Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2009.01.27 0 0 869
"monoxidmérővel is várnék, mert az új kazánokban van elektromos védelem ha a kéményből visszajön valami azonnal kikapcsol a készülék"

És ha nem a kéményből jön vissza.
Nyílt égésterű készülékről van szó!!
Előzmény: M63FUN (867)
sjohn Creative Commons License 2009.01.27 0 0 868
"az újakban nincs őrláng kb 120 000 bruttótól kezdődnek"
+ add hozzá az egyéb költségeket , a vége cca. 200.000 , feketén felrakva , garancia nélkül!

"a másik hogy tök mind1 kapcsol-e a szénmonoxid mérő, mert ha jelez hogy gond van akkor azonnal futás az ablakhoz és kinyitni. ha meg az ablak 2 perce nyitva akkor nyugodtan lehet menni megnézni hogy mi van (ajánlanám a honeywell termékeket bár valóban nem olcsók(kb 15 000)"

Az miért rossz , ha a kütyü nemcsak visít , hanem le is kapcsolja a készüléket?
Ha specko a rosszul halló nagyi van otthon , akkor cseszheted a szirénádat:))
Előzmény: M63FUN (866)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.27 0 0 867
hja ha a kazánnál elbizonytalanodtok, akkor a monoxidmérővel is várnék, mert az új kazánokban van elektromos védelem ha a kéményből visszajön valami azonnal kikapcsol a készülék (vagyis a 15000-es monoxidmérőt beleinvesztálod a kazánba akkor az csak 105 000) persze ez is csak teória nem tudom milyen kazánotok van, vagyis egyáltalán nem biztos hogy cserélni kell......
Előzmény: M63FUN (866)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.27 0 0 866
nem értek teljesen egyet az előttem szóló 2 kollégával.
szóval az valóban igaz hogy csak azért mert 10 éves a cirkó nem ad okot a cserére.
de sztem azért nem mind1 hogy 10 éve egy modern új cucc volt vagy egy kifutó dolog utolsó darabját szerezték meg. szóval kéne kéne típust írnod ahhoz hogy valóban ki lehessen találni jó e az a kazán (az újakban nincs őrláng kb 120 000 bruttótól kezdődnek)
a másik hogy tök mind1 kapcsol-e a szénmonoxid mérő, mert ha jelez hogy gond van akkor azonnal futás az ablakhoz és kinyitni. ha meg az ablak 2 perce nyitva akkor nyugodtan lehet menni megnézni hogy mi van (ajánlanám a honeywell termékeket bár valóban nem olcsók(kb 15 000), de ha veszel egy ócskát az rosszabb mintha nem lenne mert megnyugodtál hogy jelez aztán lehet hogy marhára nem riaszt soha)

hangsúlyoznám hogy én így gondolom!
Előzmény: doorika (863)
Dunit Creative Commons License 2009.01.26 0 0 865

  Szia !

 

 "nagyjából 10 éves."

 

 Az még egy új készülék.

 

 

 

"3. Időnként elalszik az őrláng - ennek mi lehet az oka és veszéleyes-e?

3. Biztonságos-e ez így"

 

 Ha elalszik nem kap gázt. Ki kell tisztítani a 'csövecskét'. Vagy nemjó a termoelem - ki kell cserélni.

  Nem veszélyes  - csak nem működik örláng nélkül a készülék.

 Egy  CO érzákelő viszont ajánlatos.

 

 

 

  "vagy építtessünk szellőzőket (szellőzőrácsra gondolok) a konyha és a fürdőszoba felé - ezek is innen nyílnak"

 

   Igen, de sk. így nem kerül sok pénzbe. Plusz még az előszoba külső ajtajára egy macsek ajtót és kész !

