Keresés

Részletes keresés

volvo s80 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 9458
szia PC
Én min 2-ora alatt nem vállalnám, pl a 20.30-as müncheni vagy frankfurti géphez
BP-röl 15.00-körül indulsz, a condor is igy adja ki ajegyet. HA külön van a jegyed
akkor buktad.
Előzmény: PHOTO CENTRE (9457)
PHOTO CENTRE Creative Commons License 2005.07.25 0 0 9457
Sziasztok,

Hááát, nem halmoztatok el tanácsokkal repjegyfoglalásügyileg.....;)
Végül arra jutottam, hogy akár már most is tudok foglalni.

Viszont!
Az érdekelne, hogy ha átszállásos az út, akkor mennyi idő kell ezt megvalósítani. Ugyanis az első gép érkezése és a következő indulása között csak egy óra van. (Legalábbis annál a járatnál, amit kinéztem.)

Egyébként pedig mindenhol azt mondják, ajánlatos két órával egy gép indulása előtt kiérni a reptérre.

Szóval, mi van, ha késik az amelyikről át kellene szállnunk?

Volt esetleg ilyen irányú tapasztalata itt valakinek? Mennyi idő szokott ilyenkor lenni általában az átszállásra?

Előre is köszi,
PC
Előzmény: PHOTO CENTRE (9371)
kisteso123 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 9456

 

 HELLO!

 

 www.acs-touristik.de

 

 

 

Malediven

Schon beim Landeanflug entfaltet sich die Schönheit dieser Inselgruppe südwestlich der indischen Südspitze gelegen. Aufgereiht wie eine Perlenkette erstrecken sich die ca. 1200 kleinen Koralleninseln mit ihren traumhaften, endlosen weißen Stränden. Die Malediven - ein Traum für jeden Taucher. mehr...



Lhaviyani Atoll

Komandoo Island Resort **** 6 x VP in der Deluxe Beachvilla ab € 1249,00 Komandoo Island Resort >> Buchen

Kuredu Island Resort **** 6 x HP im Beach Bungalow ab € 869,00 Kuredu Island Resort >> Buchen

>>weitere Angebote


Nord Male Atoll

Summer Island Village *** 6 x AI im Standard AC Bungalow ab € 969,00 Summer Island >> Buchen

Paradise Island ***** 6 x HP im Superdeluxezimmer ab € 969,00 Paradise Island >> Buchen

>>weitere Angebote


Süd Male Atoll

Fihalhohi **** 6 x HP im Classiczimmer ab € 889,00 Fihalhohi >> Buchen

Veligandu Island Resort ****+ 6 x VP im Beachbungalow ab € 1099,00 Veligandu Island Resort >> Buchen

>>weitere Angebote


Süd Nilandhe Atoll

Filitheyo Island **** 6 x HP in der Miri Superiorvilla ab € 1069,00 >> Buchen

Vilu Reef **** 6 x HP in der Beachvilla ab € 1119,00 >> Buchen

>>weitere Angebote


Süd Ari Atoll

Holiday Island **** 6 x HP im Superdeluxezimmer ab € 899,00 Holiday Island >> Buchen

Sun Island ***** 6 x HP im Deluxezimmer ab € 919,00 Sun Island >> Buchen

>>weitere Angebote


Ari Atoll

Vilamendhoo Island **** 6 x HP im Standardzimmer ab € 939,00 Vilamendhoo Island >> Buchen

Velidhu Island Resort **** 6 x HP im Beachbungalow ab € 939,00 Velidhu Island Resort >> Buchen

>>weitere Angebote


Baa Atoll

Royal Island ***** 6 x HP in der Beachvilla ab € 1439,00 Royal Island >> Buchen

>>weitere Angebote



Š Copyright 2003-2004 acs touristik GmbH, Ostendstr. 193, 90482 Nürnberg
Allgemeine Reisebedingungen | Haftungsausschluß | Impressum

kisteso123 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 9455

 

 HELLO!

