Keresés

Részletes keresés

Szegediági Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2386

Üdvözlöm az információ leszedegetős olvasgatókat, akik a "közösbe" soha semmit nem raknak bele....

 

Valamint hálás szívvel köszönöm szépen a Kedves Winklerilonának a szegedi orvos ajánlását!

 

 

Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2385

Szia Vidéki60!

Nekem a második kúra jún.21.-én telik le és azon a  napon kell mennem a doktornőhöz. Majd utána két hétre kell vérvételre menni.

Hogy vagy a kúra után? Lehet, hogy jobb lesz, ha ennyit kell várnod. Talán egy kicsit regenerálódik a szervezeted.

Jobbulást!

Előzmény: vidéki60 (2381)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2384

Kedves Vidéki60!

 

Tudom, hogy nem 100 %-os megoldás, de most az jutott eszembe, hogy addig megpróbálkozhatnál természetes antibiotikus hatású szerekkel, áthidaló megoldásként.

Úgy sem szabad mindig antibiotikumot szedni.

Mire gondolok:

Kurkuma, fokhagyma, ezüstkolloid, méhpempő, emelt dózisú C vitamin, grapefruit mag kivonat, esetleg a hagyományos kínai orvoslás szerei.

Az én személyes véleményem: én mindet használtam, használom...érted.

Ez a fajta ezüstkolloid szerintem gagyi, másféle kellene.

A méhpempőtől (1 hónapig szedtem) nem voltak olyan merevek a kezeim reggelre. Nagyon drága, most ezért nem szedem.

Egyébként egy román doktornő szép eredményt ért el vele ALS-ben is, emelt dózissal, valószínűleg az acetilkolin tartalmának köszönhetően. (Utánanéztem az orvosnak és a tanulmánynak, valódi.)

De elvileg a Kígyó utcában nyílt egy új biobolt, ott lehet kapni, nem úgy kell rendelni, én meg itt méhésztől próbálok érdeklődni.

Én hiszek az ilyen méhecskés dolgokban, csak őrült áruk van. De Lyme-ra is ajánlják, mert baktériumölő is.

Sok-sok oxigénes víz.

Állítólag a gomba is öli a baktériumokat, azt nem próbáltam.

 

Üdv.: Ági

Előzmény: vidéki60 (2381)
samu1981 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2383

Kedves Vidéki 60!

 

Én múlt héten voltam a doktornőnél, már elkezdtem a 3 kúrát. Mondta,hogy kérjem a következő időpontot a kúra utáni 4. hétre. Együtt megnéztük a naptárt és én is aug. 23-án fogok menni,mivel előtte 2 hétig szabin lesz. Az előző kúrák között 6 hetet kellett várnom és most is annyit fogok a szabi miatt.

 

Hogy vagy? Van valami eredménye a 2. kúrának? Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

 

Üdv.: Samu

Előzmény: vidéki60 (2381)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2382

Szia vidéki60!

 

Mi május 23-án fejeztük be 2.kúrát és junius 18-ra van idöpontunk de most is csak én fogok menni.

 

Amugy Te hogy vagy?

 

Jobbulást :Aranka!

Előzmény: vidéki60 (2381)
vidéki60 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 2381

Kedves Fórumozók!

Csak egy rövid kérdésem lenne azokhoz, akik elkezdték a 3. kúrát. Nálatok a 2. és a 3. kúra között mennyi idő telt el, ugyanis én most 20.-án fejezem be a 2-at, és csak aug. 23-ra kaptam időpontot az Esztó Klárához, tehát a két kúra között több, mint 2 hónap fog eltelni. Ez normális, nálatok is ilyen sok idő maradt ki, vagy csak azért van így, mert a doktornő szabadságon lesz?

Vidéki

Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2380

Szia Ági!

 

Köszönöm, hogy mindenkire figyelsz és aggódsz!!! Nem!! Nincs szándékomban feladni és a gyógyszert is szedem, csak néha meg csömörlök! Ennyi az egész. Utálom ezt a kiszolgáltatottságot.

Előzmény: Szegediági (2378)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2379

Kedves Fórumozók! Bulbaris típusú betegséggel küzdők!

 

Van egy nagyon kedves ismerősöm, akit közvetve ennek a fórumnak köszönhetek és rengeteg jótanácsot adott már nekem. (Ha csak fele egészségügyis ilyen hozzáállással bírna...)

