Keresés

Részletes keresés

trubusta Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18643

Üdv!

 

Szeretném a segítségeteket kérnem van egy haenel 303 suhl típusú légpuskát és cseráltem benne rugót meg harmantyút és amkor összeraktam azóta nem tudom felhuzni pedig mondent ugy raktam vissza ahogy volt.

Ha valaki tud segíteni megköszönném!

gw-tec Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18642

Én is köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Kíváncsian várom TakedaRiken tapasztalatait (ill. a méreteket :)) )a narancssárga tömítéssel kapcsolatban, előre is köszi.

Ha FAPUSKÁS erre olvasna véletlenűl és még kedve is lenne egy kicsit billentyűzni, akkor az ő tapasztalatait is szívesen vennénk :)

 

üdv.

grandaw

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18641

Szia.

Kérdezd meg Bandó-topiktársat,neki az Aschütz 2002-es hez csináltak, mivel a sőritőházat 

fölhónollták,vagy mi a bánatot csináltak vele. Igy a gyári már kicsi volt bele és Debrecenben van egy O győrű üzlet ahol higraulika tömitéseket is gyártanak(CNC). Ott csináltak neki olyan speckó anyagból asszem polieturán,rúdban is lehet kapni egy 150mm-es darab 5-eft.

Ez egy vákumtecnológiával öntött zárványmentes anyag, hidraulika szimeringet is gyártanak 

belőle ott "csak" 700 bár nyomás van és birja.

Előzmény: STEVE_5 (18640)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18640

Korábban voltak komoly próbálkozások (B. Laci-bá ismeretségi körében), kipróbáltak legyártani többféle anyagból, sőt konkrétan az eredeti anyagot hozták be M.O.-ra, de ennek ellenére nem sikerült eredményt elérni, valószínűleg a németek tudnak valami olyat, a sütési technológiáról, amit mi nem tudunk.

Volt hirdetve a e-gun-on is (viszonylag olcsón) de azt hogy az megfelelő lenne, hitelt érdemlően senki nem erősítette meg.

Előzmény: gw-tec (18635)
TakedaRiken Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18639

Még egyszer köszönöm a sok önzetlen tanácsot, és a tapasztalataitok megosztását. Mivel nem vagyok sem fegyvermester, sem pedig műanyag ipari szakember ezért én máshogy gondolom a dolgot (lehet, hogy rosszul). Egy jó dugattyúhoz józan paraszti ésszel két vagy három dolog kell, a méret, az anyag és az esetleges kenés. A méret megszerezhető egy gyári dugattyú tömítés megmérésével, én annyit tudok segíteni, ha megjön az általam rendelt darab:   http://www.airgunspares.com/store/product/8659/Walther-LGR-Piston-Seal/közkinccsé teszem a méreteit. Az alapanyagról meg azt gondolom, hogy hihetetlen lenne, ha harminc év után nem lennének jobb műanyagok, mint azok amik 20-30 évig bírták a strapát. Ha ki kell cserélni a dugattyú tömítést is (remélem, hogy nem) akkor lesz gyakorlati tapasztalat is. A cseréhez némi kép segítségül: http://s691.photobucket.com/albums/vv278/SDplinker/Walther%20LGR/?start=all

Előzmény: gw-tec (18635)
nedolaci Creative Commons License 2012.05.25 0 0 18638

FAPUSKÁS csinált!Mintegy kettő éve működnek reklamáció nélkül!

Előzmény: gw-tec (18635)
gerila Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18637

Nem baj,ha kiagyalsz valami jót hozzá.Ha beválik akkor tudom ki lesz az LGR-esek cukros bácsija.

Előzmény: gw-tec (18635)
huta50 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18636

A választ köszönöm.

Azért kérdeztelek, mert kaptam egy flakonnal ingyen.

Sajnos légfegyverek szeretete, nem párosul az ismeretével is. (legalábbis nálam) 

Ebből adódóan az otóbbi időben csináltam egy pár hülyeséget, aztán rájöttem, hogy a megismerés folyamatának olcsóbbik módja, ha kérdezek.

A száraz kenőanyag használatát nem indokolja semmi, ráadásúl használata macerásabb is, ezért marad a szekrénybe, vagy ha valakinek kell valamilyen más célra akkor továbbadom.

Ha a sors úgy hozza, hogy összefutunk szívesen meghívlak egy italra, addig is üdv:

T.I.

Előzmény: marcony (18631)
gw-tec Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18635

Kedves topiktársak, akkor feltenném az utolsó teljesen egyértelmű kérdésemet: csináltatott már itt valaki  egyáltalán dugattyútömítést LGR-hez akármiből is?

