Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 826
Egyiket se, tanulj meg angolul, nem olyan nehéz, és jól fog jönni később is. (Angoltudás nélkül semmilyen jobban fizető helyen nem állnak szóba ma már az emberrel).
Előzmény: aktaB6 (824)
Angel DC Creative Commons License 2007.10.22 0 0 825
szia

a középfokú vizsgák között van abban némi differencia, h mire fekteti a hangsúlyt, de ha nem vagy középfokon, akkor egyiken se fox levizsgázni

a megoldás első lépésben az intenzív nyelvi fejlődés, és csak utána a megfelelő vizsgatípus kiválasztása

nehogy megharagudj, de olyan kicsit mintha azt mondanád: kell nekem egy jogsi, nem tudok rendesen vezetni de autót már láttam belülről, hova menjek vizsgázni? ha bárki átmenne akinek nem megfelelő a szintje, nem is lenne értelme az egésznek
Előzmény: aktaB6 (824)
aktaB6 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 824
Sziasztok!

Felvételi miatt szeretnék letenni egy középfokú nyelvvizsgát, csakhogy az angol nyelvtudásom hagy némi kivánni valót maga után. Szókincsem elég kicsi és a nyelvtan se megy még annyira. Melyik nyelvvizsgát tudnátok ajánlani nekem?

ha e-mailben tudnátok válaszolni (aktab@citromail.hu) akkor hálás lennék,de ha ide írtok annak is örülnék.

Köszi: aktaB
MissEarnshaw Creative Commons License 2007.10.15 0 0 823

Sziasztok,

 

Diplomához kéne könnyengyorsan alapfokú német nyelvvizsga. Melyiket ajánljátok? Köszi!! 

_vadaszg_ Creative Commons License 2007.10.08 0 0 822
Sziasztok,

Érdeklődnék az ECL nyelvvizsgáról (ecl.hu). Volt már valaki vizsgázni? Milyen a többi nyelvvizsgához képest? Angolból mennék, középfokúra.

Előre is köszönöm

Gábor
K74 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 821
Sziasztok!

Novemberben szeretnék PANNON tipusú középfokú nyelvvizsgát tenni német nyelvből. Szükségem lenne egy kis tapasztalatra. Nekem ezt javasolták, így kíváncsi lennék nektek mi a véleményetek.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÉLEMÉNYETEKET

K74
S.H.O.T. Creative Commons License 2007.09.30 0 0 820

Sziasztok,

 

Van egy középfokú szóbeli (rigó utcai) nyelvvizsgám, amit 2000-ben tettem le.

Az írásbeli részt nem itt szeretném megcsinálni. Tudja valaki, hogy, ha máshol teszem le a "B" részét akkor a két különböző helyen tett nyelvvizsga érvényes-e egy "C"-nek?

 

Előre is köszi,

Angel DC Creative Commons License 2007.09.29 0 0 819
az international house a vizsgáztatás felelőse, oda írj, sztem tudnak ajánlani győrben valamit

ja, és nagyon szívesen
Előzmény: Poppy444 (818)
Poppy444 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 818

Köszönöm Kedves Angel DC a válaszkat!!!!

 

Sajnos nekem Győrben kéne tanfolyam:(

Angel DC Creative Commons License 2007.09.28 0 0 817
én az euróhoz értek, az totál kommuniláció orientált, ha gyortsan és jól reagálsz idegennyelven, akkor feltétlen javaslom, ugyanis nem lepontoz, nem azt nézi mit nem tudsz hanem hogy mit igen

abszolút vizsgázóbarát

nagyjából megfelel, de ezek csak tesztelni tudnak, fejleszteni nem, attől függetlenül minden felkészítő kurzusnak része az adott vizsga feledatainak rutinja

a felkészítő tanfolyam minőségét az azt végzők szakmai tudása és hozzáállása dönti el, nálunk az eurósért személyesen felelősséget vállalok, (de ez egerben van)
Előzmény: Poppy444 (816)
Poppy444 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 816

Sziasztok!

 

A segítséteket szeretném kérni!

 

Középfokú angolból szeretnék vizsgázni 2-3 hónap múlva.Két vizsgát néztem ki magamnak:EURO,TELC.Pár kérdés megfogalmazódott bennem,amire a tapasztaltabbaktól szeretnék választ kapni.

 

Melyiket ajánlanátok a két vizsga közül?

 

Melyik inkább vizsgázó barát?

 

A honlapokról letölthető feladatsorok mennyire felelnek meg a vizsgán kapott feladatok nehézségének?

 

Melyiknek jobb a felkészítő tanfolyama?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 815
Le lehet, amikor én Bécsbe jártam tanfolyamra, akkor is mentek rá páran. Nem árt, ha előtte 1-2 hetet eltöltesz valami helyi nyelvsuliban ami vizsgáztat...:)
Előzmény: csabyke (812)
Angel DC Creative Commons License 2007.09.22 0 0 814
:)

te, ez nem a vatera:):)
Előzmény: funny7777 (813)
funny7777 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 813
 Sziasztok!

El szeretném adni az egyik nyelvvizsgafelkészítő könyvemet.

A TELC nyelvvizsga közepfokú vizsgájához való.

A címe:Feladatgyűjtemény az angol közép- és felsőfokú TELC államilag elismert nemzetközi nyelvvizsgára készülőknek írta:Simiginé Fenyő Sarolta - Váraljainé Csorba Éva

Ez egy átdolgozott kiadás.