Előzmény: doorika (863)
sjohn Creative Commons License 2009.01.26 0 0 864
1, Ha eddig elég volt...
2, Olyat vegyél , amelyik ki is kapcsolja a készüléket , ha monoxid van!
3, Lehet , hogy csak koszos , de lehet alkatrész hiba is.
3/b , Veszélyes , mert állítólag csúnya dolog a fagyhalál. /Bocs/
4, Most írtad , hogy időnként elalszik az őrláng , ergo valami nem kerek , nem biztonságos.
Előzmény: doorika (863)
doorika Creative Commons License 2009.01.26 0 0 863

Sziasztok!

lakásfelújítás közepén vagyunk, 70nm-es lakás, 30 éves ház. Nyílt égésterű cirkó készülék van az előszobában, nagyjából 10 éves.

Szekrénybe volt beépítve, a szekrényajtón szellőző nyilások vannak. Az előszoba kb. 10nm-es, innen nyílnak a lakóhelyiségek (a hálók is).

Az lenne a kérdésem, hogy

1. elég-e ennyi levegő a cirkónak (mármint amennyi az előszobában van), vagy építtessünk szellőzőket (szellőzőrácsra gondolok) a konyha és a fürdőszoba felé - ezek is innen nyílnak.

2. Szénmonoxid érzékelőt szeretnék rakatni az előszobába, melyik típust ajánlanátok?

3. Időnként elalszik az őrláng - ennek mi lehet az oka és veszéleyes-e?

3. Biztonságos-e ez így? (a cirkót évente megnézette az előző tulajdonos és állítólag rendben van).

Én eddig mindig távfűtéses / házközponti fűtéses lakásban laktam (azt hiszem ez a kérdésekbők kiderül :-)).

Előre is köszönöm a választ.

janijani Creative Commons License 2009.01.22 0 0 862

Azért égtek szét, mert túl nagyra volt (van?) állítva a láng alatta. Nem szabad, hogy nyaldossa a láng mert az új is szétég. Izzik, deformálódik és szétég. Ha gyári beállítással üzemel 20 évet simán kibír. Egy 30 kW FÉG 54 liter/perc , 24 kW-os 43 l, 21 kW-os 38 l, 18 kW-os 32 l/perc a gyári beállítás.

60 fok felett romlik a hatásfok, ha ez fölé megy a hőmérő azt jelenti, hogy kevés a radiátor. Lehet növelni a radiátorok méretét, lehet elvenni gázt a kazántól, de legérdemesebb lecserélni a kazánt egy korszerűbbre amelyik modulálni tud.

Az üveggyapotot ráteríted és kész. Ha járni is akarsz a padláson, deszkából kell valami járdát alkotni, ha a portól is meg akarod védeni, csak páraáteresztő valamivel takard le, nylont ne teríts rá semmiképpen mert befülled.

A hideg padlók nagyban növelik a fűtést, valami hőszigetelés jó lenne, de előtte vízszigetelés.

Előzmény: vbelax (861)
vbelax Creative Commons License 2009.01.22 0 0 861
Szia, válaszolok is...

A lamellákat úgy emlékszem 1-2 éve cserélték mert "szétégtek".
A fogyasztást hétvégén leellenőrzöm, akkora kiderítem a cirkó típusát is és a fűtés közbeni cirkós hőmérsékletet.
Az üveggyapot jó ötletnek tűnik, egyébként valóban sárdeszka, és kb 10cm vastag. Egyszerűen ráterítem és kész?
A falak alul nedvesednek, de nem "vészes" mértékben, amennyire egy vályofal nedvesedni szokott a csapadékos hónapokban...
A padló a döngölt földön van hajópadló és padlószőnyeg, de van lebetonozott rész is járólappal illetve laminált padlóval is.
Egyébként hidegek, minden helységben.

Köszönöm!
Előzmény: janijani (853)
vbelax Creative Commons License 2009.01.22 0 0 860
Köszönöm a válaszokat, de attól tartok ezeket én már nem tudom megcsinálni...Ismer esetleg valaki pest megyében olyan céget, embert aki kifejezetten cirkó beállításával és javításával foglalkozik? Ha igen, erre a címre küldje el: vbelax@yahoo.com.

