Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4993
Szép a fehér-arany párosítás! :) Esetleg egy kis piros vagy rózsaszín hímzővel nincs kedved átvarrni a száját? Élettelibb lenne.. bár én sem rajongoka parókáért, szerintem jó ez így, csak egy kicsit oldalabbra kellene talán rendezni, hogy hajszerűbb legyen.. :D

A horgolt harisnya ájulat! :D
(ÉS köszönöm szépen, hogy terelgeted a horgolós csapatot.. ha lesz egy kis időm, átnézek én is köszönette mondani a lányoknak, addig is üdvözlöm őket is!! :D)
Előzmény: exiefo (4978)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4992

milyen megnyugtató,hogy nem vagyok egyedül ezzekkel a történésekkel.

:o)

Előzmény: Törölt nick (4989)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4991
Ja, és ráadásul kidobott az Index is.. azt hittem ,elszállt a hsz-om.. akkor aztán kivonultam volna a pusztába.. :)

Kustraera, a gyorsvarrás az csak a testre vonatkozik. (Azaz, h. nem vágsz ki külön szabásmintát, hanem a paíron át varrod meg a babát.) A nadrág és a többi ruhadarab leírása az én lelkemen szárad, így engem tessenek szidni, ha nem megy.. :D A nacinál úgy csinálod, hogy miután az két téglalap alját és tetejét elszegted, színt színre fordítva egymásra fekteted őket, és elkezded egy kis ráhagyással összevarrni az egyik szélén, de nem varrod végig, csak a bejelölésig. (A leírásban van, h. hány cm. ) Amikor közeledsz a bejelöléshez, ívesen kifelé kanyarodsz az anyag széléig. Ez lesz valami ülepféle. A másik szélen ugyanígy megcsinálod. Ha kész, a két varrásvonalat egymásra fekteted - azaz szembefordítod magaddal; ami eddig az oldala volt, az lesz az eleje-hátulja. Így most a téglalapok félbehajtva vannak, és a saját szélével kell összevarrnod őket. Ez lesz a nadrág szára. Elindulsz az egyik szár alján, középen élesen kanyarodsz, és vissza a másikon. Hogy szépen kifeküdjön, az üleprésznél nem árt kicsit bevagdosni a ráhagyást..

Na, megyek porszívózni, hátha a fölre esett valahova a szárny..
(Ja nemcsak olyankor takarítok ám, ha valamit keresek, ma úgyis takarítós nap lenne.. csak jó lett volna előtt megmutatni Nektek a kisangyalt. Sárának nagyon tetszik.. még puszit is adott neki.. teljesen spontán.. :D)
Előzmény: Törölt nick (4989)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4990

elöször gondoltam a tetejére havat, de üvegre még nem probáltam és mivel ajándék lesz nem akartam,hogy ott hulljon le róla...ezen tulmeenöen nagyon szeretem a kékbe hajló jeges deres motyókat..ezt rostos fátyolpapirral dekupáltam aztánrá  a szalvi.

viszont jó ötlet,mert ha fahengerböl készitem el, azon tuti ott marad már kiprobáltam,és cserépen is.

Előzmény: Zsizi (4987)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4989
Lányok, nem hiszitek el, hogy jártam, mindját felrobbanok! Tegnap éjjel befejeztem az angyalomat, de arra gondoltam, egy kicist még megdísztűzöm ma a szárnyát. tettem is egy próbát, de nem tetszett, így visszabontottam, elkezdtem néhány kásagyöngy, hímzőszál után keresgélni, és mire megtaláltam, ami kellett, eltűnta szárny!! Azóta már rendet tettem az egész varrósarokban, a gyerekszobában, és mindenhol, ahol azóta megfordultam, de sehol sincs!! :((( Úgy látszik, nekem az agyalágyultsághoz nem kell megvárnom az aggkort... egyszerűen nem jut eszembe, hol tettem le.. :S
kustraerika Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4988

Exi!Az a mikromamusz nagyon jó!Nekem személy szerint nem jön be ez a parókahaj a textilbabákra,bár valóban huncuttá teszi. 

 

A Barbihangon jót vihogtam :DD Nálunk a Barbi baba csavarhúzóként szerepel a játékokban,angolspárgába nyitva.Meg gyurmázásnál lyukat csinál vele a nagylányom.Én igazán nem korlátozom a kreatív felhasználásban!

