Keresés

Részletes keresés

Creatív Creative Commons License 2008.09.30 0 0 23
Szia!

Igen meg volt minden papírom. - Sőt több mint szerette volna a felülvizsgáló orvos.
"Ide hoz nekem egy csomó papírt!- Nem mondom,hogy nincs baja, van baja bőven,de egyik sem halálos!" - "Tudomásul kell venni,hogy ebben az életkorban már hol itt,hol ott fáj."
Ha most így belegondolok,ez is elég lényegre törő volt :))
A depresszióm??? Mindig nagyon pozitív ember voltam.( VOLTAM) Most kezdek lassan beleőrülni a tehetetlenségbe,a kilátástalanságba stb. Még egyenlőre kimerészkedek az utcára ..:)) - Lehet,hogy ez a baj velem?
Kezelés: néha egy kis Calcium kúra.Folyamatos dilibogyó,ha már nagyon megrogyok,kórház. Röviden ennyi.
Most kérdezhetek én is?
Mit takar a nick-ed? Itt ebben a fórumban beszédesnek tűnik.
Előzmény: ezmarsokk (17)
Creatív Creative Commons License 2008.09.30 0 0 22
Nem is kell,hogy megértsd! Ahhoz ezt végig kellett volna élned . Ezt nem kívánom senkinek. Természetes,hogy bizottság elé kell menni. Gyanítom,Te egy egy másik bizottságban dolgozol,ahol nincs megalázás,és egyéb randa dolog.
(Ilyen is létezik.Voltam már vizsgálaton ilyen biz.előtt is.)
Lépnem nem kellene,mert már léptem. -Tudod azért betegen ez sem olyan egyszerű.:((

Előzmény: dmke (16)
ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.30 0 0 21
Persze hogy nincs:))) A magánügy az magánügy. Végül is az a lényeg hogy segítőszándék van benned mások iránt. A többi nem lényeges.
Előzmény: dmke (20)
dmke Creative Commons License 2008.09.30 0 0 20
 írd már le légyszíves pár sorban hogy milyen szinten vagy érintett.  -  nincs válasz :-)), de ugye harag sincs? :-)))
Előzmény: ezmarsokk (17)
ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.30 0 0 19

Sok szerencsét kívánok neked!

 

Elvileg a döntésüket pár napon belül (azt hiszem 8 munkanap) el kellene küldeniük a nyugdíjfolyósítónak (ahol a kérelmed beadtad), és ott már ha érdeklődsz lehet hogy megmondják neked. Én egy hétfői napon voltam, és pénteken már tudtam az eredményt.

 

Akinek más infója van javítsa ki amit írtam.

Előzmény: avandia (18)
avandia Creative Commons License 2008.09.30 0 0 18
Szép napot mindenkinek!

Holnap fogok menni az ORSZI elé. Most nagyon parázok az egésztől. Majd megosztom veletek a tapasztalataimat. Semmiképp nem akarok előre ítélkezni, majd minden kiderül.
Mennyi idő múltán kapom meg a határozatot?
Előzményeimben 5 sima:-)) és egy Fúziós/ gerincstabilizációs műtétem volt az elmúlt két évben/. Majd kiderül ez mire elég.
Mindenkinek szép napot!

Üdv:
avandia
ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.30 0 0 17

Kedves Creatív!

Megértem az elkeseredettséged, mivel sok hasonló esettel találkoztam. Éppen ezért ne vedd sértésnek (én nem a szavahihetőséged akarom megkérdőjelezni), csak kíváncsi lennék, hogy a felsorolt betegségeiddel kapcsolatban megvolt-e minden papírod, szakvélemények, rendszeres felülvizsgálatra történő járás stb.. Nekem hat évre visszamenőleg (az első diagnosztizálás) megnéztek mindent, azt is hogy rendszeresen járok-e a kontrolokra, szedem-e a gyógyszereim rendesen stb.. Nem megalázónak éreztem, hanem inkább tömör lényegre törőnek, de az is igaz, hogy már addig annyi ilyen száraz vizsgálaton átestem, hogy talán fel sem tünt. A depressziód milyen szinten van, és mennyire kezelik? Elnézést az indiszkrét kérdésért, de a mentális betegségek sokszor nagyobb jelentőséggel bírnak mint a fizikálisak, ugyanis az egész szervezetet blokkolni tudják. Ismerek 67-es pánikbetegeket, akiknek más problémájuk szinte nincs is (azon kívül hogy szinte ki sem mernek menni az utcára). Megértem hogy egészséges szeretnél lenni, én is, de sajnos erre már nincs mód. A fizikai fájdalmak sokszor annyira kikészítik az embert, hogy reménytelennek látja a helyzetét.

