Keresés

Részletes keresés

eryka30 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13550
Én vittem volna bíróságra. Az ügyvéd szerint ha akarnak úgyis találnak indokot hogy miért küldenék el a férjemet. Nyilván nem mondanák hogy miattam.
Előzmény: Törölt nick (13549)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13549

megvárni, míg bíróságra viszik az ügyet.

alaphelyzetben.

 

a zsarolás kissé árnyalja a képet. kéne beszélni egy hozzáértő munkajogi ügyvéddel.

Előzmény: eryka30 (13548)
eryka30 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13548

Nem kötelező, viszont akkor mi mást tudok tenni?

Előzmény: Törölt nick (13546)
eryka30 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13547

12 órás lenne a foglalkoztatás éjszaka. Azért ajánlották ezt, mert én kértem, hogy ebben a helyzetben inkább mondjanak ők fel és lenne legalább időm keresni munkát amit a gyerekek mellett tudnék végezni. Ebbe ők nem mentek bele...nyilván mert végkielégítést is fizetni kellett volna részemre és mint ahogy írtam mivel a férjem is ott dolgozik kijelentették hogyha én nem állok el az ügytől, hogy akkor döntse el a bíróság hogy kinek van igaza abban az esetben az ő ottléte nem lesz kívánatos a továbbiak...magyarul kirúgják. Én meg úgy gondoltam, hogy legalább neki legyen munkahelye és elállok az ügytől. 

Előzmény: András80 (13544)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13546

vajon miért ragaszkodnak a munkavállalói felmondáshoz?

ami egyébként nem kötelező, ha a munkavállaló nem fogadja el a szerződésmódosítást.

Előzmény: András80 (13545)
András80 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13545

"a munkavállaló felmondása esetén eltekintenek attól, hogy a felmentési idő felét a munkavállaló ledolgozza és a 30 nap felmentési időre felmentjük a munkavégzés alól. "

 

keverik a szezont a fazonnal. Azt értik alatta, hogy ha Neked nem jó az új műszakbeosztás, mondj fel, ebben az esetben mondj fel Te, és a 30 felmondási idő alatt nem kell dolgoznod.

Nekem kicsit sántít a dolog, ha ezt "önként", azonnal felajánlja a munkáltató, és próbál a munkavállalói felmondás felé terelni.

 

A munkáltatói felondás esetén függ a felmondási idő a munkaviszony hosszától, mukavállalói felmondásnál  30 nap, fixen.

Előzmény: eryka30 (13543)
András80 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 13544

De most ugyanúgy napi 8 órás munkaidőben foglalkoztatnának?

Előzmény: eryka30 (13543)
eryka30 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13543

A 8 órás státuszt ők fogalmazzák így. A cég gazdasági helyzetére hivatkozva nincs 8 órás munka a cégnél. a szerződésem szerint több műszakos van meghatározva. Ügyvéd szerint ez nem állandó éjszakát jelent akkor sem. A gyerekek kora 14 év, 6év, 3év. Már nem vagyok Gyesen időarányosan töltöm a szabadságomat. Azt hittem a felmondási idő függ a munkaviszony hosszától. Idézem szó szerint: Abban az esetben, hogy én mint munkavállaló nem kívánok a munkabeosztás szerinti munkaidőben dolgozni...azaz állandó éjszaka, úgy munkavállalói rendes felmondást tudnak elfogadni. Tekintettel arra a tényre, hogy nekem 3 kiskorú gyermekem van, a munkavállaló felmondása esetén eltekintenek attól, hogy a felmentési idő felét a munkavállaló ledolgozza és a 30 nap felmentési időre felmentjük a munkavégzés alól. 

Ezt próbálom értelmezni.

Ellőre is köszönöm! Erika

Előzmény: András80 (13541)
Zsigmond Zoé Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13542

Tisztelt Szakértők!

 

Munkahelyet szeretnék váltani. Határozott idejű munkaszerződésem van jelenleg, amely november 2-án fog lejárni. A munkakezdéskor egy 6 hónapos szerződést írtam alá, amely szakmai gyakorlat megszerzésére irányult és a képzési költséget 140 000 Ft-ban határozta meg. A szerződés ez év december 6-án fog lejárni. Szerződésszegés esetén a képzési költség 50%-ának megfelelő összeget követelhet a munkáltató. A képzés egy másik városban volt, ezért belföldi kiküldetésként elszámolta a munkáltató az utazás költségemet, valamint szállást biztosított számomra. A szerződés tételesen nem tartalmazza az utazási és a szállási költség megtérítését, viszont a következő mondat szerepel benne: "a munkáltató a szerződésnek a munkavállaló általi megszegéséből eredő esetleges kárainak megtérítését is követelheti". Ezek alapján követelheti-e a munkáltató a képzési költségen kívül a kiküldetésként elszámolt utazási és szállási költséget? Valamint ezek az esetleges károk még milyen költségekre terjedhetnek ki?

 

Köszönöm előre is a választ!

András80 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13541

Hajjaj, itt már nagyon keverednek a dolgok-fogalmak...