 

Elolvastam 36évi gyorsvarrásos nadrágkészítését.Hát,így így elsőre nem nagyon értem,de majd csinálom,és közben olvasom.Hátha...

Előzmény: exiefo (4978)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4987
Nagyon-nagyon édi a hóemberkéd:)Előbb-utóbb én is megbírkózok majd vele, de lehet hogy én egy fehér "fúvott" pohárkát tennék elé. Úgy havas hatása lenne, nekem így jeges:))
Előzmény: 4Hópihe (4986)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4986

de én a görbületet is látom.az a nagy kaland)))

-------------------------

mig a kis angyallal megbirkozom párhuzamosan befejeztem egy ujabb hóembert.

kis üveget kapott maga elé csokitartónak.

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2738783550033477440RlrisE

Előzmény: exiefo (4981)
beszand Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4985

szia4

Oksi értem. az előbb elfelejtettem írni ,és most nem sorolnám fel egyenként a készítőket nagyon helyesek lettek a kész angyalok. A vörös haj nekem személy szerint nagyon tetszik huncutabb lett tőle.

Előzmény: exiefo (4984)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4984

..........hát hogy is mondjam, ez nagyon egyszerű.
Beszúrom a tüt a tenyerébe olyan magasságba amilyen hosszú ujjacskákat akarok,
és a kézfején vissza szurok ugyanoda. A cérnát addig huzom feszitem amig
annyira megfeszül, hogy pici ujvégek nem pupusodnak ki.
tulajdonképp 1 öltés amit itt leirtam.
Előzmény: beszand (4983)
beszand Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4983

Sziasztok!

Eddig csak ovastalak benneteket, de tegnap kaptam mélt IOkastétól. Letöltöttem a mintát  a teste készen van. Most olvasom hogy az ujjacskák cérna feszítéssel készültek. Erről kicsit bővebben ha írnál. Köszi

 

Előzmény: exiefo (4981)
ahama Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4982
:DDDDDD
Előzmény: Törölt nick (4976)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4981

sajna csak vörös hajam van , ugyhogy ezek testvérek lesznek.
az ujjacskák cérna feszitéssel vannak csinálva .
Előzmény: Zsizi (4980)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4980
Exi, ez nagyon cuki:)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4979
ebben a picike méretben is látszik az ujja))))huhh de ügyes vagy.
Előzmény: exiefo (4978)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4978
Ezt sikerült , a második biztos jobb lesz.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4977
ja, az angyalhoz a ruha felső része van csak meg, a többit önállóan, ugye?
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4976

a bábokkal való játszásról van egy kedvenc történetem:
gyerekeim és unokatestvéreik együtt játszottak a padlón, kirakták a  sok apró állatfigurát, meg mindent, ami volt, és kezdődött a spontán színdarab. Az állatokat állathangon utánozták, vau-vau, miau,  a barbibaba pedig BARB-BARB hangon szólalt meg.

Előzmény: ki1csoda (4945)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4975

egyetértek ez a lányeg,hogy ne altassuk el agyának azt a müködését amikor még bármiben megláthat bármit...

a fiamnál volt elég erös jelenség nálunk drótok voltak felszerelve többhelyre és tudnom kellett,hogy ott jön biz /viz. és rossz helyen an a piros cipö..amit nem is láttam.

 a legkisebb pedig két szép kaviccsal is babázik.pedig nálunk is van dögivel baba..

----------------

brühühü nekem lefoszlott a szép kis ruhafelsö az elsö ruhaprobánál, most annyira szomoru vagyok

Előzmény: ahama (4972)
exiefo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4974

Sziasztok !
ma reggel az angyalok cimét elküldtem 18 ! horgolós topiktársamnak,
gondolom a jövő héten beindulnak a küldemények.

Ma én is kész leszek az elsővel , majd mutizom.
addig is szép napot exi
Camea Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4973

Huh, de termékenyek voltak a hölgyek, amíg nem voltam. :o))

Én is megcsinálom az angyalkát, de sajna csak jövő héten, mert a héten itthon van a párom és varrótű-allergiája van szegénykémnek. :o))

Addig csak olvasgatok, de jövő héten aktivizálom magam.