 

 www.comreisen.at

 

 

  ab 1051,-€ Holiday Island Resort

Ari Atoll
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
2. Angebot ab 1058,-€ Lohifushi Island Resort

Nord Male Atoll / Male
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
3. Angebot ab 1074,-€ Embudu Village

Süd Male Atolle
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
4. Angebot ab 1081,-€ Sun Island Resort

Ari Atoll
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
5. Angebot ab 1219,-€ Thulhaagiri

Nord Male Atoll / Male
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
6. Angebot ab 1223,-€ Kuredu Island Resort & Sangu Water Villas

Lhaviyani Atoll
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
7. Angebot ab 1237,-€ Meerufenfushi & Meeru Island & Village

Nord Male Atoll / Male
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
8. Angebot ab 1249,-€ Kurumba Village Resort

Nord Male Atoll / Male
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
9. Angebot ab 1254,-€ Vilamendhoo

Ari Atoll
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
10. Angebot ab 1254,-€ Bandos Island Resort

Nord Male Atoll / Male
Übereinstimmung mit
Ihren Urlaubswünschen:
Seite  pageSkip(6,1,''); 1  2  3  4  5  6  

kisteso123 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 9454
HELLO!
kisteso123 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 9453

 

 HELLO!

 

  www.maldivian.com

 

Eriyadu Lage Nord Male Atoll Angebot für Zeitraum 02.08.2005 bis 31.08.2005 Transfer mit Schnellboot Verpflegung Halbpension Unterbringung Superior Bungalow Preise z.B. für 15 Tage/14 Nächte pro Person € 1379.- Euro inkl. Flug!
( = DM 2696.- )  
Helengeli Lage Nord Male Atoll Angebot für Zeitraum 02.08.2005 bis 07.09.2005 Transfer mit Wasserflugzeugtransfer Verpflegung Halbpension Unterbringung Strandbungalow Preise z.B. für 15 Tage/14 Nächte pro Person € 1398.- Euro inkl. Flug!
( = DM 2734.- )  
Holiday Island Lage Ari Atoll Angebot für Zeitraum 15.08.2005 bis 05.09.2005 Transfer mit Schnellboot Verpflegung Halbpension Unterbringung Super Deluxe Bungalow Preise z.B. für 15 Tage/14 Nächte pro Person € 1162.- Euro inkl. Flug!
( = DM 2272.- )  
Vilamendhoo Lage Ari Atoll Angebot für Zeitraum 02.08.2005 bis 31.08.2005 Transfer mit Wasserflugzeug Verpflegung Halbpension Unterbringung Superior Bungalow Preise z.B. für 15 Tage/14 Nächte pro Person € 1410.- Euro inkl. Flug!
( = DM 2756.- )  

( letzte Moduländerung: 12.08.2001 )
KFrist Kalkulator
strelitzia Creative Commons License 2005.07.22 0 0 9452

Sziasztok!

Ezt találtam a TENSI honlapján:

MALDÍV-SZIGETEK
Royal Island Resort and Spa *****

Akciós ajánlat!
3 éjszakát fizet = 5 éjszakát nyaral
4 éjszakát fizet = 7 éjszakát nyaral
5 éjszakát fizet = 9 éjszakát nyaral
6 éjszakát fizet = 11 éjszakát nyaral

 

Hátha valakit érdekel.
seagull7 Creative Commons License 2005.07.22 0 0 9451

BANDOS és SHARKPAPA: köszi!:))

Hát nem volt könnyű menet és választás - előfordult ugye Makunudu, érdekelt Madoogali, Reethi, aztán Angaga, játszott még Thulagiri, Vilamendhoo, ill. a "nagy álmok: Thudufushi, Vilu Reef, Filitheyo, Athuruga = ezek tényleg csak álomszinten (tkp. ahogy hazajöttünk tavaly, másnaptól nézem a szigeteket... aztán az időpontegyeztetés a családi gondok miatt... de most már teljes arccal irány Reethi!

