Keresés

Részletes keresés

ívfény Creative Commons License 2020.03.28 0 0 414

meg tettem, de semmi reagálás a rendőrség részéről egyenlöre, kb 1 hete adtam fel emailban. biztos a kialakult virus helyzet miatt?

Előzmény: JeeEm (413)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.28 0 0 413

Megtetted a feljelentést? Mentsd le az emailt és csatold a feljelentésedhez.

 

Előzmény: ívfény (412)
ívfény Creative Commons License 2020.03.27 0 0 412

képzeld! tegnap kaptam egy emailt az elvileg szállító cégtől! bemásolom.

 

"Tisztelt Ügyfelünk, Ma megkaptuk a fizetését. Úgy tűnik, hogy a késést a tényleges helyzet okozza. Előkészítjük a csomagot a kézbesítéshez. Elnézést kérünk a kellemetlenségért."

mit szólsz ehhez?

Előzmény: buksi754 (409)
ívfény Creative Commons License 2020.03.22 0 0 411

ok! köszi az okítást! nem tudtam, képre miként lehet keresni. hm.. tényleg egyszerű. a honlap készítését kideríteni is ilyen egyszerű? de gondolom a regisztrálást kérőt azért a rendőrőknek kiadják, ha nyomoznak?, vagy csak bírósági végzésre?

Előzmény: buksi754 (409)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 410

Ha bármi gyanús, termék, vagy pl. fogyasztó kapszula, valami magyar doki ajanlásával amit 20 másik kulonbozo külföldi néven is meg találsz, rögtön leesik. Egy kattintás, meg kell tenni. Az apróhirdeteseknél is ezek nem rendelkeznek a termékkel, le lopják máshonnan a képeket. De láttad a linkelt cikkekben, vevőként is jelen vannak a csalók. Nagyon körültekintőnek kell lenni, és még úgy is atverhetnek annyira fel van építve a történet. 

Előzmény: buksi754 (409)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 409

Szia! A homlokodhoz fogsz csapni, amilyen banális. A maxos hirdetés fényképére katt jobb gombbal, majd kép keresése a Google keresővel. Chrome böngészőben így van. Látom Firefoxot használsz, gondolom ott is van hasonló funkció. Talált három ugyanilyen képet és végig néztem őket (az egyik a maxos volt). Az ebay szinkronizálja a hirdetéseit az országok között. De mivel régi hirdetés, a többi ebayrol már eltűnt, csak ezen a belga szerveren maradt még meg, meg még egy másikon, talán holland volt a másik. Ennyi.

 

A másik, hogy azt mondtam mikor készült a honlap, az precizebben fogalmazva, mikor jegyezték be a domain nevet. A honlap még utána lett feltöltve vagy keszítve. Elvileg lehetne látni a céget vagy magánszemélyt aki a bejegyzést kérte, de plusz pénzért lehet titkosítást kérni. Ezért nem lehet ennél látni. Kiadni sem fogják a regisztrálást kérőt gondolom. 

 

Előzmény: ívfény (408)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 408

azt áruld már el nekem, légyszi, hogy hogyan találtad meg a német faszi hirdetését, hogy én is tanuljak,, ne legyek iylen kuka, mint amilyen voltam? ha láttam volna ezt a hirdetést, akkor valószínű, hogy óvatosabb lettem volna... köszi.

Előzmény: buksi754 (407)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 407

Jajj dehogyis, ne viccelj már! Bocsánat, ha úgy jött ki. Ez egy gyenge pontom, a fogalmazás. Szóval pont hogy én sem akartam okoskodó és mindentudó lenni, ergo mindig van mit tanulnunk másoktól ;-) Tényleg kíváncsi voltam, honnan jutottál Madeirára. Mindössze ennyi nyugi :-) 

Előzmény: JeeEm (406)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 406

Az előbb nem rakta be a képet.

Bár nem értem miért kell kioktatni, hogy "csak hogy tanuljunk, köszi", megsértettelek valamivel?

Előzmény: JeeEm (405)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 405

IBAN alapján ellenőrizve Funchal jön ki.

 

Előzmény: JeeEm (403)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 404

Sajnos a bank nem tudja visszahívni a már elutalt pénzt, ahhoz a címzett hozzájárulása kell, ami valószínűleg nem lesz meg.

 

Bár ismerek egy holland céget, amelyik egy rossz iban számra küldött összeget megfelelő helyre tudott végül irányítani, de ott beleegyezett a címzett, hogy levonják a rosszul utalt összeget a számlájáról.

Előzmény: ívfény (399)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 403

379 -es bejegyzésben láttam Funchal-t.

