Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4269

Ja és ha  a filmet megnézed abban minden látszik kívülről, belülről:)))

Előzmény: L0riana (4267)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4268

Ezt te írtad:)

 

"Az ácskapocs (földi néven csavar), ami a sípcsontban van."

 

Akkor helyesen:)) A csavar az csavar az ácskapocs meg ácskapocs:))) Mindkettő a sípcsontba kerül és attól függ az orvos melyiket használja vagy csavart vagy ácskapcsot.

 

A másik ami a combcsontnál rögzít annak nem tudom van-e népies neve mert azt leírva csak Endobutton-ként láttam leírva és a nevében benne van a szerepe.:)

 

Amit linkeltem , abban sok méret van létezhet geometriájában  másik fajta de a funkciója és a neve annak is az.:)))

 

Ja és engem nem zavar ha neked van igazad, de reggel jön kollégám Dr.Gurabli és joggal neheztel érte, hogy ennyi embert megkavarunk:))))))))

Előzmény: L0riana (4267)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4267

Nem sajnos, akkor is nekem van igazam :).

 

Amit betettem képet, az az ácskapocs, és az volt a sípcsontomban.

 

Az endobuttonom nem pont így néz ki amúgy, de arról csak röntgenképem van.

Előzmény: zkovaxxx (4266)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4266

Mindkettőt linkeltem:))

 

Ez van a combcsontnál és ezen fűzik át. Ez van izom alatt  lévén, hogy a combhajlító tövében van. Ennek a hivatalos neve ENDOBUTTON

 

ww.smith-nephew.com/professional/products/all-products/endobutton-direct/

 

A sípcsonton való rögzítéshez van a csavar ami kinézetre is csavar:)))

 

 

 

 

 

Előzmény: L0riana (4258)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4265

Nekem csinálták mindkettő fajtát, és a csont-patellaín sem volt jó, ráadásul azóta fáj és nem tudok térdelni, valami hegszövet tölti ki. Másrészt meg 50 felett meg szerintem inkább gyógytornára küldenek, mert keresztszalag nélkül le lehet élni egy életet... és sztem a dokid utólag nem BTB-t csinálna nálad, hanem semmit. A baciktól megszabadították volna a fémet, az enyém is azért van dupla zacskóban, mert autoklávozták. Mondjuk nyilván nem sok helyen hozza az orvos búcsúajándékként a hazamenetel előtt :))).

Egyébként örülök, hogy végre elengedtek :). Túl vagy a nehezén!

Előzmény: Chopper63 (4264)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4264

Nézzétek csak..

 

3.Műtéti technika Lehetséges eljárások: (lásd műtéttani tankönyvek) melyek? Artroszkópos, transzligamentaris, arthrotomia. Egy csatornás, kétcsatornás, négy csatornás. Graft: Csont – patella ín – csont Semitendinosus - gracilis ín Csont – quadriceps ín Allograftok Szintetikus graftok Graftrögzítés: Interferencia csavar Press-fit Csavarra felfüggesztés Transzfixáció Ácskapocs Endo-Button Felszívódó rögzítők A választott eljárás függ a sebész gyakorlatától és lehetőségeitől. Ma fedett és nyílt ellátás a legelterjedtebb gyakorlat, semitendinosus-gracilis ínnal vagy csont-patella ín-csont graftokkal.

 

 

Nekem ma már nem a semitendinosus-gracilis ínnal-hanem a csont-patella ín-csont graftokkal-végeznék a műtétet.

De már erről lekéstünk..

 

Ime képek nélkül a 7 oldalnyi okos anyag..

 

http://www.kk.pte.hu/docs/protokollok/TRAUMALCA_P.pdf

 

Az 50 év feletti indikáciü:

 

50 év feletti sérültnél a műtéti indikáció az életvitelt befolyásoló térdizületi instabilitás.

 

Én ezzel kinlódtam sokat..Össze csuklottam bárhol,bármikor,mint egy colostok..

 

Én nem hoztam el az ácskapcsokat a bacik miatt..

 

Szivesen satuba fogtam volna őket,és kalapáccsal meg egyengettem volna mind a kettőt!!

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4263

ja hogy a képre rá lehet kattintani... aha... 

igy már több kivehető :) pl.. egy hajcsatt...? :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4262

igazából nem látok belőle sokat  :)

de ezt a látványt még el el tudom viselni :)

 

a zacskó is...? :))) 

Előzmény: L0riana (4261)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4261

:) ez volt bennem, jó, mi?

Előzmény: Arzeen03 (4260)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4260

mi ez, malajziai túlélőkészlet?

Előzmény: L0riana (4259)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4259

Előzmény: L0riana (4258)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4258

Igen, ez egy csavar, amit linkeltél. Az ácskapocs nem így néz ki, mutatom:

(Ami nem látszik, hogy a méretre egy kicsit hosszabb, mint egy standard dobókocka, és az U alak tetején kb. ovális, aminek a közepén lyuk van.)