 

KINGA: hát persze, hogy hozhatsz (azt hiszem, ezt mindenki megteszi - sajnos úgyis nagyon "elhomokosodik" néhány sziget - pl. Angaga -, úgyhogy talán nem árt meg, ha kicsit elhordunk belőle...:))

 

Üdv mindenkinek,

Seagull

Kinga23 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9450

Sziasztok!

 

Lenne egy újabb kérdésem!Tudom,hogy ott nagyon szigorúan veszik a környezetvédelmet,meg a kagylók,egyebek elhozatalát,de azért egy kis üveg homokot hozhatok haza ugye?

Kinga23 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9449

Szia Kékbálna!

 

Köszi a jótanácsot,csak egy gond van!Nem vagyok a digit híve és nincs is digitális gépem!Így sem fogom bírni a kamerával és a fényképezőgéppel egyszerre! :)

Szerencsére gyakorlaton egy laborban dolgoztam,ahol még ma is szeretettel látnak,szóval igazából,csak a filmet kell megvenni,a kidolgozás már nem lesz olyan vészes! :) Mondjuk vízalatti fényképezőgépet mindenképp akarok vinni,szóval csak a fotós felszerelés lesz vagy 4 kiló!

Előzmény: Kékbálna (9447)
Sharkpapa Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9448

Hali all:)))

 

 

Gratula a szigethez, elég korrekt választás:)) Én 3 éve voltam ott, vizibungiban:) A kaja nagyon jó, és egész szép kis sziget:)) Jó nyaralást:))

Előzmény: seagull7 (9445)
Kékbálna Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9447
Digitet vigyél. A hagyományost nem győzöd majd filmmel. Bár a digitet sem. Ilyenkor átlag 1000-1500 kép/hét. Ez a fórum átlag. :))
Előzmény: Kinga23 (9442)
Bandos Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9446

Szia seagull,

 

Gratulálunk, gyönyörű sziget! Április végén jártunk ott, igaz, hogy csak kiránduláson.

Néhány általunk készített fénykép:

 

Jetty

 

 

Bár

 

 

Bungaló:

 

 

Bandos

Előzmény: seagull7 (9445)
seagull7 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9445

SZIASZTOK!

 

meg kell gyorsan osztanom Veletek, úgy örülök! Aug.14-29: Reethi Beach vár minket!

'' Reethi '' in the local language means beautiful. Your rooms on Reethi Beach are designed to complement the beauty of the island. Reethi Villas, as they are called, have thatched roofs and open-air bathrooms to harmonize with the surrounding environment. All Reethi Villas offers maximum privacy and comfort. We have provided air conditioning, ceiling fan, IDD telephones, mini bar, satellite television, hair dryer, hot and cold water and individual terrace on all the Reethi Villas."

 

Sajnos "megcsaltam" Anyitát - pedig mennyit nyaggtam szegényt -, de hát 200eFt-tal olcsóbbat találtam..., még így is, hogy Zürichből indulunk. (www.ltur.com)

 

Mindenkinek további jó nyarat!

Seagull

Reethi Beach felülről
crx Creative Commons License 2005.07.21 0 0 9444

Bandos,

az az igazság, h nem emlékszem, h ilyen meghatározóan lett volna különbség. A 600-as sor felöli oldal végig homokos, míg a túloldal tagoltabb, de szerintem folyamatos kellemes szellőt éreztem mindkét részen, persze amikor nem a víz ben/alatt voltam :-))

Előzmény: Bandos (9439)
IT88 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9443

Szia Kinga,

 

a rabság és a sírás-rívás az garantált, a többit nemtom. Pontosabban, életed következő álma is a Maldív lesz, esetleg egy másik sziget ;)

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: Kinga23 (9442)
Kinga23 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9442

Kedves IT88,Bandos,konyak ad és crx!

