kopasz Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95382

Hát igen, az újabb Excelekkel szép grafikonokat lehet gyártani pár hasból beírt számból! :-)

Előzmény: bojnik (95375)
nyúllabda Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95381

A költségvetésbe miért jutott?

Miért nem csak adósság visszafizetésre?

Qqberci Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95380

Ha ennyi ment el adósságcsökkentésre, akkor miért nem csökkent az adósság?...

Ollie a Réhm Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95379

Íme a manyup elszámolás !

Ok , ez egy elszámolás. De hiányzik belőle a Mo által felvett hitel összege , amit az elmaradt nyugdíj  befizetés miatt kellett felvenni az államnak évente.

Kopasz Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95378

"Senki se irigykedik arra az erkölcsi nyomorra amiben élsz."

Esetleg vannak értelmes érveid is, vagy csak ez maradt?

Előzmény: zajkszi (95367)
Kopasz Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95377

De el bírtam olvasni és a hozzászólásod alapján komolyan is vettem tőled.

Előzmény: zajkszi (95366)
Kopasz Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95376

"szerintem te azok között vagy akik sokat nyertek ezzel a szegénységellenes adópolitikával"

Szerinted mennyi az a "sok"? Az nem tudom miért szegénységellenes, ha minden aktívan dolgozó ember fizet szja-t? Az 1 milla minimálbért bevalló többsége messze nem szegény. Teljesen rendjén van, hogy fizessenek adót, így is a töredékét tolják be annak, amit a szerinted gazdagok tejelnek.

"ülsz a "palotádban"

Prolitempó. Egyébként lakótelepi palotában ülök és egy 13. éves (igaz jó állapotú, korrektül karbantartott) autóm van. A fizetésem viszonylag magas, de nem véletlenül kapok ennyit, a pálya mindenki előtt nyitva áll.

"és habzik a szád az üveg mögül, nehogy egy forinttal is többet kelljen adnod"

Szerntem meg te akarod habzó szájjal még jobban megkopasztani a "gazdagokat" (= aki többre vitte nálad?).

Vajon miért nem keres többet aki szegény (lázár jános annyit is ér duma) miközben a szegények árkot kapálnak ahelyett hogy munkát tudnának keresni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy akik xarul keresnek, azoknál az esetek többségében komoly hozzáállásbeli probléma van, ami anno a tanuláshoz való hozzáállással kezdődött. Aki meg semmi értelmeshez nem ért, az nem keres jól, sőt sok helyen munkát sem talál. Evvan, ezt kell nem szeretni.

"te gondolom ezzel foglalkozol nap mint nap"

Pontosan. Így 50 felett ismételten beiskoláztam magam, mert bizony folyamatosan szélesíteni kell a szakmai portfóliót, ha a jövőben is jól akarok keresni és keresett akarok lenni a munkaerő piacon.

"más meg azzal hogy rohadtul nő a szegénység, és közben nem a te jövedelmedről ábrándozik, ez csak a te nyomorult kis hazugságod."

Ez szimplán bikaszar.

"egy jól kereső rászorul ? csak halkan kérdezem. :)"

Miért ne szorulna rá? Szerinted minden jól keresőnek van pár tucat millája a bankban. Bár amiket irkálsz nem lepne meg.

Előzmény: bomerdzseki (95362)
bojnik Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95375

Íme a manyup elszámolás !

ZOH Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95374

csak azok adózzanak, akik nem tisztességes úton jutottak hozzá :))

jo otlet :-)

Előzmény: nyúllabda (95371)
zajkszi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95373

valószínű. azt nem látom hogy kb 2500mrdal több pénzt szednek be mint 2010 előtt, az hova megy el ??

Előzmény: anticonstitutionelle (95372)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95372

Ebből nagyon kevés pénz folyna be.

