Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

666Forester Creative Commons License 2011.10.31 0 0 490
Tesztként megpróbálom belinkelni a jelenlegi telefon háttérképem. (telefonról nincs az also képfeltöltés lehetőség)

http://kepfeltoltes.hu/111031/20111030367_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
666Forester Creative Commons License 2011.10.31 0 0 489
A reptérről jelentkezem. Ha sikerül kint wifit vadásznom, akkor dobok majd fel pár hotpictures-t a kinézett z3ról.
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 488
Nagyon nagyon jo volt a tali! Tibi te egy hös vagy a szememben h videkrol feljosz mindig!
Forester meg egy kalappal a kocsivasarlassal a baratodnak! Szolj majd ha megcsinalod a web vagy facebookos oldalt :)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 487
Akkor a talis progirol! Arra gondoltam hogy tali a Kozlekedesi Muzeumnal utana egy kis kirandulas valamerre vagy ha nagyon hideg van vagy nem vagyunk elegen akkor egy palacsintazas! Idopontban en deli orakat mondanam 11 vagy 12 mert akkor van a legmelegebb es a legvilagosabb!
Barki jon kerem jelezze nekem!
totharpad87@gmail.com
Koszonom!
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 486
Oke akkor irunk majd! Ha a tobbiek is valaszolnak idoben!
666Forester Creative Commons License 2011.10.28 0 0 485

lassan gurulok haza... otthonról elég hektikus az internetelérésem ezért lehet hogy csak olvasni tudlak majd titeket írni nem ! De ha kikristályosodik az időpont meg a helyszín akkor ott leszek !

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 484
Akkor vasarnap? Tibi ? Tibi haverod jonne? A cupes is meg a masik?
666Forester Creative Commons License 2011.10.28 0 0 483

ööö... ha nem is ráz, de van valami vibráció, de most nem emléxem hogy 90 vagy 110-nél...de valahol ott...de csak olyan 5 km/h-ás szakaszon mert felette megint kisimul...190 felett meg már egész sima ;)

 

Én az első emblémát műtöm ma ki a kocsiból mert lepattogzott róla a festés... ha vasárnap mennénk addigra el is készülnék az új, egyedi emblémával. (remélem)

Előzmény: Süni z3 (477)
666Forester Creative Commons License 2011.10.28 0 0 482

Hétfőn de. megyünk ki Z3as nézőbe németbe, de a szombat vasárnap nekem szabad...mehetünk ahova gondoljátok.

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 481
Ja de akkor lenne ertelme ha legalabb 5 z3 lenne ! Tibivel meg velem mar 2 :)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 480
Vasarnap nekem jol lenne!sajnos szombaton en fosulin rohadok 10 tol 7 ig mindenfele kellemes tantargy kereteben!sajnos pont a mostanit nem tudom ellogni :( !
De ha lenne tali kiraly lenne! Pl tali a kozlekedesi muzeumnal utana irany pl dobogokö !
Visszafele szentendrei ut nagymama palacsintazoja :)
tibibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 479

Emberek! Lehet hogy jó idő lesz a hétvégén? Nem csinálunk valamit? Na nem betonozásra gondoltam!!! :)

tibibmw Creative Commons License 2011.10.27 0 0 478

Köszi a tippet! Ilyen egyszerű............???

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 477
Uj forum! Hogyan kell kepet kicsinyiteni bmw z3 tulajdonosoknak!! :D
De egy masik kerdes! Valakinek nem raz a kocsija kb 80 km/h nal? Csak a kormany egy picit de ha fogom akkor nem is erezheto , nem is huz ferre a kocsi!Mar mindent megtettem hogy ne jelentkezzen a problema , felni gumi lengokar fumtomu stb..
666Forester Creative Commons License 2011.10.27 0 0 476

Jah igen ... még valami eszembe jutott. Ez általános okosság. A digitfényképezők-telefonok más tömörítési algoritmust használnak mint a képkezelők (pl. irfanview) ... rosszabbat. Ezért a keletkezett képek megapixeltől függően lehetnek több megabájtosak is. Ha ilyenkor minden átméretezés nélkül megnyitjátok a képet és lementitek akkor egy sokkal sokkal kissebb állomány keletkezik szinte ugyanazzal a felbontással (én anno teszteltem egy 5 megapixeles géppel ami 3-4 megás képeket gyártott...lementés után a képek összementek 7-800 kilobájtra... az A4 !!! nagyításban semmi különbséget nem lehetett felfedezni a két kép között !!!! ) Tehát ajánlom figyelmetekbe 7köznapi használatra is a Batch conversio-t az irfanview-ban, rengeteg helyet lehet vele megtakarítani.

