Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49987
Előzmény: pucros (49984)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49986

OFF

Nem csak a fogyasztható kajákhoz jó. Azt mondja a recept, hogy kell neked 20 deka darált hús. Benyúlsz a fagyasztóba, és kiveszel két tízdekásat. Ahogy megveszel valamit, mert éppen akciós, porciózva be a tárolóba. És télen is lehet gerecsei medvehagymád. Már persze ha eltalálsz arra a lelőhelyre, hallottál már róla? :-PP

Előzmény: pucros (49984)
bmalag Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49985

Teszkóban már vettem csúszkásat, de csak tenyérnyi vagy nagyobb volt. Jó lenne igazolványméret is.

Előzmény: Törölt nick (49982)
pucros Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49984

Egész olcsók. Csak a méretük nem tud pont akkora lenni, amekkorának majd én akarom.

Én ezen gondolkodom: http://www.eta.hu/foliahegesztok/0762.html Hátha olyan vákuumot tud szívni, amitől a polár bezsugorodik kicsire.

És igen, az is előny, hogy a kajaadagokat otthon is jobban be lehet osztani és tárazni; egyszer mérek, és sokszor ehetek annyit, amennyiről tudom, mennyi.

Előzmény: csanya. (49981)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49983

Nem felesleges, ha a konyhában is kihasználja. Elsődleges rendeltetése szerint pl. fagyasztani szánt élelmiszert lehet csomagolni vele, nálunk otthon nagyüzemben dolgozott. :-)

Előzmény: Elm (49980)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49982

Ebből néha találni olyat, amin egy kis csúszó műanyag zárral lehet lezárni, az a legtutibb. Sajnos itthon még nem találtam, az a néhány darab mind külföldről van.

Előzmény: csanya. (49981)
csanya. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 49981
Előzmény: pucros (49978)
Elm Creative Commons License 2014.05.22 0 0 49980

Szerintem felesleges. Vegyél valahol pár tucat ilyen gyorszáras zacskót, asszem lehet kapni többféle méretben. Ha kinyomod belőle a levegőt, és úgy zárod be, akkor vízálló lesz, könnyen nyitható, és visszazárható (a hegesztettel ellentétben). Igaz, az alakját nem annyira tartja talán.

Előzmény: pucros (49978)
norb29 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49979

csak mondom a Runtottában vannak szekrények értékesebb cuccokat lehet ott hagyni, kulcsal zárni, csak mondom.

pucros Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49978

Egy nagyon keményen összehúzó stretch hátizsákom van, mindig küzdeni kell vele a névleges térfogat közelében, hogy még tenni tudjak bele. Jól jönne, ha rámoláskor néhány egyben maradó, formáját nagyjából tartó pakkot kellene csak beletenni.

 

Szerintetek érdemes beruházni egy fóliahegesztóbe? Minél tovább gondolkodom rajta, annál több praktikum jut eszembe vele.

 

Kapszulákat, tartalék elemeket, éjjeli extra ruházatot (tömlő újratöltéskor úgy visszatenni, hogy ne gyűrődjön fel), eü-vészcsomagot, pótzokni-szettet lehetne vele alkalmanként újra- meg újra-csomagolni.

 

Valakinek ismerős a probléma vagy a megoldás?

CsST Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49977

Hát, akkor marad a BKV, vagy egy páncélozott Mercedes G63 6x6...

Előzmény: Pinyo (49976)
Pinyo Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49976

Hasonlóan veszélyes hely a HHH aszfaltút felső parkolója, meg a Görgényi út végén a macis parkoló. Ha a földön ablaküveg törmeléket látunk, parkoljunk inkább máshol.

Előzmény: CsST (49975)
CsST Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49975

Rákerestem, van egy-két találat valóban: http://goo.gl/lWL3Mf

De még biztosan ez a helyzet? 

 

(amúgy nem egy autófeltörő banda a Térképkör támogatója :) )

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (49973)
CsST Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49974

Na erről nem tudtam, köszi az infót.