 

"8 órás státuszomat megszüntették" - ez alatt mit értesz?

 

"állandó éjszakára vennének vissz" - mi volt az eredeti munkaszerződésedben, munkaügyi tájékoztatódban az irányadó beosztásról?

 

A fenti válaszoktól függ, hogy most kötelezhet-e állandó éjszakai munkára. A gyerekek hány évesek? Gyest kapsz még?

 

 

A munkavállalói rendes felmondásnál - azaz ha Te mondasz fel, 30 nap a felmondási idő, nem függ a munkaviszony hosszától.

Itt nincs szó felmentési időről, alapesetben köteles vagy végigdolgozni a 30 napot, kivéve, ha ettől a munkáltató ettől eltekint.

Előzmény: eryka30 (13538)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13540

A munkaidő beosztása a munkáltató jogosultsága. Ha ezt nem tudod elfogadni akkor neked kell felmondani sajnos.

Szerintem. Ezt nem mondta neked az ügyvéd?

A szerződésedben mi áll a munkidőre vonatkozólag?

Napi 8 óra? Vagy az időpont is ki van kötve, hogy hánytól hányig?

Előzmény: eryka30 (13538)
twiaj Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13539

Kevered a fogalmakat.

 

A felmondási idő felére kell, hogy felmentsenek a munkavégzés alól.

Tehát valóban 50 nap felmondási időd van, abból 25 napra kellene, hogy felmentsen, de ehhez képest ő eltekint ettől és a 25 helyett 30 napra ment fel, tehát csak 20-at kell az 50 napos felmondási időből ledolgoznod.

Előzmény: eryka30 (13538)
eryka30 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13538

Kedves szakértők!

 

A munkahelyemre most tértem volna vissza 6 év után, eddig gyeden voltam 2 gyerkőccel. Sajnos a 8 órás státuszomat megszüntették és állandó éjszakára vettek volna vissza. Természetesen nem fogadtam el 3 kiskorú gyerek mellett. Ügyvédhez fordultam segítségül majd a vége az lett, hogy mivel a férjem is ennél a cégnél dolgozik, hogy úgymond megzsarolták, hogyha én nem állok el az ügytől, hogy akár munkaügyi bíróságra is elmegyek,akkor az ő munkája is nemkívánatos lesz a cégnél. Ezt nem jellemezném tovább. Az ügyvéd írt egy olyan levelet amiben az szerepelt, hogy peren kívüli megegyezés esetén én elfogadom a munkáltató rendes felmondással megszünteti a munkaviszonyomat. Erre ők azt reagálták vissza, hogy csak munkavállalói rendes felmondást tudnak elfogadni és eltekintenek hogy a felmentési idő felét én ledolgozzam és a 30 nap felmentési időre felmentenek a munkavégzés alól. A munkaszerződésemben nincs meghatározva felmondási idő. a kérdésem, hogy 2005 februártól vagyok a cég alkalmazottja, de közben voltam Gyed,Gyesen....így mennyi tulajdonképpen nekem a felmondási időm? Munkaviszony hosszába is beletartozik a Gyed és ezek így akkor engem 8 év után nem 50 nap illetne meg?

Előre is köszönöm a segítséget!

Erika

nicky77 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13537

Köszönöm !

Előzmény: tipcsibácsi (13525)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.26 0 0 13536

másmilyen tanácsot meg tisztességes ember nem fog adni.

Előzmény: Szucs007 (13533)
András80 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13535

A "csődközeli" mit jelent? Volt hogy késtek a fizuval, vagy más probléma volt/van, pl. nincs munkaruha, munkavédeli eszköz?

Előzmény: Szucs007 (13529)
András80 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13534

Ha nem mész be dolgozni, két lehetősége van a munkáltatónak:

1.) felmond rendkívülivel, igazolatlan hiányzás miatt. Ennél azért neki is dolgozni kell keményen, fel kell szólítson a hiányzás igazolására (posta, tértivevény, átvetted, vagy nem vetted át...), közben ketyeg az idő, telik a felmondási időd...

Ha ügyes és gyors, felmondhat közben azonnalival/rendkívülivel (nem igazoltad az előírt határidőre a hiányzásod), ebben az esetben megint "munkája" van, hamarabb kell kiállítania az iratokat.

"Fegyelmit" adhat, de semmit sem ér, a kilépő papírokon ennek nincs nyoma, ebből hátrányod nem lesz.

 

2.) hagyja a fenébe az egészet, igazolatlan napokra nem fizet semmit, és a felmondási idő végén kiadja a papírokat.

Én azért is ezt választanám, mert legalább a papírokat visszatarthatja a felmondási idő végéig.

 

A legtöbbször a 2. verzió szokott lenni a gyakorlatban, ezzel van a legkevesebb munka.

 

Az új munkahelyen nem kellenek az előző munkahelyi papírok, nem gond, hogy később kapod meg őket?

 

Milyen munkakörről, munkafeladatokról van szó?