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 475
Profi ;)
666Forester Creative Commons License 2011.10.27 0 0 474

Ohó! Hivatásos bitvadászként ebben tudok segíteni.

 

Elballagsz erre a linkre és letöltöd azt a kis ingyenes prgit:

http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/irfanview-v4-23--magyar--OW12.html

 

A legjobb hogy nekem még a 3.2-es van a gépemen amit installálni sem kellett csak kiraktam a mappát meg a parancsikon ahova gondoltam azt Múkodj! úgyhogy most a post írása közben én is végigcsinálom a telepítést :) Na nézzük mi van ebben a zip-ben.

 

Aham... 3 telepítő. A sima setup nevű a program maga. Szerintem elég ez is ha nem akarod cifrázni és értesz egy picit englisül. A felugró ablakban a 3 kockából szerintem elég csak az első pipát benthagyni. Tovább. Tovább. A file asszociációnál Images Only gomb. Tovább. Fúúúúúúúúúúúúúúj...undorító Google toolbar... pipát gyorsan kiszed és tovább. Tovább. (édes istenem) Felteszi a fantasztikus kérdést hogy vajon tényleg szeretnéd-e ha ez a program nyitogatná meg a képeket ezentúl...azt mondod neki JAAAAAA ! ... és kész is.

 

Nah, a rosseb...feldobja a netes FAQ oldalt, de ha ezt bezárod már ott a progi. Lehet kissé bonyolultan írtam le, de egyszerű...csak probáltam részletes lenni.

 

1. Rákattintassz a kívánt képre duplán és meg is nyitja a program.

2. Ctrl + r

3. Set new size as percentage of original - bepöttyöz

4. pl. legyen 33%

5. OK

6. s (kép mentése másként hotkey)

7. lemented ahov gondolod és amilyen néven gondolod, majd töltheted fel ide nekünk

 

Ha több képet szeretnél egyszerre feldolgozni akkor.

 

1. File menüpont Batch conversion/rename

2. kikeresed a mappát, majd jobb oldalt középen Add all gomb

3. bal oldalon picit fent Advanced gomb, ott megtalálod ugyanazokat a módosítási lehetőségeket amiket fentebb írtam. Kitöltöd OK

4. nem árt még jobb oldalon rányomni hogy Use current directory

5. Start batch

 

Ha félted a képeket érdemes először egy külön mappába átmásolni a kiválasztottakat amíg meg nem szokod a program használatát.

Előzmény: tibibmw (472)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 473
En tarsitottam a windos kepszerkesztovel powerpoint es ott volt h atmeretezes 100 bol 30 % kicsinyitettem es jo lett ;)
tibibmw Creative Commons License 2011.10.26 0 0 472

Gondoltam én is felteszek nektek egy kis nézegetni valót, de túl "nagyok" a képek. Ti hogy a túróba tettétek fel? A tiétek belefért 512 kilóba? Vagy kérdezzem meg az osztrigát? :)

tibibmw Creative Commons License 2011.10.26 0 0 471

Tényleg felpezsdült! Mit nem adtam volna ezért nyáron! :(

 

Előzmény: Daytona (468)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 470

Mester munka ! nekem a garázkapum csukódott rá a kocsi oldalára miközben kiálltam és meghúzta rendesen ( kicsit a fém is behorpadt ).

En nem voltam annyira bátor hogy a gariban tüntessem el a karcokat, meg egy jó polir is több ezer folint, meg kell némi vizes csiszolás is stb..

Na az a lényeg találtam egy srácot aki 2000 ft eltüntette amit lehetett polirral ! fiatal srác autó fényezőnél tanulnt és ő volt az egyetlen aki csinál 1 elem polirozást is. Nem azzal állt elő hogy csak az egész autót válalja be ! az egész autót 11-12 e ft csinálná meg ami kb 6-7 óra ! Házhoz is megy elvileg ! de itt a web oldala http://www.auto-polirozas.fw.hu/  !

666Forester Creative Commons License 2011.10.26 0 0 469

Nah, akkor memento a makeup-ról...