Előzmény: buksi754 (401)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 402

És a következő sarkon az utca végén ott az óceán...  :-) 

Előzmény: buksi754 (401)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 401

JeeEm, Madeirát hol találtad? A 386 osban jelzett Swift kód kereső a Santander bankot hozza Liszabonban, és ezt a sarki bankfiókot

https://goo.gl/maps/odpEQH3RA3wp2Ba27

 

Csak hogy tanuljunk. Köszi 

Előzmény: JeeEm (397)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 400

sajnos itt a pay pal sem segített volna, mert nem ebay-s vétel lett volna

Előzmény: JeeEm (397)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 399

szerencsére lehet online feljelentést kezdeményezni, a rendőrségen. összeszedem az adatokat amik vannak és megteszem, elkűldöm ami van anyag, hátha segít nekik a nyomozásban, az otp-nél is kezdeményeztem a pénz visszahívását, de azt a tájékoztatást kaptam, hogy 30-40 nap az átfutás! ez hihetetlen!, mindegy, mostmár ez van. így jártam... bizakodom benne, hátha visszakapom a pénzt, megtalálják és visszaadatják a pénzt a csalóval, persze, erre már igen kicsi eséjt érzek... de hátha...

Előzmény: buksi754 (398)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 398

Te józanabbul látod a helyzetet mint a fiad. A pénz 2-3 napon belül oda kellett érjen. 

Sajnos a honlapon lévő képek egyike sem valós, általános sablonképek, amit máshol is használnak. A facebook on lévő profil a brazil cégé, de kis cég lehet, hogy nincs egy weboldala. Van egy ilyen honlap www.tjm-transportes.com ami egy másik, valós portugál szallitmanyozási oldalra dob. De az más. Igen, valós profilok mögé bújt. Ne várakozz, hátha az idő segít. Ne reménykedj a visszautalásban, ezek bűnözők. 

Előzmény: ívfény (395)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 397

Sajnos általános, hogy a csalók az emberek naivitását kihasználják. Nem te leszel az első, de nem is az utolsó.

 

A trükk nagyon egyszerű : olcsón kell meghirdetni, és valósnak kell látszódni. Mivel sok ezren nézhetik meg a hirdetést, egyszer csak valaki ráakad a horogra. És nem egy hirdetésük van fent valószínűleg, hanem több ezer, vagy több százezer.

Nem 11 nap alatt ér az Madeirára (Funchal) a pénz, hanem 1 nap alatt. Így működik a SEPA átutalási rendszer.

 

Igen, a csomagküldő megkeres típusú trükk is része az átverésnek, ott jönne a következő lehúzás.

 

Várhatsz a feljelentéssel, csak a kérdésem, hogy minek? Mit veszthesz azzal, ha megteszed a feljelentést? semmit. mit veszthetsz azzal, ha nem? minden átutalt forintot.

 

Garancia nincs arra, hogy megtalálják, sőt valószínűleg ha nem totál kezdő (ami előfordulhat), akkor sosem fogják megtalálni. A bankszámla is valószínűleg egy hajléktalan nevén van, és már kártyával felvették a pénzt.

Szép kis tanulópénz volt.

Legközelebb paypal-al utalj, ott van lehetőséged visszakapni a pénzed amennyiben ebay-en ütöd le a terméket. (egyéb esetben nem tudom, szerintem akkor nem)

Előzmény: ívfény (395)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 396

Szerintem már most feljelentheted, ha vissza utalná (amit nem fog megtenni a rá fordított erőfeszítései urán) még mindig vissza tudod vonni. Ha utalna is annak az átfutása is pár nap, időt vesztel.

Add meg a bank nevét és címét is a rendőrségnek, meg a bankszámla számot természetesen. Ha egy iphonebol képtelenek voltak annak idején kivenni a sim kártyát celeszkoz hiányában (gemkapocs), mindent a szájukba kell adni. 

Előzmény: ívfény (392)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 395

igazából alapból kételkedtem, ami megnyugtatott és hihetővé tette számomra az egész üzletet, hogy a szállítmányozási cég keresett meg, hogy indítsuk a tranzakciót, kűldjem a pénzt és, ők szállítanak és 7 nap kipróbálási időm van és, ha megfelel a termék amit kaptam, csak akkor adják oda a pénzt az eladónak. ha tudtam volna, hogy le kellene csekkolnom, azt, hogy mikor keltezett a szállítmányozási oldal, akkor megteszem. ehejett, rákerestem a facbokon voltak is jelen, így mégbiztosabbnak véltem, a létezésük, csak azt nem gondoltam, hogy a honlap, main kommunikálok azzal a valakivel, az a csaló lehet, mert ő kreálhatta sz oldalt, így valószínű, a leveleim is mind őhozzá futottak be, amit a kamu szállító cégnek kűldögettem?

https://www.google.hu/search?q=tjm+transportes&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjig8imhKzoAhXikIsKHXGhDAMQ7Al6BAgKECU&biw=1280&bih=902

a csaló, ugyanúgy egy valós cég mögé bújt, egy kamu oldallal, mint ahogy egy valós ember szeméje mögé, rafinált nagyon! a gyerekem azt mondja, hogy még hátha tényleg, csak nem ért oda a pénz, 11 nap alatt? aztán egyszercsak szólnak, hogy szállítanák a gépet... persze én úgy érzem, hogy csodák nincsenek. hétfőn megteszem a feljelentést, ha addig nem reagál a pali semmit, hátha a rendőrök megtalálják és visszakapom a pénzem?

