Keresés

Részletes keresés

S.H.O.T. Creative Commons License 2007.09.30 0 0 820

Sziasztok,

 

Van egy középfokú szóbeli (rigó utcai) nyelvvizsgám, amit 2000-ben tettem le.

Az írásbeli részt nem itt szeretném megcsinálni. Tudja valaki, hogy, ha máshol teszem le a "B" részét akkor a két különböző helyen tett nyelvvizsga érvényes-e egy "C"-nek?

 

Előre is köszi,

Angel DC Creative Commons License 2007.09.29 0 0 819
az international house a vizsgáztatás felelőse, oda írj, sztem tudnak ajánlani győrben valamit

ja, és nagyon szívesen
Előzmény: Poppy444 (818)
Poppy444 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 818

Köszönöm Kedves Angel DC a válaszkat!!!!

 

Sajnos nekem Győrben kéne tanfolyam:(

Angel DC Creative Commons License 2007.09.28 0 0 817
én az euróhoz értek, az totál kommuniláció orientált, ha gyortsan és jól reagálsz idegennyelven, akkor feltétlen javaslom, ugyanis nem lepontoz, nem azt nézi mit nem tudsz hanem hogy mit igen

abszolút vizsgázóbarát

nagyjából megfelel, de ezek csak tesztelni tudnak, fejleszteni nem, attől függetlenül minden felkészítő kurzusnak része az adott vizsga feledatainak rutinja

a felkészítő tanfolyam minőségét az azt végzők szakmai tudása és hozzáállása dönti el, nálunk az eurósért személyesen felelősséget vállalok, (de ez egerben van)
Előzmény: Poppy444 (816)
Poppy444 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 816

Sziasztok!

 

A segítséteket szeretném kérni!

 

Középfokú angolból szeretnék vizsgázni 2-3 hónap múlva.Két vizsgát néztem ki magamnak:EURO,TELC.Pár kérdés megfogalmazódott bennem,amire a tapasztaltabbaktól szeretnék választ kapni.

 

Melyiket ajánlanátok a két vizsga közül?

 

Melyik inkább vizsgázó barát?

 

A honlapokról letölthető feladatsorok mennyire felelnek meg a vizsgán kapott feladatok nehézségének?

 

Melyiknek jobb a felkészítő tanfolyama?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 815
Le lehet, amikor én Bécsbe jártam tanfolyamra, akkor is mentek rá páran. Nem árt, ha előtte 1-2 hetet eltöltesz valami helyi nyelvsuliban ami vizsgáztat...:)
Előzmény: csabyke (812)
Angel DC Creative Commons License 2007.09.22 0 0 814
:)

te, ez nem a vatera:):)
Előzmény: funny7777 (813)
funny7777 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 813
 Sziasztok!

El szeretném adni az egyik nyelvvizsgafelkészítő könyvemet.

A TELC nyelvvizsga közepfokú vizsgájához való.

A címe:Feladatgyűjtemény az angol közép- és felsőfokú TELC államilag elismert nemzetközi nyelvvizsgára készülőknek írta:Simiginé Fenyő Sarolta - Váraljainé Csorba Éva

Ez egy átdolgozott kiadás.

TELC Level B2 ad Vantage ÚJ Középfok

Eredetileg ez a könyv a közép és felsőfokú vizsgákhoz készült 2004-ben de átdolgozták a változások miatt és így a felsőfokú feladatok megfelelnek a középfokú feladatoknak.Régebbi tipusfeladtok is vannak benne.2 db CD-t tudok hozzá adni.

Jó minőségű nincs beleírva és 4000 FT. körül szeretném eladni.

 

Van egy alapfokú vizsgára felkészítő könvyem is.

Címe:Nyelvvizsga gyakorlatok és úgyszint a TELC nyelvvizsgára készít fel.Ez a köny is jó minőségű nincs beleírva körül belül 4db teljes nyelvvizsgafeladat van benne írás és szóbeli felkészítő anyagok.Ehhez CD-t nem tudok adni.Ezt a könyvet 2000FT. körül adnám el.

bővebb információ és kép:belga.szinti@citromail.hu

csabyke Creative Commons License 2007.09.17 0 0 812
Sziasztok!

