Keresés

Részletes keresés

tarkaBarna Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35265

oké

Előzmény: pimre (35264)
pimre Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35264

Egyéb hozzászólásaidból úgy látom, hogy többnyire nem elhamarkodottak a hozzászólásaid. Itt viszont az lett, amelyikre reagáltam. Ha egy kicsit olvasgatod az eddigi hozzászólásokat (na nem kell mind a 35 ezret, de mondjuk vagy ötvenet), látni fogod, nem az Excel alapjait kell elmagyarázni az itt fórumozók többségének.

 

De légy üdvözölve, és ha konkrét problémákra konkrét megoldásokat javasolsz, azt biztos értékelni fogják a kérdezők.

 

Előzmény: tarkaBarna (35263)
tarkaBarna Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35263

Igen, de arra gondoltam, hogy az, hogy valami lassu az nem eleg konkret. Ha meg lehet osztani a tablazatot, akkor at tudom nezni, hogy hol lehet javitai a sebessegen. Nagyon sok szamitast meg lehet oldani kulonbozo fuggvenyek felhasznalasaval, es nagyon nagy kulonbseg lehet koztuk futasi idoben.

 

Előzmény: pimre (35253)
hellsing Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35262

Abszolút. Ahogy rögzítették őket 2x év alatt.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (35260)
hellsing Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35261

Nem, beépített funkció egyből xls-be (mint kiderült, 5.0-ba) exportál.

 

Közben megoldódott. Ha egész oszlopokra hivatkozok, akkor működik: átírtam a $A$2:$E$38776 hivatkozást $a:$e-re, és minden OK (38776-ban van az utolsó adat). Ha visszaírom, megint nem megy.

 

Ez van. Köszönöm az ötleteket.

Előzmény: pimre (35259)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.01.19 0 1 35260

Sorban vannak? Az FKERES() rendezett adatokkal működik. Ezért szoktam én helyből az INDEX(HOL.VAN()) kombinációt használni.

Előzmény: hellsing (35254)
pimre Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35259

"Ugyanabból a szoftverből is származnak"

 

Abból a szoftverből milyen módon kerülnek az adatok az Excelbe? Ha csv, akkor azzal talán lehet kezdeni valamit az átvételkor.

Előzmény: hellsing (35258)
hellsing Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35258

Ööö, ez szövegként tárolt számoknál tutira hamis, nem lehet sztringeken matekozni, nem?

 

Az, hogy szövegként tárolt számok, sajnos normális, mert ezek leltári azonosítók. Elindultak 00000001-től és most tartanak kb. 0036000-nél. Ettől még az fkeresnek működnie kellene, mert mindkét táblában ugyanazok az adatok szerepelnek, ugyanúgy szövegként tárolva. Ugyanabból a szoftverből is származnak, csak annak nincs szabad riportoló felülete, nem lehet akármilyen jelentést összeállítani.

Előzmény: Delila10 (35255)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35257

talán még az internetto-n is ott volt ez a topic :))

Előzmény: Delila10 (35256)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35256

21 éve. :)

Előzmény: pimre (35253)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35255

Talán a szövegként tárolt számok okozzák az eltérést.

Próbáld így:

HA(A1*1=B1*1;igaz, hamis)

 

Előzmény: hellsing (35254)
hellsing Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35254

Help! Két Excel munkafüzet között kellene adatot párosítanom az fkeres használatával. A kapcsolatot egy olyan oszlop jelenti, amiben szövegként tárolt számok vannak, 00000001-től felfelé. A gond az, hogy rengeteget nem tud összepárosítani (legalább 25%-ot).

 

Amit csekkoltam:

  • Kikerestem manuálisan, ott van az adat a második táblában, az elsőben mégis #HIÁNYZIK-ot kapok;
  • a hivatkozás OK, a területe megfelelő, $ jelekkel kiegészített, a keresési terület a képletek másolásával nem csúszik el;
  • ha manuálisan kikeresett adatpárra írok egy egyszerű debuggert, pl. (szándékosan egyszerűsítve): HA(a1=b1;igaz;hamis), az igaz értéket ad vissza, tehát az Excel szerint is megegyezik a két adat;
  • mindkettő könyvelőprogramból származó XLS 97 formátumú export, így nincs xls/xlsx összeveszés a sorok számán (meg amúgy sem teljes oszlopokat jelöltem ki).

