Keresés

Részletes keresés

a14789 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7893

A nyilvánosságra hozott szabadalmi dokumentumok kutathatósága mindenki számára nyitott, a dokumentumok kutatásával a műszaki fejlődést elősegítő értékes információk nyerhetők.

Előzmény: a14789 (7890)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7892

Köszi, ez most valóban hasznos volt.

 

De amúgy ezt most nem értem. Pl a Gazdálkodj okosan! nevű társasjátékot már tuti, hogy több, mint 20 éve szabadalmaztatták, mert gyerekkoromban is játszottunk vele a tesóimmal.

 

Eszrint most akár én is gyártathatnám és forgalmazhatnám?

Előzmény: a14789 (7890)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7891

Arrafelé szokott lovagoltatni KOVI is. Hogy számlát adnak-e a csajok, azt nem tudom. :D

 

Előzmény: kekov (7889)
a14789 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7890

A szabadalom tulajdonosának kizárólagos joga van a találmány szerinti megoldás hasznosítására, azonban a szabadalmi oltalom időtartama és területi érvényessége nem korlátlan, az oltalom a szabadalmi bejelentés napjától számítva legfeljebb 20 évig lehet érvényes, és csak abban (azokban) az ország(ok)ban, amely(ek)ben engedélyezték.

 

A használati mintaoltalom a szabadalmazható találmány színvonalát el nem érő új szerkezeti kialakítások védelmére szolgáló oltalmi forma. A mintaoltalom alapján a minta jogosultjának kizárólagos joga van arra, hogy a mintát hasznosítsa, illetve, hogy a hasznosításra másnak engedélyt adjon. Az oltalom ideje 10 év, ezt követően a minta közkinccsé válik.

 

http://www.sztnh.gov.hu/szabadalom/

Előzmény: BSzTom (7888)
kekov Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7889

Kristóf csak viccelt.

 

viszont biztos forrásból tudom,

 

 

hogy a hárombetűs cég szigorú alkalmazottjai most a balaton felvidék környéki - számla nélkül lovagoltató lovastanyák gazdáit - indultak fingatni ...

 

 

 

Előzmény: BSzTom (7887)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7888

Ez a 20 év mindig, minden esetben 20 év, vagy egy előre meghatározott időszak? Ha közel a lejárat, meg lehet hosszabbítani, vagy ha tetszik, ha nem, közkincs?

Ez tényleg érdekel, nehogy szíven szúrj valami szarkasztikus marhasággal... :)

Ennek a jogszíbályi hátterét meg lehet tekinteni valahol?

Szabadalmi hivatal honlapján, stb, vagy csak a fizetős jogtárakban?

Előzmény: a14789 (7882)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7887

Kristóf, ne játssz a tűzzel. Ezt az oldalt nem csupa jóindulatú ember olvassa, hanem esetleg hárombetűs cégek alkalmazottai is.

Előzmény: Kályháskristóf (7876)
maguborka Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7886

lássátok hát emberek így működik ez a kartárs. ha neki nem áll jól a széna, nem lehet kideríteni ki a  sancibácsi nick. ha neki épp sértődöttsége van, egyből ki  lehet deríteni 2 perc alatt.

 

a szélkakas kutya hímvesszeje ehhez a csávóhoz képest..

Előzmény: maguborka (7885)
maguborka Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7885

annak a bizonyos nagyon okos mókusnak megjött volna az esze??

 

7737-es hozzászólása ez volt:

"

Na te is egy jogtudós vagy az tuti.

 

A "sancibacsi" nem tud perelni mert nem létezik. 

 

Bemegy a bíróságra és azt mondja hogy ő a sancibacsi?

Szerintem meg Én vagyok.

és?

Saját magammal levelezek, mert szórakoztató.

 "

 

most meg ő maga okoskodik... 

majd ha kapsz tőle szép levelet, hogy fizess neki 200 ezret s nem perel be :)

Előzmény: kekov (7863)
vberko Creative Commons License 2014.06.20 0 0 7884

Volt már itt, de ha már a kéménynél járunk ... És végre némi konkrétum :)

http://www.mha-net.org/docs/v8n2/wildac12b.htm

 

Itt érdemes a "Thoughts about the Downdraft Experiment, by Lars Helbro (Apr 28/12)" doksit is elolvasni a fenti linkről.