Előzmény: zkovaxxx (4257)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4257

Szerintem nem keverjük, csak a fogalmak csúsztak el:) A 4246-os posztban tettem be linkeket ahol ez látszik.

 

"Az ácskapocs (földi néven csavar), ami a sípcsontban van."

 

http://www.healio.com/orthopedics/journals/ortho/2009-11-32-11/%7B446e7c04-212c-462a-bab5-eafac2f18746%7D/anatomic-anterior-cruciate-ligament-reconstruction-in-the-skeletally-immature-is-it-possible

 

A linkben van egy röntgen kép ami mutatja a csavart .

 

"A fémlapka, amin van 1-2 lyuk asszem, amin átvezetik a szalagot, szolgál felső rögzítésül, és ezt nem ütik be a csontba. Ellenben jó mélyen az izom alatt van a combon, úgyhogy kizárt, hogy ehhez hozzányúlnak. Szerintem még talán hozzá is nő a csonthoz."

 

Ennek a hivatalos neve az ENDOBUTTON és így néz ki.

 

http://www.smith-nephew.com/professional/products/all-products/endobutton-direct/

 

Az fentebb jelzett linken található röntgenképen ez is látszik, és teljesen igazad van abban, hogy izom alatt van.

 

ITT EGY VIDEÓ A TELJES KERESZT SZALAG MŰTÉTRŐL, KÜLSŐ ÉS BELSŐ KAMERÁS FELVÉTELLEL. CSAK ANNAK AKI BÍRJA A LÁTVÁNYT!!!!! A VALÓSÁGBAN LÁTHATÓ MINDEN A FILMEN.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4GtLltu1Seg

 

EZ ARSEEN RÉSZÉRE MERT ITT NEM FOLYIK A VÉR CSAK MAKETTEN LÁTSZIK TELJESEN !!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=L8nFH5ls5BE

 

 

Előzmény: L0riana (4256)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4256

Azt hiszem, itt valaki kever valamit.

Az ácskapocs (földi néven csavar), ami a sípcsontban van.

A fémlapka, amin van 1-2 lyuk asszem, amin átvezetik a szalagot, szolgál felső rögzítésül, és ezt nem ütik be a csontba. Ellenben jó mélyen az izom alatt van a combon, úgyhogy kizárt, hogy ehhez hozzányúlnak. Szerintem még talán hozzá is nő a csonthoz.

Ha szeretnétek, berakhatom az ácskapocs-szuveníremet képként, szép darab :).

_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4255

A csont osszeforr, ott a protokoll resze, hogy kiveszik a csavart. A szalag nem feltetlen forr oda a csonthoz.

Előzmény: Arzeen03 (4251)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4254

A mai témánk a csavar és az ácskapocs volt:) Csak azokat a képeket nézd meg ahol rajz vagy röntgen van:)

Előzmény: Arzeen03 (4252)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4253

A nyílt törésnél használt csavarok egész mások ( sokkal több is van bent) mint amit egy kereszt szalag műtétnél használnak.

A törés után egy évvel kiveszik, de ott már a berakás után szólnak, hogy : "randi egy év múlva a műtőasztalon"

 

Nézz rá egy képre a neten, pazar ( nem teszem fel csak ha szeretnéd:))) 9

Előzmény: Arzeen03 (4251)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4252

ezek milyen képek, linkek? 

ha olyanok, amikre gondolok és nincs előtte feltüntetve, akkor perelni fogok! :)

lábak szétvágva és ilyenek? ne riogassatok itt engem, jó? :)

Előzmény: zkovaxxx (4246)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4251

mindkettő két éven belül volt

 

kollegám, baleset, lábtörés, összecsavarozás, egy év múlva új műtét, csavarokat kivették

 

másik kollegám, kerékpárral elesett, kulccsontt törés, lemez, csavarok, egy év múlva új műtét, kivétel /valami ott maradt olyan is amit nem kellett kivenni/

 

persze ez lehet más tészta, mint a térd akciók

 

mindkét műtét itt történt ahol engem is műtöttek, mindkettő teljesen jól sikerült /ha azt vesszük 4 műtét ugye/ tehát ezek alapján nincs ok a panaszra, amik mostanában ugye felmerült problémák itt helyben /elvileg/

Előzmény: gurabli (4248)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4250

Elég sok jó sebészt kérdeztem meg az évek során, és mind azt mondta, hogy felesleges  kiszedni, és teljesen felesleges a szervezet még egy műtétnek kitenni. Az is lehet, hogy nem jól húzták meg:))))

Nem értem miért aggódsz a doki nem zárkózik el és kiszedi garanciába:))

