Keresés

Részletes keresés

moncsa03 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11202

Köszi, bevásárolni mi is ilyen nagyobb üzletekben szoktunk, de pár apróságot a legközelebbi kisboltba is megveszünk. Igazbából Ti Budván voltatok, nekem úgy tűnt, hogy ott valamivel drágább volt minden, mint máshol ( Herceg Novi-tól Tivatig szálltunk meg eddig ),javítsatok ki ha tévedek, de azt nem tudom ez áll-e Bar környékére.

Előzmény: julcsikiss (11200)
R.Bea Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11201

Sziasztok!

 

Julcsi!

 

Szeretnék én is kérdezni.

Sajnáloma kórházas dolgot. Ott szedett össze a Fiad valamit?

Montenegróban egyébként a főváros felé mentetek? Ha igen milyen az út onnantól Budváig?

Budvánál egyébként milyen volt a tenger?

Én azért kíváncsi lennék a teljes útvonalatokra majd!

 

 

julcsikiss Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11200
A bolti árak elfogadhatóak.Jisell javasolta a Maxi üzleteket / ez szerintem országos hálózat /amik nagyon jók.
Étterem?Nagy szórás van...Mi 4-en 30-80 EUR között ettünk.A nyolcvanas barokkos túlzás volt a társaság részéről!A kétszemélyes tálakat ajánlom mert 70-80 dkg húst tartalmaznak,3 főre is bőven elég!!!
Előzmény: moncsa03 (11198)
zafira2001 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11199
Szia julcsikiss,

Örülök hogy ilyen jó véleményt írtál a JAZ-i strandról mert mi ott leszünk el szállásova egy tengerparti aparhotelben, lenne egy két kérdésem a strandal kapcsolatban.
Van lehetőség különféle strand eszközök bérlésére pl vizibicikli,banán stb....
Vannak a parton éttermek büfék stb...?
Milyen volt a víz hőfoka meleg volt nem volt hideg, lassan mélyül a víz vagy gyorsan.Autóval ha bemegyünk Budvára este akkor mennyire problémás a parkolás?


Köszönöm Zafira2001
Előzmény: julcsikiss (11197)
moncsa03 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11198

Úgy tűnik akkor eléggé megemelték a nyugágyak és a napernyők árát. 2 éve átlagban 5-6 euró volt. A parkolás azt hiszem ugyanennyi volt. Az élelmiszerárakat ill. éttermi árakat is megemelték? ( Leszámolva persze a gyenge forintot. )

Jisell látod, hogy zafiráéknak mégse kell a parkolásért fizetni?

Előzmény: julcsikiss (11197)
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11197
Az első pár napban váltogattuk a strandokat de végül a Jaz mellett döntöttünk...2,5 EUR a parkolás kb. 17 óráig szedik a pénzt.Gyönyörű tiszta a víz és ezen az egy helyen tapasztaltam némi szigort.Az egyetlen hely / ahol jártam most / ahol a szegény orosz turisták nem randalírozhatnak...Egyébként a 2 napágy és egy ernyő 8 EUR.A Mogrenen még nem szednek belépőt ott ugyanez 9 EUR.Szintén jó a víz viszont rengetegen vannak!
Előzmény: vargamarcs (11165)
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.29 0 0 11196
Az a helyzet,hogy ott nem osztottak lapot.Mentünk amerre a sofőr jónak látta.Amikor mondtuk neki,hogy ez az út masszív 12 óra akkor elöntötte az agyát a lila köd és eldöntötte, hogy majd Ő megmutatja...
Előzmény: szervezkedő (11190)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11195
Mi busszal megyünk.
Előzmény: Hümi (11194)
Hümi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11194
Ajánlom figyelmetekbe a 2009.06.03 10:03:29 © (10614) hozzászólásomat...
Előzmény: bukfenc) (11193)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11193
Köszi az infót! Így készülök.
Előzmény: szervezkedő (11189)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11192
Áááá, dehogy! ;) Holnap is jó lesz, még van másfél hét indulásig. Az előttetek lévő turnusban leszünk.
Előzmény: Hümi (11191)
Hümi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11191
Most fenyegetsz...?! Holnap küldöm mert a munkahelyi gépemen van...:)))
Előzmény: bukfenc) (11188)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11190
A mai térképek azért már eléggé jól használhatóak. Nem lehet hogy a felhasználó gyenge kezelői képessége miatt nyúlt meg az út? Pl ha úgy navigáltok hogy engedélyezitek a földutak használatát és a legrövidebb utat kéritek, akkor történhetnek kalandos dolgok! :-)
Előzmény: julcsikiss (11182)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11189
Szúnyog van, de változó hogy merre mennyi van. De ezután a nagy esőzések után sztem jut belőlük mindenhová! :-)
Előzmény: bukfenc) (11186)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11188
Hálám a sírig üldöz... :) Írtam emailt a címedre.
Előzmény: Hümi (11187)
Hümi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11187
Ha adsz egy E-mail címet akkor küldök...
Előzmény: bukfenc) (11186)
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11186
Korábban már érdeklődtem, de eddig senki nem válaszolt. Megismétlem, hátha ...

