Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1503

Ha és amennyiben szövegkörnyezetében olvasom és nem kiragadva ?...hmm. Valami foszforsav kerülne ki a kiskertben ill. méhesben ? De könyörgöm a 21. században melyik méhkedvelő tenne ilyen lépést ? Szerénységem ,már csak azért is csóválná a fejét a hasonló lépéseken, mert tudomásom és ismereteim szerint ,nem is létezik elemi formájában foszfor a természetben. Valószínűsítem, hogy az igen magas u.n. reakció képessége lehet az oka. Ezért lehetséges ,hogy csak vegyületi formájában mind pl. foszfát találkozunk vele a talajokban kőzetekben. Ha tévednék akkor megkövetem magam és köszönettel veszem a vegyészek helyreigazítását. Na de maradjunk a méheknél. Mi, az az én nem permetezem az ilyen és hasonló cuccokat se este se reggel. üdv.  (ez is legyen egy vélemény csupán.)

Előzmény: FvT (1499)
Pankaz Creative Commons License 2014.04.03 0 0 1502

Bocsánat de nagyon is nagy jelentősége van, hogy a nap mely szakába permetezel. Csak méh-kímélő technológia betartása mellett szabad a növényvédelmi permetezést végezni. Sajnos a kiskert tulajdonosok többsége még mind a mai napig nem hajlandó betartani az erre vonatkozó jogszabályt.  Sajnos többször tapasztalom, hogy napközbe végzik a BI-58 -al történő rovarölő permetezést amikor még a méhek javában hordanak.  Nem is folytatnám ezt itt tovább hiszen méhészkedéssel kapcsolatos a  fórum.

Előzmény: FvT (1499)
FvT Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1501

...hát csukára . még januárban.....

 

 

??

Előzmény: MG Petimester (1500)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1500

,-))..Ahaa... xDD. üdv.   u.i. már pergettél az idén ?  ,-))

Előzmény: FvT (1499)
FvT Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1499

Ez jó. Így kívülről semmi változás, ugyan olyan intenzív a meló .

Biztos belülről mást mutat a kaptár.

 

Sok gyümölcs fa van, és a szomszédok aktívan gondozzák őket. Nekem szamócás van , és kezelnem kellene.

Milyen hatással van a permetezés a méhekre ?

A permetezett növényeket nem járják, vagy mi a teendő?

Este szórnám, amikor már nincs mozgás, van jelentősége?

Előzmény: MG Petimester (1498)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1498

Szerintem nem, mert nem csináltál semmit. Nem fogják látogatni egy darabig még. Bármit is teszel a méheid ugyis kiigazitják majd a hibucikat, vagy elmennek.  ,-)). De mondja meg más   valaki a választ.  üdv.

Előzmény: FvT (1497)
FvT Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1497

Köszi a választ , nyilván keresnem kell egy segítőkész méhészt, ezt magamtól és olvasgatva esetleg több kárt okozhatok, mint hasznot.

Akitől hoztam őket, segítőkész volt, és a továbbiakban is biztosított a támogatásáról , de telefonon keresztül sem biztos, hogy többre megyek, és zaklatni sem akarom folyton.

Majd a közelben szétnézek.

 

És most ezzel a lépéssel okoztam helyrehozhatatlan kárt, vagy ártottam a családoknak ?

Honnan tudom meg?

Előzmény: MG Petimester (1495)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1496

jól mondod, megtűzéshez hideg van még...

Előzmény: MG Petimester (1495)
MG Petimester Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1495

Szia, nem lehet így mégcsak jó tanácsokkal sem próbálkozni. Gyakorlottab társat keres most, aki majd türelmesen elmagyarázza a fészek és mézkamra "bővítésének" rendszertanát. Véleményem szerint a takart fiasítás mértéke határozza meg a fészek bővítésének lehetőségét, mert két esélyes. Ha nem bővítjük, .. a rajzási inger elkerülhetettlen. De,.. ha a takart fiasítást (fészket) széthúzod egy rosszul behelyezett új kerettel akkor megfázhatnak a peték. 100 szónak is egy a vége,..van helye petézni akkor nem kap bővítést. Ha bővítünk a fészken,   akkor viszont a szélső fias és mézes-poros keret közé kerüljön. Öreg és gyakorkott majszterek szokták "megtűzni" a fészket új léppel, de szerintem ahoz elég hideg van még most és nagy veszteséget okozhat a fiasításban a megfázás miatt. Próbáltam betartani ezeket a szabályokat és nem is voltak meszesedési gondjaim. A társad aki segít majd ,mutasa meg, hogy mit jelent az ,hogy az anya a fészek szélső takaróira is petézhet ami a bővités elkésését jelentheti.  Szerintem nem szabad túl korán fészket bőviteni a vázolt okkok miatt. Ez egy egyéni vélemény volt csupán, remélem senkit nem sértett. Nagyon jó fényt vetne ha más öreg róka is segítene hozzászólásal, tanácsokkal ellátva és támogatná így a kezdeti nehézzségeid. üdv.