Előzmény: zajkszi (95370)
nyúllabda Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95371

csak azok adózzanak, akik nem tisztességes úton jutottak hozzá :))

Előzmény: zajkszi (95370)
zajkszi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95370

ezt a témát azzal kezdtük hogy mondtam hogy a hasamra csapok, te hoztál egy számot a gyurcsány beszédből. egyébként érdemes lenne úgy megcsinálni hogy az átlagon felüli ingatlanok adózzanak, így jó eséllyel azok fognak nagy többségben csengetni akik megengedhetik + nem tisztességes úton jutottak hozzá.

Előzmény: anticonstitutionelle (95369)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95369

erre az ingatlanadóra van számításod, mennyi bevételt hozna? vagy csak hasadra ütöttél?

Előzmény: zajkszi (95367)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95368

Nem igazán látom, hogy miért érvelsz olyannal, amivel nem értesz egyet. Ha indirekt bizonyítást akarsz, annak megvannak a formai elemei.

Előzmény: zajkszi (95366)
zajkszi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95367

"Ez pontosan akkora baromság, mint amiben a babatroll félék hisznek a manyuppal kapcsolatban."

ja oda is írtam zárójelbe hogy az ő logikája szerint, csak elolvasni felfogni nem sikerült :)

"Tudod te szép példája vagy annak, aki mások farkával verné a csalánt, irigy proli tempó mások jövedelmével foglalkozni ahelyett, hogy a saját jövedelmed növelésével lennél elfoglalva. Az meg teljes agyhalál, hogy egy csúcs adófizető bármennyit is kivesz az állam zsebéből."

máséval ? Csak szorult belém egy kis emberség. Senki se irigykedik arra az erkölcsi nyomorra amiben élsz. tudod van aki nem csak a saját jövedelmének növelésével van elfoglalva.

""erre kell ingatlanadó. a fogyasztás adók szegényellenesek."

Ugye a szegényeknek is fizetni kellene ezt?"

dehogy kellene, az elmúlt 5 év alatt a szegények terhei és élete egyre nehezebb lett, ezt kell visszafordítani. Majd elmorzsolok pár könnycseppet ha egy-két wellness hétvégéről le kell mondanod azért hogy más tudjon mit enni, megígérem :)

Előzmény: Kopasz (95358)
zajkszi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95366

látom se te se kopasz nem bírta elolvasni amit írtam:(manyup lopás támogató logikával érvelve)

Előzmény: II. Tahó Süsü (95364)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95365

"szerintem te azok között vagy akik sokat nyertek ezzel a szegénységellenes adópolitikával, ülsz a "palotádban" és habzik a szád az üveg mögül, nehogy egy forinttal is többet kelljen adnod." 

Ha jól sejtem te most egy olyan borsodi faluból írsz, ahol csak a művházban van net.

Előzmény: bomerdzseki (95362)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2015.03.11 0 0 95364

"500mrd forint az amit (manyup lopás támogató logikával érvelve) évente átenged nekik a kormány. én elhiszem hogy a sok százezres fizetéssel te szegénynek hiszed magad, a rögvalóság akkor is az hogy évente ennyit veszel ki az állam zsebéből, miközben a szegények juttatásait nyírbálják a te fizetésed helyett."

Átenged?! Átenged? Tényleg? A logikád szerint a bérem alapvetően az államé, és örüljek, ha egy adott részt megtarthatok.

Eleve osztom azt a szélsőséges liberális véleményt, hogy az adó lopás. Minden lopás, amit elvesznek tőled erőszakkal (legyen az pisztoly, vagy paragrafus + állami behajtó. Az amit én a nyugdíjkasszának ADOK, azt én adom, ha abból valamit megtartok azt én NEM LOPOM, és Qrvára kikérem magamnak ezt a hozzáállást. Ha milliós lopással gyanúsítasz, akkor menj a rendőrségre és tegyél feljelentést. Ha nem teszed, akkor legyél kedves kussolni a "lopásomról".

Amim van azért én kőkeményen dolgozom már 9 éve. Nem zsíros állami szerződésekkel, hanem a munka piacán. Nem haverok bizniszén híztam, mint a felcsúti gázszerelő. Én elmentem dolgozni és abból a pénzből amit eddig kerestem legalább 60%-ot húzott le rólam az állam, miközben vissza még szinte semmit nem kaptam. Ez a semmi 9 év alatt kb 10-12 rózsaszín cetlit, hogy maradjak otthon, mert beteg vagyok.