Excel 2019-ben dolgozok. GDPR-os adatok, nem oszthatom meg. Van valami bugja az fkeresnek, amire nem gondoltam? Azért gondolom bugnak, mert 16 megvan, aztán 32 nincs, aztán 48 OK, aztán 24 nincs meg (tovább nem néztem), és ez véletlennek túl bináris számsor.

pimre Creative Commons License 2021.01.19 0 0 35253

"ha valakinek kell konkrét segítség, akkor szóljatok"

Ez történik ezen a fórumon évek óta:-)

Előzmény: tarkaBarna (35252)
tarkaBarna Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 35252

Nem szabad elfelejteni, hogy az Excel nem egy adatbázis-kezelő program és egy bizonyos adatmennyiség fölött, illetve összetett számításoknál érdemes elgondolkozni egyéb megoldásokon, mint pl. Access, vagy legalább az Excel-en belül VB használata. Egy jól megírt code percekről, másodpercekre rövidítheti a futási időt.

 

Azt is fontos megérteni, hogy programozás szempontjából mi áll egy-egy függvény mögött. Mi drága és mi kevésbé futási idő szempontjából. 

 

Ha valakinek kell konkrét segítség, akkor szóljatok.

Delila10 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35251

Szia Hoter!

 

Tedd meg egy darabig az email címed publikussá. Reggel megnézem, és válaszolok.

Előzmény: Hoter (35250)
Hoter Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35250

Kedves Delila10! Segítséget szeretnék kérni, mivel pont ilyen problémám van nekem is az excelbe íráskor. Táblázatom DD oszlopig és jelenleg 30 000 sorig tart. A sorok száma egyre csak bővül. Nekem is folyton számol. Így minden egyre lassabb. Az excel mélyebb bugyraihoz nem értek. Mit és hol lehetne alkalmazni? A segítséget előre is köszönöm. Üdv.

Előzmény: Delila10 (35245)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35249

Nem ástam bele magam ezekbe az új lehetőségekbe.

De vajon védhető-e az adatbevitel olyan módon, hogy a felhasználók ne tudják szétbarmolni a táblázatot?

Működik-e normálisan a megosztás?

Mert akkor majd valódi alternatíva lehet...

Előzmény: Eredő Vektor (35246)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35248

Bocs, Postgres vagy PostgreSQL, nem Postgre. Erre allergiásak vagyunk páran...

Előzmény: Eredő Vektor (35247)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35247

ja mondom én ezt - aki szintén egyből sql-hez (postgre, ms, pl, my) nyúl... szóval értem én... sok szempontból barátságosabb az excel - főleg, hogy bármely sql-hez képes kapcsolódni drivereken keresztül. Csak ügyfélszinten kell mögé már egy adatbázisszerver, ami már sok kérdést felvet az ügyfélnél. (Igaz, ami igaz, a PQ használata is felvet kérdéseket az ügyfeleknél...).

De ez az én véleményem.

Előzmény: Eredő Vektor (35246)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35246

Az excel nagyon elment BI felé az utóbbi években, nagyon jól használható a PQ és a mögötte lévő logika erre (is). Szerintem. 

Nyilván korlátoltabb, nem ad annyira szabad kezet, mit egy sql query elkészítése, de szuper dolgokat lehet csinálni.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (35242)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35245

Nem kapcsolgatok. Sikerült kikísérletezni egy módszert.

 

Számolom a bevitt sorokat (váltakozva 2 és 9 között van az egyszerre bevitt képletek sorszáma, de minden sorba egységesen 281 db kerül).

Amint már írtam, Select Case utasítást alkalmazok. A bevitt sorok arányában a már kiszámoltakat értékként önmagukra másolom. Nem az utolsó sorig, hagyok időt a számításra. Próbálgattam különféle növekményekkel, végül kijött egy jó változat. Látványosan felgyorsult.

 

Eredetileg az összes sor bevitele után akartam az értékeket beilleszteni.

Előzmény: Eredő Vektor (35244)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35244

Gondolom ki(be)kapcsoltad: Application.Calculation = xlCalculationManual de a végén a számolás lassú.

 

A képleteket is át lehet értelmezni, ott is lehet felesleges munkavégzés... Mondjuk nálad ezt kizárnám, de hát nem tudhatom...

Én szeretek olyan módszereket használni egyébként (képlet, vagy vba, mindegy) amely egyszerre dolgozik halmazokkal. Gyors, mint az állat. Nyilván ez nem mindig lehetséges.