 

Egyetértek Dmke-vel, miszerint esetleg próbáld meg a bíróságot.

 

Kedves Dmke!

Köszönöm a többiek nevében is a sok segítséged, látszik hogy otthon vagy a témában. Ha nem veszed tolakodásnak esetleg írd már le légyszíves pár sorban hogy milyen szinten vagy érintett.

Előzmény: Creatív (15)
dmke Creative Commons License 2008.09.30 0 0 16

Nem értem, mi a megalázó tortúra? Az, hogy bizottság elé kell jönni? Szerinted ha pl. a háziorvosok osztogatnák a rokkantságot, jobb lenne? (Költői a kérdés...)

Te se értsd félre, nem kérdőjelezem meg, hogy vannak betegségeid. De ha nem vagy megelégedve az értékeléssel, csak lépned kellene, nem? (I. fok, II. fok, bíróság)

 

Előzmény: Creatív (15)
Creatív Creative Commons License 2008.09.29 0 0 15

Kedves dmke!

Ne érts félre,én nem rokkant szeretnék lenni,hanem EGÉSZSÉGES!!! Dolgozni szeretnék,teljes erőbedobással. DE!-Ha ez nem megy,akkor miért kell ilyen megalázó tortúrákon átesni? Úgy érzem,hogy a szavahihetőségemtől kezdve minden megkérdőjelezve. :((

 

Előzmény: dmke (14)
dmke Creative Commons License 2008.09.29 0 0 14

 Nem lettél gyógyultnak nyilvánítva. A II. fokú  bizottság megítélése szerint az  állapotod nem éri el a rokkantság szintjét.   Ezzel neked jogod van egyet nem érteni és a munkaügyi bírósághoz fordulni, aki igazságügyi orvosszakértőt rendel ki.

 

Általánosságban : Ha valaki a II. fokú bizottság véleményével sem ért egyet, joga van bírósághoz fordulni.

Előzmény: Creatív (13)
Creatív Creative Commons License 2008.09.29 0 0 13

 Igen ezt tudom.Ami az egész eljárásban zavar,hogy csak II.fokon. I fok (28%)

Több gyógyszer,több betegség mint eddig. 2007-ben nem voltam rehabilitálható.Szoc.járadékos vagyok.Most rehabilitálható lettem,de rehab járadékot nem kaphatok,mert az egészségkárosodás "csak " 40%

Tehát statisztikailag meggyógyultam nem?

Előzmény: dmke (12)
dmke Creative Commons License 2008.09.29 0 0 12
Az idén kapott 40 % (egészségkárosodás!) megfelel az eddigi 50%-nak,ami mkcs. volt.
Előzmény: Creatív (10)
dmke Creative Commons License 2008.09.29 0 0 11

Szolgálati idő legyen meg, kinek kinek a korához képest, mert ha nincs akkor nem nyugdíjat kap csak legfeljebb szociális járadékot (vagy rehab. járadékot).

 

Rehabilitációs  járadékot NEM, mert annak feltétele az 50 és 79 % közötti EK és  a  megfelelő szolgálati idő !!

 

Szolg. idő híján kaphat rendszeres szoc.járadékot - ennek is vannak feltételei, rendszeres szoc. segélyt (önkormányzattól).

Előzmény: ezmarsokk (9)
Creatív Creative Commons License 2008.09.29 0 0 10

Üdv mindenkinek!

 

Állapotrosszabbodást adtam be az idén. (Eddig 50%-os voltam)

A tapasztalataimról nem tudok indulatok nélkül írni!!!

 

Gerinc,és izületi betegség,nyaki sérv,2kezdődő ágyéki sérv,depresszió , agyi infarktus,(szövődményes migrén)keringési betegség,no ez így együtt  28 %  II fokon 40  %  Még nem vagyok 50 éves,de a szakvélemény szerint mozgásom élettani. (Többnyire sántítok,mert olyan fájdalmaim vannak.) 

