Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2016.03.06 0 0 17881

Ez az utolsó mondat szép volt és találó :) Az a baj,hogy nekem a szteroidos kenőcs is kb. 2 hétig jó.Kenem egy ideje itt-ott használ,de többnyire nem.Talán annyira nem viszket és már ez is valami

Előzmény: Octi19 (17880)
Octi19 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 17880

hát az... többnyire szalicilsav a pikkelyek fellazítása és némi szteroid a gyulladás csökkentése miatt van benne. de pl nekem ésszel használva az Elocom kenőcs napi egyszer használva nagyon hatásos és egy-egy hét simán ki is maradhat. Így nem olyan vészes.

 

Ez a nyavalya egy átok, vagy megtanul az ember együtt élni vele, vagy szépen lassan felzabálja az életét...

Előzmény: Mackóbogár (17879)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.03.05 0 0 17879

és az  szteroidtartalmú :-(

Előzmény: Octi19 (17878)
Octi19 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 17878

Ha nem hatalmasodik el és nem lesznek nagy összefüggő pikkelyes területeid akkor csak meg kell találnod azt a krémet amire a legjobban reagálsz és együtt lehet élni a sömörrel! Nyáron sokat napozz, az is vissza szorítja a rohadékot! Csináltass egy nagy labort, hátha kiderül valami és ne hagyd hogy e-körül forogjon az életed!

 

kb.: ennyi tanácsot tudok adni...

Előzmény: Katyusi (17875)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.03.05 0 0 17877

Üdv. a klubban :-))) Azért nagyon ne keseredj el, attól nem lesz jobb sajnos.

Előzmény: Katyusi (17875)
B.GY Creative Commons License 2016.03.05 0 0 17876

Erre most mit írjunk? Vigasztalni nem tudlak:) Kenegesd nézd meg melyik kajára hogy reagál.Ne idegeskedj.Olvasd el az összes hozzászólást.Nem leszel sokkal okosabb se kevésbé sömörös.

Előzmény: Katyusi (17875)
Katyusi Creative Commons License 2016.03.05 0 0 17875

Sziasztok!

Néhány hónapja a homlokomon, a haj kezdeténél kisebb hámló "bőrcafatokat" vettem észre.

Néhány hét múlva a farpofáim között,viszkető, vörös foltok jelentek meg. 

Kb. két hete a karomon, fenekemen, hátamon fekete bors nagyságú, pikkelyes bőrdarabok jelentek meg.

Ma közölte az orvos, hogy pikkelysömör. Teljesen magam alatt vagyok, mert tudom, hogy ez nem gyógyítható.

Vigasztaló, segítő hozzászólásokat várok.

Köszönöm

.Petya.57 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 17874

Kedves fórumozók!

Hallott valaki az oxigén terápiáról, annak hatásáról a sömörre?

Válaszokat köszönöm!

Karmala Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17872

Kedves Sorstársaim! :-)

 

Nagyon régen voltam aktív, oly annyira, hogy új nyck névre volt szügségem!

Szeretném enyhíteni a tüneteiteket, ezért megosztom veletek azokat a gyógyszertári készítményeket, amiket én mondhatni évtizedek óta használok, hogy ne szenvedjek a bőrszárazságtól és a viszketéstől. Ezeket 20 éve egy idős bőrgyógyász írta fel, de én már recept nélkül kevertetem a gyógyszertárban őket. A Diproszalikot 15 éves korom óta használom kenőcs és oldat formájában is, semmi mellékhatása nincs eddig nálam, csak annyi, hogy a fejemen sűrűbb a haj, és a lábam szőrösebb a kezelt foltok helyén :-), ja és most 48 vagyok. Nem vékonyodott el a bőröm sehol, és más sem jelentkezett. Szóval:

 

Mosdókrém:Ung.emuls.nonion   100.0 gr

                  Aqua Destillata        100.0 gr

 

 

Hidratáló testápoló: Carbamidum                          15.0 gr

                              Aqa Destillata                         85.0 gr

                              Vaselinum Cholesterinatum    70.0 gr

                              Ung. Hydrophylicum Nonionic 100.0 gr                                                                                                           Külön felirattok a körzeti orvossal 2db Locoid 0,1% 30.0 gr-os krémet, nem KENŐCSÖT, mert az rosszul elegyedik, és a testápoló felébe keveritek, ez viszketés csillapító, és gyulladáscsökkentő, ha elfogy az első adag, a másik felét is bekeveritek egy tubussal. A maradék testápolót felhasználásig hűtőben kell tárolni.