Előzmény: Törölt nick (7861)
sancibácsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7883

Box-ról szó sincs!

Anglia-Urugvay. Foci!

A többire teszek :-)

Vagy tojok, vagy mi. (Valami tojásos bácsit emlegetnek itt :-)

Előzmény: Törölt nick (7880)
a14789 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7882

Természetesen tévedsz ebben.

Amikor bejegyeznek egy találmányt akkor elérhető lesz a nyilvános adatbázisban is, ahol rajz stb. elérhető és magadnak akár otthon meg is valósíthatod (ha megéri, de általában oplcsóbb a gyári készülék), az nem iparjogsértés, mert kereskedelmi és péntforgalom nem fűződik hozzá.

 

Nem forgalmazhatod, hirdetheted, stb., mert akkor jogot sértesz.

természetesen lehet próbálkozni a bitorlással is, de egyrészt sok évet lehet érte kapni meg sok milliót befizetni, ezért néha nem is olyan rossz ha lopnak valamit.

 

Összefoglalva: megismerheted és kritizálhatod, sőt ha tudod akár meg is kerülheted, és új szabadalmat is beadhatsz ha rosszul védték meg.

 

Pld ha a szabadalom a 4 ágú villát határozza meg akkor olyat nem csinálhatsz  de 3,5.6.7 stb ágút igen.

De ha 2-10 között van a villaágak szabadalmaztatott száma akkor ilyet nem csinálhatsz.

 

20 év után lejár a szabadalom és közkincs lesz, ez idő alatt kell behoznia a fejlesztés árát (nem könnyű).

 

Ha szeretnéd gyártani akkor megkeresed a szabadalmast és egy reális licensz díjért megkapod egy szerződés szerinti területre a gyártási és /vagy forgalmazási lehetőséget, amivel persze el kell számolni, és lehet hogy cégjogi változások is bekövetkezhetne az ellenőrzés oka miatt.

 

De lehetsz distribútor (területi joggal rendelkező elosztó ) vagy dealer (kereskedő) is.

 

Pld. az ultrafinom részecske mentesítőt be lehet építeni a cserépkályhába is, vagy bármibe, és akkor növekszik a munkád értéke, a marketing lehetőségeid nőnek, stb. és a forgalmad, hasznod is nő. Ennek egy részét kell átadnod a jogtulajdonosnak.

Mi ebben az extra? Ingyen leve nincs, nem úgy működik a dolog hogy más fejleszt a többiek meg ingyen részesednek a profitból. Ez nem a szeret szolgálat, hanem a kapitalizmus.

 

Kína évente egy millió, azaz 1.000.000. db szabadalmat jelent be.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (7875)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7881

Ja igen... már nyomtam a gombot...Sorry :) 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7880

Fiúk, ennek nem lesz jó vége, ha mindig felveszitek a kesztyűt..:((((

De ti tudjátok....

 

üdv,

Zsolti

 

 

kekov Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7879

ja, .... csak néha görbére sikeredik a tojás nála

 

azok a fránya nanorészecskék tehetnek mindenről ... de be lesznek fogva, készül a nanocsapda

Előzmény: Kályháskristóf (7878)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7878

A tojáskiszorító ember megmondta a frankót! Dél-Pesten hamarabb halnak, mert arra megy a szmötyi a levegőben, kuss.

Előzmény: sancibácsi (7877)
sancibácsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7877

Ma beszélik a rádióban: a M. lakosság egészségi áll-a tragikus. Le van maradva, mint a MÁV a TGV-től :-)

De! Aszongya: Bp-en belül is nagy a szórás! Egyes kerületekben tragikus, mint a M.o-i.

De egyes 'divatos' kerületekben meg jobb mint az EU-s átlag :-)

Szerintetek ez hogy lehet?????

