Keresés

Részletes keresés

BeNiTo Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1184
Sziasztok,
A felújítandó konyhámban "lemosható" festék van a falon (sima felületű, mintha lakk lenne).
Le szeretném kaparni, és újra festeni.
De egyszerűen nem akar lejönni. :(
Próbáltam már hőlégfúvóval + spaklival, így bár könnyebben jön, de nagyon időigényes. Esetleg van valami jó ötletetek, hogy mivel lehetne eltávolítani?
Köszi.
Axióma Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1183
Miert itt? Mar tobb helyrol hallottam ezt a szoveget, kezd egy kicsit Dianetika stilus lenni (gy.k. Scientologia).
Előzmény: ponex (1182)
ponex Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1182
Üdvözletem mindenkinek!

Kaptam egy linket egy dokumentumfilmmel kapcsolatban, amit feltétlenül érdemes megnézni, döbbenetes világ méretű manipulációkra hazugságokra hívja fel a figyelmet

http://video.google.com/videoplay?docid=-8266131592631747056
ponex Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1179
Benne van a nevében! Mélyalapozó! Bár leírtam néhányszor a hatásmechanizmusát, de akkor fussunk neki még egyszer!

Vakolat erősítő mélyalapozóként vannak hírdetve Pl: Falfix, fixatív, és gyakorlatilag minden olyan festékanyag gyártó cégnek van saját mélyalapozója, amely nem egy-egy terméket hanem festékrendszereket gyárt, illetve abban gondolkodik! Gyakorlatilag az összes, tehát rengeteg féle létezik belőle! Magyarországon talán a Falfix a legismertebb, és leggyakrabban használt!

A mélyalapozás célja:

A vakolatban kialakult kapillárisok (csövecskék, alagútrendszerek) kitöltése szárazanyaggal!
Az általánosan használt vakolaterősítők, diszperz rendszerű anyagok, amelyek fő tulajdonsága, illetve a diszpergálás eljárásból adódó jellemzője, hogy a hordózó anyag párolgása, és/vagy kötésével egy időben, az eloszlatott (diszpergált) szárazanyag a kapillárisokban marad, ezáltal egyöntetűvé, alakítva, a kapillárisok által "szivacsos szerkezetű ""a könnyebb érhetőség kedvéért" vakolat felületét 2-6 milliméteres rétegvastagságban!

Vakolat erősítésen túlmenően, a felület "szívását" hivatott kiegyenlíteni (foltosodás megakadályozása, prevencióként) és a felületen felhalmozódott por lekötését is szolgálja, így a festék számára jobb tapadó felület biztosítása a cél!

Na hirtelen ennyi!
Előzmény: Törölt nick (1177)
trasgo Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1178
Amit én használok az még vakolható is azt Németországból hoztam még annó ,GISOGRUND,
De látom már ebből is mennyi van.
Esetleg nézz szét ITT
Előzmény: Törölt nick (1177)
trasgo Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1176
Szia
Én használtam , de nekem az előző festések , meszelések megkötésére gletelés előtt.
Vakolatot is erősíti szerintem de max 2mm , ha nagyon málik akkor lekaparni és valamilyen mélyalapozóval lekenni
Üdv trasgo
Előzmény: Törölt nick (1175)
ponex Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1174
" biztos ponex most meg fog kövezni"

Nem kövezlek meg egyáltalán! Nagyon sokan neki állnak, pénzhiány miatt is, de az alkotás öröméért is! Nincs ezzel semmi baj!

Nem árt azért némi elméletet magába szívnia az embernek mielőtt neki áll valaminek, sajnos nagyon régen jártam már könyvtárban, amióta van netem azóta biztosan nem :))) biztosan vannak új könyvek is, és régieket is lehet találni! Nem tudok címet mondani én sem, de tökéletesen egyetértek a barkács könyvek olvasgatásával, bár sok vicces dolgot írnak, azért sok ötlet hasznosítható belőlük!

A google viszont mindenki barátja :)))