 

A mosdókrémet és a testápolót este használom. A nagyobb plakkokat bekenem diproszalikkal, és csak azután megyek rá teljes testfelületre a hidratálóval, a kis pöttyökre a hidratáló is elég. És bizony alkalmazom a jó öreg folpackot is csomagolásra. Ez így reggelre felpuhítja a megvastagodott bőrt, és reggel óvatosan le lehet dörzsölni a folpack levétele után. Ez megy 3-4 napon át, és utána a Dipit elég 2 naponta alkalmazni, a testápoló minden estés elfoglaltság, ha eredményt akarok látni és érezni :-)

 

Van a fejbőrre is kence, azt majd holnap megosztom veletek, nagyon szépen pucol, mostmár későre jár, mindenkinek jó éjszakát!

 

Ui: Nagyon remélem, hogy segít a kínok enyhítésében!!!!!!

 

 

 

 

 

B.GY Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17871

Na ez az,hogy minden doki mást mond:)Olyanok mint az autószerelők.Mindegyiknél más a hiba,aztán cserélgetnek ezt-azt de nem javul meg.Én is voltam egy pár dokinál,de a szteroidokon túl nincs élet úgy látom.

Előzmény: hul (17868)
Bálint Hidasi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17870

Erről a dokit kéne megkérdezned! Nekem ezt mondta így történt nem magamtól találtam ki :) mivel a dokik is csak kísérleteznek mert nem tudják a megoldást ezért mi mind kísérleti alanyok vagyunk ,a megoldást magunknak kell megtalálni!Napfény tengervíz ilyen krém olyan krém stb sorolhatnám! 2005 óta nem jövök rá miért múlt el Skóciába amikor kint dolgoztam 4 hónapig télen!Amikor ezt felhozom a dokinak akihez éppen járok (de fogynak mert csalódok bennük) megy a vakaródzás mert szembe megy mindennel!A megoldás ott van mindenkibe csak meg kell találni ami időbe telik!

Előzmény: hul (17868)
mr.mzsa Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17869

Több mint 2 éve szedem a trexant. 1/2 évente labor + reuma kontroll. Eddig nincs változás a véremben.

(Én az ízületi gyulladás miatt szedem, a bőrömön nagy kevés és a két hüvelyk ujjamon lévő körmön van most)

A doktornő még nem mondta, hogy hagyjam abba a szedését.

 

Előzmény: Bálint Hidasi (17867)
hul Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17868

Miért csak 3 hónap? Élő példa itt vagyok... és hogy hogy egyik napról a másikra???? Nekem azt mondták, tilos.

Előzmény: Bálint Hidasi (17867)
Bálint Hidasi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 17867

A doki mondta hogy csak 3 hónapig szabad szedni nem magamtól hagytam abba.

Előzmény: hul (17860)
B.GY Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17866

Ebből a fajta krémből van kevés.Eddig nekem csak a szteroidosak tudták ezt a hatást.Aztán meg rosszabb lett. Ez így egy ördögi kör.Most is ezzel kenem,hogy tudjak legalább aludni. Próbálom elhúzni a gyógyszerszedést,de attól félek nem tudom elódázni sehogy sem.

Előzmény: hul (17865)
hul Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17865

Már az a krém is tuti, amitől nem vakarja szét az ember magát...

A másik, hogy k. lassan hat minden, hetek, hónapok, mire javul. A kezem lámpázása is 6 hét volt, minden nap... és sose tudom meg, magától is meggyógyult volna-e ezalatt az idő alatt...