Az Osztrák intézetnél olvastam, hogy ÖSD C1 Német vizsga 27 000 HuF körüli árban mozog, vagy éppen áll:)

Ehhez jár egy Osztrák nyelvi bizi és egy magyar államilag elismert C - ha jól értelmeztem


Kérdésem az lenne, hogy az ÖSD C1 Német mint idegennyelv vizsgát le lehet -e tenni például in Wien?
Ha igen milyen árban van?

Nem gond, ha a Magyar felső C papír nincs meg....

Illetve lehet -e külön CSAK szóbeli majd CSAK írásbeli vizsgát tenni ÖSD-nél?



Kishuck Creative Commons License 2007.09.04 0 0 811

Új német vizsga!

Mindenkinek aki még nem értesült róla: az egy- és kétnyelvűként is akkreditált Euro nyelvvizsgát az angol után már németből is le lehet tenni. Az első vizsga október 6-án, utána december 1-jén lesz. Én részt vettem a vizsgáztatóképzésen, láttam élőben az új vizsgát és mindenkinek őszintén tudom ajánlani, aki használni is akarja a németet.

kishuck

Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 810
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
jimmywhite Creative Commons License 2007.08.17 0 0 809
Sziasztok!

Novemberben megyek az LCCI business english középfokú nyelvvizsgájára. Kérem, hogy aki volt már ezen a vizsgán, írja meg a tapasztalatait, hogy mire kell különösen odafigyelni. Például kíváncsi lennék, hogy hány ember van bent egyszerre a szóbelin, anyanyelvűek-e a vizsgáztatók, a szóbelit géppel, vagy kézzel kell írni, stb... bármi, amit tudni érdemes és nincs benne a hivatalos anyagban.

Előre is köszönöm!
Viki0124 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 808

Nyelvvizsgára készülőknek:

 

http://angolnyelvkonyvek.blog.hu

jude3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 807
Sziasztok!

Akit érdekel Aug.2.-szept.5. között (14x3 óra h.-sz.-cs. 17.00-19.30) LCCI gazdasági szaknyelvvizsgára felkészítő tanfolyam indul a BMF-en. Sok diplomához szükséges. Szerintem megéri a tanfolyam. Bővebben: http://www.kgk.bmf.hu/node/323
fforum Creative Commons License 2007.07.06 0 0 806

Sziasztok!

BME-s nyelvvizsgáról mi a véleményetek? Nehézség, elismertség?

zzombie Creative Commons License 2007.06.05 0 0 805

Sziasztok!

 

BGF-es záróvizsgát (nem nyelvvizsga, csak záróvizsga) csinált már valaki? Konkrétan az olasz szóbeli érdekelne, de akár más nyelv is, gondolom a struktúra hasonló.

Grundwort Creative Commons License 2007.06.02 0 0 804

Azt jelenti, hogy egységesítették őket az Európai Referenciakeretnek megfelelően.

 

Régen pl. a Rigó utca középfoka B1-B2-es szintet mért, míg a ZD (Goethe Zertifikat Deutsch) csak A2-B1-et. De mindkettő középfokot ért, pedig a Rigó magasabb szintű (és ezért nehezebb) volt. Most a ZD-ért már nem adnak középfokú vizsgát. Hát ilyesmit jelent. Azaz most már minden nyelvvizsga hasonló nehézségű.

Előzmény: riceruca (803)
riceruca Creative Commons License 2007.06.01 0 0 803
Mit jelent az, hogy "rendbe rakták" a nyelvvizsgákat?
(komolyan kérdezem...)
Előzmény: Angel DC (800)
ivanandras2 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 802

Hello

 

Van valaki, aki a telcnél vizsgázott mostanság ? Segítség kéne...