http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&q=Lak%C3%A1sfel%C3%BAj%C3%ADt%C3%A1s+h%C3%A1zilag&meta=lr%3Dlang_hu&btnG=Google+keres%C3%A9s
Előzmény: -cc- (1173)
-cc- Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1173
én a "learning by doing"-ot tudom javasolni:) amúgy biztos vannak barkácskönyvek, amik etémában íródtak. vagy vannak a barkácsújságok is, bár most egy sem jut eszembe. anno abban volt pl. laminált parketta lerakás. szóval gondolom bztos a festésről is van néhány jó ötlet. Ezermester magazin talán.
engem sosem tanított senki festeni, és nagyon könyveket sem bújtam, mégis ki tudtam festeni a lakást, szerintem kifogástalan minőségben. egyszóval - biztos ponex most meg fog kövezni - szerintem nem ördöngösség a dolog, feltéve ha nem valami sz.rrá ázott, máló vakolatú penészes, meszes jóistentudja milyen gány falat kell szépre megcsinálnod. ha csak kenni a falra a cuccot, akkor vegyél vödör festéket (én magam jószívvel tudom ajánlani a Dulux család Nagyvlág színei festéket, szerintem nagyon hálás, könnyű vele dolgozni, szépen fed és egy minimális ügyességgel még akár csepegésmentesen is tudsz festeni)
Előzmény: Plazacica (1172)
Plazacica Creative Commons License 2008.12.16 0 0 1172
Kosz.

Nem is arra gondoltam, hogy kitanulom a szakmat, de egy-ket dolog erdekelne. Konkret konyvajalnat? Megneztem parat antikvariumban, de oldalakon keresztul soroljak a lenolaj kence MSZ ertekhatarait, mas konyvek meg nagyon ovodasak: huzzunk nejlonkesztyut es teritsuk le papirral a padlot meg hasonlok.

Valami olyasmire vagynek ami egy igazi mester bolcsesseget adja at. Sem MSZ kivonatok sem kezmosasi tippek nem erdekelnek, csak nehany igazi hasznos jotanacs, mesterfogas.
Előzmény: ponex (1171)
ponex Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1171
Nincs olyan könyv amibe minden benne van! Anyag és szakmaismeret tankönyvek vannak, és ezekhez tartozó oktatási intézetek! Azon kívül rész ismereteket lehet szerezni, könyvtárakban rengeteg anyag van amiből sok elméletet össze lehet szedni, sok festőnek sem ártana! De az eszközöket nem elég ismerni, használni is meg kell tanulni őket, ez pedig leginkább egy szakavatott ember irányítása alatt lehetséges!

Szerintem!
Előzmény: Plazacica (1170)
Plazacica Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1170
Kedvesek!

Tudna ajanlani nekem valaki egy olyan konyvet, ahol pontosan es szepen le van irva a festessel, mazolassal, festekekkel kapcsolatos mindenfele tudas es technika? Hogy pl. milyen festekek vannak, mi mire jo, mit mire szabad rafesteni, mikor milyen alapozo kell, stb. Nem ezekre az idetlen es semmitmondo szines hobbikonyvekre gondolok, inkabb valami szakkozepes jegyzetre vagy effelere. Pontos legyen es reszletes, megerteni meg fogom. Hol lehet ilyesmit kapni?
(M)Ákos Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1169

Van egy vakolt falam, amin ezek vannak eddig: meszes glett, falfix, 4-5 réteg mészfesték, falfix, 1 réteg diszperzit.

Ez azért történt így, mert nem jött be a színes mészfestékkel való festés, és diszperzitre váltottam.

 

A felület viszont nem tetszik, göröngyös.

 

Kérdés, hogy mehet-e az egészre gipsz alapú glett (megmarad-e rajta), majd diszperzit?

 

Máshol visszacsiszoltam a glettig az egészet, de ha rá lehetne glettelni, az jobban tetszene, mert megúsznám a porolást...

irnix Creative Commons License 2008.12.05 0 0 1168
Előző tulaj befüstölte a házat egy kandallóval. Néhol elég durván füstös, kormos a fal, illetve a most már csak a plafon. Kaparászáson, csiszoláson kívül van valami vállízület kímélőbb megoldás?
Bár nagyrészt már készen vagyok.:)
silver25 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 1167

Sziasztok

 

Érdeklődnék hogy tapétázás alá ha nagyon vékony a glett mivel igazábol csak lyuk kiegyenlítő réteg van rajta az nem válik le a ragasztáskor?

ponex Creative Commons License 2008.11.25 0 0 1166
Mélyalapozás (Falfix) / Glettelés (Széria glett) / csiszolás (100-as vászonnal) / festés pl (poli farbe-val) első réteg kicsit hígabb legyen, a második hígítatlanul mehet!