De a ps (talán) legszaarabbja: kireped a bőr és annyira fájdalmas, hogy nem tud az ember aludni, meg felébred rá.

 

Előzmény: B.GY (17864)
B.GY Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17864

Nekem is ilyen.Van ahol halványodik,van ahol viszket,ég.Egyszerre többféle sömör van rajtunk:)

Előzmény: Mackóbogár (17863)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17863

Remélem,jobb lesz polip nélkül. Én jövő héten hívom a Tomesa-t. Annyira röhejes,hogy van,ahol szétvakarom magam,emelett van,ahol múlik.Az nornális,hogy néha sikítozni szeretnék??? 

Előzmény: B.GY (17861)
B.GY Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17862

Meddig szedted és melyikeket? Mert állítólag vagy fél év kell mire látszik változás.Van akinek az ekcémájára hatott.

 

Előzmény: Gsx-rr (17857)
B.GY Creative Commons License 2016.02.26 0 0 17861

Tegnap kiszedték a polipokat a fejemből.Ma már ki is vágtak a kórházból.Orrsövényemet nem kellett szétverni.Pihizek vagy 1 hétig itthon.Kíváncsi vagyok hat-e a sömörre valamit.Nekem is gyógyszert akar felírni a maszek bőrgyógyász,na majd elmegyek és megkérdezem melyiket választotta:)

hul Creative Commons License 2016.02.25 0 0 17860

"4 hónapig tünetmentes voltam aztán kezdett kijönni újra ,a doki javaslatára megint szedni kezdtem."

 

Bocsánat, hogy volt? Abbahagytad? Úgy tudom, abbahagyni nem szabad, ill. csak fokozatosan lehet változtatni, mert sokkal nagyobb erővel tör ki, mint előtte volt... 

 

Nem tudom, készülök máj és tüdő vizsgálatra, mert ellenőrizni muszáj.

Mondta a barátom, a bőrgyógyász csajszi, hogy az igazi kontrollt csak Londonban tudják.

Én meg kértem, nem félek a repülőn... írja fel és huss:-) 

Előzmény: Bálint Hidasi (17859)
Bálint Hidasi Creative Commons License 2016.02.25 0 0 17859

Nekem kb 1,5-2 hónap után eltűntek a bőrömről,a körmeim is visszanőttek a három hónap Trexan kúra alatt.Kb 4 hónapig tünetmentes voltam aztán kezdett kijönni újra ,a doki javaslatára megint szedni kezdtem.2hónap után elküldött a doki vérvételre ahol kiderült rosszak lettek a máj adatai.A doki egyből leállított róla utána durván előjöttek a ps-ek! Ja és meddőséget is okozhat!Én személy szerint nem javasolnám.

Előzmény: gherdsman (17852)
hul Creative Commons License 2016.02.25 0 0 17858

Ok-ok, de mit mondott az orvos? Ahogy látom, ez nem úgy megy, hogy a szomszéd, de a háziorvos sem, hogy ad valamit és többet nem látod, (v bárki orvos adja), hanem felügyelet mellett, kapcsolatban (ahogy mondani szokták). Bizonyos dolgokat nem lehet csak úgy elkezdeni és abbahagyni sem. Min. a fokozatosság és az odafigyelés.

A trexan is sejtosztódást gátló/lassító szer. Kapják, kapták? nem tudom a rákos betegek is, de ettől még nagyon is lehet jó nekünk. Pont ez a sejtosztódásunk a szar, a 24 nap helyett 3 nap, ebből vannak a pakkok és a többi.

Az aszpirint is adják minden infarkusosnak, mégis szedi az ember ha megfázott.

 

Előzmény: Gsx-rr (17857)
Gsx-rr Creative Commons License 2016.02.25 0 0 17857

Én rendeltem 3 féle terméket ,de sajnos semmi értelme nem volt.