 

Aki a folyadékot nehezen nyeli már, vagy visszajön, annak áthidaló megoldás lehet a Nutriton sűrítő por, amely kissé gél állagúvá teszi a folyékony dolgokat, tehát megkönnyíti a lenyelésüket és megakadályozhatja a félrenyelést és az orron való visszafolyást.

 

Üdvözlettel: Ági

Szegediági Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2378

Kedves Úgyfélek!

 

Azért nem szabad feladni!

 

De igen, néha én is úgy vagyok vele, mint Banyka, hogy homokba dugom a fejem és nem olvasom a fórumot, meg azt is megfogadom, hogy én se írok, majd jönnek az újak megint, mert sokszor pszichésen annyira megviselnek az olvasottak, és egyre jobban, ahogy az én állapotom is romlik.

 

Ma majdnem az egészet elejétől végig olvastam. Hátha valahol elrejtve találok egy apró értékes információ morzsát. Hát, volt itt olyan is, aki szerintem két ház árát is elpróbálkozott.

És hogy mi lett vajon Vele? Mert utolsó hozzászólásából nem tűnt ki, hogy akkora állapotromlása lenne, hogy nagy baj történjen, mégis nyom nélkül utána már eltűnt és e-mail címe sincs...

 

Én most is azt mondom, ez az orvostudomány szégyene, hogy erre a borzalmas betegségre nem voltak még képesek hathatós szert létrehozni, pedig irdatlan pénzek mennek el kutatásokra!

És még büszkék is a Rilutekre, én nem is értem, hogyan engedhették törzskönyvezni!

 

Üdv.: Ági

Előzmény: Úgy félek! (2377)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2377

Szia banyka!

 

Nagyon sajnálom, hogy nem vagy jól vagyis, hogy romlott az állapotod. Azt gondolná az ember, hogy akik minden lehetséges dolgot kipróbálnak azok jobban vannak vagyis lesznek. A szomorú valóság pedig a tények, hogy nincs gyógyszer.  Tudod én is egyre rosszabb állapotban vagyok és már nem sok értelmét látom az antibiotikum kezeléseknek sem. Pedig még januárban nagyon nagy bizodalmam volt, hogy ez fog rajtam segíteni.

Ma már, ha fel akarok állni segítség kell. Napi szinten gyöngébb vagyok mint ahogy Ági is említette. Ez valami borzasztó dolog!!!


Jobbulást kívánok Mindenkinek!

Előzmény: banyka (2374)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2376

KEDVES BANYKA!

 

Én is ápolásin vagyok a férjem pedig r.nyugdijat kap de neki van közgyógy is söt mostantol megkapom az emelt összegü ápolásít mert aki ilyen beteget ápol mint MI annak ez járcsak kérni kel.

 

Jobbulást :Aranka

Előzmény: banyka (2374)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2375

Kedves Banyka!

 

Rendkívül örülök, hogy reagáltál!!! Köszönöm!!!

 

Annak viszont nem, hogy mint sejtettem, nem jól vagy. Most - jól értem? - Ceftriaxon infúziós kúrát fogsz megint kezdeni? Tehát haladsz a Lyme-vonalon?

Vagy teljesen mást, ami nem függ össze az alapbetegséggel?

 

Neked volt az MRI-n elváltozás, ugye? Végül arra tudtak valami épkézláb dolgot mondani?

Mert nekem nem, képzeld, azt mondta a prof., hogy Ő passzol, fogalma sincs, mik azok a pöttyek, de biztos nem függenek össze az ALS-el...

 

De, egyébként lelkileg már feladtam, talán egy pici szikra pislákol még bennem.

 

Ugyanis, még hab a tortán, úgy néz ki, az egészségpénztári kártyámra történő cafeteria utalást megvonta a főnököm, se szó, se beszéd, kb. 14 ezer forint! A gyógyszerre, vitaminra valómat vette el!

Ha holnap se lesz rajta a pénz, akkor anyu felhívja és megdícséri érte, én pedig úgy gondolom, nem kussolok már tovább, kitálalok a nyilvánosságnak, hogy mit műveltek velem.

A kis drága kolleganőm pedig (aki 24 éves létére hazavisz több, mint egy százast), egész álló nap a facebook-on múlatja az időt, látom, erre van pénze a cégnek.