- nincs valakinek egy szerb-magyar-szerb mini túlélő szótára nyomtatható változatban? Az okés, hogy beszélnek angolul, de olyan jó lenne, ha meg tudnék szólalni minimálisan a saját nyelvükön.
- olvastam valahol, hog a Montenegró államiságának évfordulója alkalmából július 12-én éjszaka nagy buli lesz, koncertekkel, tüzijátékkal. Esetleg a fellépőkről lehet tudni már valami bővebbet?

A tücsök és bogár téma olvasatában jutott eszembe... ne nevessetek ki... :) Vannak szúnyogok?
bukfenc) Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11185
Szia Julcsi!

Mi is Budvára utazunk, és az Adria apartmanban fogunk lakni.
Kérlek, hogy a tapasztalataidat velem is oszd meg!

Köszi! :)
Előzmény: julcsikiss (11182)
potika Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11184
A Stepan polje-i keverésről tudnál bővebbet írni ? Többször mentünk már arra, a terepet ismerem. Milyen állapotban van a határ előtt, a bosnyák részen az a hírhedt szerpentin ? Hol tereltek pontosan és miért ? Köszönöm.

Előzmény: julcsikiss (11182)
Hümi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11183
Előre is köszönöm...remélem a fiadnál semmi komoly...
Előzmény: julcsikiss (11182)
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11182
Na sziasztok!
Nem műsorozni akartam azzal,hogy nem jelentkeztem de a gyerek bekerült a kórházba,szóval Budváról odatettem át a székhelyemet 5 napra...
Az úttal kapcsolatban mindenkinek csak azt tudom javasolni,hogy nem mindig kell a navit alapul venni mert mi elég érdekes helyzetekbe bonyolódtunk miatta.Az,hogy az út 12 óra helyett 16 óráig tartott az egy dolog...Volt olyan,hogy 10 perc leforgása alatt négyszer léptünk át határt és elég furi helyekre vitt bennünket / pld. voltunk gyárudvarban de egyirányú utcában is /Ha megtalálom majd a térképet leírom majd pontosan,hogy milyen útvonalon mentünk.A montenegrói határt Scepan Polje-nál léptük át / aki volt már raftingolni ,teljesen képben van, hogy egy zergeb@szó,keskeny út,ami Niksicbe vezet/Na ott eltereltek bennünket úgy,hogy elképesztő!!!Szóval csak erős idegzetű kalandoroknak javaslom!!!
Igazán nem tudok nagy dolgokról beszámolni mert a 10 napból nyolcat a strandon töltöttem.Szép idő volt,betegre pihentük magunkat.
Hümi!
Neked majd külön írok mert ahogy elnézem Rajtad kívül más nem megy Budvára, én meg most arról tudnék alaposabban beszámolni!
Azért ha valaki általános dolgokra kíváncsi,megpróbálom megválaszolni!
Ja!Az ominózus hotel szerintem az Adria Tours kínálatában is benne van...
Hümi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11181
Ez korrekt...örülök, hogy ilyen hozzáállást is lehet tapasztalni...
Előzmény: h.apci (11180)
h.apci Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11180
Nagyon sok helyen lehet ezt a hotelt foglalni, én sem a szálloda magyarországi partnerirodájánál foglaltam, hanem egy közvetítőnél, mégis segítőkészek, kártérítést is ígértek. Megvárom a fejleményeket, addig nem nevezném meg őket...
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11179
Külön fuvarozás nem nagyon működik, ez az ismerősöm jobbára csak a saját vendégeit fuvarozza. Aki náluk (http://canj2009.tar.hu) foglal szállást, azokat le tudja vinni. Irodán keresztül kb30% plusz költség az ő esetükben.
Előzmény: bévike (11162)
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.28 0 0 11178
Azt még áruld már el és írd már meg, jó nagy betűkkel, mi az iroda neve, akiknél ilyen zsákbamacska, ellenőrizetlen szállásokat lehet foglalni.
Előzmény: h.apci (11174)
jisell Creative Commons License 2009.06.27 0 0 11177
Én sajnos erről tudok ezért ha valaki kérdezi ok a szálloda de csak KÍVŰRŐL
Előzmény: h.apci (11174)
easy77 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 11176