 

Előzmény: sancibácsi (7874)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7876

Csak nem jelenhetek meg egy fogatlan alkesszal.... A jó fizu az napi 6-7-8-9 ropi, a járulékok felét fizetem, a többit gazdálkodja ki az ember. 

Előzmény: sancibácsi (7874)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7875

Evonly ne könyörögj, munkát nem látsz soha. A titkos weboldal csak nekünk titkos, mindenki másnak, aki nem ért hozzá nyilvános. Talán nem véletlenül. 

 

Vergődés ami itt megy.

 

Sancibácsival már többször találkoztam, szívesen paroláznék Kekovval, Magubival, Ybasc-kal, meg azokkal még akiket kifelejtettem.

 

Amúgy a kéménye is érdekene de reménytelen a dolog, mert semmi tény, konkrétum, pedig a feleségemhez hozzányúlni nincs időm, nemhogy ellopni egy korszakalkotó találmányt. Annyi a munka, hogy beleőszülök. Pedig, hogy nézne ki egy ősz raszta. :-)))))))))))))))))))))

sancibácsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7874

Csá Kristóf!

 

Az ép, az épp! ???

:-)

Harapni kell majd a kályhás drótot? :-)

 

Na ez vicc volt!

Mert tudom miről beszélsz sajnos :-(

Előzmény: Kályháskristóf (7872)
sancibácsi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7873

Én erre már nem mondok semmit.

Mert leírtam vagy 25* azt, amit mások nem nagyon. Hogy mire megy ki a játék.

Annyira kilógott a lóláb :-)

(miközben mindenki engem mocskolt :-(

De most csak így félre fordítottam a fejem, és sercintettem egyet!

(Ennyi a 2,5-év összes tudása......, e...-e)

 

A sört én is betettem a hűtőbe.

Nemsokára Anglia-Urugvay!

Addig lehűl biztosan. Jó hideg barna sör!

 

Előzmény: Ybasc02 (7871)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7872

Budakeszi környékéről építőiparban jártas segédmunkást (kollégát) keresek nem rossz fizuval. Ép fogazat, normális megjelenés fontos.

 

Kristóf

Ybasc02 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7871

""Tehát ha egy fórum vita keletkeztet valakiben egy felismerést akkor semmi akadálya annak hogy bejegyeztesse, mert a többiek ezt nem tették, vagy észre sem vették hogy kitaláltak valamit, vagy fogalmuk sincs hogy kell megvédeni, stb.

 

A dolog erről szól.

 

Nem véletlenül nem mondok el lényeges dolgokat, de jó dolog ha valakik mondanak valamit amit fel tudok használni. Legalább arra hogy gondolkozzak rajta hogy lehet megoldani a kérdést.

Egyébként itt ilyen okosságot még nem hallottam  - sajnos, pedig figyeltem baromira :).

 

 

"bejegyezteti saját személyes nevén mind hogy ő lenne az ötlet feltalálója."

Nem lenne hanem ő is az. Ő adta be akkor Ő a jogtulajdonos ""

 

Akkor már világos a dolog hogy mér nem alakulhat ki egy komolyabb szakmai vita egy ilyen felületen ?

Igaz nem mindenki a fent leírtak szellemében gondolkozik, lehet hogy csak valami jobbat akar a megszokottnál, lehet hogy önzetlenül megosztaná a többiekkel is hogy másnak is jó legyen de mikor ilyen gondolatok előtérbe kerülnek megspékelve az összes marketinges stratégiai "kampánnyal" akkor már nagyon el kezd figyelni az ember  :) hogy mit is mond vagy (nem)  mutat valójában...

Az utolsó két és fél év elemzésesből kb. ilyen értelmezésű szöveget dobott nekem a "gép"...

De lehet az én gépem és az op.rendszerem  már elavult, a BIOS frissítés  még hátra.... :)

Jó is a nap végére egy hideg sőr.... Egéségetekre !  :)

Előzmény: a14789 (7869)
a14789 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7870

"TÖMEGKÁLYHA  témában folyik az eszmecsere ... nem tűnt fel ?"