 

A kártérítésnek van elméleti esélye, a törvényt az alábbiakban találod. Nekem nincs tapasztalom arról, hogy a munkahelyről való igazolatlan hiányzásra gyakorlatban rá lehet-e húzni kártérítést.

Én például, ha egy vezető lépne le 2 nappal egy fontos tárgyalás, nagy megrendelés előtt ok nélkül, azt cseszegetném, egy egyszerű alkalmazottat nem.

 

 

 

"76. Felelősség a vétkesen okozott kárért

179. § (1) A munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárt köteles megtéríteni, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállását, a kárt, valamint az okozati összefüggést a munkáltatónak kell bizonyítania.

(3) A kártérítés mértéke nem haladhatja meg a munkavállaló négyhavi távolléti díjának összegét. Szándékos vagy súlyosan gondatlan károkozás esetén a teljes kárt kell megtéríteni.

(4) Nem kell megtéríteni azt a kárt, amelynek bekövetkezése a károkozás idején nem volt előrelátható, vagy amelyet a munkáltató vétkes magatartása okozott, vagy amely abból származott, hogy a munkáltató kárenyhítési kötelezettségének nem tett eleget."

másrészt ha a munkaszerződésben vagy kollektív szerződésben van erre utalás, akkor

"

33. Jogkövetkezmények a munkavállaló vétkes kötelezettségszegésért

56. § (1) A munkaviszonyból származó kötelezettség vétkes megszegése esetére kollektív szerződés vagy - ha a munkáltató vagy a munkavállaló nem áll kollektív szerződés hatálya alatt - munkaszerződés a kötelezettségszegés súlyával arányos hátrányos jogkövetkezményeket állapíthat meg.

(2) Hátrányos jogkövetkezményként csak olyan, a munkaviszonnyal összefüggő, annak feltételeit határozott időre módosító hátrány állapítható meg, amely a munkavállaló személyhez fűződő jogát és emberi méltóságát nem sérti. A vagyoni hátrányt megállapító jogkövetkezmény összességében nem haladhatja meg a munkavállaló - a jogkövetkezmény megállapításakor irányadó - egyhavi alapbére összegét.

(3) A hátrányos jogkövetkezmény alkalmazása során a 78. § (2) bekezdését megfelelően alkalmazni kell.

(4) Hátrányos jogkövetkezmény nem állapítható meg olyan kötelezettségszegés miatt, amelyet a munkáltató a munkaviszony megszüntetésének indokaként is megjelöl.

(5) A hátrányos jogkövetkezménnyel járó intézkedést írásba kell foglalni és indokolni kell."

Előzmény: Szucs007 (13532)
Szucs007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13533

ezt gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (13531)
Szucs007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13532

Igen én is erre gondoltam, csak tisztában szeretnék lenni vele, hogy élhetnek-e valami kártérítési igénnyel.

Az biztos, hogy fegyelmivel bocsájtanak el, de az az új cégemet nem érdekli.

Előzmény: tipcsibácsi (13530)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13531

törvényes megoldás nincs.

Előzmény: Szucs007 (13529)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13530

Nem mész be dolgozni és kirúgnak. Csak nem tudom nem-e lehet ilyenkor valami kártérítést követelniük. Termelő cégnél dolgozol?

Előzmény: Szucs007 (13529)
Szucs007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13529

nem, annak nem is lenne értelme.

Felmondtam 22.-ével és kérik a 30 napot, de az uj munkahelyen már azonnal kezdenem kellene.

BEszéltam az igazgatóval is, de nem engedik el.

 

Sajnos elég nehezen találtam munkaheyet és a jelenlegi pedig csődközeli állapotban van.

 

ezért kellene valami megoldás.

Előzmény: András80 (13528)
András80 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13528

Ez már az utolsó 3 nap a felmondási idődből?

Előzmény: Szucs007 (13527)
Szucs007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13527

Én mondtam fel.

Előzmény: zsanna (13523)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13526

Felmondhat rendkívüli felmondással ugyanis megszegted a szerződést azzal, hogy nem jelentél meg a munkahelyen.

Előzmény: Szucs007 (13522)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13525

Ha rendes felmondással küldik el akkor ki kell fizetni a hátralévő időre járó munkabért.

Előzmény: nicky77 (13519)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13524

Ha a munkaköröd szakképzettséget igényel akkor igen. Azért hívják szakképzett minimálbér.

A besorolás szerinti bért minden esetben kötelező kiegészíteni a szakképzetlen és a szakképzett minimálbérre.

Esetedben 114.000.- forintra.

Előzmény: tkarlos (13518)
zsanna Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13523

Ki mondott fel? Te, vagy a munkáltató?

Előzmény: Szucs007 (13522)
Szucs007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 13522

Üdvözletem!

 

Olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy a munkáltatóm felmondás után ragaszkodik a 30 napos felmondási időről, de az uj munkahelyemen azonnal kellene kezdeni, vagy elveszítem a lehetőséget.

Ha 3 napot igazolazlanul hiányzok az milyen következményekkel jár?

Köszönöm.

nicky77 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 13521

Köszönöm szépen :-)) nagy segítség!

Előzmény: András80 (13520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!