Sajnos ez az iroda átka.

 

Még én se utaztam irodával, de újabb rossz pont nekik.

 

Kétszer nyaraltam Montenegroban, de nekem a legtisztább, legszebb szállásom albánoknál volt.

 

A sokak által emlegetett magyar tulajdonú kemping a Kotori öbölben is silány volt.

Előzmény: h.apci (11174)
potika Creative Commons License 2009.06.27 0 0 11175
Azért nem sértődj meg. A kabócát olyanok is megcáfolták, aki most is lenn vannak. Lehet, hogy tényleg süket vagy ? :-)) A cipő meg ízlés kérdése, van, aki nem bírja a kavicsot. Hát ennyi.
Előzmény: Amari bp (11173)
h.apci Creative Commons License 2009.06.27 0 0 11174

Szevasztok!

 

Megosztom veletek tanulságul - kissé bő lére eresztve - egy viszonylag friss élményem, ami lényegében kivonat az utazási irodának írt levelemből:

 

...

Elöljáróban meg kell jegyezzem, hogy tapasztalt és rutinos utazó vagyok. 1960-ban jártam először külföldön, azóta pedig rendszeresen, évente legalább egyszer külföldön töltök néhány napot vagy hetet; kevés alkalom kivételével mindig egyéni szervezésben és szállásfoglalással. Laktam én már a bolgár parasztháztól a rotterdami Hilton-ig mindenféle szálláson, s azt hittem, engem már ezügyben nem lehet meglepni. Tévedtem! Elborzadva olvasom régóta az internetes fórumokon, hogy hány helyen az utazási irodáknál a leírásban és a fényképeken csodálatosnak bemutatott szálláshely milyen lepusztult, mocskos, stb. a valóságban, s a reklamáció általában elutasításra talál. Vénségemre kellett megérjem, hogy én is beleszaladok ebbe a csapdába, pedig igyekeztem körültekintően eljárni. Eddig még soha nem kényszerültem ilyen reklamációra; lehet, hogy csak szerencsém volt?

