Keresés

Részletes keresés

Tia95 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 310
Sziasztok! Lécci küldjetek nekem könnyűzenei  kottákat! Akármilyet! Csak küldjetek!!!!! PLS! orbantimi@vipmail.hu és ez az msn-em is! Szal írjatok akármikor csak tudtok egy kottát! naon megköszönném! KÖCCE!
danielk1 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 309
Csáó!"Kezdő" szintis vagyok ha valaki tudna küldeni mulatós,lakodalmas kottákat annak nagyon örülnék,de még egy link is jó lenne ahonnan le tudnék tölteni!Az e-mail címem:danielk1@citromail.hu.Előre is köszönöm!
Umax Creative Commons License 2008.08.18 0 0 308
Szia ....

Nekem,megvan.Várom a levelet,pontosabban a cimet,hogy hová küldjem.
E- mail cimem.www.well977@yahoo.com

Előzmény: Bigsaxman (307)
Bigsaxman Creative Commons License 2008.08.07 0 0 307
Sziasztok!

Megtudja nekem valaki szerezni Roberta Flack - Killing me softly és Lionel Richie - Hello című daloknak a kottáját? Előre is köszönöm!
mesipapp Creative Commons License 2008.08.07 0 0 306
Szia,

szuksegem lenne a Kelly Clarkson - Because of you cimu dal zongora kottajara vagy barmi kottara ami ezzel kapcsolatos. Ha lehetseges szeretnem megkapni minel hamarabb, mert vasarnap eskuvon kell eljatszani es jo lenne atnezni. elore is koszonom es szep napot kivanok
EMese
Előzmény: nordbee (201)
Rics78 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 305
Szevasztok!

Nekem a Neoton, Ha szombat este táncol (vörös hajú szemüveges) c. dalának kottájára
lenne szükségem. Első sorban gitár TAB-ot keresek, de ha az nincs akkor más is érdekel!
Ha valakinek meg van légyszi küldje át e-mail-ben, vagy írjátok meg honnan tudnám leszedni.
Előre is köszi!
üdv.: Rics
laci-roland -e38 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 304

http://gitartab.hu

a legtobb magyar gitarkotta lelohely...es kerek mindenkit, hogy ha valakinek megvannak az illes norberth mulatos kottai az kuldje el nekem erre az e-mai cimre: laszlo_12@yahoo.com

koszi szepen:)

 

Murio Creative Commons License 2008.06.26 0 0 303
sziasztok ! azt szeretném meg kérdezni hogy meg van-e esetleg a nótás kedvü volt az apám c. nóta kottája hegedűre valamint ismét hegedűre a Vándorfelhők fenn az égen c. nóta kottája ha igen elküldenétek emailben : Papszi006@gmail.com és megbeszéljük mit adja cserébe ;) köszönöm szépen előre is és további szép napot kívánok :)
Dana14 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 302

Ha valakinek megvan a -My heart will go on (Celine Dion)- kottája azt nagyon szépen megkérném rá h légyszi küldje el!!!

 

Előre is köszi

PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 301
Előzmény: PETYUS (300)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 300
Előzmény: PETYUS (299)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 299
> Én nem nagyon hallotam más változatot azóta sem, ...

