Keresés

Részletes keresés

Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38705

Mert csak a kokárdás pántlikás nenzeti giccset értik

Előzmény: Eklatáns Béla (38702)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38704

Jézus pont magasról tett a primitív fajvédőkre, akik származás szerint minősítik az embereket,. 'Az én országok nem ebböl a világból való'

 

:)  

Előzmény: Kero Forever (38700)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38703

Szomorú vagy tafko, mert ma sem ölhettél fasisztákat? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38702)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38702

Az érthetőleg fáj a fasisztáknak, h Jeshua zsidó vala, de az miért fájna nekik, ha Wass Albert fasiszta lett volna...?

Előzmény: Kero Forever (38700)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38701
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38700

Ahogy az ellen is maszatolnak hogy Jézus zsido volt...

Előzmény: Eklatáns Béla (38698)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38699

Fasisztákat gyilkolsz ma is a nedves álmaidban, tafko kérem? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38698)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38698

Tkp. miért tiltakoznak a fasiszták az ellen, ha Wass fasiszta lett volna: az ciki lenne...?

Előzmény: Törölt nick (38696)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38697

Attól, hogy Wass Albert életszerű dolgokat irt, még nem nyilas.

 

Nyilván Lion Feuchtwanger sem volt náci, amikor megírta a Jud Süss-t. Az más kérdés, hogy a nácik milyen filmet csináltak belőle.

 

https://moly.hu/konyvek/lion-feuchtwanger-a-herceg-es-zsidaja

 

Az első mondatommal kapcsolatban:

 

Yossi Klein Halevi igazán nem vádolható azzal, hogy náci lenne. Igy irt gyermekkoráról:

 

 "A Borough Park szélén laktunk. A mi brooklyni enklávénkon túl olaszok voltak, meg Puerto Ricóiak és skandinávok. Érdeklődést nem keltettek bennünk, csak félelmet. Mindannyiukat ugyanabba az etnikai csoportba soroltuk: a zsidógyűlölők közé. Gójoknak (gojim) neveztük őket; ez a héber szó egyszerűen azt jelenti, hogy a népek, de mi az ellenség jelentést is kihallottuk belőle. Zárt zsidó világban éltünk... Ha megtehettük volna, vizesárokkal vettük volna körül Borough Parkot... Borough Park érdeklődése nem terjedt túl a saját határain, legföljebb a keresztény szomszédságon átnézve más zsidó enklávék felé tekingetett mintha a világ civilizált részei kizárólag a zsidó környékek volnának, s a többit bármelyik pillanatban ok nélküli erőszakra hajlamos vad élőlények népesítenék be. A világ csak annyiban létezett, amennyiben érintette a zsidókat. A zsidók és a világ sohasem tudott együtt élni; legjobb esetben is csak bizonyos távolságból viseljük el egymást. Egyes vallási törvényeinknek mintha nem is az volna az értelmük, hogy közelebb vigyenek bennünket az Istenhez, hanem az, hogy elkülönítsenek bennünket a gójoktól, s én ezt az elidegenítést magától értetődőnek tekintettem."

 

Más írása még ennél is cifrább. Az "Édenkert kapujánál " olyan dolgokat tartamaz, amit ha Wass irt volna meg, talán igazat adnék nektek.

http://www.c3.hu/scripta/multesjovo/98/04/20yossi.htm

 

De Wass Albert nem tett mást, mint csupán szőrmentén irt arról, amit a VAlóság, és bizonyos zárt zsidó közösségek képviselnek.

 

Tehát szó sincs arról, hogy nyilas lett volna.

 

 

Előzmény: Törölt nick (38695)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38696

Igazából én sem nagyon tudom, hogy minek, mert úgy rémlik, hogy amikor legutóbb téma volt ez a fórumon, akkor ő is részt vett a csörtében, én meg írtam például ugyanerről a könyvről, de valahogy mégsem ragadt meg az emlékezetében.