 

Szép dolgos hétvégét Mindenkinek! :o)

ahama Creative Commons License 2007.11.23 0 0 4972

A báb kérdésre visszatérve ( annyira pörgünk, hogy néhány óra "kihagyás" miatt már majdnem egy egész lapnyi eltéréssel). Szerintem, az, hogy látszik v. nem a bábozó, csak idősebb, korban válik lényegessé.  A kicsiknél elmosódik a különbség, nem baj, ha nincs meg a felnőttek által fontosnak tartott színház-hatás. Sokkal gazdagabb és intenzívebb a fantáziájuk, abban a pillanatban a játék élő, nem fontos, hogy ki és mi módon kelti életre. Szerepjátékot játszani, meg bármilyen tárggyal, vagy akár tárgy nélkül is lehet. A háromévesem a minap egy szívószállal játszotta el az asztalnál, hogy " pszt, alszik". Egy sajtdarab volt a párna, és a szalvéta a takaró ( pedig, gondolhatjátok, van elég babája.)

 Az, hogy mi örömet lelünk a babakészítésben, persze nekik is jó, de a játékban az a lényeg, hogy szabad legyen, ne mondjuk azt, hogy tessék, ez a tied, így meg úgy kell vele játszani.       ( Na tessék, most sikerítettem egy jó kis waldorfos kiselőadást :)) ).

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4971
:o))
Előzmény: Zsizi (4969)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4970

résen voltamés nem foszló rugalmas anyagból készitettem a testet, csak olyan,mintha fehéritett lenböl volna de nem az....

 a szárnyát feldiszitettem, de már nem birom tovább.kiváncsi vagyok a tiédre is...

hátha látok rajta maganak is tetszö átmenthetö ötletet.

----------

és még valami nem akarok nagyon okoskodni,itt a rutinos babavarrók között de szerintem nagy segitség föleg ennél a kicsi angyalnál.. átmentettem  most magamnak is. mikor a geri varrta a hóemberkéjét.. rárajzolta a mintát az anyagra de nem szabtuk ki.. alá dugtunk egy másikat és a vonal mellett haladt a varrógéppel... másodszorra is látszott a jelölés, lassu gépeléssel lehet mellette maradni, de nem baj ha mm-nyi elcsuszások adodnak, egy a lényeg,hogy az elsö varrásvonalon ne kerüljön beljebb a második,hogy ne legyenek kiszogellések...csak ezután lett kiszabva,,

Előzmény: Törölt nick (4962)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4969
Megszültem a kicsikét:)) addig bizergáltam a másolást, hogy sikerült a 20 cm.Mostmár biztos jól fogok aludni.Nektek is jó éjt...:)
Előzmény: Törölt nick (4967)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4968
Ezexerint a kicsi is?!.... Pedig fél éve még benne volt minden reményed.. :DD
Előzmény: kustraerika (4965)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4967
Kdatta volt olyan aranyos és lépésről lépesre lefotózta, ahogy ő készítette az angyalt, holnap feltöltöm ezt is a honlapra, szerintem sokat fog segíteni, de ha elakadsz, itt is kérdezhetsz a lányoktól.. :D
(Viszont talán - ha első- lehet,h. tényleg egy picikét nagyobbra kéne venned a mintát.. mondjuk a test+ láb legyen 20 cm... ez persze csak akkor számít, ha nem vagy gyakorlott varró.. )
Előzmény: Zsizi (4964)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4966
:DDDD Potyognak a könnyeim.. :D
Előzmény: kustraerika (4965)
kustraerika Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4965

Aranyos vagy!Két isssszonyatosan eleven gyerekkel áldott meg a sors,úgyhogy kénytelen vagyok ráfeküdni a humorérzékem fejlesztésére,különben simán kiterítenének...Nekem a cicánk körömollóval való csendes megfodrászolása is vicces kellett,hogy legyen,ugyanis nálunk az ilyen,,jó,,ötletek mindennaposak.

Előzmény: Törölt nick (4953)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.22 0 0 4964
Köszi a tanácsot, a hétvégén akarom elkészíteni, ez lesz az első próbálkozásom, de ahogy végig olvastam februárig visszamenőleg a hozzászólásokat és látva a képeket, úgy érzem megtudom csinálni:)
Előzmény: Törölt nick (4960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!