 

 

Dolgozni nem tudok.A férjem,(aki betegebb mint én)tartja el a családot.(3gyerek)

Nagyon elszomorító,hogy azt képzelik egyes szakértők,hogy ez a kedvenc szórakozásom,hogy oda álljak könyör adományért,ha nincs is rá szükségem.

Én sokkal szívesebben dolgoznék!!!

 

Azt hiszem , tudomásul kell vennem,felesleges lettem a társadalom számára.

Fogalmuk nincs  milyen érzés.....

 

 

 

 

 

ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.29 0 0 9

De igaz amit írtam, csak talán nem elég részletesen.
Tehát:

1, Szolgálati idő legyen meg, kinek kinek a korához képest, mert ha nincs akkor nem nyugdíjat kap csak legfeljebb szociális járadékot (vagy rehab. járadékot).Jelenlegi tájékoztató itt:
http://www.onyf.hu/?module=news_archive&action=list&fname=ONYF_LEFT_MENU_UGYINTEZES_ROKKANTSAGI&rand=5e3c430c409e808dbcfac5e1c714967a

A rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati idő
22 éves életkor betöltése előtt 2 év,
22-24 éves életkorban 4 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,
25-29 éves életkorban 6 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,
30-34 éves életkorban 8 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,
35-44 éves életkorban 10 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 8 év,
45-54 éves életkorban 15 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 12 év,
55 éves életkor betöltésétől 20 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 16 év.


2, Az igaz, hogy a már meglévő szolgálati évek száma (teljes betöltött naptári évet néznek) plussz százalékokkal befolyásolja a számítandó összeget, de az átlagkereset számításánál a "legjobb" éveket nézték, azaz esetemben a legjobb 10 évet (mivel a korom miatt ennyi kellett), és két átlagfizetést számoltak. Egyikben benne voltak a GYES, munkanélküli ínségesebb idők, itt természetesen alacsonyabb lett az átlag, a másikban csak a már említett legjobban kereső évek, és így valamivel nagyobb összeg jött ki. Automatikusan ezt a magasabbat adták.

3, A minimálbéresek valóban nem sok jóra számíthatnak, de még mindíg többet kaphatnak rokkantnyugdíjat, mint akiknek nincs meg az idejük.

 

A határozatomban szó szerint ez van:

"A nyugdíj összege a 3. rokkantsági csoportban - a szolgálati időtől függően - a havi keresetének 59.5%-a, vagyis..........Ft" (Kiszámolva pont az átlagkeresetem 59.5%-át kaptam. Összesen 18 év 313 napom volt, és ha elérem a 19 évet, azaz dolgozok még valahol és igazolom akkor ez 0,5 százalékkal nő, tehát akkor lesz 60% Valahol a neten megvan ez a valorizációs téma, majd megkeresem.

Itt meg egy elég részletes kiírás van, ezt mindenképp nézzétek meg, mert az átlagkereset százalékok is benne vannak:
http://crohn-colitis.hu/hun/jotudni-rokkantnyugdij.php

 

Na valahogy így értettem. Elnézést a rossz fogalmazásért.

Előzmény: dmke (8)
dmke Creative Commons License 2008.09.29 0 0 8

Ennek veszik elvileg azt a százalékát amit kaptál, legalábbis nálam még így volt.

 

Ez soha nem volt igaz.

A százaléknak, amit kapsz, ebben a formában nincs köze a nyugdíjszámításhoz, hanem a szolgálati idődnek és az átlagkeresetednek van hozzá köze. Ezért lepődnek meg sokan, akik minimálbérre vannak bejelentve,hogy a nyugdíjuk is ehhez mért lesz.

Előzmény: ezmarsokk (3)
dmke Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7

Néha az az érzésem, a leszázalékolás szimpátia (beteg és orvos között) alapján müködik, nem pedig a betegről és a betegségről szól. Ha lesz infóm, majd feldobom.

 

Ha ez igy lenne, hidd el, a sok, magát munkaképtelenné ivott alkoholista nem lenne rokkant....., mert ezek nem éppen "szimpatikusak" a bizottságnak !

sziporka66 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 6

http://adozona.hu/tb_nyugdij/20080218_rehabilitacios_jaradek_rokkant_nyugdij/2.aspx

 

Ez a rehabilitációs járadék.