 

Ez esetben igen, és mivel körtúra / futókör, és még a teljesítés irányát is szabadon választhatóvá tettük (de javasoljuk az óramutató járásával ellenkezőt), ezért opcionálisan tetszőleges rajttal vagy céllal is teljesíthető.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (49973)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49973

A Szépjuhásznénál legendásan sok az autófeltörés, túrázókra szakosodott bandák garázdálkodnak.

Van más autós beszállási pont?

Előzmény: CsST (49971)
Athosbá Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49972

Köszi és gratula neked is! T100 után főleg remek teljesítmény!!!

Valóban nagyon szép és érdekes az útvonala. Ugyan nem egy alpesi vidék, de a folyamatos fel-le menet miatt nagyon melós a pálya. Tehát aki esetleg nagyon könnyűnek tartaná, az bizony meglepetésben részesül.

 

Előzmény: zoncsi (49970)
CsST Creative Commons License 2014.05.21 0 0 49971

Sziasztok!

Terepfutók figyelmébe is:

 

Budai Térképkör - avagy ami a térképen kifér (82 km, +2200 m)

 

(érdekesség: friss a dolog, és eddig még senki sem teljesítette :) )

zoncsi Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49970

Gratulálok! Nagyon szép ez az időeredmény még szenvedéssel is!

 

Amúgy szeretném tolmácsolni a főrendező ott elhangzott zárszavát: ha élveztük a versenyt és jól éreztük magunkat, vigyük hírét, hogy még többen jöjjenek! Nos szerintem sokkal több embert vonzhatna ez a rendezvény akár a korrekt rendezés miatt is, de mondok még 2 dolgot: a tájat nem lehet eléggé dicsérni. Ez másként szép mint a Pilis vagy a Mátra. A harsány zöld, hirtelen emelkedő dombok, legelők, a messzi Bükk fennsík látványa mind szemkápráztató. A másik, hogy ilyen szintkarakterisztikájú versenyről én nem tudok még egyről. Nincs benne sík. Nem lehet benne igazán utazó sebességet felvenni. Vagy kapaszkodik az ember egy domboldalon felfelé, vagy a másik oldalon ereszkedik/vágtázik lefelé, mindezt viszonylag gyors egymás utánban. Persze kicsit hazabeszélek, de aki teheti, jövőre nézze meg közelebbről!

 

Én is írok még egy beszámolót, de még a T100 se jött ki belőlem. Viszont annyit előre vetítek, hogy az első százasom után 1 héttel sikerült 4 percet javítanom a tavalyi egész jó eredményemen. Nagyon jó érzés ez!

Előzmény: Athosbá (49964)
asciimo Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49969

S jelzésen fel Pilisszentlélek-Pilis nyereg, aztan a Z, Z+ Ket bükkfa nyereg. Innen a masik Z jelen le egeszen Egomig. A Ketbükkfatol meg fel lehet menni Dobogokőre oda vissza mondjuk a Z+en.

Előzmény: Ndurance (49968)
Ndurance Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49968

Esztergom-Dobogókő

Hali, egy kis ajánlást kérnék, a héten lesz alkalmam Esztergomból egy kis futásra, arra gondoltam felmegyek a Dobogókőre és egy másik útvonalon vissza, mit ajánlotok, akik ismerősek vagytok arrafelé? A szigetről, a Nagy Duna sétányról startolnék valószínűleg. Kösz.

bouquetk Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49967

Valahol ez a két véglet. Nagy vizes hó, patakok stb. és tökéletes pálya, ideális futóidővel.

Előzmény: Pinyo (49965)
tv1k Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49966

Pedig pont gondolkodtam ilyenen, hogy különböző évek eredményeit együtt megjeleníteni. Pár érdekesség biztos kilátszana belőle, pl. hogy ha a jobbak a saras pályán mennének én meg a szárazon, akkor hogyan alakulna a "verseny".

