Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 2662

...Megkaptam, fizettem, aláírtam a bizonylatot...

Egyet mulasztottál el, tételesen ellenőrizni a bizonylatot.

 

No de nem basztatlak, van elég gondod.

Fizesd be, mert csak halmozódik, azután reklamálhatsz.

Bizonyítsd, hogy az adott időben nem volt a neveden mkp, miért vettél volna ilyen matricát.

Egyébként is, a mkp rendszám U-val kezdődik.

 

Előzmény: likluk-mammeluk (2661)
likluk-mammeluk Creative Commons License 2011.09.19 0 0 2661

Sziasztok!

 

Gyors, elsősorban jogi segítségre lenne szükségem.

 

2011. szept. 6-án este az egyik győri benzinkúton kértem egy 4 napos autópályamatricát, szeptember 7-től. Megkaptam, fizettem, aláírtam a bizonylatot. Mindezt személygépkocsival.

Feljöttem Budapestre 7-én, majd 9-én hazautaztam.

 

16-án jött az ÁAK-tól egy levél, miszerint jogosulatlanul használtam az autópályát. Nem értettem, bizonylatot kerestem, telefonáltam.

 

Kiderült, hogy a rendszám stimmelt, az idő ugyancsak, csak éppen a kúton motorkerékpárra érvényes jogosultságot fizettem.

 

Az ügyintéző egyetlen lehetőségként a büntetés befizetését adta meg. Ezután visszamentem a kútra a csekkel, de tulajdonost/főnököt nem találtam, hamarosan megyek vissza megint.

 

Ez eddig önmagában is horror, de ma, 19-én újabb csekk jött, a vissza irányú utazásról is. Ez kétszer 13.000 = 26.000 forint.

 

Gondolom, nem kell mondanom, hogy agyfaszt kaptam és ezt a péniszt gyorsan el kell távolítani a fejemből, hogy ne okozzon maradandó károsodást.

 

Ötleteket várok a büntetés minimalizálására, a kutasra való asztalborogatáson kívül. Azt holnap megteszem.

 

likluk

rico111 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 2660

ok, koszi! erre voltam kíváncsi :)

Előzmény: nagypapi51 (2659)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 2659

Csak azokban az országokban állíthatnak meg, ahol a kiragasztós matrica dívik.

Nálunk a fix telepített kamerákon kívül a lefedetlen részeket mobil kamerás kocsik járják.

Külföldiek büntethetőségéről ennél újabb infóm nincsen

Előzmény: rico111 (2658)
rico111 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2658

sziasztok!

kulfoldiektol be tudják hajtani a buntetéseket (van olyan,hogy megállítással ellenoriznek)?

Veszpremi Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2656

Marhaság, megúsztad, ott csak megállítással tudnak ellenőrizni, nincs kamerázás.

Előzmény: bbfan1 (2655)
bbfan1 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2655

Sziasztok !

 

Jó nagy hülyeséget követtem el...

Vettem szlovák és cseh pályamatricát utazás előtt, előre.

A cseh matricára az irodában felírták a rendszámom és azt a szélvédő jobb alsó sarkába kell ragasztani. Ezzel nem is volt gond, felragasztottam. A szlovák matricát pedig a jobb felsőbe. Ezt is felragasztottam, aztán otthon vettem észre, hogy nem látszik belőle semmi, mert a kocsi szélvédőjének felső sávja sötétített és kívülről nem látni rajta semmit, belülről viszont tökéletesen és erre nem is gondoltam.

A kérdés, hogy ez így szabálytalan-e. A kamera a sötétített üvegen átlát-e, vagy pl éjszaka hogyan oldják meg a kamerázást, amikor teljesen sötét a kocsi ? Az ellenőrző szelvény természetesen megvan, de ez nem nyugtat meg.

DennisMajere Creative Commons License 2011.08.20 0 0 2653

Remélem tényleg nem volt a szakaszon ellenőrzés.

Fel és lehajtókon nincs fixen?

"

de ha vettél utólag matricát, akkor nem fogsz büntetést kapni.