 

 

Előzmény: Delila10 (35241)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.18 0 0 35243

A megrendelő ragaszkodik az Excelhez. Izmosabb gépet vesz hozzá.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (35242)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.01.17 0 0 35242

Nekem ez a lassúság meg a sok képlet az egyik olyan "szag", amikor elkezdek gondolkodni az adatbázison. Tudom, unalmas vagyok. :-)

(A szag szót nem én találtam ki, hanem Bob bácsi vezette be a Tiszta kódban.)

Előzmény: Delila10 (35241)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 35241

Eleve tömören írtam, üres sorok, megjegyzések nincsenek benne. Viszont dugig van képletek beírásával.

 

Azt vettem észre, hogy ilyen, képletekkel agyon terhelt cellákban időbe került, míg kiszámítja az értéket. Viszont a sok számítás nagyon lelassítja a futást.

Most azt próbálom ki, hogy a beírandó sor növelésekor beteszek egy (vagy több) feltételt. Pl. ha meghaladta az 1000 sort, az első 500-at értékké alakítom. 1500-nál további 500-at "szabadítok fel". Sok ezer sorról és bennük számtalan (ill. számos, 281 db) képletről van szó.

Előzmény: Eredő Vektor (35238)
Piratez Creative Commons License 2021.01.17 0 0 35240

megoldodott

Előzmény: Piratez (35224)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.17 0 1 35239

OFF

Tényleg bocs ezért mindenkitől, ilyen még itt nem volt.

De nem hagyhattam ennyiben, mert nem igaz dolgokat írt:(

ON

 

Nem mocskolódásnak szántam, az én értékrendem szert az teljesen mást jelent.

Előzmény: Eredő Vektor (35237)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.17 0 0 35238

Nem lehet több egy eljárás 64kb-nál. Nekem volt már ilyen, szét kellet volna szedni több eljárásra, de azt nem akartam. Helyette optimalizáltam, így sokkal kevesebb szöveg lett benne. Aztán jót lett. Az enyém sokkal nem haladhatta túl a 64kb-ot, mert pár eljárást írtam át, hogy tömörebb kódja legyen és elég lett...

Előzmény: Delila10 (35236)
Eredő Vektor Creative Commons License 2021.01.17 0 1 35237

utolsó, mivel az írod, hogy mocskolódás:

innentől kezdve nem kívánok reflektálni semmire.

Te csak alázni akarsz, nyilvánosan.

itt van amit írtam:

 

1.

Szia,
A következő problémát látom:
Egy általad elképzelt koncepciót állítottál fel a saját gondolataiddal. A gondolatok és a folyamatok biztosan jók ezt nem kérdőjelezhetem meg - azokat Te érted. De a folyamatok leképezése (a koncepció) gyökereiben hibás, nélkülözi a szükséges rendszerszemléletet - ebben biztos vagyok.

Őszintén szólva, amit leírtál, csak nyomokban értelmezhető - gondolatolvasónak kéne lenni hozzá, hogy megértsem, mire is gondolhattál akkor amikor azt írtad, hogy... .... ....

Ez számomra így nem vállalható, az én elképzelésem merőben más lenne, mint a skicc, amit Te elküldtél. Viszont a folyamatok megértéséhez kellenek az alapok. Mi ez, mire használják, milyen cégről van szó, a mi a célja ennek az egésznek, céges kultúra ismerete stb...
Tehát nulláról nekifutni.

Várj még egy kicsit, hátha más is bejelentkezik. Talán fogékonyabb lesz rá az illető.

 

 

2.

Egyébként azt gondolom, hogy makró nem kell hozzá feltétlenül.
pl 16. sor: ezt csak te érted, amit írsz, nincsenek egy kívülálló számára kifejtve a gondolatok.
és ugyanezt lehet elmondani a többi sorról is.
Ebből a leírásból nem lehet leképezni a szükséges eredményt, kevés az ismeret.

robbantomester <robbantomester@freemail.hu> írta:
>Szia,
>Összességében nincs egy kerek képem az egészről 5x átolvasás után sem. Részeket értek, de nem áll össze a kép, hogy tulajdonképpen mit is akarsz.

Előzmény: Törölt nick (35233)
Delila10 Creative Commons License 2021.01.17 0 1 35236

Kedves Olvtársak!

 

Javaslom, hogy ezt a vitát hagyjuk abba, nem való egy ilyen szakmai fórumra.

Inkább arra válaszoljatok, hogy találkoztatok-e már hasonló üzenettel.

Ez egy rém hosszú, 1.081 soros makró indításakor bújt elő. Míg ketté nem választottam (másik modulba a felét), nem volt hajlandó elindulni. Eddig nem tudtam, hogy van tarifa határ.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!