 

A Hotel Teuta egy jobb sorsra érdemes szálloda; elvileg mindennel rendelkezik, ami ezen a szinten (*** !?) elvárható, csak éppen lepusztult, vagy nem működik, a szolgáltatás minősége pedig esetenként kritikán aluli. Rajtunk kívül nem is volt tartós vendége, csak 1-2 éjszakás lengyel és bolgár csoportok. Azért választottuk ezt a szállodát, mert csendes környezetben van, ideális kiindulópont a tervezett napi kirándulásainkhoz Dubrovnik-tól Bar-ig, s az ország belsejébe pl. a kanyonokhoz is. Tudtuk, hogy a tengerpart itt nem nekünk való, s az időjárás is bizonytalan volt a foglaláskor, viszont van fedett medence, ami nekünk a felfrissüléshez a kirándulások után éppen elég. A büférendszerű félpanzió is fontos szempont volt, mert így nem kényszerülünk esetleg olyasmit megenni, ami számunkra problémás lehet. Ezek után a megérkezésünket követően a következőket tapasztaltuk (néhány képpel illusztrálva, s a teljesség igénye nélkül!):

 

Megérkezésünkkor csak egy lift működött (reszketve, rozogán), később sajnos a második is néha, de ha az valahol elakadt a másikat nem lehetett felhívni, csak le. A csomagokat sikerült lifttel felvinni, de a hazajövetelnél gyalog le kellett menni, s a liftet felhozni, mert a másik ott állt nyitott ajtóval bénán. Az emeleti előtér a 104-es szobánál (ezt kaptuk) nappal is olyan sötét, hogy a szobaszám csak egészen közelről olvasható, de a kulcsot a zárba már csak kitapogatva lehet betenni. Villanykapcsoló nincs (vagy jól eldugták). A szobába érve az előtérben nincs izzó a lámpában, s a fal alul a lábazatnál átázott, a festés felmállott (ld. kép!), a szobában pedig csak egy fénycső van, a másiknak csak a foglalata. Az erkélyajtó utólag szerelt lötyögő (a szükséges négy helyett csak két csavarral rögzített) kis retesszel zárt. Nem is értettük, de az ajtó két kézzel történő strapás kinyitása után (ugyanis az ajtó nagyon szorul a padlón!) kiderült, hogy a zárlemezt kiszakították a helyéről és miután a zár és a kilincs amúgy sem működött, retesszel pótolták a zárat (ld. kép!). Nem baj, van zsalu… Igen, de annak a zárja is jelképes, s zsalu úgy „összegyógyult” az idők során, hogy meg sem mozdítható, állíthatóból fix lett. (Bízzunk benne, hogy a terasz felől nem akar bejönni senki!) A fürdőszobába lépve az ajtó mögötti sarokban kosz és egy hosszú fekete hajszál a korábbi vendégtől, a zuhanytálca felé még egy (ld. kép!). Talán holnapra kitakarítják, gondoltuk… A fürdőszoba ajtó zárja nem működik, nem lehet kilinccsel az ajtót becsukni, csak behajtani. A mosdókagyló-lefolyó szűrője hiányzik (jó lesz vigyázni, nehogy elnyeljen valamit)… WC-papírnak tartó nincs (***!?), a tartály tetején van a tekercs, ahonnan előre kézbe kell venni… Az ülődeszka jobbra-balra csúszkál… Próbáltunk berendezkedni. Van kis hűtő (lehet, hogy valamikor minibárnak szánták; most üres volt - ***!?), de nincs hova bedugni. Ki kellett húzni a klímát, miután az üdítőink miatt a hűtőt választottuk, így azt sem tudom, a klíma működött-e. Másutt sincs szabad dugalj’ csak a fürdőben a borotvának (nem könnyű megtalálni!); ott töltöttem fel a telefont és fényképezőgép akksiját, amihez viszont fel kellett kapcsolni a lámpát, különben nincs benne áram. Van viszont rádió… Elkiabáltuk; nem működik. A szekrényben csak három műanyag fogas van (amiből az egyik törött), de van tükrös kis asztal az ablaknál; bár a baloldali fiókja előtt ott a hűtő, így azt nem lehet kihúzni. A terasz tágas, a kisasztal és a székek ócskák, rozsdásodik minden, még a klíma is, aminek a vízelvezető csöve szabadon és szétszakadva lóg. A kilátás gyönyörű… Az már csak „hab a tortán”, hogy a gyönyörű idő ellenére a napozóágyakat nem rakták ki, s akkor kezdtek neki a rengeteg alga kiszedésének, s kevés kőzúzalék tengerbe szórásának. Az egymás után egy-két napra érkező csoportokból csak egy-két igazán elszánt vendég merészkedett a vízbe, s nem a hőfoka miatt. A kis gyermekmedence sem volt feltöltve. A lepényépület tetején kiégett a fű ápolás hiányában. Ezen volt egyébként a konyha egyik szellőzője nem messze a teraszunktól, s amikor azt bekapcsolták, ételszag árasztotta el a szobánkat. Volt ott egy parabolaantenna is, de a TV-n ki volt húzva a szobaantenna. Egyetlen valami középázsiai (?) adó volt jól fogható állandóan ismétlődő programmal, a többi néhány adó élvezhetetlenül „mákos” (***!? - na de nem TV-t nézni jöttünk).
     