 

Nem tűnt fel tényleg, hogy egy árva hangot mondtál volna ebben a témában aminek bármi értelme lenne.

 

vezesd fel a téziseidet és szívesen válaszolok rá.

gyanítom hogy a definícióig sem vagy képes eljutni.

 

Mondj olyan tényt ezzel kapcsolatban amit neked köszönhet a világ.

Csak egyet légyszi .....

Előzmény: kekov (7868)
a14789 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7869

Jó a kérdésed.

 

Több fogalom van, pld. a szabadalmas, aki beadja, és a feltaláló, aki kitalálta, és lehetnek társak is akárhányan. 

 

Mivel sok találmány alapvető dolgokat ír le egy új megközelítésben (pld golyóstoll: cső , golyó, festék volt régebben is, de egyben nem) a szabadalmas/feltaláló az a személy aki analízis tevékenysége után egy szintézist hoz létre és ennek eredménye lesz valami amit oda ad a szabadalmi szakembereknek.

 

Következik az újdonság kutatás (hátha kitalálta a meleg vizet).

Aztán a szabadalmi szöveg megalkotása (igénypontok)

Bejegyzés országonként

 

Ez mondjuk 154 országra szép összeg is lehet.

Lehet szabadalom 20 évre, vagy ipari minta oltalom 10 évre vagy védjegy.

Utána az csinálja aki akarja, mert közkincs.

Menet közben is lejárhat az egész mert nem fizetik a fenntartási díjat.

 

Tehát ha egy fórum vita keletkeztet valakiben egy felismerést akkor semmi akadálya annak hogy bejegyeztesse, mert a többiek ezt nem tették, vagy észre sem vették hogy kitaláltak valamit, vagy fogalmuk sincs hogy kell megvédeni, stb.

 

A dolog erről szól.

 

Nem véletlenül nem mondok el lényeges dolgokat, de jó dolog ha valakik mondanak valamit amit fel tudok használni. Legalább arra hogy gondolkozzak rajta hogy lehet megoldani a kérdést.

Egyébként itt ilyen okosságot még nem hallottam  - sajnos, pedig figyeltem baromira :).

 

 

"bejegyezteti saját személyes nevén mind hogy ő lenne az ötlet feltalálója."

Nem lenne hanem ő is az. Ő adta be akkor Ő a jogtulajdonos

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7865)
kekov Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7868

nyiss egy jogi kérdések topikot, ne zavard itt a légkört,

 

ezen a helyen

 

TÖMEGKÁLYHA  témában folyik az eszmecsere ... nem tűnt fel ?

 

--------------

 

 

Előzmény: a14789 (7867)
a14789 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7867

Fogalom zavaraid vannak.

 

A képnek van eredeti tulajdonosa, és a kekov nevű ismeretlent két perc alatt beazonosítják. 

Ha vesztésre áll az ember akkor ne legyen még a pofája is nagy.

 

 

Előzmény: kekov (7863)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7866

A kénessav elírás volt, gázkazánra vonatkozik....a többi áll.

Előzmény: Dunit (7864)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7865

Nem erre utaltam de mindegy..más tapasztalati "képletek" szerint gondolkodunk :)

 

Kérdés , Pl. van egy társaság vagy közösség(virtualis, nick nevekkel, vagy más kodolt nevekkel), van egy szolgáltató aki adja a felületet ahol a társaság  bizonyos ötleteket elképzeléseket megvitatnak  továbbgondolnak akár írottan, képekben, rajzokban is ezen a felületen...az egyik egyén fogja magát és a közösen kidolgozott egyik működő ötlettel bemegy a szabadalmi hivatalban és bejegyezteti saját személyes nevén mind hogy ő lenne az ötlet feltalálója.

A hívatalban ilyen vagy hasonló ötlet bejegyezve nem szerepel....

 

Hivatalosan ez az egyén lesz a feltalálója ?

Előzmény: a14789 (7857)
Dunit Creative Commons License 2014.06.19 0 0 7864

 A fának mennyi a kéntartalma ?

Előzmény: Törölt nick (7861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!