Köszönöm!
M63FUN Creative Commons License 2009.01.21 0 0 859
sajna semmit nekem 2 métert béleltek ki 160k-ért...........
parapet nem lehet mert ott az ablak ( a szomszéd az ablak alatt fűt a kobnvektorral az nem veszélyes de ez az ablak felett igen.....) maradt a kémény. ebben az engedély is benne van
Előzmény: Ariadne12 (858)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 858

És a kéménybéleléssel együttjár a mókázás a kéményseprőkkel, talán ez a leghajtépőbb minden ügyintézés közül. Nekünk kiadtak egy olyan szakvéleményt 11k-ért, amiben az szerepelt, hogy ipari kamerás vizsgálatot végeztek (egy szál fényképező volt a fickónál), ez alapján a kémény nagyon rossz állapotban van, erősen felújításra, bélelésre szorul (egy éve béleltette a ház!!!), és jelenleg is bele van kötve egy készülék (30 éve nincs), és hogy nyílt égésterűt akarunk telepíteni (zártat, mert csak azt lehet).

 

Szóval ezek után ugye mit várjon az ember...

Előzmény: M63FUN (857)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.21 0 0 857
szóval a 143 m3 sok de sztem ott nem csak a konvektorral van a gond..................
a kéménybélelés az külön műsor, úgy indul nem mind1 hányadikon lax hány méter a bélelés sőt állítólag új telepítésnél csak zárt égésterűt lehet engedélyeztetni és ott külön gond hogy egyáltalán lehetséges e a telepítés
Előzmény: Mac13 (855)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 856

Nem volt benne kéménybélelés, még az utolsók közt sikerült homlokzati kivezetéssel megoldani. De ez most már nem működik, nem engedélyezik, ha van kémény.

 

Az SD üzembehelyezője nem nagyon értett ahhoz, ami a munkája, itt a fórumon segítettek végül a cirkó elindításában... A gázszerelőnk szerint elektronikailag nem a legjobb ez a márka, viszont nem tudott ő sem másikat, ami ilyen kicsi teljesítményű lenne. (A szakik itt hátha tudnak.) Ja és elég hangos, mint (ha jól tudom) minden zárt égésterű...

Előzmény: Mac13 (855)
Mac13 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 855

Sziasztok!

 

Köszi a válaszokat! Nagy segítségemre szolgál!

az ~500 belőttem, a 18k -t megjegyeztem :)

Az 500-ban volt kéménybélelés?

Van valami márka-preferenci a kombi církót illetően?

 

 

Ja tegnap jött meg a decemberi gázszámla...

1 konvektor + gáztűzhely (lakás átlaghőmérséglete 18-19C) 143 m3 = 19.800 Ft

 

 

Köszi,

üdv:

Mac

Előzmény: Ariadne12 (854)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 854

Nem vagyok szaki, de friss tapasztalatom van, hátha segít belőni, érdemes-e, megéri-e.

A 46m2-es, normál (2,7m) belmagasságú tégla lakásunkban falba vésett műanyag csövekkel kb. 530k volt az egész cakkpakk, engedélyeztetéssel és minden mással együtt (3 radiátor plusz törölközőszárító). Nekünk csak egy kis, 12kW-os SD Renova Minink van, mivel 6kW körüli a hőszükséglet és a bojlerhez ragaszkodtunk.

 

Nekünk megérte akkor is, ha esetleg nem hozza be az árát, mert előre tudjuk programozni, hogy meleg legyen, mire hazaérünk és reggel is, amikor felkelünk úgy, hogy közben éjjel hűvösebb van. Ezt egy konvektorral nem lehet megtenni. Ráadásul egy konvektor volt korábban a lakásban, ami miatt a többi helység gyakorlatilag fűtetlen volt, ami nem valami komfortos dolog. De most jóóó, finom meleg van végre a lakásban mindenhol. :)

Előzmény: Mac13 (851)
janijani Creative Commons License 2009.01.21 0 0 853

Vízkövesedés csak akkor lehet, ha valahol folyik a víz a rendszerből és gyakran kell utántölteni. Ha nem kell utántöltögetni, a vízkövesedés kizárt dolog.

Amit megtehetsz, hogy amikor fűt alulról nézz be az égőtálca felett a hőcserélőre, nézd meg hogy a lamellák megvannak-e, épek-e és nincs-e eldugulva a közöttük levő 1-1 mm-es hézag, és nem szabad izzani a lamelláknak.