Amit írtam reggel az pont úgy nézett ki, hogy a dudor mindig csak nagyobb és nagyobb lett így viszont a sebész dolga könnyebb lett. Nagy dudor kis vágás:))))

Ugorj be holnap picit meghúzom, hogy ne aggódj, hogy a csavar a bokádnál köt ki:)

 

Előzmény: gurabli (4248)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4249

Szerinted elolvastam? :)) Csak a képek és az ábrák miatt raktam be, de volt kedvem kivenni és elmenteni:))

Még egyszer kötözködsz kapsz egy nagy fekete pontot az ellenőrződbe:))

Előzmény: _chillout_ (4247)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4248

Hát igen, ezt eddig én is úgy tudtam:) Én csak azon a síkon haladtam tovább, hogy ha kidobja a szervezetem a csavart, akkor miért ne tenné ugyanezt az ácskapoccsal? :))) Persze nagyon remélem, hogy nem erről van szó, és semmi köze a csavarhoz. Emígy arra is gyanakszom, hogy a fájdalmat, ami kb. egy hétig tartott, pont a csavar okozta, ahogy mozgott ott a csontban:) Most is érzékenyebb, nyomásra is, de az meg persze lehet a bőr vagy körülötte valami. 

 

Elvileg nagyon sok sebész alapból kiszedi a csavarokat egy év után, ha nincs semmi panasz akkor is. itt a fórumon is volt ez téma kb. egy éve, hogy miért akarják kiszedni a csavart, amikor semmi panasza nincs és nem szeretné újra műttetni a térdét, ha már egyszer nagy nehezen rendbe jött. Annyi volt akkor az orvos válasza, hogy ki kell azt szedni, jobb az, ha nincs ott. Ez mondjuk nagyon tudományos válasz volt, de kiszedték és tudtommal nem is történt semmi gond. Itt legalább is nem jelentkezett az illető azóta sem. 

Az én dokim annyit mondott, még a műtét előtt, hogy ha nincs gond, nem kell kiszedni. Most persze valami van, így ki kell szedni. Továbbra is abban bízom, hogy csak annyi, amit Zkovaxxx is írt, egyszerűen nromál folyamat, kilöki a csavart a szervezetem. Pl. a csontépüléstől is szoríthatja kifelé, aztán ez elég volt ahhoz, hogy meglazuljon és szép lassan "rázkódik" kifelé, mint az autóban, amikor meglazul egy csavar:)

 

Reméljük, hogy nem jön ki magától teljesen és nem csúszik le a bőröm és a csont között a bokámig:)))) Most így ebbe belegondolva nem is olyan vicces:))))) Na jó, mégis az!

Előzmény: _chillout_ (4247)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4247

Az elso link mondjuk gyerekekre vonatkozik, de ettol fuggetlenul az acskapocs eredetileg ugy van kitalalva, hogy bent marad, nem veszik ki, nem esik ki, nem piszkaljak :-)

Előzmény: zkovaxxx (4246)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4246
Előzmény: gurabli (4245)
gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4245

Igen, jól emlékeztem, hogy a második pótlás miatt kellett a hely:)

Elvileg a protokoll nem írja elő ugyebár a csavar kivételét, ha nem okoz semmilyen gondot. Hát az, hogy kicsavarodott magától már szerintem gond:) Sajnos.

Nem vállalom helyi érzéstelenítésben, már csak azok a hangok, stb miatt. Bár mondom, a dokim szerint ami már így magától kijön, ott 2 perc vagy annyi se kitekerni. Na, de felületes, rövid altatást lehet 5 percre is, és akkor nyugalom van.

Abban bízom, hogy nem kell feltölteni, mert ahhoz ugye ép csontból kell "anyagot" venni, na az biztos, hogy fáj, az fájhatott neked is annyira. Meg jó sokáig rángatta, tekergette, cibálta szerintem a csavart, amire kijött.

Kérdés, a combcsontomból, ahol tudtommal ácskapocs van, érdemes egyúttal szintén kikapni, ha már úgyis AS lesz belőle, vagyis altatás? Vagy ezzel csak felesleges gondot okozok magamnak. Persze kérdés mi van, ha az is megindul kifelé?

Na, ezt majd szintén megbeszélem, meg az rtg-n remélhetőleg minden látszani fog, mi mennyire áll jól vagy rosszul csavar téren.

Előzmény: L0riana (4244)
L0riana Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4244

Nálam azért volt erre szükség, mert az újabb keresztszalagnak rossz helyen lett volna a régi csavar.

Viszont a régi keresztszalag is rossz volt, rossz irányba futott, kiszélesedett a csatorna.

Az egyik csavar beletört, csak a másikat kaptam meg emlékbe.

