Keresés

Részletes keresés

Frank71 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1484

Üdvözlök minden fórumozót.

Most szeretnék belekezdeni ebbe a szép mesterség tanulásába , és szeretném is valamennyire elsajátítani.

( ha sikerül)

Egyenlőre mint hobby méhész.

Olvasgattam róla , miden hónapban veszem a szaklapot, olvastam az Örösi könyvet ,igaz még még nem teljesen , csak részletekben .

Mivel teljesen tapasztalatlan vagyok , így ide csak kérdezgetni jöttem, remélem kapok segítő kezet.

 

Múlt héten vettem 2 kaptárat , méhekkel , a családi ház hátsó udvarában helyeztem el .

Dadant típusú fekvő kaptárak , 22 kerettel, 8 kereten kaptam a méheket , de kaptam a többi kiépített keretet is. Az egyik család talán egy picivel erősebb volt amikor a vásárláskor megnéztük.

De mind a kettő család nagyon szépen dolgozik.

Az eladó tanácsa szerint most hétvégén már bővítsem 2 kerettel a fészket .

Honnan lehet látni, hogy kevés már keret, és bővíteni kell? Megérzés, ütem, vagy vizuális észlelés?

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.28 0 0 1483

Szerbusz, megszeretném kérdezni, hogyan sikerült az átteleltetésed ? üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1482

Szia! 70 ??? Ahhoz képest elég jól töröd a szakmai nyelvet. Merre méhészkedsz? . ha nem titok, Hány keretes  kaptárjaid vannak?

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Dnepr (1481)
Dnepr Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1481

Üdv.

 

Félre érteted a felhívást, a már meglévő 70-hez akarok +30-at venni, csak mivel a meglévő állomány is hunor ezért keresek azonos típust. Csak mindenhol NB vagy 1/2 NB van eladó, na az meg nem kell. Nem akarom elkiabálni, de ha minden igaz megoldódik a gondom.

De köszönöm a segítőkészségedet .

Előzmény: Cirkusz01 (1478)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1480

Ha nem is erős oldalad lenne a német nyelv, akkor is látni fogod a kis filmen 5:00-nál, hogy a mi méheink is képesek lerendezni a varroa fertőzött fiasítást. De alényege,hogy nincs meszesedés és költésrothadás. hmm...stb. üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1479

Szerbusz, köszönöm a jó kívánságod, rendkívüli nagy öröm. Még egy indok propoliszt gyüjteni majd.  ,-)) üdv. 

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 1478

Szia! Először csak olyan 5 családot vegyél.Meg keres egy segítőt aki segít el indítani . Azt az 1 millát meg tedd félre és csak lassan öld a méhészetbe.Hidd el, elfog tűnni. Ne kapkodj.Legalább kamatozik is egy kicsit addig. 

Amit még el kell döntened , hány keret legyen a kaptárban. Létezik 8-12 keretes változatban. Mindegyik a legjobb. Még mielőtt meg kérdeznéd. Minden kaptár típus kiválóan alkalmas a méhészkedésre.

Remélem tudtam segíteni.  

 Üdv Cirkusz.

u.i.: Viccesnek szántam, de nem vicc,. Ez a valóság, de ha mégis szeretnél milliókat beleölni a bizonytalanságba ,akkor üdv a csapatban, és kérdezz okosakat, és akarj tanulni.

  Cirkusz !

Előzmény: Dnepr (1476)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 1477

Szia! Üdvözöllek a csapatban! Sok erőt és egészséget az unokádnak is ,és neked is. Sok örömöd legyen benne. Most ne sok időm van, de még írok, nem vagy elfelejtve.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1473)
Dnepr Creative Commons License 2014.03.07 0 0 1476

Üdvözlök mindenkit.

 

Keresek megvételre Hunor méhcsaládokat kaptárastól ( Hunor kaptár+Hunor rakodó térrel ) 30 db-ot.  Tel: 30/372-9860

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1475

Nem lesz lakótok mert a királynőt likvidáltátok. üdv. (Gondoltam, hogy nem zümmögnek most a darazsak).

Előzmény: szuszetti (1474)
szuszetti Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1474

Üdv újra!

 

Megtörtént a tető visszabontása, a két ács srác megrökönyödött a találtakon.

Sajnos a kép nem adja vissza a méretet, de kb egy 100x150 cm-s fészek volt a tető alatti zárt háromszögben.

Élő (mozgó) példánnyal nem találkoztunk, volt pár báb és a fészek közepén egy nagyobbacska, kb. 5 centis tojásdad alakú valami is (ezt sajnos én nem láttam).