A fogyasztását kellene még leellenőrízni hogy megfelel-e a gyári értéknek. A gázórát figyelve stopperrel lemérheted mennyit fogyaszt egy perc alatt, szorzod 60-nal és összehasonlítod a gyári értékkel. Ha több vagy kevesebb, egyik sem jó.

Ha fűt, hány fokot mutat a kazán hőmérője?

A hosszú csövek a lakásban belül vannak, a leadott hőjük is a lakást melegíti tehát nem veszteség. Ha olyan helyiségen megy keresztül amit nem akartok fűteni,ott le kell hőszigetelni.

50 000 Ft ebben az enyhe decemberben 80 m2-re sok.Egy jól szigetelt házban jó fűtési rendszerrel 15-20 000 Ft reális.

Nem tudom melyik fajta FÉG kazán, de gondolkozni kellene egy korszerű kisfogyasztású kazánra cserélni.

Gyanítom a ház hőszigetelésével is gondok lehetnek. Gondolkozni kellene a hőszigetelésen is.Tippelek, a padlás sárdeszka + 10 cm tapasztás. Kezdetnek kellene venni üveggyapot tekercseket és 20 cm vastagon megteríteni az egész padlást gondosan az eresz alatt is. Ezt sajátkezűleg viszonylag olcsón meg lehet csinálni.  A falak alul nem nedvesek? A padlón süt hideg? Nem nedves? Milyen padló van?

Előzmény: vbelax (848)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.20 0 0 852
na most akkor a meleg vizet is cirkóról szeretnéd üzemeltetni?
mert ugye a vízhez 18 kw tuti kell de inkább 24 ha átfolyós (kicsi lakásban az szokott lenni, illetve kérdés hogy egyedül lax, mert akkor ugye nincs olyan hogy mosogatnak mikor a másik zuhanyzik akkor tuti elég a 18 is ) olyat kell keresni ami jól lemodulál lehetőleg 8 kw alá (illetve én nagyon kiszámolnám mi van mert sosem hozza vissza az árát egy ilyen rendszer teljes kiépítése ekkora lakásban)
Előzmény: Mac13 (851)
Mac13 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 851

 

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy mekkora teljesítményű kombi cirkó kazánra van szükségem egy 40m2-es garzonban? Belmagasság 3,6m, légköbméter: 144m3

Jelenleg 1 db parapetes gázkonvektor van, de a lakás elrendezése miatt a fürdőszobát nem fűti, és nem is túl költséghatékony (melegvíz kéménynélküli, gázos víztárolós bojlerből jön, de az borzasztó sok párát termel..)

A válaszát előre is köszönöm,

 

üdv:

Mac

 

joevagyok68 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 850

Mondjuk ez igy pont nem mond semmit : "mégis majd 50e HUF-ot költött a decemberi fűtésre"

Viszonyításnak jobb lenne az elmúlt 10 év- mivel több mint 10 éves a cirkó- decemberének átlagát hasonlítani a jelenlegihez.

Gázmérőt mikor cseréltek?

 

 

Előzmény: vbelax (848)
Who111 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 849

Ami a vezetéken "elveszik" az is a lakást fűti.

A vízkövesedés jó gondolat.

Ki kell venni a hőcserélőt és vízkőoldózni.

A lángmagassággal lehet még játszani.

Esetleg meg kell nézni nem volt-e a házon olyan változtatás, hogy el tud menni a hő?

Előzmény: vbelax (848)
vbelax Creative Commons License 2009.01.19 0 0 848
Sziasztok Fórumozók!

Édesanyám több mint 100 éves vályogházban él, idén nyáron költött vadi új műanyag nyílászárókra, de mégis majd 50e HUF-ot költött a decemberi fűtésre. Van neki egy több mint 10 éves fég cirkója, és gyanús, hogy esetleg a církó hatékonyság csökkenése is tehet a magas gázfogyasztásról. Kérdésem, mit lehetne tenni a fogyasztás csökkentése érdekében a cirkóval (1 éven belül lett kicserélve az égőtér és a vezérlés). Esetleg a rendszer vízkövesedése okozhat jelentős fogyasztás növekedést? A ház 4 nagyobb helységből áll, összesen kb. 80 nm. Vagy esetleg a viszonylag hosszú csőrendszerben veszik el a hő? A cirkó és a legtávolabbi radiátor között kb. 17 méter van.