A csavar furatát nem töltötte fel TA, csak a régi, nem működő szalag bemeneti nyílását, ami ki volt szélesedve. Ezt a sípcsontomból vett csonthengerrel bélelte ki, mert túl nagy volt a luk. A röntgenen, rá 2 hónapra, már nem látszott a hiány, akkor csinálta meg a 3. pótlásom.

Nekem altatásban vette ki az ácskapcsolkat, mert elég sokat kellett barkácsolni azon kívül is, kaptam csövet, és baromira fájt. Egyébként a korábbi dokim is ki akarta volna venni ezeket a fémeket, de neki nem sikerült... szóval nálam épp ellenkezőleg, nem hogy kijött volna, hanem elég erősen bele volt gyógyulva a csontba.

Egy sima csavarkivételnél nem töltenek szerintem, bár helyi érzéstelenítésben aligha lesz fájdalommentes...

Előzmény: gurabli (4230)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4243

Én jelentem:Ácskapcsaim 8. napja történt altatásos kivétele után,az elhalt csontszövetek totál kipucolása után,stb:Csodálatos harmóniában élek ujra végre drága pici lábammal!!

Nagyon nagy megkönnyebbülést irhatok le,és csak az első éjjelem volt car!

Másnaptól,mintha minden fájdalmamat elfújt volna egy tornádó!!

Lassan 4 hónapja éltem fájdalmakkal állandóan,és ugye nekem az ácskapcsok felett keletkezett a sipoly 1 hónapja már..

 

Hm,én boldog vagyok,megszabadultam az ácskapcsaimtól!

 

Én most ezen dolgokat frissen tapasztaltam meg,és a felszabaditó műtétet is elvégezték rajtam,hegesedések oldását,amiből sajnos valamennyi akkor is visszatér,ha bármit csinálok vele..

 

De most olyan nagyon jó!!!

 

Nem lesz semmi baj gurabli!Minden rendben lesz Veled is!!!!

gurabli Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4242

Hát, ezért ebben én is bízok, hogy van még némi remény és mard porcom, de őszintén megvallva, ahogy már itt is annyiszor elhangzott, a porcsérülés gyanúja jó orvosnál gyakorlatilag garantáltan AS-hez vezet, vagy előbb, vagy utóbb.

Lehet, hogy ott már nincs érző ideg a csonthártyában, mivel valóban ott a csavar. De erről majd szépen kifaggatom a dokit januárban. Majd amikor tekeri ki, akkor ér hozzá olyan részhez, ahol van ideg:)))) Vagy inkább :(((( Na, mindegy.

Valahogy attól nem tartok, hogy beletörik. Ennyi minimális optimizmust megengedek magamnak:))) Szerintem már eltört, és a fenti része jön kifelé:))))

Előzmény: _chillout_ (4240)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4241

Szerintem a csont tolja ki és ez normális. Kevésbé releváns az anyag, mert a szervezet érdekes dolgokat produkál. Több mint 10 évig volt bennem egy repesz darab ( nem titán) kezemben. Minden röntgen után megvitatták, hogy ki kéne venni, de miután látták a korábbi leleteket, hagyták ha eddig jól elvolt:)

10 év után egyszer csak gondolt egyet és elindult kifelé és megérkezett egy pukli jelenlétében. Semmi fájdalom csak a pukli lett egyre nagyobb. Kisegítették:))

Jobban jársz, hogy nincs idegen anyag a szervezetedben, és nem fog sokáig tartani a beavatkozás. Nem kérdezted meg a dokitól, hogy mennyire fog fájni? Szerintem ha beletörne a kivétel közben akkor  a maradékot benne hagyják. Mikor kérdeztem Loriannát, hogy neki miért vették ki, azt mondta kellett a hely az új műtéten az új csavarnak:) Ő az köztünk akinek igazán széles körű gyakorlati tapasztalata van a tárgyban, de gondolom ezt simán elcserélné bármire:))

Előzmény: gurabli (4230)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.19 0 0 4240

A crapitatio önmagában még nem egy halálos ítélet. Egyszer estem egy igazán hatalmasat, aazfalton, jobb térdre, nagyon fájt hónapokig (előtte is a jobb térdemmel volt gond a sport kapcsán), krepitáció is volt a térdkalács alatt, aztán az egész szépen elmúlt. Eltartott vagy fél évig, Condrosulf, fásli kellett, de elmúlt. Szóval bármi lehet.

 

Csonthártya: fogimplantátumokat is tesznek be helyi érzéstelenítéssel, pedig az is átmegy a csonthártyán. Csavar kivételnél lehet, hogy az van, hogy a környéken már "meghaltak" az érzőidegek. Máskülönben most is éreznéd a fájdalmat, hiszen egy idegentest van a csontodban, ami ráadásul mozog, jön kifelé.

Csavar: a ritkán kapunk vissza beletört csavart, nem egy nagyon gyakori dolog, de előfordulhat.

Előzmény: gurabli (4237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!