 

Képek:

 

Csak az egyik oldala látszódott  ki a szerkezet alól:

 

 

 

 

 

 

 

Ezek a kiszedett fészek negyedei:

 

 

 

Teljesen vissza kellett szedni a szigetelőanyagot is.

Ideális ez  a zárt háromszög a darazsak fészkelésére, azt gondolom, idén is lesz friss beköltöző....

 

 

Köszönöm szépen a segítségeteket!

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1473

,-)) Én meg közben Öregapja lettem az unokámnak. Tegnap du 14:00h, kislány. üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1472)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 1472

Szia! Sajnos már kétszer hozzá szóltam, de sajnos valamiért nem küldte el, szóval, majd holnap este újra neki ugrok.

  Üdv

Előzmény: MG Petimester (1470)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1471

Pl.  "-  Neonikotinoidok és méhmérgezések
Méhészet (2014/01. szám) "    - Gondolom olvastad ?

Előzmény: MG Petimester (1470)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.01 0 0 1470

Szerbusz, teljesen igazad van és örülök, hogy valakivel lehet is szót váltani. Részemről csak az a kérdés merült fel, hogy miért a herefiasításban találjuk az atkákat ami ráadásul nem a fészek közepére jellemző, tehát a legmelegebb részére ? Ha a Varroa viselkedését is figyelembe veszük aki nagyon is oda petézik elsőre szerintem. Most figyelmen kívül hagyva ,hogy a munkáspetékben is fogunk találni a későbbiekben, de...de soha sem ott kezdi ez a féreg a lepetézését, hanem a herében ahogy megfigyeltem. Véleményed érdekelne ez ügyben is?  üdv.                                                                                                 u.i. Az atkák csak másod vagy harmadrendben a legnagyobb gondok a "nagy ászoknak" is. Inkább a 32 féle neonikotimukok, MG mérgek kereszhatása okozta család legyengülések, majdan pusztulások a nagy gondjaik ma már. Az oxi és hangyusz savazással 20% telelési pusztulást be is kalkulálnak nagyjaink ahogy beszélgetések során csak-csak kiderül, mondva vagy halgatólagosan. üdv. (Véleményem és tapasztalataim szerint.) remélem nem haragítok magamra senkit ezzel itt?

Előzmény: Cirkusz01 (1469)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 1469

Sziasztok! Szóval aki vegyszere nélkül akar méhészkedni, annak csak annyit kel tennie, hogy bele ássa magát a kórokozók világába. Egy kis gondolkodás után tudni fogja végül is mi az amit meg lehet fogni, és mi az amit nem. Az atka, és az egysejtűekkel kicsit jobb a helyzet, a gombákat is nagyrészt féken lehet tartani, de sajnos a vírusokkal nagyon nehéz  a küzdelem.

Ez utóbbiak szerencsére kevés gondot okoznak.

Ami méhészeket igazi nagy baja mostanság az az atka.Sok mindennel lehet meg keseríteni a dolgát.Illatok,a kivágott here sejtes keretekkel is lehet gyéríteni  a számukat. Az atka számra még senkit nem hallottam hogy szelektál.Vagyis az első kontroll kezelésekkor a legkevesebb atkával rendelkező családoktól kell venni a tenyész anyagot.Ezt csak az tudja megtenni akinek higiénikus alja van, vagy nem rest papírlapot tenni a kaptár aljába.

Úgy gondolom pár év alatt lehet csökkenteni a bevitt mérgek dózisán. Nem kell arra várni, hogy majd  valaki segít. A gyógyszer gyártóknak nem az az érdeke, hogy rezisztens  méhek legyenek a kaptárakban. tudjuk jól.

Ahogy én magam is kerülöm a kemikáliákat, így a méheknek sem adok, csak amikor már elkerülhetetlen.

Szóval ne féljünk alapos tanulmányozás után a megfelelő gyógyteákhoz, és egyebekhez nyúlni. Ismerjük meg a kórokozók tulajdonságait és a szerint védekezzünk ellene.Nem mérgekkel!

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1468)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1468

Szerbusz, végül is a topiknyitó ezt írta ki felül..."- Ide várok sok szerettel minden méhekkel, méhészkedéssel, (mézkészítéssel) kapcsolatos hozzászólást, képet, tanácsot."  ,-))  Fiatal és szókimondó méhészek és héh barátok hozzászólásai kellenének hozzá,hogy valóban magunk mögött tudhasuk be ezt az 1000 sebből vérző nyavajákat már végre. Hiszen vannak nem titkolódzgató és ködösitett "szabadalomra" váró eredmények és filmek, tehát dokumentációk is amiket ki lehetne próbálni. Jó magam ezen az úton szeretnék héhészkedni. üdv.