Köszönöm, nagyon jó a fórum:)

VBELAX.
zsidel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 847
Sziasztok!

Westen Energy 240i cirkóm van és csöpög a viz a váltószelepből.Az lenne a kérdésem hogy le kell-e engedni a vizet a radiátorokból vagy elég ha csak a háztartási körből leengedem a vizet ha cserélni vagy felújitani szeretném.Esetleg ha valaki megtudná mondani hogy milyen tipust szereltek be a kazánba akkor azt megköszönném.Esetleg valami jótanács?
janijani Creative Commons License 2009.01.09 0 0 846
Nekem a ház alsó szintjén minden fűtés nélkül 9-10 fok van, csak a föld hője melegíti. Szerintem innen kell számolni a fokokat és a százalékokat viszonyítva a 22 fokhoz, vagyis ebben az esetben 1 fok kb 7,5%.
Előzmény: Axióma (845)
Axióma Creative Commons License 2009.01.09 0 0 845
Marmint: mennyi a kulonbseg-nel a kulso es a belso homerseklet kozott ertve.
Előzmény: Axióma (844)
Axióma Creative Commons License 2009.01.09 0 0 844
OFF A veszteseg 1 fok kulonbsegre nem attol fuggoen no, hogy mennyi a belso homerseklet, hanem hogy mennyi a kulonbseg... legalabbis hoveszteseg oldalrol; annak gazkobmeterre szamolasa mar azon is mulik, hogy a kazanok a kulonbozo kihasznaltsagi esetekben mekkora hatasfokot tudnak. Kondenzaciosoknak ha mar tul nagy a hoigeny drasztikusabban nohet a kond. megszunesekor, az "eppenhogy begyujtunk" pedig a kapcsolgatasok es kemenyhatas miatt novelhet rajta. Szerintem legalabbis!
Előzmény: Törölt nick (842)
Who111 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 843

"pl tudni kell áramnál, hogy valaki 230 V valaki 220V -t kap és a többség közte...nem mindegy ki milyen közel van ...az jobban jár aki 230V kap...ugyanazért az árért..."

 

Ezt magadtól találtad ki?

A villanyóra teljesítményt mér.

Ha kevesebb a fesz, akkor kevesebb a teljesítmény a fűtőszálon, kevesebbet mér az

óra, ergo kevesebbet fizet a kuncsaft.

A villanyáram ebből a szempontból tiszta ügy, ameddig a Cos fi rendben van.

Pontosabban asszem a villanyóra erre is kevéssé érzékeny, illetve valós teljesítményt

mér.

Előzmény: memorix (836)
enginer Creative Commons License 2009.01.09 0 0 840
Már olyan is van, hogy "indukciós sütök"?

Azért nem cserélnék veled, amíg indukciós sütővel, meg indukciós főzőlappal felfűtöd a lakást! :D :D
Meg a gázszámlámat sem cserélném el a villanyszámládra, annak ellenére, hogy szerinted "korszerűbbek és kevesebb energiát igényelnek"! :D
Előzmény: memorix (836)
janijani Creative Commons License 2009.01.09 0 0 839
Örülök neki, bár megjegyzem,hogy nekem egy heti tüzifám félre van téve száraz helyre vész esetére.
Előzmény: memorix (837)
memorix Creative Commons License 2009.01.09 0 0 838
Ki gondolná, hogy egy görbe fenekű fazék másfélszeresére növelheti a főzés energiaigényét!? Ne felejtsük el az edény méretéhez illeszkedő fedőt. Meglepő, de igaz: fedő nélkül a főzés 3-4-szer annyi időt és energiát igényel, mint fedővel. Ha már felforrt az étel, tegyük kislángra, így is pontosan annyi idő alatt fog megfőni, mint nagylángon
Előzmény: M63FUN (831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!