Előzmény: g-m (38694)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38695

Nem fogok most pontos idézeteket hozni, annál perpillanat betegebb vagyok, hogy nekiálljak komolyabban kutakodni a könyvben, de a mű zsidó szereplője egy bankár, aki egészen kicsi korától kezdve arra van nevelve, hogy csak az övéinek higgyen, csak náluk vásároljon, sose szórakozzon, csak a tanulás és csak az üzlet...láthatatlan kezek egyengetik az útját és segítik az elképesztő anyagi gyarapodását egy ideig még a háború idején is, meg amúgy is egy alacsony, köpcös kis valaki, akinek a csajoknál sincsen sikere ellentétben például a könyv lengyel szereplőjével. Ezért aztán amikor lehetősége van, szanaszét alázza a nőket meg a versenytársát így vagy úgy. Árfolyamok befolyásolásával teszi tönkre kisebb szigetek gazdaságát, aztán amikor nagy nehezen túléli a Holocaustot, valami bíráló bizottság vagy hasonló tagjaként részesíti előnyben a zsidó származásúakat, amikor az Amerikába való kivándorlásról van szó, és talán hátráltatja azokat, akiknél meg azt sejti, hogy közük volt a zsidók legyilkolásához.

 

Azért írtam, hogy nem az a nagyon-nagyon primitív mélynyilas cucc, mert emlékeim szerint itt-ott volt benne azért valamiféle megértés a zsidó szereplő és úgy általában a zsidóság irányában, de annyira nyíltan az ember képébe tolja a jól ismert sztereotípiákat, hogy gyakorlatilag művészet lenne nem észrevenni, hogy mirű van itten nagybaszó.:)

Előzmény: Törölt nick (38693)
g-m Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38694

Fasznak ajánlgatsz a shortynak ilyeneket Lüki? :PP

Előzmény: Törölt nick (38693)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38693

Az Elvész a nyom címűt már az amerikai emigrációban írta, abban egyértelműen van ilyen vonal. Hozzáteszem, nem az az igazi vulgárnyilas szellemiség van benne, annál azért valamivel szofisztikáltabb a dolog, de a klasszikus antiszemita toposzok megvannak.

Előzmény: Kód 001 (38690)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38692

Mert jó, élvezetes. Nem olyan rémes, mint a Sorstalanságot.... 

Előzmény: Kero Forever (38691)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38691

Miéert olvasol giccses szemetet flip-flop?

Előzmény: Kód 001 (38690)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38690

Én olvastam több Wass művet, nem találtam benne nyilas szellemiségű. Szerintem a Kard és Kasza, a Funtinelli boszoszorkány és egyebekben nincs ilyen. 

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38686)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38689

Te ma sem gyilkolhattál fasisztákat, tafko?

 

Hát élet ez? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38687)
liberális demokrata Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38688

Nyugati demokrácia.

 

Több ezer zsidó hagyhatja el az Egyesült Királyságot, ha a kormány tovább erőlteti az LMBTQ támogatását az iskolákban.

 

Több ezer zsidó család hagyhatja ott az Egyesült Királyságot, ha a kormány nem mond le arról, hogy az iskolákra erőltesse az LMBTQIGFHD kötelező támogatására vonatkozó új szabályozást – áll abban a levélben, amelyet egy Shraga Stern nevű építési vállalkozó, és heredi ortodox aktivista ügyvédjei írtak Nick Gibb oktatásügyi miniszternek. A Jewish News cikkéből kiderül, a zsidó származású édesapa arra figyelmeztette a politikust, hogy a tervezet – mely szerint aktívan promótálni kell az azonos neműek és az “alternatív életmódot folytatók” egyenlőként való kezelését – megsértik az európai emberi jog szerinti vallási szabadságot. 

 

https://pestisracok.hu/tobb-ezer-zsido-hagyhatja-el-az-egyesult-kiralysagot-ha-a-kormany-tovabb-erolteti-az-lmbtq-tamogatasat-az-iskolakban/

Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38687

Wass Albert Marschalkó Lajost, nyilas újságírót, háborús bűnös uszítót méltató szavakkal búcsúztatta annak halála alkalmából...