    Nos, ekkor vettünk egy mély lélegzetet, szégyenszemre káromkodtunk is egy kicsit… Lesz, ami lesz, ki fogjuk bírni, de soha többet nem foglalunk irodánál szállást!

    Következett a büfévacsora, majd a reggeli…

     

    Nem panaszkodunk különösebben az ételekre; nem vártunk csodát, ezzel is el lehet lenni, de hogy ez nem ***-os ellátás, az biztos (másutt – pl. Bulgária, Horvátország - még a **-os ellátás is változatosabb, ízletesebb volt. Szokatlan, s számunkra meglepő volt, hogy a büféreggelinél nem volt kitéve juice (***)!? Hozzászoktunk ((nem is emlékszem, hogy korábban valahol – beleértve a kis panziókat is – büféreggeli esetén ne lett volna, ha nem is mindig a legjobb minőségű)); nagyon hiányzott. A (néhány esetben szakadt, lyukas szélű abrosszal) terített asztalokról a szorgos pincérek folyamatosan leszedték a felesleges (és néha a még nem felesleges!) terítéket, s egyúttal a morzsát leseperték a földre, már ahol sikerült, ugyanis a zöme a székeken landolt. Sebaj, lesz a takarítóknak dolga, gondoltuk. De nem, a morzsa a székeken maradt; minden következő étkezésnél nekünk kellett leseperni a földre. Ezt is meg lehet szokni… Azt már kevésbé, hogy a kenyeret a vendég szeletelte és ehhez szalvéta, amivel megfogja a kenyeret hol volt, hol nem, vagy ha volt, akkor is alig használta valaki. Így a mások által megfogdosott kenyeret kényszerült enni mindenki. Utolsó nap tettek ki szeletelt kenyeret (vajon szóvá tette valaki?). A kétféle kenyér egyébként annyira friss, puha és morzsálódó volt, hogy alig lehetett szeletelni a kitett késsel, ezért jól meg kellett szorítani, amitől viszont a soron következőnek ottmaradó rész ugyancsak nyomorék lett. Aztán jött reggeli után az első számunkra igazi döbbenet: nem működik a fedett uszoda (az érkezés napján nem foglalkoztunk ezzel)! Emiatt választottuk ezt a szállodát a fekvésén túl! Valami nagyon komoly műszaki probléma van, mondták. Nem vonom kétségbe, de furcsa, hogy az utolsó napon mégis elkezdték feltölteni a medencét, amikor a következő naptól már lényegesen drágábban kínálták a szolgáltatásokat. Az utolsó napra lassan előkerültek – először csak külön kérésre - a napágyak is… Komolyan gondolkodóba estünk, hogy mit tegyünk. ((Reklamációnk eredménye az lett, hogy lefüggönyözték az uszoda üvegportálját, így a később érkező csoportok már nem is láthatták, hogy itt elvileg fedett uszoda is van.)) Hazaérve az egész napos kirándulásból várt a második igazi döbbenet: nem volt takarítás! Törölközőt cseréltek, szappant és WC-papírt kaptunk, a szemetet elvitték, de a hajszálak ugyanott vannak a padlón (talán még most is!?), a mosdókagyló és a zuhanytálca vízfoltos, s a szőnyeget sem porszívózták! Azt hittük, véletlen, de nem. Egyetlen egyszer sem takarították fel a padlót, amíg ott voltunk! (((Az a ***-os szálloda jutott eszembe, amelyik már a túlsó véglet, miután naponta a WC-csészére tett feliratos papírszalaggal tájékoztattak róla, hogy az egészségem érdekében ma is fertőtlenítették a csészét és az ülőkét.))) Egyszer cseréltek ágyneműt is, de az egyik lepedő jóval rövidebb volt, mint a matrac (***!?)… Második nap jött a harmadik igazi döbbenet: a vacsoránál sötét az étterem, s azzal fogadnak, hogy mindössze három vendég van, ezért nincs büfévacsora. Nem vagyok egy ideges természetű ember, de ez már nekem is sok volt, a feleségem pedig…! Megkérdezték, mit ennénk; szolgálatkészek voltak, rájuk bíztuk (nem volt hangulatom megtréfálni őket egy spéci kéréssel, ha már megkérdezték…); bőséges és ehető volt, amit kaptunk, s mondták, hogy van repeta, ha nem elég, stb. De ez így hosszabb távon nem megy, köszönjük…
       