(Mert ha nem, akkor ugye nincs ilyen tapasztalat a kollektív tudatunkban és alkalomadtán nulláról kell kezdeni a kísérletezést.)

üdv.

grandaw

Air blender Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18634

Előre is köszönöm! Már holnap mehetnék a vasért, de addig nem mék el érte,

amíg minden a mancsaim között nem lesz a teljes összeszereléshez... 

Előzmény: mastersergeant (18627)
bando53 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18633

Szláviát is lehet finomabb működésre bírni egy-két trükkel. A merev fehér dugattyú tömítést a rugalmas fekete gumisra cserélni, a rúgóhoz illesztett műanyag rúgóvezetőt csináltatni, de a rúgó elejére is, hogy a rúgó fémesen ne érintkezhessen másik fém alkatrésszel. Ha a rúgó külső átmérője nem nagyobb 18,6 mm-nél akkor egy pet tuninggal még finomabbá teheted a működését. Kenésre csak a molibdén szulfidos csapágyzsírt ajánlom, de a dugattyútömítésre csak filmszerűen jusson az össze szereléskor, hogy ne dízelezzen az első lövéseknél.

A csőfartömb lötyögésmentesen legyen beállítva, hogy lövés közben a cső ne "bólinthasson".

És ami a legfontosabb szempont, hogy aki fogja a puska vastagabbik végét az ne hibázzon!:-))) 

Előzmény: gekkoka (18630)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18632

"...nagy tisztelettel kérdeznélek:.."

Nem kell ez a rizsa:-)

Tőlem nyugodtan megkérdezhetsz bármit.

"...Vannak-e ugyanolyan jók az utángyártott dugattyútömítések, mint a gyári?..."

A válasz nagyon egyszerű: nincsenek.

 

 

Előzmény: gw-tec (18621)
marcony Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18631

Igen, használtam már, de nem légpuskára.

 

Egyedüli használatát szerintem légpuskába, semmi nem indokolja. (ugyan úgy mint a magázódást, itt.)... :-)

 

Önmagában ugyanis csak egy jól tapadó por, ami magától kihull, vagy a levegő nagyon hamar kihordja a felületek küzül.

 

Egy megfelelő ásványolaj alapú hordozóban, használni lehet, mert így ellene sem szól semmi,  igaz mellette sem, hiszen egy megfelelő kenőzsír teljesen elegendő.

 

Használd nyugodtan, ha te úgy gondolod.

Én pénzt ugyan nem adnék érte, azt inkább elinnám.

 

Üdv:

M

Előzmény: huta50 (18629)
gekkoka Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18630

Üdv az uraknak! Szintén Slávia tuning lenne. De nem erőre, amatőr versenyeken szeretném használni. Mit lehet finomítani rajta, hogy javuljon a szóráskép.  Rugóvezető más rugó stb. Itt a fórumon láttam, hogy valaki árult hozzá könnyített vagy rövidített dugattyút, milyen haszna van annak?  Mit keressek hozzá?  Előre is köszönöm!

 

 

huta50 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18629

Tisztelt " marcony"!

Az lenne a kérdésem, hogy használt-e már Ön molybden disulfid alapú száraz kenőanyagot a légfegyver dugattyúk kenéséhez, ami aerosol formályában is kapható ( Molydal SMOS)?

Én sajnos csak az internetes leírásokból ismerem, ahol azt írják róla, hogy nagynyomású oxigéndús környezetben is biztosítja a hatékony kenést, mindezt szárazon, ami  elvileg  ideális lenne a légfegyver dugattyuk kenésére. 

Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel:

Tóth István

Előzmény: marcony (18622)
mastersergeant Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18628

Szia mérnök úr! :-)

 

Hatsan, Hatsan... mit is írtam róla? :-D

 

Köszönöm a jókívánságot és viszont is! :-)

 

Üdv: Tom

 

 

Előzmény: marcony (18626)
mastersergeant Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18627

OFF

Szia apám! Ma kaptam meg a leveledet. A királyi posta nem aprózta el...

Holnap postán lesz. Szerda magasságában fog megérkezni. (Hétfő ünnepnap.)

Na megyek megsütögetem a tiédet! :-D

ON

Előzmény: Air blender (18556)
marcony Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18626

Szia Sergeant!

 

Valamelyik nap nagy nevetve, de elismeréssel gondoltam rád.

 

Történt ugyanis, hogy kézbe vettem a legújabbat, a Hatsan 135-öt.

Első látásra meggyőzően jó, tisztességes diófa tussal egész jó szerkezettel, sütéssel.