TELC Level B2 ad Vantage ÚJ Középfok

Eredetileg ez a könyv a közép és felsőfokú vizsgákhoz készült 2004-ben de átdolgozták a változások miatt és így a felsőfokú feladatok megfelelnek a középfokú feladatoknak.Régebbi tipusfeladtok is vannak benne.2 db CD-t tudok hozzá adni.

Jó minőségű nincs beleírva és 4000 FT. körül szeretném eladni.

 

Van egy alapfokú vizsgára felkészítő könvyem is.

Címe:Nyelvvizsga gyakorlatok és úgyszint a TELC nyelvvizsgára készít fel.Ez a köny is jó minőségű nincs beleírva körül belül 4db teljes nyelvvizsgafeladat van benne írás és szóbeli felkészítő anyagok.Ehhez CD-t nem tudok adni.Ezt a könyvet 2000FT. körül adnám el.

bővebb információ és kép:belga.szinti@citromail.hu

csabyke Creative Commons License 2007.09.17 0 0 812
Sziasztok!

Az Osztrák intézetnél olvastam, hogy ÖSD C1 Német vizsga 27 000 HuF körüli árban mozog, vagy éppen áll:)

Ehhez jár egy Osztrák nyelvi bizi és egy magyar államilag elismert C - ha jól értelmeztem


Kérdésem az lenne, hogy az ÖSD C1 Német mint idegennyelv vizsgát le lehet -e tenni például in Wien?
Ha igen milyen árban van?

Nem gond, ha a Magyar felső C papír nincs meg....

Illetve lehet -e külön CSAK szóbeli majd CSAK írásbeli vizsgát tenni ÖSD-nél?



Kishuck Creative Commons License 2007.09.04 0 0 811

Új német vizsga!

Mindenkinek aki még nem értesült róla: az egy- és kétnyelvűként is akkreditált Euro nyelvvizsgát az angol után már németből is le lehet tenni. Az első vizsga október 6-án, utána december 1-jén lesz. Én részt vettem a vizsgáztatóképzésen, láttam élőben az új vizsgát és mindenkinek őszintén tudom ajánlani, aki használni is akarja a németet.

kishuck

Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 810
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
jimmywhite Creative Commons License 2007.08.17 0 0 809
Sziasztok!

Novemberben megyek az LCCI business english középfokú nyelvvizsgájára. Kérem, hogy aki volt már ezen a vizsgán, írja meg a tapasztalatait, hogy mire kell különösen odafigyelni. Például kíváncsi lennék, hogy hány ember van bent egyszerre a szóbelin, anyanyelvűek-e a vizsgáztatók, a szóbelit géppel, vagy kézzel kell írni, stb... bármi, amit tudni érdemes és nincs benne a hivatalos anyagban.

Előre is köszönöm!
Viki0124 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 808

Nyelvvizsgára készülőknek:

 

http://angolnyelvkonyvek.blog.hu

jude3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 807
Sziasztok!

Akit érdekel Aug.2.-szept.5. között (14x3 óra h.-sz.-cs. 17.00-19.30) LCCI gazdasági szaknyelvvizsgára felkészítő tanfolyam indul a BMF-en. Sok diplomához szükséges. Szerintem megéri a tanfolyam. Bővebben: http://www.kgk.bmf.hu/node/323
fforum Creative Commons License 2007.07.06 0 0 806

Sziasztok!

BME-s nyelvvizsgáról mi a véleményetek? Nehézség, elismertség?

zzombie Creative Commons License 2007.06.05 0 0 805

Sziasztok!

 

BGF-es záróvizsgát (nem nyelvvizsga, csak záróvizsga) csinált már valaki? Konkrétan az olasz szóbeli érdekelne, de akár más nyelv is, gondolom a struktúra hasonló.

Grundwort Creative Commons License 2007.06.02 0 0 804

Azt jelenti, hogy egységesítették őket az Európai Referenciakeretnek megfelelően.

 

Régen pl. a Rigó utca középfoka B1-B2-es szintet mért, míg a ZD (Goethe Zertifikat Deutsch) csak A2-B1-et. De mindkettő középfokot ért, pedig a Rigó magasabb szintű (és ezért nehezebb) volt. Most a ZD-ért már nem adnak középfokú vizsgát. Hát ilyesmit jelent. Azaz most már minden nyelvvizsga hasonló nehézségű.

Előzmény: riceruca (803)
riceruca Creative Commons License 2007.06.01 0 0 803
Mit jelent az, hogy "rendbe rakták" a nyelvvizsgákat?
(komolyan kérdezem...)
Előzmény: Angel DC (800)
ivanandras2 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 802

Hello

 

Van valaki, aki a telcnél vizsgázott mostanság ? Segítség kéne...

SZÖCSKE Creative Commons License 2007.05.22 0 0 801
KITEX
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.21 0 0 800
már nem, azt is rendbe rakták augusztusban
Előzmény: boher (799)
boher Creative Commons License 2007.05.21 0 0 799
TELC
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Angel DC Creative Commons License 2007.05.20 0 0 798
augusztus óta nem nagyon van oylan, hogy 'egyszerű' mert restandardizálták mindegyiket

az euro annak való, aki hatékonyan , gyorsan kommunikál, (nemcsak szóban! )
nem gond, ha a kisebb nyelvtani problémái vannak

sztem nem könnyű viszont nagyon hiteles és életszerű nyelvvizsga
Előzmény: _vadaszg_ (796)
Pelle Creative Commons License 2007.05.20 0 0 797
Köszi a tanácsokat! Ha kérdésem lesz, megkereslek, köszi előre is.
Előzmény: Angel DC (795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!