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38686)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38686

én nem akarlak semmiről se meggyőzni, csak csendben megjegyeztem, hogy a pofa nyilván egy liberális demokrata volt, csak eltévedt valahol útközben és ezért fél életét nyilasok közt töltötte, minden bizonnyal egy merő véletlenségből :)

tudod, még 45 előtt volt mentsége, 45 után már nemigen, amikor világosan láthatta, mi lett az eredménye, hova vezettek a számára oly kedves eszmék

 

Előzmény: Kód 001 (38684)
martinaxe7 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 38685
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38684

Még fogsz győzni, ha hozol nekem egy Wass által jegyzett nyilas szellemiségű írást..... 

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38683)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.08 -2 0 38683

bocs, de aki élete végéig egy nyilas szellemiségű lapba ír nyilas szellemiségű cikkek tömkelegét, az mi a bánatos lószerszám? egy eltévedt liberális demokrata?

azért volt más publikációs lehetőség is az emigrációban, nem csak ez a nyilaskormány fő ideológusainak és támogatóinak szerkesztésében megjelenő nyilasvacak

Előzmény: Kód 001 (38681)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38682

Bolsevik horda  akik már letteték a névjegyüket Kolozsváron is, nem is létezett, igaz? 

Előzmény: Eszetlen Tóbiás (38678)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38681

De nem volt nyilas a gróf úr... .. Bárki, aki olvassa, az megérti. Tényleg: kivesézték a háború utáni tetteit, de nem vt nyilas.

 

(jó, lehet, antiszemita volt, de annyi derék antiszemiták ismerünk.... Nem csak virtigli nácik át, meg nyilssokat.....) 

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38679)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38680

Csupa sületlen fröcsögés - már ami a nagyszerű írót, Wass Albertet illeti. Mondani is felesleges : tehetségtelen kisemberek gyülölködése mit se von le Wass író talentumából.

 

Wass dolgait egyébként pont az usa bán tisztázták, amikor a román kommunista rezsim mint háborús bűnöskénti kiadatását kérte. Mókás, ahogy a mai silányok a Condukátor kottájából muzsikálnak : aki egyébként még tehetetlen dűhében bérgyilkosokat is küldött a nagyszerű, kalandos sorsú iróra.

 

☺️☺️

Előzmény: Kero Forever (38677)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38679

Wass Albert a Hídfő újságírójaként lett a Hungarista Magyar Hírszolgálat főmunkatársa. A Hídfő alapító főszerkesztője a nyilas pártszolgálat budapesti vezetője, Süli József volt, aki elkerülte a felelősségre vonást emberiségellenes és háborús bűntetteiért. Londonban élt, nappal szállodában mosogatott, esténként pedig (1948-tól) a Hungarian Week című újságját szerkesztette, mely 1954-től viselte a Hídfő nevet.Wass Albert – Fiala Ferenc, Marschalkó Lajos, Milotay István, Málnási Ödön, Nyisztor Zoltán, Zas Lóránt és Borsányi Julián társaságában – megbízható munkatársa volt a lapnak, amelyben számos költeménye és novellája is megjelent. Süli halála után Szálasi újságírói, Marschalkó Lajos, majd Fiala Ferenc vették át a lap szerkesztését. Legutolsó főszerkesztője – ekkor már 24. óra néven szerepelt a kiadvány – Tóth Judit volt, aki Zas Lóránttal és Szemenyei-Kiss Tamással, a Hungarista Magyar Hírszolgálat utolsó főnökével (1994-98) végezte összehangoltan a tevékenységét.

 

http://www.eszmelet.hu/nagy_laszlo-wass-albert-es-a-hungarizmus/

 

botsánat, de ezek után miről is beszélünk?

egy nyilas fasz volt, amitől még lehet jó író (bár szerintem max. másodélvonalbeli), a kettő között nincs összefüggés

Előzmény: Kód 001 (38674)
Eszetlen Tóbiás Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38678

1944-ben a "patkányok" a kolozsvári lapban közzétett írásban egész' biztosan a jobboldali lumpenekre utal, esetleg a román Vasgárda térnyerésének veszélyére, de semmiképpen sem a zsidókra vonatkozó allegória...

;-)

Előzmény: Kero Forever (38673)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38677
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38676

Mesélj már. Az USA tele volt/van nyilassal?

 

Mitnemmondasz...... 

Előzmény: Kero Forever (38675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!