Előzmény: Destroyah2 (1467)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1467

miért kell priviben?

 varroa ellen vegyszermentesen pl engem is érdekelne...

Előzmény: MG Petimester (1466)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1466

Szevasz Doki, ha érdekel a költésrothadás mentes lehetőségek és varroa vegyszermentes lehetőségei ,akkor priviben megbeszélhetjük. Boxer 45-ös üdvözlettel .  ,-))

Előzmény: Motordoki (1465)
Motordoki Creative Commons License 2014.02.26 0 0 1465

Úr isten!!!

 

De szerettem csinálni!!!

 

Már érzem a kaptár illatot!!!

Előzmény: MG Petimester (1462)
Thomas Creative Commons License 2014.02.22 0 0 1464
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1463

Elnézést kérek az idősebb és gyakorlottab méhészektől, hogy kedvet próbálok csinálni a kezdő Gabesznak. Nem "észosztogatásnak" szántam a megosztó film feltöltést. Nekem pl. sokat segített. Spanyolország-i képkockák csak úgy gondoltam,hogy idősebbek akik jobban látják szakmailag is ,közelebb lehet a német nyelvü. Visszaolvasva pedig kevés szó esett a keretek jelölésének fontosságáról. Magyart nyelvüt pedig nem találtam még. üdv. mindenkinek.

MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1462

2:10 é a 2:50-nél van a lényege a keretek megjelölésének. Mivel 12 kereten lesznek, nem fog jelentős lenni a rajzás. Figyeld meg a képek kiépítését, mitöl középp a közepe. üdv.

MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1461

Szia, ez egy érdekes oldal kezdőknek. Három nyelven olvasható és sok-sok filmanyag segít az idulásnál szerintem. Egy egészen más szemszögből is megközelítve a méheket, ugyan is ők maguk nyírják ki a Varroa atkákat irgalmatlanul. Elég egy jó közepes angol vagy német nyelvtudás hozzá, hogy lekövese az ember. Spanyol nyelven is és valencia-i dokumentációkal is terjed a film.  hmm...Ha a fele is igaz akkor is jó látni, mert reményt ad.  ,-))  üdv. néz bele ha gondolod:http://www.resistantbees.com/dee.html

Előzmény: Gaben4x4 (1450)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.17 0 0 1460

Porcukor :

Előzmény: Gaben4x4 (1450)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1459

Közben én is belesassoltam a témába és 20-21 nyelven is létezik Wiki, csak pont a magyar hiányzik...hmm..http://de.wikipedia.org/wiki/Echte_Wespen

Előzmény: Cirkusz01 (1456)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1458

xDD . Őt kéne meghonosítani a kertvégiben és minden gondodat megoldaná.  ,-)) http://hu.wikipedia.org/wiki/Dar%C3%A1zs%C3%B6lyv

Előzmény: szuszetti (1449)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1457

Jó magam is csak a család "érzékenyebb" tagjainak a nyomására kezdtem bele a darazsak "üldözésébe"..  ,-)).  Szakcikkek tömege jelenik meg mostanság a tömeges mézelő méhek és sok-sok más rokontársuk pusztulásai miatt. Így akaratlanul is betekintést kap az ember az életvitelükröl . A kezdő és kitartó méhészkedő is csak 3-4 féle növényt ismer legtöbb esetben, aztán 10-15 év múltával már 20 féle gyógyteát kortyolgat csendesen otthonában a tabletták helyett.  ,-)) üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1456)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1456

Amikor A kisebb fészket csak levered, akkor is el költöznek sokkal messzebbre.A darazsak életével nem foglalkoztam, ez személyes tapasztalat.Bár kerestem, de csak felületes infók vannak a neten a darazsakról.Fajták, honosság ,meg ilyen általános dolgok, de nagyom részletes nincs.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1455)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1455

Szerbusz, köszi mindent megértettem. Én is üldöztem befészkelt darazsakat a korlátcsőböl és szerszámos cserépaljából. Minden méhésznek van ecetesüvege és levendulája is. Ők sem szeretik szerintem, de ez csak egyéni próbálkozás volt.  (Biztos vagy benne ,hogy a darázs királynője nem fog ugyanott lepetézni ?? ). üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!