 

Nagyon nagyon köszönöm a rengeteg segítséget,amit kaptam tőletek,azthiszem egyenlőre kimerítő válaszokat kaptam minden kérdésemre!Örök hála ezért a fórumért és azért,hogy ilyen segítőkész emberek vannak itt! :)))

Nekem Maldív életem egyik álma,ami ha minden jól megy (ha jól sikerül a menyasszonytánc) akkor meg is fog valósulni!Ha nekem valaki azt mondja egy éve,hogy 24 évesen teljesülhet az álmom és eljuthatok Maldívra,akkor azt ott tuti,hogy kiröhögöm!

Attól az egytől félek,hogy mint mindenki én is a rabjává válok és minden nyarat ott akarok majd eltölteni!Sokan az ismerőseim közül azt mondják,hogy mi a fenét fogok ott csinálni és hogy halálra fogom ott unni magam két hétig!Na ezeken én csak jót kacagok,mert tudom,hogy két hét elrepül,mint a pinty és én sírva fogok felszállni a repülőgépre!Aminek nagyon örülök,az az,hogy fényképész vagyok,tehát minden bizonnyal gyönyörű emlékekkel fogok hazatérni és nem csak a szívemben,hanem papírképek formájában is!Az már csak külön plussz,hogy életem értelme,az akkor már hites uram is velem lesz és vele élhetem majd át életem legszebb napjait!

Mégegyszer köszönöm!

Millió puszi nektek!

magius Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9441

Szia Snorkilla!

Ezt német irodán keresztül intézted? Nekünk egy főre számoltak 340.000 ft-ot a 10 napra!

Előzmény: Snorkilla (9440)
Snorkilla Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9440

Köszönöm mindannyiótoknak a bátorító szavakat :)) Nagyon jól esnek, főleg hogy ma reggel elkezdett fájni az a fogam, aminek elvileg augusztus 6.-ig nem szabadna fájnia, mert a fogorvosom csak akkor lesz elérhető.... :))  Egy másik fogamat (pont az ellenkező oldalon) már elkezdtük kezelni, így megállapodtunk abban, hogy amikor már Ő is meg én is itthon leszek, jöhet a következő, addig viszont nem bántjuk, mivel abszolúte nem fájt... Erre ma reggel meg elkezdett fájni.. :(((  Fránya fog. Úgyhogy jelen pillanatban emiatt idegeskedem a legjobban, hogy nehogy még jobban fájjon nekem....

 

Lassan megyek csicsikálni, holnap korán indulunk, nyugisan, több pihit beiktatva.

 

Anyagi dolgokra rátérve: legutóbb Bandos is hihetetlen jó áron hozta ki Meerut. Nálunk egyenlőre vhogy így állnak a költségek:

144.000 Ft repjegy + 161.000 Ft(Teljes panziós szállás + transzfer) + kb. 20.000 Ft benzin + ~4400 Ft autópálya matrica + ~ 10.000 Ft parkolás = ~ 340.000 Ft / 2 fő

+ valamennyi költőpénz. Árak a szigeten 2004. júliusában: A kirándulások kb. "Island-Hopping (24$). Es gibt aber noch Male-Shopping (ca. 20$), Wasser 1,5l 2$, Cola 0,3l 1,5$."  Tehát remélhetőleg 400.000 Ft alatt megússzuk a dolgot....:))  Úgy legyen!!!

info: http://idolast.id.funpic.de

 

Mindenkinek milliónyi búcsú puszi!!!!!!!!!!! :-*****

 

 

Előzmény: jucoka2004 (9409)
Bandos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9439

Szia crx,

Amikor Ti Meeru-n voltatok (2003 májusban) melyik oldalon volt a tenger szelesebb, illetve a nyugisabb, a 600-as sor, vagy a 200-as sor?

Bandos

Előzmény: crx (9437)
magius Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9438

Szia Sasszem2!

Ha jöttök, akkor biztos találkozunk. Nem hiszem, hogy sokan beszélnének ott magyarul.

 

Köszi a segítséget Bandos és CRX!

Előzmény: Sasszem2 (9432)
crx Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9437

Mi a 248-ban laktunk, ami átellenben van a 650-essel, ahol Danidekék laktak.