      Ekkor hívtam fel Csillát a feleségem unszolására, mert - hogy őszinte legyek - semmi reményt sem fűztem hozzá, hogy bármit is elérhetek a panaszommal. Azt kértem – elmondva nagyon lerövidítve a történtek lényegét (jelezve, hogy sok más apróbb panasz is van, de azt nem részletezem), hogy részünkről vége, két nap után hazamegyünk, kérem, térítsék vissza az igénybe be nem vett szolgáltatások árát. Akkor és ott kellemesen csalódtam Önökben; kaptam választási lehetőségeket, amivel ugyan nem éltem, mert nem felelt meg eredeti igényeinknek (ezt akkor elmondtam, most nem részletezem), de legalább éreztem, hogy segíteni szeretnének. Előkerült a szálloda vezetőnője is… Visszahívtak Szegedről is, s miután kiderült, hogy ismét működni fog a büférendszer, mert csoport érkezik, a fedett uszoda hiányáért pedig kárpótolni fognak, így hát mégis maradtunk tovább (akkor még nem sejtettem, hogy nem fognak takarítani). Másnap a vacsoránál meglepetésünkre a szálloda vezetője fogadott; alig értettem meg, mit akar, mert ő angolul én meg németül… Ott sürgölődött néhány pincér is… Kiderült, valamivel kedveskedni szeretnének a kellemetlenségekért. Nem akartam elfogadni, de nem lehetett megszabadulni tőlük, így végül kaptunk a vacsorához 1-1 kis palack (0,18 literes) vörösbort (amiről később kiderült, hogy 5 € az ára üvegenként, ami már valóban legalább ***-os szint).

       

      A halmozódó problémák mellett a takarítás hiánya, a morzsaügy az étteremben és a kenyér szeletelése, egy idő után végleg kiverte a biztosítékot nálunk, ami már veszélyeztette a kettőnk közötti békét is, így végül egy nappal korábban a reggeli után hazajöttünk. A portán kihangsúlyoztam, hogy egy nappal korábban eljövünk, mert ebből elég volt; a szoba szabad.

       

      Ez a szálloda nagyon rossz kezekben van; a problémák többsége nem igazán pénzkérdésre vezethető vissza. Laktunk mi már régi, kissé ütött-kopott (ám nem lepusztult!) szállodában, de ott minden a helyén volt, minden működött, tisztaság volt, s a szolgáltatások megfeleltek a szintnek, sőt…

       

       

      Amari bp Creative Commons License 2009.06.27 0 0 11173
      Jó, akkor én kényestalpú, és süket vagyok. Hát ennyi.
      Előzmény: potika (11167)

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!