Előzmény: Frank71 (1491)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1494

most néztem egy táblázatot, lehet hogy közép-boconádi, de ránézésre nem tudom...

Előzmény: Destroyah2 (1493)
Destroyah2 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1493

üdv!

 

mi történik ha NB keretnél kicsivel alacsonyabb /talán Hunor?/ keretet rendes NB kaptárba teszek?

 

alul bezugolják? vagy mi lesz?

moker Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1492

Sziasztok!Tudtok valakit Tolna megyében aki pörgetőt tud felújitani átlemezelni?

Frank71 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1491

Hát egyszerűen a végére...

A végéről van a bejáró, csak a válaszként szolgáló hungarocell darabot tettem két kerettel hátrébb.

Hogyan kellett volna?

És mi a hátránya, vagy előnye?

Előzmény: MG Petimester (1490)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1490

Nyilván való, nyolc kereten teleltek és most kaptak 2-tőt kiépítésre. De hová tetted a két műlépest most be ? Középre vagy a szélére ?  ,-))

Előzmény: Frank71 (1489)
Frank71 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1489

Tele van a kaptár kiépített kerettel. 8 keret után be volt rakva egy hungarocell válaszfal. Ezt tettem hátrább két kerettel. Így most 10 kereten vannak.

Előzmény: MG Petimester (1487)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.30 0 0 1488

Nem tudom, hogy ez az "érzékenység" mennyire van túllihegve...hmm.. Még sosem hallottam súlyos méhész gondokrol. 1-2 év és megszokod. Patikában beszerezhető tabik segítenek ha sok szúrást kapnál. Persze ez csak egy vélemény és nem kívánom magamra haragítani senki "érzékenységi" fokát. Az hogy, ló megadta magát azt halottam de méhész még sohasem pusztult el a Kárpáthazában a méhesében, tudomásom szerint. Ha valóban más lenne a "való világ" ez ügyben akkor elnézést fogok kérni.  ,-))) Csak bátran azzal a bontással és meg ne fázzanak...stb. üdv.

Előzmény: Frank71 (1486)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.30 0 0 1487

Szerintem ilyenkor még csak szúnyog csipdelősek, majd akácra gorombúlnak igazán.  ,-)) Hova fogod betenni azt a két műlépest ,ha szabad kérdeznem ? Gondolom ,hogy csak megmondta a majszter ?... üdv.

Előzmény: Frank71 (1486)
Frank71 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 1486

Helló

Köszönöm előre is , bár nem igazán érdemeltem ki .

Egyenlőre ennyit csinálok, hogy nézem, hogy dolgoznak....

Túl vagyok pár csípésen , de legalább nem vagyok érzékeny rá.

Igaz az az első kaptárbontás ma lesz ,kapnak két kerettel többet,  kicsit tele a gatya ....

Előzmény: MG Petimester (1485)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1485

Szia, gratuláció. Csak kitartóan. Az eladó így felvilágosított,hogy mi a fészek és mia a mézes...stb. Ki fogják építeni, csak jelöld meg szerintem, hogy úgy is kerüljön vissza a helyire. Elég gondjuk van nekik  egyébként is ,szegényeknek. üdv. és sok sikert kívánok. Majd a nagy ászok segítenek szakmailag.

Előzmény: Frank71 (1484)
Frank71 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1484

Üdvözlök minden fórumozót.

Most szeretnék belekezdeni ebbe a szép mesterség tanulásába , és szeretném is valamennyire elsajátítani.

( ha sikerül)

Egyenlőre mint hobby méhész.

Olvasgattam róla , miden hónapban veszem a szaklapot, olvastam az Örösi könyvet ,igaz még még nem teljesen , csak részletekben .

Mivel teljesen tapasztalatlan vagyok , így ide csak kérdezgetni jöttem, remélem kapok segítő kezet.

 

Múlt héten vettem 2 kaptárat , méhekkel , a családi ház hátsó udvarában helyeztem el .