Nekünk tökéletes volt ez is, sőt szerencsénkre az út melletti 2. szoba volt, így a tengerre néző tényleg oda is nézett, nem csak a bokrokra.

Kilátás a szobából: http://community.webshots.com/photo/75598429/75598572niGqEF

 

Ugyanakkor ez a part a "sziklásabb",  korallosabb, hamarabb mélyülő, viszont snori szempontjából jobb lehet a korallrakás környékén, itt van a  nászutaslakosztály is, nomeg a cápák is it pihennek egy fa alatt pát bungival odébb, meg a belógó pálmafák is itt vannak. A 600-as oldalon van az érkezési oldal, az éttermek, a medence, búvárcentrum, vizisportcentrum, stb. és innen csodálatos a naplemente, de a 200-asról meg simán átsétálsz 5 perc alatt...

Úgyhogy ízlések és pofonok...

Előzmény: Sasszem2 (9434)
Bandos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9436

Szia Sasszem2,

 

Ebben nem igazán tudok nyilatkozni, mert a land villák közül minden Meeru-t járt fórumos azt írta, hogy a 600-as sor van a legjobb helyen, Fischelino-ék is így látták, viszont ebben az időszakiban valószínűleg az a partszakasz szelesebb, hullámosabb. Ez érthető is, mert ilyenkor dél-nyugati monszun van, azaz inkább a sziget nyugati oldala kapja a szelet. Hogy ez mennyire zavaró, azt csak az tudja megmondani, aki ekkor ott volt.

 

Bandos

 

Előzmény: Sasszem2 (9434)
IT88 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9435

Szia Kinga,

 

Csak megerősíteni tudom a Bandos által leírtakat. Mi tavaly júliusban jártunk ott, mint első Maldív utazók.  Elég vegyes véleményeket olvastam itt a fórumon Sun Islandról, de a végén kellemes csalódásnak bizonyult. Mi rendkívül gyünyörűnek, színvonalasnak (na azért nem európai 5* a sziget) találtuk a dolgokat, annak ellenére, hogy kicsit nehezen indult. (Túlfoglalás miatt a reptéren derült ki, hogy az első éjszakát Male-n kell töltenünk, ami a 11 órás repülőút után elég nagy csalódás volt. Akkor rendkívül bosszantó volt a dolog, de ma már hálát adok a sorsnak, hogy így alakult, mert szinte biztos, hogy egyébként nem jutunk el a fővárosba. A szállás nem volt királyi, de nagyon jól meg volt szervezve minden: transzfer a hotelbe, majd másnap reggel vissza, ellátás, stb. Aztán másnap megérkeztünk a szigetre újabb meglepi történt: a foglalt supr deluxe helyett csak deluxe szoba volt (447 számú), ami egyébként megint csak semmi problémát nem okozott, mivel amikor mi voltunk a sziget másik oldalána ahol döntően a super deluxe szobák vannak meglehetősen erős szél fújt végig, viszont a mi oldalunkon ebből semmit nem lehetett érezni. A berendezés OK, és még a zuhanyzó is nyitott volt. A Thomas Cook / Neckermann utazási iroda rendkívül korrekt módon járt el: a helyszínen kaptunk kpben kártalanítást (super deluxe- deluxe különbözet + fájdalomdíj + visszafelé ingyen hydroplan transzfer)

Az ellátás, a kiszolgálás színvonala, a dolgozók figyelmessége szerintem átlagon felüli, nekünk semmi de semmi problémánk nem volt.

Néhány képet találsz a www.photos.yahoo.com/zbartha címen

Összességében tehát felejthetetlen nyaralás volt, csak sajnos nagyon rövidke lett: 7 éjszaka nem elég, legközelebb legalább 12-14 éjszakát szeretnék ott tölteni, de azt hiszem másik szigeten. Nem azért mintha habozás nélkül nem mennék újra Sun Islandra, de ha már annyi sziget közül lehet választani, akkor kipróbálnék más helyket is. Az idén nem Maldív lett a nyaralás uticélja, de egész biztosan vissza fugunk még menni többször is. Nem nagyon hittem a fórumon többször leírt dologban, hogy "Maldív függőség", meg elvonési tünetek, de saját magamon veszem észre, hogy tényleg van benne valami, azóta valahogy mindent ehhez hasonlítunk.

