Nem, az éppen nincsen, viszont lyukat beszélni bárkinek a pocakjába, na azt nagyon tudunk! :-)
Sok mindenhez hozzásegített már ez a (korántsem mindig) jó adottság.
Volt hogy logisztikát oldottunk meg ez által (pl Makkoshotyka-Regéc viszonylatban), de a legtöbbet talán a Galyatetői kilátóba feljutás miatt koptattam a lepcsest, na azt már majdnem feladtam, de végül aztán szerencsém lett...
Be kell valljam, ebben a fordulóban volt olyan játékos, akinek drukkoltam. Csg65 az eddigi fordulókban mindig éppen csak, hogy lemaradt a dobogó tetejéről, így aztán amikor negyedik játékosként 4539 pontot ért el, azt gondoltam, végre neki is postázhatok egy kitűzőt. Ráadásul úgy, hogy egész nap, meg sem közelítették a többiek pontjai. Aztán az utolsó percekben hirtelen izgalmassá vált a játék: 20:45-kor megközelítette andrew85, 20:52-kor pedig leelőzte kbk 4719 ponttal. Sajnálom, hogy most sem jött össze, a nyertesnek pedig gratulálok!
Még egy különlegessége volt a játéknak: jzp2107 már este hatkor végzett vele :)
Ez az a néhány éve félbemaradt fejlesztésű béta verziós turistautak.hu térkép amit nem javasolt használni, egyrészt valamikor 2014-ben frissült utóljára az útvonalhálózata, a nagyobb baja az, hogy több úttipust nem jelenít meg.
Ezen a szakaszon ez durván látszik, mivel pld a kerékpár utak is hiányoznak rőla Keszthely - Hévíz között ezért nincs OKT csak néhány a levegőben lebegő kék sáv ikon. Mondhatnánk, hogy K. A. utolsó bosszúja :-(
Rosszúl látod, a turistautak.hu naponta frissülő Garmin térképe az pontosan tartalmazza a változást a Hévízi tó mellett csak éppen azt a térképet te nem tudod megnézni a Locus alatt, ott valami már régebbi változatot nézel.
A Garmin térkép az Garmin eszközön használható nem szükséges bemutatni sokan ismerjük. A mapsforge térképek készülnek android rendszeren futó appokhoz ilyenek a turistautak.hu rendszerben soha nem készültek.
Az OMP készítette 2014 év végéig ezeket a turistautak.hu adataiból, de idén áttértek az OSM adatokra. A két térkép között egyelőre jelentős a különbség. Február 1-től felszabadult a turistautak.hu adatbázisa így a terepi utakat az OSM lelkes másolói már joszerűen is lemásolhatják de még sok vissza van.
A két térkép tartalom eltérősége miatt jobb előre megnézni melyik teljesebb az adott területen és azt használni.
Hát én ehhez nem értek, úgy tudtam a tuhu-n amit írnak frissítést (utolsó az 03.23) az éjfél után elérhető már online. (lehet nem éjfél, hanem más időpont)
Egyébként a Locus alól elérhető online az OSM alapú is. ;) Aki spórolni akar a tárhellyel és nem kell neki egész Kárpát-medence annak jó az online otthon betölti és kinn használja. Szerintem elég "hülyebiztos" nem felejti el az ember mindig letölteni az új térképet a készülékre pl.
Én volt, hogy egy évig egy elavult térképen szerkesztettem Base Camp alatt mire rájöttem, hogy ezek folyamatosan frissülnek. Mikor letöltöttem
az újat addigra például Pásztó környékén bejárták az összes ösvényt. Pont jól jött nekem, mert arra tervezem útvonalat.
Közbe megtaláltam, hogy mikor a legfrissebb térkép a tuhu-n:
"Turistatérkép Garmin GPS-ekhez Magyarország teljes területéről, napi frissítéssel újdonságok a térképen(2015.03.26. 03:00-ig, adatbázisunk ekkori állapotát tükrözik a Garmin-térképek)"
Olvasónkat zavarta az erdőszéli szemét, így bezsákolta, majd elvitte volna bárhová, csak ne maradjon ott. Ha azt gondolta ilyen egyszerű, tévedett: nincs happy end. Tovább »
Nem tehetek róla, biztosan bennem van a hiba, de nekem ezek az új logók ugyanúgy nem sugallnak semmit, mint pl. az MTV új logói, vagy a nemzeti bank vonalai...
Nem is értem a magyarázott dinamika sugallást és hablatyolást.