Előzmény: buksi754 (388)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 394

Angolul valószínűleg fog tudni. De ha nem értetek szót irhatsz e-mailen, lefirditod a Google translate-el. 

Ahogy előttem is írták biztos csalás, de ha még egy megerősítő pontot szeretnél, megérheti felvenni a kapcsolatot vele, be linkelheted az aprómaxos linket.

De mivel szóról szóra a technikai leírás is ugyanaz, tuti lopva van onnan. Sajnos.

Előzmény: ívfény (393)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 393

az a baj, hogy nem tudok németül, ha felhívom a német fickót, nem tudok vele komunikálni

Előzmény: buksi754 (388)
ívfény Creative Commons License 2020.03.21 0 0 392

a gép, már nem is érdekel, mivel ugysem valóságos, örülnék, ha a pénzem visszakapnám! írtam neki, hogy, ha visszautalja a pénzem akkor ennyi volt és nem megyek rendőrségre, gondoltam, megpróbálom, hátha berezzen, , ha hétfőig nem jelentkezik, akkor kénytelen leszek feljelenteni, online a rendőrségen! eddig, amikor beszéltünk, egy napon belűl, mindíg visszaírt, most már, vagy 4 napja se híre, se hamva. szerintem azt gondolja, hogy úgysem lehet őt megtalálni. a név amin jelentkezett cristiano morais, megtaláltam a fickót a facebookon és valami busztársaságja lehet, de szerintem ez a fickónak semmi köze az én emberemhez...

https://www.google.hu/search?q=cristiano+morais&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjj1ufFgazoAhXElosKHRP3DtYQsAR6BAgKEAE&biw=1280&bih=902

Előzmény: buksi754 (386)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 391

Hát igen, a csaló is foglalkoztatott volna a dologgal, átállithatta volna a fizetési státuszt, hogy megnyugodjon a vevő, meg hogy elindult a szállítmány, de örült a pénznek és már felszívódott, nem válaszol. Lehet egy marokkói és örül a sok pénznek. 

 

Előzmény: JeeEm (389)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 390

Tudom, hogy jelen helyzetben nem ez a legfontosabb számodra, de kellene írj a maxapronak is, hogy szedjék le a hirdetést, nehogy más is bele essen. 

Előzmény: ívfény (384)
JeeEm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 389

Próbáld meg nem lebuktatni a csalót, húzd az időt, elég ha a rendőrség megteszi ezt. Ha lebuktatod, akkor egyből felszívódik.

Előzmény: ívfény (384)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 388

Lehet még következik... 

Egyébként a Feladó helyén egy oktatókozpont van. Bár ugye bármit beírhatnak címnek.

https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung&sxsrf=ALeKk02zNY7x0J8u-qdJWN-qVHaCoiGR3g:1584793540626&q=Laboratório+Da+Formação+-+Formação+Em+Gestão,+S.A+1000-197+Lisbon,+Portugália

 

Tudom, ilyenkor nehéz elhinni az atverest egy tökéletesen felépített weboldallal a háttérben, ezért ha biztosra akarsz menni felhivhatod a német palit, hogy másfél évvel ezelőtt nem e adta el a hegesztő gépét portugaliaba?

De ez esetben miért ugyanazzal a képpel hirdetné a mostani eladó ugye?! 

Előzmény: Malaguszti (387)
Malaguszti Creative Commons License 2020.03.21 0 0 387

Még elég gyorsan kapcsoltál, ilyenkor még szoktak plusz pénzt kicsikarni szállítási nehézségekre hivatkozva.

Előzmény: ívfény (384)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 386

Itt van a bank neve és a bankfiók címe a Swift kód alapján: Meg kell találják ez alapján a fickót, csak fel kell venni a kapcsolatot a bankkal a rendőrségnek! 

https://bank.codes/swift-code/portugal/totaptpl/

 

Ez már hibába is, de azert itt vannak az eredeti hirdetés képei, hátha kell a csalás bejelentéséhez. Az ebay oldala kacifántos, nem tudom láttad e. A magyar oldalon ugye csak egy kép volt. Bar sajnos ugye errol a gépről le kell mondjál:

http://vi.vipr.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=222665584803&t=1538226309000&category=124825

Előzmény: ívfény (384)
buksi754 Creative Commons License 2020.03.21 0 0 385

Vannak amatőr csalók, mint ez is:

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/internetes-csalo-no-gyanutlan-aldozatok-atveres-auto-hirdetes-nissan/0b6ke0l

 

Annyi lehet a szerencséd, hogy nem western unionon és hasonlókon ment át a pénz ahol nem nagyon lehet tudni, hogy ki vette fel a pénzt, hanem a bankszámla számot valaki meg kellett nyissa. A bankszamla eleje még a bank fiókot is be kell azonositsa. Nyilván neked nem fogja kiadni a portugál bank ki (volt) a tulajdonos, de a magyar rendőrségnek igen. 

Előzmény: ívfény (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!