Előzmény: zajkszi (95276)
C. Juice Creative Commons License 2015.03.10 0 0 95363

Horizont: 78%

bomerdzseki Creative Commons License 2015.03.10 0 0 95362

szerintem te azok között vagy akik sokat nyertek ezzel a szegénységellenes adópolitikával, ülsz a "palotádban" és habzik a szád az üveg mögül, nehogy egy forinttal is többet kelljen adnod. Vajon miért nem keres többet aki szegény (lázár jános annyit is ér duma) miközben a szegények árkot kapálnak ahelyett hogy munkát tudnának keresni.

"helyett, hogy a saját jövedelmed növelésével lennél elfoglalva"

te gondolom ezzel foglalkozol nap mint nap, más meg azzal hogy rohadtul nő a szegénység, és közben nem a te jövedelmedről ábrándozik, ez csak a te nyomorult kis hazugságod.

"Tudtommal a jól kereső emberke se kap többet ha az utcára kerül, az álláskeresési segílyke erősen korlátos felülről, ha jól tévedek."

egy jól kereső rászorul ? csak halkan kérdezem. :)

Előzmény: Kopasz (95358)
bojnik Creative Commons License 2015.03.10 0 0 95361

"A szép hozamok mennyiben épülhettek ezekre a lufikra? "

Ez itt a kérdés...

Előzmény: nyúllabda (95360)
nyúllabda Creative Commons License 2015.03.10 0 0 95360

Az érdekes lesz ha az egész tőzsdét újra kell építeni, mert mind ugyanazt csinálta (és miért lenne jobb az egyik mint a másik) és szépen egymás után bedőlnek.

A szép hozamok mennyiben épülhettek ezekre a lufikra?

Előzmény: bojnik (95359)
bojnik Creative Commons License 2015.03.10 0 0 95359

"- Február 24-én derült fény arra, hogy a Buda-Cash Brókerház százmilliárd forinttal nem tud elszámolni. A tulajdonosi körhöz tartozó DRB bankcsoporthoz szintén felügyeleti biztosok kerültek. Március 4-én megindult a Buda-Cash felszámolása.

- Március 6-án az MNB azt közölte, hogy részlegesen felfüggesztette a Hungária Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét, és felügyeleti biztost rendelt ki az intézményhez. Az akkori hírek szerint sajátkötvény-visszafizetési gondjai akadtak a társaságnak.

- Március 9-én pedig a Quaestor Financial Hrurira Kft. jelentette be öncsődjét.

Fiktív kötvény százötvenmilliárdért

A brókerbotránnyal kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának tegnapi ülésén beszélt. Windisch László elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez hasonlóan meghamisította az informatikai rendszereket.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/19453/Mar_a_Questornal_is_nagy_a_baj#sthash.coLI0pq0.dpuf "

"- Február 24-én derült fény arra, hogy a Buda-Cash Brókerház százmilliárd forinttal nem tud elszámolni. A tulajdonosi körhöz tartozó DRB bankcsoporthoz szintén felügyeleti biztosok kerültek. Március 4-én megindult a Buda-Cash felszámolása.

- Március 6-án az MNB azt közölte, hogy részlegesen felfüggesztette a Hungária Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét, és felügyeleti biztost rendelt ki az intézményhez. Az akkori hírek szerint sajátkötvény-visszafizetési gondjai akadtak a társaságnak.

- Március 9-én pedig a Quaestor Financial Hrurira Kft. jelentette be öncsődjét.

Fiktív kötvény százötvenmilliárdért

A brókerbotránnyal kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának tegnapi ülésén beszélt. Windisch László elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez hasonlóan meghamisította az informatikai rendszereket.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/19453/Mar_a_Questornal_is_nagy_a_baj#sthash.coLI0pq0.dpuf "

Sok itt az "egyéb kötvény " emberek....!