Szépen elérték, hogy másfél nap alatt már csak a WC-ig bírjak elmenni bottal!

Tegnap még 20 kört mentem az udvaron és nem kicsi udvar. Bot nélkül.

 

Lassan az emberi szemétkedéseken, szándékos betartásokon már túltenném én magam, mert van ennél nagyobb gondom, csak hát szeretnék emberhez méltó életet élni, és kell a pénz őrült mód!

 

Jobbulást kívánok!

 

Üdvözlettel:
Ági

Előzmény: banyka (2374)
banyka Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2374

Kedves Szegediági!

 

Megvagyok még,de valóban egyre rosszabbul fizikailag és lelkileg is, és ezért nem is volt kedvem az íráshoz, nem is nagyon nézegettem a fórumot. Az elmúlt idő alatt három különböző nyavalya is megtalált és ezektől eléggé legyengültem.  Nagyjából olyan állapotban lehetek,mint Úgyfélek.Most kezdtem el egy 30 napos infúziós kúrát, aztán majd meglátjuk mi lesz.

 Szomorúan látom hogy a te állapotod sem lett jobb,sőt még az orvosok packázásainak is ki vagy téve, (jól ki van ez találva ) de annak örülök hogy lelkileg  nem adod fel.

 

A közgyógyból mi is kiestünk,mivel a férjem ápolási díjat kap utánam. Igaz hogy az én nyugdíjamból meg az ápolási díjból élünk és minden gyógyszer és eszköz méregdrága,de ez kit érdekel. Ha előbb elpusztulok akkor még a nyugdíjajamat is megspórolják.

Ígérem, hogy ennél sűrűbben fogok jelentkezni,de nem mindennap

 

minden jót kívánok mindenkinek      Banyka

Előzmény: Szegediági (2372)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2373

Szia Ági!

Örülök, hogy segített az Aranka! Sajnos én nem tudom a paragrafusokat csak a menetet. Mostanában kell nekem is újból kérnem, mert augsztosban lejár az egy év.

 

Előzmény: Szegediági (2371)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.06 0 0 2372

Kedves Banyka!

 

Mi lett Veled? Nagyon rég nem írtál és akkor se jót...Kérlek, ha bírsz, írj magadról!

 

És hová lettek a Többiek?  

Ex-Laralujza, Fedra0, Zsuka68, Sorstárs47, Nathalien, Miért????

Aki tud, bír, módjában áll, írjon.

 

Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2371

Kedves Úgyfélek!

 

Köszönöm a segítséged, Aranka e-mailben elmagyarázta a közgyógyot, most már értem.

 

Üdv.: Ági

Előzmény: Szegediági (2370)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2370

Értem, de ezt csak, miután leszázalékoltak? Vagy hogy? És ez jövedelemfüggő, úgy tudom. Anno anyunak is volt, csak aztán olyan "magas" lett a nyugdíja, hogy pár forint híjával elvesztette a jogosultságát rá.

 

Ááá, ez már teljes gáz, kész vagyok totál és közben egyre rosszabbul is vagyok sajna, szépen elszórakozták velem az időt. Ma egész nap fulladtam...

Előzmény: Úgy félek! (2368)
scharta Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2369

Szia Vinklerilona       Koszi a segítséget.Mi Pécsiek vagyunk.Ajánlottak egy orvost,kíváncsi vagyok  mit fog mondani.  Üdv Márta  Jobbulást MIndenkinek

Előzmény: winklerilona (2340)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2368

Első lépés, hogy a házi doki kitölt egy papírt és azt elviszed a Polgm. Hiv-ba. Ott kitöltesz egy papírt és kb.  egy hónap múlva megkapod a közgyógyot. Ezzel a házi doki és a neurológusnál jelentkezel és felírnak mindent amit kell az állapotodnak megfelelően felírni. Pl. járókeret, bot, tolószék, fördetöszék, szobawc, pelenka stb. Házi dokinál gyógyszerek.

Előzmény: Szegediági (2367)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2367

Kedves Úgyfélek és Aranka!

 

Sorolnátok nekem dolgokat, konkrétan mikre gondoltok? Mik azok, amiket a szakorvossal kell, lehet felíratni?