SZÖCSKE Creative Commons License 2007.05.22 0 0 801
KITEX
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.21 0 0 800
már nem, azt is rendbe rakták augusztusban
Előzmény: boher (799)
boher Creative Commons License 2007.05.21 0 0 799
TELC
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.20 0 0 798
augusztus óta nem nagyon van oylan, hogy 'egyszerű' mert restandardizálták mindegyiket

az euro annak való, aki hatékonyan , gyorsan kommunikál, (nemcsak szóban! )
nem gond, ha a kisebb nyelvtani problémái vannak

sztem nem könnyű viszont nagyon hiteles és életszerű nyelvvizsga
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Pelle Creative Commons License 2007.05.20 0 0 797
Köszi a tanácsokat! Ha kérdésem lesz, megkereslek, köszi előre is.
Előzmény: Angel DC (795)
_vadaszg_ Creative Commons License 2007.05.20 0 0 796
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legegyszerűbb angol középfokú nyelvvizsga? A diplomához kellene...
Nézegettem az EURO-t, erre mit mondtok?

Előre is köszönöm
vadaszg
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 795
a szaktanárnak kutya kötelessége utánajárni a nyelvvizsgának amire felkészít, de amúgy sztem sok idő ha alaposan be akarja magát dolgozni egy típusba


a sample set-ek hasznosak, de mérésre, nem fejlesztésre, ahhoz kell szakember, h megmutassa hogyan lehet hatékonyan és gyorsan oldani ezeket, hiszen a nyelvvizsga kommunikációs hatékonyságot mér leginkább

ami jó hír, h ez nem felesleges, mert valós élethelyzetekben tanulod meg gyorsan megoldani a szitut, célnyelven

ja, jut eszembe , te C1-re mégy , egy sample set van forgalomban, plusz amit le is tudsz tölteni a honlapról

ha konkrét kérdéseid merülnek fel, szívesen válaszolok, de itt, a neten nehéz hatékonyan segíteni

ami alap minden C1-nél: magnóhallgatás, csinálj transcriptiont, olvass regényt angolul minden este, mivel az angol nyelvtan, úgy ahogy van, már elvárás a B2-n, a C1 pluszban a kellemes, testhezálló, választékos rutinos nyelvhasználatot feltételezi, a szókincsen rengeteg fog múlni

illetve, amiben én hiszek minden hatékonyságot mérő nyelvvizsgánál: h tud egyes feladatoknál h konrkétan mit várnak tőled, ne ott kelljen értelmezni az instrukciót, nem lesz rá időd


Előzmény: Pelle (794)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 794
Köszi, meg is néztem, ez is szimpatikusnak néz ki.
És ahogy visszaolvasok, te értesz is hozzá elég jól, úgyhogy ha nem gond, feltennék még pár kérdést:
A honlapon megrendelhető kis teszkönyveket ismered? Ajánlod? (Euroexam Practice Test C1 - Set 1 és 2)

Milyen egyéb könyvet ajánlanál? Jelenleg Michael Vince "Advanced Language Practice" könyvét forgatom, tetszenek a feladatok, jók a nyelvtani magyarázatok, jöhet még valami hasonló akár, vagy bármi, ami segíthet.

Még annyit, hogy azért nem teljesen autodidakta módon csinálom, hanem rendszeresen konzultálok tanárral, de ő sajnos nem nagyon ismeri a nem origós vizsgákat.
Előzmény: Angel DC (793)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.18 0 0 793
EURO
Előzmény: Pelle (792)
Pelle Creative Commons License 2007.05.18 0 0 792
Sziasztok,

szeretnék év vége körül angol felsőfokút szerezni, középfokúm már van régóta, viszonylag nagy a szókincsem, angolul nézek sorozatokat, ilyesmi. A nyelvtannal állok hadilábon valamennyire (németül meglehetősen jól tudok és emiatt annak a nyelvtanát alkalmazom az angolon...), de most ennek is nekifeküdtem és tanulom.

A kérdésem, hogy melyik nyelvvizsgát ajánljátok, olyan kellene természetesen, amit tényleg elfogadnak felsőfokúként és nem csak valami lenézett alibi-papír. Néztem az ECL-t, szimpatikus, de úgy látom, megoszlanak a vélemények róla.
bevus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 791
A munkahelyem a 22 kerületben van, a lakás a 17-ben. Valahol ezektől elérhető távolságban lenne jó.
Előzmény: Angel DC (790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!