Én meg csak más-más változatokat hallottam.
Amikor a lányom általános iskolai ballagása volt, akkor a szöveg gyagyicsasztuskáján lepődtem meg (szintén valami CD-ről bejátszott felvétel). Az idén a gimnáziumi ballagása volt, akkor az eltorzított dallamon lepődtem meg.
Amikor az én ballagásom volt annak idején, akkor meg azon lepődtem meg, hogy egyik énektanár sem látott még erről kottát.
Előzmény: ceruza_elemér (297)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 298
Nem kizárt, de a valamikori kották elérhetősége érdekelne.
Amúgy is érdekes játék kibontani egy dal fejlődéstörténetét, ha van miből.
Amikor pedig már mindent tudok az adott dalról, akkor meg tudom alkotni a számomra optimális változatot.
Előzmény: ceruza_elemér (297)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.13 0 0 297
Azt hiszem értettem. Nekem is él az emlékeimben valamikorról. Én nem nagyon hallotam más változatot azóta sem, pedig voltam ballagásokon mostanában is. Nem kizárt, hogy amit CD-ról hallottál éppen egy valamikori kottából játszották ........
Előzmény: PETYUS (296)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.13 0 0 296
Nem értetted.
Azt fájlalom, hogy nem lehet tudni, hogy hogy van az a dal igaziból eredetileg, csak torzult szájhagyomány alapján sokféleképpen megfejtett változatok vannak.
Nemrég voltam egy ballagáson, ahol valami nemrég kiadott CD-ről játszották le egyébként kifogástalan minőségű profi hangfelvételről, de a dallama gyanúsan különbözött attól, ami az emlékeimben él.
Előzmény: ceruza_elemér (295)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.13 0 0 295
Nem tartom valószínűnek, hogy archív CD sorozat készítéséhez lett volna rá szükség, így jűnius tájékán :-)
Előzmény: PETYUS (294)
PETYUS Creative Commons License 2008.06.12 0 0 294
Mondjuk az nem ártana, mert így esély sincs rá, hogy valaki megtudja, hogy van az a dal. Sajnos azok sem tudják már megtudni, akik az újabb hangfelvételeket csinálják belőle. Nem is hasonlít.
Előzmény: ceruza_elemér (293)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.06.12 0 0 293
Ha már a "Ballag már a vén diák" -hoz is kotta kell ..............
Előzmény: Mr. Bignose (292)
Mr. Bignose Creative Commons License 2008.06.09 0 0 292
Üdv!

Sürgősen kellene nekem 2 kotta!
Akinek megvan, kérem küldje el erre a címre: peter1261@freemail.hu

1. Neoton - Nyár van
2. Ballag már a vén diák

Segítségeteket előre is köszönöm.
laci-roland -e38 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 291

sziasztok. nincs meg valakinek az illes norberth alltal hirdetett kottak?Ha megvan pls kuldjetek el nekem erre a cimre: laszlo_12@yahoo.com

elore is koszonom.

laci-16 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 290
sziasztok...nincs meg valakinek timerland feat. one republic alologise cumu szam kottaja? jo az akordjelzes is...elore is kossz.
laci-16 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 289
ujbol hozzatok kell forduljak...Koncz Zsuzsa-Csodalatos vilag kottajara lenne szuksegem surgoson...akinek megvan azzal cserelhetunk nekem is van egy rakas kottam...megbeszelhetjuk...juldjetek ha megvan pls...elore is koszonom...e-mail: laszlo_12@yahoo.com
sigrai Creative Commons License 2008.05.22 0 0 288
Majd elfelejtettem! A kedvezmény nagyobb vásárlás esetén. Jó ötlet, felveszem a megvalósítandó feladatok közé! Köszönöm!
sigrai Creative Commons License 2008.05.22 0 0 287

Ha az oldal tetején levő keresőbe beírod, hogy Szécsi Pál, akkor a találati listában benne lesznek a kották.

Teljesen megértem a kérést, és az eredeti, vagy a leghíresebb előadót szerepeltetjük is a jövőben a kotta adatai között.

 

Itt mutatkozik meg egy jelentős különbség a komolyzene és a könnyűzene között. Egy Mozart mű esetén mindenki Mozarthoz köti a művet, és másodlagos az előadó. Egy könnyűzenei sztár esetében az előadóhoz kötik a dalt, és sokszor azt sem tudjuk, ki írta valójában. Persze nem mindig ilyen fekete-fehér - szerencsére.

 

A zeneműkiadő magát a művet gondozza. Engedélyt ad feldolgozásra, lemezfelvételre, felhasználásra mondjuk filmzenének, vagy reklámban, stb, stb. Sokszor a kotta kiadásakor még senki nem is vette lemezre a művet!

 

A http://digitalis.kotta.info -n megjelenített kották a dalok eredetijét, a dalok lényegét mutatják, ahogy a szerző annakidején leadta a kiadónak.