 

Persze szétkaptam egy kicsit, az első meglepetés a csőszájjal kapcsolatban ért.

Na ilyet nég nem láttam.

Élas volt 180 fokban és ki volt marva 180 fokban.

 

El tudod képzelni?

Ennyire görbe volt a cső amikor leszúrták méretre, és kizenkelték a csőszájat.

 

Persze a csövet egyengették utána de a csőszáj úgy maradt.

 

Esztergapadba befogni nem tudtam, marógépbe befogni sem egyszerü, (460 mm.) 

Nekiátam tehát a te módszereddel, bicskával faragni, aztán mikor nagyjából  a teljes körben egyformára faragtam a kitörést, megköszörűltem egy kézi turbóval.

 

Köszönöm az ötletet.

 

Majd még írok erröl a puskáról, de elsőre azt hiszem jobb, mint amit vártam.

 

Isten tartson egészségben!

 

Üdv:

M

nedolaci Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18625

Előre is köszönjük!!!Azt hiszem,többünk nevében!!!! ;-)

Előzmény: marcony (18622)
ronya1 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18624

köszi!

már írt valaki infót róla, most gyűjtöm az ismerettségi körbekn kinek kellene olyan tömítés

Előzmény: robertó69 (18619)
marcony Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18623

Az elasztomerek nem önkemőek.

 

Az csak a teflonra és egyes kismóltömegű poliolefinekre  PE, PP alkalmazható meghatározás.

Előzmény: gw-tec (18621)
marcony Creative Commons License 2012.05.24 0 0 18622

T. Urak!

 

Időröl-időre, tömítésekkel, műanyagokkal, azok kenőanyagaival kapcsolatban, sok minden elhangzik itt, ami nem teljesen OK.

 

Felajánlom idevonatkozó segítségemet!!!!

 

Azt is meg fogom mondani amit nem tudok, mert ilyen is van, de híszem, kevés.

 

Ezért, ha úgy gondpljátok, forduljatok bizalommal hozzám.

 

Üdv:

M

gw-tec Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18621

:)))

Szia Steve!

Akkor nagy tisztelettel kérdeznélek:

Vannak-e ugyanolyan jók az utángyártott dugattyútömítések, mint a gyári?

Azok is PU-elastomerből vannak, és szintén "önkenők"?

Lehet ilyen anyagot emberi léptékben (keveset, olcsón :)) beszerezni? Forgácsolható?

Estleg még a méreteket is tudod?

Egyáltalán, mekkora szopás csak a tömítést cserlni?

 

Köszönettel:

grandaw

Előzmény: STEVE_5 (18620)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18620

"...szeretett volna információt kérni valakitől,..."

Tessél, itt vagyok :-)

Előzmény: TakedaRiken (18613)
robertó69 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18619

Keresd itt Rappit, szerintem tud Neked segíteni!!!

Előzmény: ronya1 (18611)
robertó69 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18618

Sajna, nem most volt, hogy boltoltunk:-((( azóta már takarítottam párszor a postaládámat.... A Vakerán se jártam száz éve, tán a kódomra sem emlékszem már...

Előzmény: ronya1 (18611)
gerila Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18617

Legfeljebb rezonancia mentessé és halkabbá tudod tenni.

Fekete dugattyú tömítés,pet tuning/BMK 20-ban gyárilag fémből/,házilag palackból kivágva.

Akivel megszerettem a légpuskázást Sl630-al,Ő lőtt most a héten az említett típussal és érezte a különbséget.

Le sem tette,pedig illusztris társaság volt előtte.

Előzmény: Jockey. (18615)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18616

Szia!

Különféle légfegyverek javításáról, tunningolásáról, kipróbálásáról, ötletekről szóló topik. (Itt az erős puskákat, avagy a duplarugós stb. törvényellenes fegyvereket nem kedvelik !!)

Előzmény: Jockey. (18615)
Jockey. Creative Commons License 2012.05.23 0 0 18615

Szervusztok ....

 

Kérdezném tőletek miként lehetne tuningolni 1 kicsit a Slavia 630 as légpuskámon , milyen rugót és dugót :-) kellene bele vennem , ja és hogy hol lehetne rendelni ? Köszönöm a választ ..........

 

 

Üdv...............

gw-tec Creative Commons License 2012.05.21 0 0 18614

Köszi, nagyon kedves vagy :)

 

Az enyémben mondjuk még jó a gyári, hála az égnek, csak hát egyszer, előbb-utóbb majd szembesülni kell a problémával.

üdv.

grandaw

Előzmény: TakedaRiken (18613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!