 

"

Ezt már olvastam pár fórumon, viszont a ÁAK oldalán konkrétan le van írva, hogy visszamenőleg nem érvénye a matrica, és a felhajtás előtt kell megvenni. :(

Előzmény: Törölt nick (2652)
DennisMajere Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2651

Halihó!

 

Sajna ma é is láma voltam. Frankó sikerült felkeverednem a M7-esre Valahol Holládnál, és a következő lehajtónál jöttem le ami Sávoly után van kicsivel. Kb 7,5km-et mentem.

Tudja valaki van-e ezen a szakaszo telepített matrica ellenörzés?

Egy órája vettem még matricát is utólag. Tudom, előre kell venni. :P

nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 2650

...Most kezdtem el másik autót használni...

Ha a régin volt, akkor azt ~1000 forintért bármelyik ÁAK ügyfélszolgálati irodában átírják az új rendszámodra.

Előzmény: emer2 (2649)
emer2 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2649

Sziasztok!

Éves MAGYAR  autópálya matrciát keresek megvételre, értelemszerűen időarányosan :) (Most kezdtem el másik autót használni, és ezen nincs éves matrica.) Kérem, ha valaki tud eladót (totálkáros lett az autója, vagy eladta és nincs másik, amire átírassa..), szóljon!

 

Köszönettel!

coliaserate Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2648

Köszönöm a válaszokat. Akkor reménykedek.

szirt Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2647

Ha nincs telepített és mozgó kamera sem volt, akkor viszont tényleg feleslegesen vettél. :)

Előzmény: coliaserate (2644)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2646

Momentáő nincsen.

Előzmény: coliaserate (2644)
szirt Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2645

"vettem is gyorsan feleslegesen"

Nem biztos, hogy feleslegesen.

Előzmény: coliaserate (2644)
coliaserate Creative Commons License 2011.08.15 0 0 2644

Sziasztok!

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy Balatonfenyves-Fonyód autópálya útvonalon van-e matricaellenőrző kamera? Persze véletlenül mentem rá a pályára matrica nélkül, vettem is gyorsan feleslegesen, mert úgyis megbüntetnek, ha levett a kamera.  

danken75 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 2642

hello mindenkinek.

 

csak egy kérdés, szerintetek minden egyes autót ellenőriz a kamera? Ha azt írtátok, hogy oszlopon vannak és nem műtárgyakon, esetleg lehet-e tudni hol vannak ilyenek elhelyezve?

 

köszi D75

seepheerd Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2641

Én egyszer benéztem... hat hét után hazajössz a sivatagból, barátnőd vár a reptéren, naná hogy nem jut eszedbe a matrica csak a fél távon Tatabánya felé. Megjött a csekk, dühös voltam, de befizettem.

Legközelebb sms-en rendeltem, és szóltam a barátaimnak is hogy izgassanak föl mielőtt lejár ami 8-ra esett. 6-án Pestre kellett mennem, este. Éjfél után indultam vissza. Szerintük 5-én lejárt a matricám. Sms-t kitöröltem korábban véletlenül (ment minden a levesbe). Kétszer fizessem be a büntit. Ha-ha.

Előzmény: Vincent23 (2640)
Vincent23 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2640

Hetfon vegul ugy alakult h nem volt idom ezzel foglalkozni, ma meg mar nem erdekel teszek ra. ;) Minden csoda harom napig tart. Majd max a csekken a megjegyzes rovatba beleirom nekik h koltsetek gyogyszerre...

Előzmény: seepheerd (2633)
Vincent23 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2639

Eleg erdekes azert a felfogasod. Kicsit messzire mutat ugyan, de ez az orszag messze nem itt tartana ha ilyen felfogassal kezelne millio es egy KOMOLYABB dolgot mint amilyen ez.  De elfogadom a velemenyed hogy szerinted meglevo es ervenyes matrica eseten az egy perc tul lepes es atcsuszas a kovetkezo napba (barmi is legyen a kulso korulmeny) is pont egy kategoria a bliccelessel, ugyanugy le kell erte huzni az embert, ja es szoba is ugy kell allni vele (tehat erdemben kb sehogy) mint tettek a hivatalos szervek.