 

(Tegnap, mikor anyu elment a prof-hoz a dossziémért, mondta Neki, hogy akkor mégis megpróbálnám szedni a Riluteket. Erre közölte anyuval, hogy hát, most konkrétan ebben a szobában Ő nem írja fel, majd menjen anyu vissza két hét múlva, pénteken és akkor az ambulancián felírja. Na? Most tényleg, vagy szart se ér, vagy ennyire 0 segítőkészség!)

 

Köszönöm szépen:
Ági

Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2366

Ági ne bolondozz!!! Miért kellene több százezret fizetned a segédeszközökért???? El kell intézned, hogy legyen közgyógyod. Az ilyen beteg embereknek jár!!!!

Ezt is a házi doki kezdi el és a Polg.mesteri hiv. kell intézni. Mindent kiír a neurológus és még a gyógyszerekre is jár.

Pl. Én már csak ülve tudok fürdeni. A szoba wc van beállítva és azon fürdök a kád előtt. De van olyan szék is amit a kádra lehet keresztben felrakni és a kád szélén rá kell ülni ezzel be leket fordulni.

Előzmény: Szegediági (2364)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2365

Kedves Ági,minden olyan segédezközt ami könnyebbé tenné az állapotod a szakorvosnak kötelessége felirni hamár kimondták ezt a betegséget csak nem kel rájuk hagyni ,ez jár Neked és mindenkinek aki ilyen betegségbe szenved ,a neurologusnak tudni kel ezekről a dolgokrol csak halgatnak nint sok minden más dologrol,ne hagyd magad járjatok utána hogy ne keljen mindent úgy megvenned .Ezeket a dolgokat biztosan tudom én is igy csinálom.

Előzmény: Szegediági (2364)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2364

Igen, itt a legfontosabb az emberi jószándék! Mert higgyétek el, jogi területen dolgoztam sok évig, én aztán tudom, hogy a jogszabályok a világ legrugalmasabb "anyagai".

 

Én azon "buktam meg", hogy a havonkénti főorvosi táppénzes felülvizsgálatra nem bírtam elmenni, mert nincs kocsink. (Mondjuk, ha ezt megsúgja a háziorvos, hogy mi készül, akkor oda is elvitt volna az, aki pénzért szokott furikázni engem.)

És ez roppant mód szúrta a főorvos asszony szemét! Hiába mentett ki mindíg a háziorvosom.

Meg az volt a baj, hogy a prof. beleírta pénteken a papíromba, hogy munkába nem vagyok visszaállítható. De hát ki volt ez az egész "csinálva", mert a táppénzes felülvizsgáló főorvos asszony kérte meg a profot erre, az időpontot is ők egyeztették!

 

És még ami szemétség, hogy ugye, én kértem, egy hónappal ez előtt, ahogy itt a fórumon szó volt róla, a fogyatékossági támogatást, a háziorvos meg azt mondta, hogy addig nem adja meg hozzá a papírt, amíg a professzori vélemény nem lesz a kezében. Magyarul elvesztegettünk emiatt a szemétség miatt még egy hónapot ennél a támogatásnál is!

Közben meg romlok, és egy csomó plusz kiadásunk lenne, hogy emberhez méltó életet élhessek, amíg lehet!

Már alig merek fürdeni, folyton attól rettegek, hogy összecsuklik alattam a lábam és ott a kádban aztán elcsúszok és összetöröm borzalmasan magam. Vannak nagyon praktikus segédeszközök, de ugye pénz, pénz, pénz...

 

De azért olyan jó, hogy így vígasztaltatok, kissé már próbálok lehiggadni és csakazértis küzdeni tovább, mert nem adom ám fel!

 

Azért, Úgyfélek, hallod, Neked is nagyon rendes ember volt a főnököd! Nem tudod, Ő is járt a templomba?!

Amúgy én nem jártam, sose volt rá időm, csak minden este imádkoztam és igyekeztem úgy élni, hogy ne bántsak másokat. Hát, ennyire volt elég.

 

Egyébként a sópipa sajnos, nem jó...Tudod (remélem, nem és nem is fogod), a légzésnél is az van a légzőizmokkal, mint a többivel. Gyengeség és görcsök.

Az oxigénpalackos, maszkos dolog jó áthidaló megoldás lehetne, de gyerekek - na, megint témánál vagyunk! - több százezer forint!