Vizes helységekben mehet ugyan így!
Előzmény: bubu567 (1165)
bubu567 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 1165
Sziasztok!
magunk szeretnénk glettelni, majd festeni most épülő házunkat. abban kérném a tanácsaitokat, hogy milyen termékeket vásároljunk a gletteléshez és a festéshez, illetve a vakolatra szükséges-e valamilyen alapozót felvinni??
a vizes helységekben eltérő alkalmazás szükséges??
köszike
ponex Creative Commons License 2008.11.15 0 0 1164
http://ponix.cityblog.hu/

Itt egyéb gondolatok!
Masgas Creative Commons License 2008.11.15 0 0 1163
Azért kell átkaparni, hogy jöjjön le ami akar és a meszelés által felkent ruskó , ilyen kis szutymákok lejöjjenek és a glettelést viszonylag sima felületen kezdjed.
Odafektetett spaklival, kaparóval szisztematikusan áttolod , majd látod mennyire akar jönni, nem kell levésni a meszet.
Előzmény: Vezso (1162)
Vezso Creative Commons License 2008.11.14 0 0 1162
Ja és bocs az értetlenkedésért!
Előzmény: Vezso (1161)
Vezso Creative Commons License 2008.11.14 0 0 1161
Eszembe se jutott, hogy az lejön, az nem ivódik bele a vakolatba? Ez egy friss 2 éves fal.
Előzmény: ponex (1160)
ponex Creative Commons License 2008.11.14 0 0 1160
Egy szélesebb spaklival! Nem csiszolod, kaparod!
Előzmény: Vezso (1159)
Vezso Creative Commons License 2008.11.14 0 0 1159
Kösz szépen, mit jelent, hogy átkaparom a meszet? Mivel csinálom, nem kell lecsiszolni, ugye?
Előzmény: ponex (1158)
ponex Creative Commons License 2008.11.14 0 0 1158
Szépen átkaparod, a meszet, majd egy mélyalapozás (falfix) Aztán gletteled, ha nagyon akarod! Nem muszáj! Igényességedtől függ, de ha simán rá meszeltél a vakolatra és tetszett akkor nem lesz fennakadás a minőség miatt! :DDDDD Mélyalapozás után átkened egy Tesco gazdaságossal és már kész is ;)
Előzmény: Vezso (1157)
Vezso Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1157

Sziasztok!

Ha már volt a kérdésem, akkor elnézést, nem olvastam végig a fórumot.

Szeretnék mezselt falat glettelni, és valamivel lefesteni. Két éve épített és meszelt házról van szó, tehát a vakolat és jó állapotba van, a mész se ujnyi vastag. :)

A kérdésem, hogy mivel érdemes glettelni? (meszelés előtt nem volt) Vagy egyáltalán van olyan, amit a mészre nem lehet felvinni? Aztán mivel érdemes festeni, szintén az érdekel, hogy a mészre mit lehet rákenni?

Előre is köszönöm!

Vezso

ponex Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1156
Már késő :DDDDDD
Előzmény: szvl (1155)
szvl Creative Commons License 2008.11.06 0 0 1155
Minden rendben, vagy hívjunk egy mentőt? Esetleg már késő?
Előzmény: ponex (1153)
-cc- Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1154
???
Előzmény: ponex (1153)
ponex Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1153
Nehogy már össze szarjátok magatokat a semmitől !!!!!!! Jajj most mi lesz????? Semmi baszkikám!!!

Megy minden a maga útján, és nincs semmi :DDDDDD
ponex Creative Commons License 2008.11.01 0 0 1152
Az idiótáért bocsánatot kérek,! Nem kellett volna! Kicsit ingerült lettem, a hülyeségtől! Nem az a baj, hogy nem ért hozzá valaki, hanem az, hogy a tudatlanságát terjeszti is !!!!!!!


(abban ugye egyet értettünk, hogy tapétázás után nem szellőztetünk)

Kurvára nem értünk egyet! Baromság! A szélek nem azért nyilnak szét, mert gyorsan szárad a tapéta! Aki ezt állítja az dilettáns!!!
Előzmény: -cc- (1151)
-cc- Creative Commons License 2008.10.31 0 0 1151
én a te helyedben nem neveznék így azért senkit dilettáns idiótának. abban ugye egyet értettünk, hogy tapétázás után nem szellőztetünk. hogy most akkor ő dunsztolásnak nevezi, hát akkor mi van...óvatosan szerintem az ilyen ítéletekkel. festőmázoló-tapétázó, lehet hogy nem akadémikus de jó szakember. a szülői házban annó minden helyiséget az ő segítségével tapétáztunk, kifogástalan minőségben.

bár lehet, hogy én fogalmaztam rosszul. nem rácsodálkozás volt a párás ablak meg a nyirkos levegő, csaképpen eleddig ennyire sosem volt, hogy a falon is kicsapódjon. mondjuk elég kicsi szoba volt, úgyhogy nem csoda

"a dilettáns idiótáról" amúgy nekem rögtön a régi tulaj jutott eszembe, aki belülről szigetelt...
Előzmény: ponex (1149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!