Dadant típusú fekvő kaptárak , 22 kerettel, 8 kereten kaptam a méheket , de kaptam a többi kiépített keretet is. Az egyik család talán egy picivel erősebb volt amikor a vásárláskor megnéztük.

De mind a kettő család nagyon szépen dolgozik.

Az eladó tanácsa szerint most hétvégén már bővítsem 2 kerettel a fészket .

Honnan lehet látni, hogy kevés már keret, és bővíteni kell? Megérzés, ütem, vagy vizuális észlelés?

 

 

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.28 0 0 1483

Szerbusz, megszeretném kérdezni, hogyan sikerült az átteleltetésed ? üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1482

Szia! 70 ??? Ahhoz képest elég jól töröd a szakmai nyelvet. Merre méhészkedsz? . ha nem titok, Hány keretes  kaptárjaid vannak?

 Üdv Cirkusz

Előzmény: Dnepr (1481)
Dnepr Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1481

Üdv.

 

Félre érteted a felhívást, a már meglévő 70-hez akarok +30-at venni, csak mivel a meglévő állomány is hunor ezért keresek azonos típust. Csak mindenhol NB vagy 1/2 NB van eladó, na az meg nem kell. Nem akarom elkiabálni, de ha minden igaz megoldódik a gondom.

De köszönöm a segítőkészségedet .

Előzmény: Cirkusz01 (1478)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1480

Ha nem is erős oldalad lenne a német nyelv, akkor is látni fogod a kis filmen 5:00-nál, hogy a mi méheink is képesek lerendezni a varroa fertőzött fiasítást. De alényege,hogy nincs meszesedés és költésrothadás. hmm...stb. üdv.

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
MG Petimester Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1479

Szerbusz, köszönöm a jó kívánságod, rendkívüli nagy öröm. Még egy indok propoliszt gyüjteni majd.  ,-)) üdv. 

Előzmény: Cirkusz01 (1477)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 1478

Szia! Először csak olyan 5 családot vegyél.Meg keres egy segítőt aki segít el indítani . Azt az 1 millát meg tedd félre és csak lassan öld a méhészetbe.Hidd el, elfog tűnni. Ne kapkodj.Legalább kamatozik is egy kicsit addig. 

Amit még el kell döntened , hány keret legyen a kaptárban. Létezik 8-12 keretes változatban. Mindegyik a legjobb. Még mielőtt meg kérdeznéd. Minden kaptár típus kiválóan alkalmas a méhészkedésre.

Remélem tudtam segíteni.  

 Üdv Cirkusz.

u.i.: Viccesnek szántam, de nem vicc,. Ez a valóság, de ha mégis szeretnél milliókat beleölni a bizonytalanságba ,akkor üdv a csapatban, és kérdezz okosakat, és akarj tanulni.

  Cirkusz !

Előzmény: Dnepr (1476)
Cirkusz01 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 1477

Szia! Üdvözöllek a csapatban! Sok erőt és egészséget az unokádnak is ,és neked is. Sok örömöd legyen benne. Most ne sok időm van, de még írok, nem vagy elfelejtve.

 Üdv Cirkusz

Előzmény: MG Petimester (1473)
Dnepr Creative Commons License 2014.03.07 0 0 1476

Üdvözlök mindenkit.

 

Keresek megvételre Hunor méhcsaládokat kaptárastól ( Hunor kaptár+Hunor rakodó térrel ) 30 db-ot.  Tel: 30/372-9860

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1475

Nem lesz lakótok mert a királynőt likvidáltátok. üdv. (Gondoltam, hogy nem zümmögnek most a darazsak).

Előzmény: szuszetti (1474)
szuszetti Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1474

Üdv újra!

 

Megtörtént a tető visszabontása, a két ács srác megrökönyödött a találtakon.

Sajnos a kép nem adja vissza a méretet, de kb egy 100x150 cm-s fészek volt a tető alatti zárt háromszögben.

Élő (mozgó) példánnyal nem találkoztunk, volt pár báb és a fészek közepén egy nagyobbacska, kb. 5 centis tojásdad alakú valami is (ezt sajnos én nem láttam).

 

Képek:

 

Csak az egyik oldala látszódott  ki a szerkezet alól:

 

 

 

 

 

 

 

Ezek a kiszedett fészek negyedei:

 

 

 

Teljesen vissza kellett szedni a szigetelőanyagot is.

Ideális ez  a zárt háromszög a darazsak fészkelésére, azt gondolom, idén is lesz friss beköltöző....

 

 

Köszönöm szépen a segítségeteket!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!