 

Metotrexan kérdésre ,meg én használtam kb 3-4 hónapig ,volt is javulás ,de az injekció beadása után 1 nappal mindíg rosszul voltam. És bár állítólag a máj nem fáj nekem mégis néha borzalmas görcseim voltak. És az állandó fémes íz a számban is borzalmas volt.

Abba is hagytam. Utána Sandimmun-t kaptam ,de e se kezdtem a szedését mikor megtudtam ,hogy transzplantáltak is ezt kapják immungyengítés és kilökődésgátlóként.

Előzmény: B.GY (17844)
hul Creative Commons License 2016.02.25 0 0 17856

Azt nem tudom, mi van ha a Trexan nem hat semmit. Viszont arról tudok, hogy mellékhatásai lehetnek, egészen a fehérvérsejt kóros csökkenéséig, hajhullásig stb. Tehát egyéni és orvosi felügyelet mellett szabad használni.

Ez egy sejtosztódást fékező gyógyszer és rákbetegeknél figyelték meg a ps-re gyakorolt kedvező hatását. Legalábbis így mesélték, olvastam. Nem is mindegyik orvos írja fel, sőt sajnos a bőrgyógyászok némelyike nem is tud a gyógyszerről. 

Namost itt a mérlegelés, hogy lehetséges mellékhatások, életminőség javulás, szóval mérlegelni kell a dolgot.

A betegesen gyógyszerkerülők, a siránkozók, a két pörsenésesek és a ráolvasásban hívők stb. kíméljenek. Ha a beteget és a környezetét megviseli a saját betegsége valamit tenni kell. Amikor nem tudsz elmenni egy uszodába, amikor takarítani kell utánad, amikor benézel a tükörbe és belesápadsz, ráadásul érzékelhető az izületi ps, akkor a krémek csodálatos világa, a fohász és a szomszédnak bevált teácskája már nem elég.

Előzmény: K 1 (17854)
Bálint Hidasi Creative Commons License 2016.02.24 0 0 17855
K 1 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 17854

A trexan hatása egyénenként változó is lehet . Általában két három hónap, mikorra jelentős javulás várható. De vannak olyan emberek, akiknél egyáltalán nem hat . Ha három hónapot meghaladóan, nem következik be ,jelentős javulás, lehet kérni a biológiás terápiát .

hul Creative Commons License 2016.02.24 0 0 17853

A saját tapasztalatomat mondom. Tablettával kezdtem, kb. 2 hónap múlva lényegesen csökkent a ps, majd kb. fél év és vérkép után jött a Metoject injekció. Heti 1 szúrás sajátkezüleg. Jelentem második éve gyakorlatilag elmúlt, elhanyagolható pöttyenések előfordulnak ugyan a lábamon, a derekamon, de pl.eltűnt a fejemen.  Időről időre labor kell és egyenlőre semmi probléma.

Nagyon pocsék pergő, hámló, viszkető ronda állapotban voltam, és ez hosszú évek után egy egész jó életminőséget jelent.  

Előzmény: gherdsman (17852)
gherdsman Creative Commons License 2016.02.23 0 0 17852

Sziasztok!

 

Trexant használókat kérdezném, hogy milyen gyorsan indult be a javulás, és nagyjából mikorra váltak tünetmentessé?

 

Köszi!

B.GY Creative Commons License 2016.02.19 0 0 17851

Csinálj egy jó kis tisztítókúrát.Én eszem rendületlenül a goji bogyót,nem érdekel hogy nightsade.Van aki azt mondja nem szabad enni.Egy könyvben meg ma olvastam,hogy jó az autoimmun betegségekre is.Na akkor ki tudja mi az igaz?Kerülöm a glutént,tejterméket,cukrot.Néha azért iszom faterral egy páleszt:) Állítólag ez a nu skines cucc is jót tesz.Azt mondta egy dokinéni,hogy elfelejthetem a vérképemen a csillagokat:)Csütörtökön kikapják az arcomból a polipokat meg a ferdüléseket.Aztán megyek a fogdokihoz.Remélem lesz valami látszata a bőrömön is.

Előzmény: Octi19 (17850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!