Amugy eltalaltad nalam tenyleg cd szolt a kocsiban es a franc se gondolta volna hogy Ferihegyrol hazaig (boven idoben indultam) a cefet idojaras kovetkezteben par perccel szerdaba csuszok.

Ahogy a masodperceket percekbe, majd azokat pedig oraba valtottad igazan parhuzamot vonhatnal es levezethetned a "megvaltom ezen a napon majd harom nap = negy napos matrica" temaban is.
De hulyesegeket en is tudok irni. Minek hallgatsz minden oraban hireket, hiszen szinte szorol szora ugyanazt mondjak ;)

Cd-t eladtad mar? Mert ha nem hasznalod akkor disz illetve suly, lassabban gyorsul tole a kocsi, tobbet fogyaszt, feleslegesen foglalja a helyet, stb stb.

Előzmény: kontaktorszekrény- (2632)
seepheerd Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2637

Jujj, de szabad ilyet? :))))

Előzmény: Törölt nick (2634)
sznitta Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2636

Elfelejtettem írni: aug. 30-ig érvényes

Előzmény: sznitta (2635)
sznitta Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2635

Eladó 2 db szlovén autópályamatrica féláron!! (Darabja 15 Euró)

seepheerd Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2633

Nyugi má! Te tartod a létrát én meg leverem egyik kamerájukat. Vagy kettőt. Nem tudom mennyibe fáj nekik darabja, de kvittek leszünk, azt hiszem.

Előzmény: Vincent23 (2625)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2011.08.09 0 0 2632

Azért nem reagáltam a trafis párhuzamra, mert nem érzem idevalónak. Mivel általában 60 mp-ként eltelik egy perc, 60 percenként pedig egy óra, ezért elég kiszámítható, hogy meddig vagy még jogosult a használatra. Persze foghatod arra, hogy nem egyezik az órátok, na és persze kié a pontosabb, de sokkallta egyszerűbb lehajtani percekkel a lejárta előtt a pályáról.

Mérges pedig maximum akkor lennék, ha autózás közben cd-t hallgatnék és nem rádiót (lemaradnék az óránkénti hírekről), az órám késne egy 15-20 percet, emiatt később mennék le a pályáról. De ilyenkor is csak magamat tartanám hibásnak, és nem érezném egyáltalán semmiféle tűréshatár bevezetésének a szükségességét. Mellesleg az órámat nem kell folyamatosan nézni, mert a középkonzol felső részén, így csak egy pillantásba kerül odanézni.

Előzmény: Vincent23 (2625)
deseo Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2631

köszönöm hozzászólásod!

Előzmény: nagypapi51 (2630)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2630

Ganz egal, hogy te írod rá, vagy rajta sincsen, azt fix kamerával nem lehet ellenőrizni.

Amíg nálunk is ilyen rendszer volt, úgy ellenőriztek, hogy kitereltek (rendszerint egy pihenőbe), és ott megnézték.

Előzmény: deseo (2629)
deseo Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2629

Azt olvastam a cseh közlekedésfelügyelet honlapján, hogy ragasztós lett volna, és tollal írom rá a rendszámot.

nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2628

Tudtommal a cseheknél ragasztós matrica van, amin rendszám nem szerepel.

Ha kint nem állítottak meg, akkor megúsztad.

Előzmény: deseo (2627)
deseo Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2627

Sziasztok! A hétvégén Csehországban voltunk és sikerült autópályára tévedni. Ausztriának mentünk, osztrák pályákra vettünk is matricát, de cseheknél nem terveztük a fizetős utak használatát, ennek ellenére rajtuk kötöttünk ki (Brnoban 1 lehajtúnyit autópályán, aztán hazának Brnoból kifele egy fizetős autóút lehetett). (ma utánaolvastam a neten és láttam hogy nem csak autópályák fizetősek náluk, csak a kamerarendszer miatt volt gyanús) Kérdésem hogy tud-e valaki arról, hogy működik náluk a bírság kiszabása? A rendszámot leolvassák és megkeresik a magyar hatóságokat?

Nagyon köszönöm ha valaki érdemben hozzá tud szólni és remélhetőleg megnyugtatni, hogy még nincs lehetőségük külföldit büntetni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!