 

Üdv.: Ági

Előzmény: samu1981 (2363)
samu1981 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2363

Nem tudom kedves Úgy félek,de én 10 hónapja vagyok táppénzen és nem hívtak felülvizsgálatra. A munkahelyemen pedig azon gondolkodik a főnököm ,hogy hogyan tudnának olyan feladatot találni,amit el tudok látni addig,amíg nem leszek jobban. Valószínű nagyon szerencsés vagyok, bár sajnos nem mindenben.

Előzmény: Úgy félek! (2362)
Úgy félek! Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2362

Szia Ági!

Lehet, hogy butaságot beszélek, de talán a sópipa segíthet valamit.

A felülvizsgálattal kapcsolatban csak annyit, hogy mindenkit behívnak aki hosszabb ideig beteg. Az egy másik dolog, hogy az állapot romlásával az ember értéktelenné válik. Az én főnököm a kórházba hozta be a papírt, hogy írjam alá mert leépítés van. Persz én voltam akit leépítettek!

Előzmény: samu1981 (2356)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2361

Köszi, igen, látod, nem elég lelki és fizikai teher ez a borzalmas betegség, még a határtalan emberi gonoszsággal is minduntalan meg kell küzdenem.

 

Erős vagyok, de bevallom, ez a dolog a mélypontra küldött teljesen.

És így legyen életkedved, és küzdjél! (Ja, mondjuk, nem mondta még nekem ezt egy orvos se.)

 

Ági

Előzmény: samu1981 (2360)
samu1981 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2360

Igen Ági,arra gondoltam. Felháborító,amit írtál. Én már lassan egy éve vagyok táppénzen és nem kellett ilyen felülvizsgálatra mennem szerencsére. Néha meglátogat a háziorvosom és ennyi. A munkahelyemen pedig várnak vissza. Sajnálom,hogy ilyen szemét főnököd van :(

Előzmény: Szegediági (2357)
Aranka1964 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2359

Szia Ági!

 

A férjem szed egy THEOSPIREX nevű gyogyszert meg TEGRETOL CR-T ,neked ezeket nem irták föl ?

A másik megoldást amit sajnos használuk azt már tudod ,de remélem nem annyira rossz?

 

Üdv:Aranka

Előzmény: Szegediági (2354)
Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2358

Sziasztok!

 

Nos, megvan, mire fel volt ez a nagy professzori vizsgálat! Elmehet a ****ba az összes orvos!

Olyan papírt csinált a prof., hogy vegyék el a táppénzem! Minden le volt előre beszélve! Bele íratták Vele, hogy nem vagyok munkába visszaállítható!

 

A háziorvos is tudta! Le akarnak erővel rokkantosítani, hogy ne húzzam a pénzt a szegény tb-től! Hogy jó szar rokkantellátást kapjak, hogy minél előbb forduljak fel, hogy még egy doboz C vitaminra se jusson!

Már el is indítják a héten!

 

Komolyan, az ilyen szemét, embertelenségek pusztítanak legjobban! Egyszerűen fel nem bírom fogni, mit művelnek!

 

Itt tényleg, "ember embernek farkasa"!

 

Már épp hogy csak azt nem mondják, hogy ballagjak ki a temetőbe és türelmesen álldogálljak a sír szélén, mert ugye, nincs mit tenni, hát, szegény az állam, sokba kerül egy ilyen beteg ellátása, legyek már belátással erre!

 

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen mocskos, rohadt szemét emberek vannak és ezek tettek orvosi esküt! Ilyenekre bízzuk az életünket!

 

Amikor a táplálékkiegészítők és vitaminok tartanak életben bennünket, úgy-ahogy, nem a ki...aszott Rilutek, és ezek egy vagyonba kerülnek.

 

Na, legalább a drága főnököm örülhet már végre, nem kell utánam fizetnie a táppénz egyharmadát.

Az is milyen ember...És minden vasárnap nagy büszkén ott virít a templomban!

A múlt héten írt, hogy mi van velem. Én pénteken leírtam Neki, hogy sajnos, miket mondtak a professzori vizsgálatkor.

És azóta annyit nem írt, hogy "sajnálom magát", egy sort sem!

 

Ági

Szegediági Creative Commons License 2012.06.05 0 0 2357

Köszi Samu, mire gondolsz konkrétan? Mert ilyen hörgőtágítósom már van, csak azzal az a baj, hogy a szívem nem bírja, mert nagyon emeli a pulzust, és nekem alapból is magas.

 

Üdv.: Ági

Előzmény: samu1981 (2356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!