 

A "hitelesség" fura kérdés. Még síkfutásban is függ az eredmény attól, hogy éppen milyen passzban van az ember, mit evett aznap, milyen ruhában és cipőben fut. Szóval egyrészt minden hiteles ami stopperrel le van mérve, másrészt nincs olyan hogy "hiteles" mert tökéletesen ugyanolyan külső és belső körülmények úgysem lesznek.

 

Éppen ezért az eredményeket általában nem érdemes önmagukban nézni, tudni kell hozzájuk a történetet, de ezt már mintha írta is volna valaki előzőleg.

(Mit szólnátok hozzá, ha a grafikonon a nevek mellé be lennének linkelve a publikusan elérhető beszámolók?)

Előzmény: allez zserzseli! (49960)
Pinyo Creative Commons License 2014.05.20 0 0 49965

Azért ez elég szélsőséges, ezt a két versenyt még a legelvetemültebb számmisztikusok sem akarják összehasonlítani.

Előzmény: bouquetk (49961)
Athosbá Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49964

Írtam egy kis beszámolót az Ózdi Hegyi Félmaratonról.

Itt olvasható: http://terepfutosuli.blog.hu/2014/05/19/athosba_ozdon

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49963

És még olyan is van, aki ma jobb időt megy 50-en, mint 40 éve egyen.

Előzmény: bouquetk (49961)
csanya. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49962

Remélem emlékeztek még Elm örökbecsű soraira. A klasszikus Monty Python szkecs a Four Yorkshireman terepfutós átiratára. Az eredeti jelenet most megtekinthető magyar felirattal itt: 

 

bouquetk Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49961

A tavalyi meg az idei VTM elég jó példa. Egy adalék, egyik ismerősöm most jobb időt ment 50-en, mint egy éve 40-en.

Előzmény: allez zserzseli! (49960)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49960

ezek nem zavaró tényezők, hanem nagyban befolyásolják az adott teljesítést (nem biztos, hogy negatív módon egyébként). ezek a különbségek nincsenek bent a számokban. elég a 2010-es T100-ra gondolni, de akár egy tavalyi havas-saras mátrabércet összehasonlítani az ideivel stb. egyik évben át kellett úszni a bükkös patakon, idén csontszáraz volt és átrongyoltunk. na most akkor melyik évben voltam jobb?
nem az egy versenyen belüli indulók teljesítményének az összehasonlítására gondoltam, ott egyébként hasznos a a grafikonod és az összehasonlítás, meg tudom nézni, az olló hogy nyílt, vagy zárult mondjuk a végén. én egy adott pálya/verseny különböző években történő más-más, vagy ugyanazon versenyző általi összehasonlítását nem tartom feltétlen hitelesnek..
ami meg a ciklikusságot érinti. ez egy általános kérdés. a lineáris fejlődésnek a vége egy törés. a ciklikusságban pedig ott  van a lehetőség :). de ez már nem terepfutás..
aki elszomorodik, hogy nem tudja hozni a a tavalyi formáját, annak pedig ezt az örök érvényű klasszikust küldöm:
A csillagokhoz képest ez semmi!
Csak kétszázzal tudsz menni?
A rock and roll, a sebesség megszállottja vagy!
Gyerünk, gyerünk, gyorsabban!
A rock and roll, a sebesség megszállottja vagy!


Előzmény: tv1k (49959)
tv1k Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49959

Nem értem hogy a zavaró tényezők -időjárás, talajviszonyok- miatt miért veszti értelmét a méricskélés. Csak tudni kell olvasni a számok mögött. A fejlődés pedig akár ciklikus akár nem, jól jön némi visszacsatolás.

Előzmény: allez zserzseli! (49955)
Pinyo Creative Commons License 2014.05.19 0 0 49958

Jó lenne, ha éves bérletet kapnál a versenyekre, egy feltétellel: szülessen róluk beszámoló.

Előzmény: chevyvang20 (49949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!