 

 

http://www.mon.hu/hirek/im:szon:news_special-szabolcs/cikk/valtozik-a-leszazalekolas-rendszere/cn/haon-news-FCUWeb-20071112-0934212245

 

Néha az az érzésem, a leszázalékolás szimpátia (beteg és orvos között) alapján müködik, nem pedig a betegről és a betegségről szól. Ha lesz infóm, majd feldobom.

sziporka66 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 5
A feltételeket nézve új fogalommal is találkozhatunk. A munkaképesség csökkenése helyett az egészségkárosodás mértékét állapítja majd meg a szakértői bizottság – nyelvében él a nemzet alapon, ezzel is sugallva, hogy egy „leszázalékolt” embernek is van esélye a munkaerőpiacon. 

A besorolás tehát így változik:
- 100 százalékos munkaképesség csökkenés helyett 80-99 százalékos egészségkárosodás (I, II. csoportú rokkant
- 67 százalékos munkaképesség csökkenés helyett 50-79 százalékos egészségkárosodás (III. csoportú rokkant)
- 50 százalékos munkaképesség csökkenés helyett 40-49 százalékos egészségkárosodás
- 40 százalékos munkaképesség csökkenés helyett 32-39 százalékos egészségkárosodás

(A százalékos mértékek és a hozzájuk kapcsolódó ellátási fajták a http://www.orszi.hu oldalon is megtekinthetők.)



Előzmény: ezmarsokk (3)
sziporka66 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 4

http://adozona.hu/tb_nyugdij/20080809_rokkantnyugdjmunkarehabilitacios_jaradek.aspx

 

 

 

http://adozona.hu/tb_nyugdij/20080218_rehabilitacios_jaradek_rokkant_nyugdij.aspx

 

 

 

http://www.origo.hu/uzletinegyed/magyargazdasag/20070313szigorodnak.html

 

 

 

2008. január. 01-töl az orvosszakértői bizottságok nem a munkaképesség csökkenést, hanem az egészségkárosodást mértékéről nyilatkoznak.

 

Nem OSZI már, hanem ORSZI: ORSZÁGOS REHABILITÁCIOS és SZOCIÁLIS szakértői INTÉZET lett, a csoport besorolások nem változtak.

A rehabilitációs járadék és a nyugdíj, egészen más összegben is és években is.

Az 50%-os egészségkárosodás mértéke megfelel a korábban megálapitott 67%-os mértékével.

A 40%-os, most Január 01-töl, jelenleg 50%-os járadéknak felel meg.

 

ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.28 0 0 3

http://www.orszi.hu/index.php?ID=91

 

Itt is találtok információkat arról pl., hogy egyes betegségeket hogyan minősítenek.

 

A törvényi dolgokkal végül is tisztában vagyok, csak a gyakorlati megvalósítást nem tudom én sem.

Egyik ismerősöm most volt először, és 57%-ot kapott egy szívinfarktussal, térdműtéttel, ill. gerincproblémákkal.

 

A pénz számítása a Nyufig által megállapított átlagkereset alapján történik. Ennek veszik elvileg azt a százalékát amit kaptál, legalábbis nálam még így volt. Igaz hogy a 67 esetén is 59%-át vették az átlagomnak. A koromhoz rendelt szolgálati időm megvolt, még több is, mert 10 év kellett volna de nekem 19 volt.

dmke Creative Commons License 2008.09.28 0 0 2

2007. dec.31-ig mkcs-t, azaz munkaképesség-csökkenést véleményeztek a bizottságok, 67 % mkcs = III.csop. rokkantság, 100% mkcs = I. vagy II.csop. rokkantság.

 

2008. jan.1-jétől EK-t, azaz egészségkárosodást véleményeznek :

50 % - 79 % EK = III.csop.rokkantság

80 % EK-tól = I. vagy II. csop. rokkantság

 

 

 

ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.28 0 0 topiknyitó

Üdvözletem mindenkinek!

Ezt a topicot azért nyitottam, hogy a témában érintettek tapasztalatot tudjanak cserélni, főleg a megváltozott jogi és egyéb körülmények miatt. Kérem hogy aki az idén (2008) volt először, vagy felülvizsgálaton, az írja meg pár sorban a tapasztalatait. Aki még most készül elindítani a folyamatot, az tegye fel kérdéseit nyugodtan. Amiben tudok én is segítek, mivel 2006 óta vagyok 67%-ban megváltozott munkaképességű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!