Hogy ki, milyen feldolgozásba játssza el, poposan, jazzesen, rockosan, milyen basszukisérettel, dobbal, vagy anélkül, ez már egy másik történet... Persze  tudom, sok dalnak csak egyetlen nagyon híres változata van, ez cseng legtöbbünk fülében, ezt szeretnénk látni a kottában. Hát, én is örülnék neki, ha megfizethető lenne, hogy egy szakember újra meghallgassa és lekottázza hangról hangra minden régi sláger összes szólamát.... de talán erre nincs is szükség, hiszen aki belevág abba, hogy újra eljátssza ezeket a dalokat úgy, ahogy egykor megszólaltak, annak bizonyára megvan a képessége arra, hogy "leszedje" fül után a szólamokat. Magam is zenélek amatőr jazz zenekarban, és persze fiatalabb koromban nyomtuk a rockot, tudom, hogy megy ez...

Az ének, a szöveg, az akkord azért nem árt, ha megvan hibátlanul, úgy ahogy a szerző leírta.

 

Jövő héten egyébként az Edda és a Korál első lemezén szereplő dalok kerülnek fel az oldalra!

Külföldi dalokat külföldi oldalokon találtok egyelőre, pl. www.sheetmusicdirect.com .

 

 

Pityus Creative Commons License 2008.05.22 0 0 286
Elnézést kell kérnem, mert a hozzászólásomban helyesírási hibát vettem észre utólag, ezt most korrigálom: (....és hasznos lenne, ha a böngészés az előadókra is kiterjedne. Ha valaki, pl. Szécsi Pál, vagy X Y által előadott....)
A kedvezmény ötletével én is egyetértek. Ha külföldi zeneszámok közt is lehetne válogatni, akkor szinte minden kottás probléma megoldódna.
Előzmény: ceruza_elemér (285)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.22 0 0 285
Ehhez a véleményhez én is egyetértőleg csatlakoznék, azzal a megjegyzéssel, hogy bizonyos darabszám esetén értékelhető mértékű kedvezményt lenne célszerú megajánlani. pl.: 10-20-30 rendelés esetére, 250-200-150Ft/db.  
Előzmény: Pityus (284)
Pityus Creative Commons License 2008.05.21 0 0 284
Több mint négy évvel ezelőtt nyitottam ezt a topikot azzal a szándékkal, hogy a zenélni szerető emberek kottához való jutásának lehetőségeiről beszélgessünk. A gyakorlat szerint, mint sok más mindenben, erre van legális, és illegális lehetőség. Akkor dühítőnek találtam, hogy egy dal kottájának megszerzéséért több ezer Ft-os kottásfüzetet kelljen megvenni. Most örömmel látom, hogy az EMB által lehetőség van egy-egy dal kottájához legális úton hozzájutni. A honlapot nézve a következő észrevételem lenne. A 300 Ft elfogadható lenne, ha a kotta a több információt tartalmazna könnyűzenei számok estén. Itt gondolok, pl. a basszus és a dal karakterét jelentősen befolyásoló hangszer(ek) szólamának megjelenítésére. Remélem bővülni fog a választék, és a hasznos lenne, ha a böngészés előadókra is kiterjedne. Ha valaki pl. Szécsi Pál, vagy X Y álltal előadott számoknak szeretné a kottáját megszerezni, akkor az itt elég komplikált feladat. Ha erre van lehetőség, akkor elnézést, de én nem találtam. Összességében gratulálok, hogy ilyen szolgáltatást nyújtanak, és a kritikai véleményemet nem kötözködésnek szántam.
Előzmény: sigrail (264)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 283
Írd meg e-mail-ben! -ha gondolod!
Előzmény: ceruza_elemér (281)
Rita005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 282
Msn címed? Let's go!
Előzmény: ceruza_elemér (281)
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.05.20 0 0 281
Sok sikert kívánok hozzá, ha elakadnál, szívesen segítek.
Előzmény: Rita005 (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!