 

Ha tudok valamiben segíteni nagyon szívesen válaszolok, mert én is rengeteg segítséget kaptam a fórumos barátoktól. (Eddig csak egy malongón voltunk, de oda is érdemes elmenni, mi is megyünk még az biztos)

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: Kinga23 (9413)
Sasszem2 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9434

Bandos,

 

Akkor a land villa esetében se a 610-621 között kérjük, hiszen azt ajánlották korábban a fórumosok?

Előzmény: Bandos (9433)
Bandos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9433

Szia magius,

 

Fischelino-ék júniusban a 100-as soron lévő standard bungiba kérték előzetesen a szállást Meeru-n, de mikor odaértek, a 300-as sorra kapták. A recepción azt mondták, hogy azért, mert volt ott hely, és az az oldal a nyári monszun (május-október) idején nyugisabb, és ott jobb a beach. Ez így is volt, tényleg ez volt a nyugis oldal, sokkal szebb volt ezen az oldalon a part, jóval közelebb vannak a bungik a vízhez, és ráadásul itt nyitott fűrdőszobák vannak a szobákhoz, míg a 100-as soron zárt. Szeptemberben minden szempontból a 300-as sort ajánlható.

 

A napfelkelte Meerun, idén júniusban a 304-es szoba előtti partrészről:

 

 

Bandos

Előzmény: magius (9424)
Sasszem2 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9432

Szia Magius,

 

Mi is Meerun leszünk szept 11-26-ig land villában, már be van fizetve. Már kérdezni akartam, hogy lesz-e ott valaki akkor....  Persze a feleségem tegnap összeveszett velem és közölte, hogy nem jön maldivra, úgyhogy még nem 100%-ék a találka.

Előzmény: magius (9424)
Farthinggale Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9431
Sajnos már hozzá kellett szoknom, de annyira idegesítő, mikor egy akciós árhoz még ezer más költség hozzáadandó. Ha pl. egy akciós ár 399 ezer forint, abból jóval több lesz, mire hozzáadod a transzfert, illetéket, ellátást, biztosítást. Jobb lenne, ha elvileg ezeket adnák meg, aztán a repjegyet kellene külön hozzáadni.:-)
crx Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9430
Kinga23,

Bandos igen jó linkekekt adott. Ezen túl a malongo.uw.hu / szigetek részében van 1 leírás és 4 szigethasonlítás.

 

Seagull7,

Köszi, bár az infót a malongó klub gyűjti :- )

 

Magius,

Én a LoveBoat-ot és a Fotoflight-t nem hagynám ki most se, úgyhogy ezeket javaslom. Amire még emlékszem, h van: Island hopping, Male excursion, snorkelling trip, diving trips, fishing trips, big-fishing, night-fishing, Submarine, Difffushi shopping island, robinson excursion, etc.

 Amúgy rengeteg program van Meerun. malongo.uw.hu /szigetek részben írtam én is más is, így érdemes szétnézni ott is meg itt is:

www.meeru.com

http://www.meeruisland.co.uk

http://www.meeru.co.uk/

vicorex Creative Commons License 2005.07.20 0 0 9429

seagull7: hát szerintem érdemes lenne minnél előbb folglalnod valamit !!!

merthogy mi is pont 14-én megyünk majd, de a visszaútra szinte képtelenség volt már repülőjegyet találni egész augusztusra !

a winair-es lányok megszenvedtek a dologgal, szóval éppenhogy csak sikerült találni egyetlen lehetőséget !

valamiért abban az időszakban visszafelé minden repcsi tömve van az összes

reptársaságnál !

Előzmény: seagull7 (9423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!