 

Auchan 590Ft (gyalázat! a lehúzós rossebit) fekete festék... aztán persze lehet hogy lepereg...majd az idő eldönti. De most már felkentem több mint 1 hónapja. Azóta kapott forró nyári hőséget (igen, lévén memento, ilyen szeptemberünk volt) és a múlt héten fagyot is. Még köszöni jól van... és nem... az eső sem mosta le :)

 

5 óra meló az autón... ajtócsapkodás, kavics(gigabogár)felverődés, csúnya húzás nyomok a bal lökösön és kerékíven, a tükör is kaphatott valamit ebből... meg egy űber ronda szántás hátul... nah ezek látszottak már szépen 5 méterről az autón. Festés után csak a legynagyobb beavatkozások látszanak - a kicsik teljesen eltűntek - kb. 1 méterről, ha úgy esik a fény... és tudod mit kell nézni. Plusz ha netán eladáson gondolkodom a jövőben nem kell magyarázkodni a rétegvastagság miatt, hiszen minden elem maradt az eredeti. A ló is láthatja hogy csak a karcok lettek festve. Azt ha az új gazdi akarja mehet a fényezőhöz.

 

Sok a duma... nekünk a bizonyíték kell... íme néhány példa:

 

Daytona Creative Commons License 2011.10.26 0 0 468

Hogy felpezsdült itt az élet! :)

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 467

Többnyire indulás és fékezésnel szokott felépni ez a kis gond, vagyis nálam. Főleg az anyósülésnél mivel a vezető kicsit támaszkodik a kormányon igy nem rézni annyira.

http://www.mdracing.co.uk/archive/howto9.asp

Daytona Creative Commons License 2011.10.26 0 0 466

Nálam akkor lehet érezni, ha előre-hátra csúszkálok az ülésben, néha az ülés is jön a popómmal. :) Persze nem kell nagy mouzgásokra gondolni, egy-két milliméter lehet csak. Tényleg inkább afféle lötyögés.

Előzmény: 666Forester (465)
666Forester Creative Commons License 2011.10.26 0 0 465

Jól begyakoroltad a képlinkelést :)

 

Ezek a videók szuperek ! Látszik hogy műszakilag alulfejlett félmajmoknak készült, így még én is megértem. Főleg az a rész tetszik ahol a pasi fél percig nyugtatja a gyengébb idegzetű amőbákat, hogy azzal hogy kikapták az ülést és ott fekszik döglötten szétbelezve, még nem csináltak semmi helyrehozhatatlan kárt :) - bár az nem jött le az ülest hogyan kapta ki, de gondolom az is csavarokkal van a padlóra rögzítve (mármint a sín)

 

Ez a lötyögés állóhelyzetben rángatva is érezhető vagy csak ha ráülünk a pehely súlyunkal és 2esben nyomjuk neki 5000ig?

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 464

Sajnos ez úgy nez ki hogy tipus hiba ! elvileg el van kopva az ülesben egy kis müanyag betét ! van rá megoldás csak még nem találtam senkit aki megcsinálná ! vagyis van egy ismerösöm akinek ugyen ez a baja es tavasszal megcsinálja az övén es majd az enyémen és igy a többi z3 bmw tulajdonosnak is szerintem! :) a sufni megoldáskéne azt csináltam hogy egy csö szigetelőt ( az a szürke szivacs félét ) tettem az ülés mögé , és rátoltam az üles hogy kicsit megfeszüljön és igy nem lötyög ,de egy nagyobb vastagabb szivacs is megteszi, csak vastag legyen és kicsit keményebb ! de itt van 1-2 viedó a hibáról és a javitásáról !

Daytona Creative Commons License 2011.10.25 0 0 463

Süni!

Nekem lötyög az ülésem picit, sőt időnként nyikorog is. Mi hát a megoldás?

Az E36 motorja egyébként álítólag nem jó, a villamos-szerelőm rendelte a központi zár motorját, azt nem tudom, honnan. Én is lepadlóztam az ártól, meg godnolkoztam rajta, hogy elviszem valami eletromos műhelybe, ahol beépítenek egy univerzálist, de aztán úgy gondoltam, egye fene, menjen bele a gyári.

Szóval mitől nem mozog az ülés?

Előzmény: Süni z3 (455)
Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 462

Igazából nem ezt a füst színűt akartam venni de már csak ez volt raktáron ! de szerintem jól nézki a szürke kocsimhoz ! :)

Süni z3 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 461

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!