Keresés

Részletes keresés

reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11290

 

Hmmm.

A TV-re biztosan jól elalszik a kicsi.

A légkondi meg gyógyhatással lesz a kis tüdejére!:-(

Előzmény: Törölt nick (11255)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11289

 

Az butaság, hogy fekete a homok és a víz is.:-)))

A homok nem fekete színű csak nem fehér és barnás.Nem írok ide beszámolót, hogy mi és hogyan keletkezik a homok.)))

A tenger ott azért olyan mert a homokot a hullámzás felkavarja.Viszonylag széles sávban alacsony a víz és ezért jobban felkavarják a hullámok.A parttól 50 m-re kristálytiszta a víz.Szoktam ott búvárkodni és halászni is.Egyébként a víz szempontjából az egyik legtisztább!Főleg Ada felé.

Előzmény: moncsa03 (11251)
lekvar111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11288
Részben igazad van de én föleg azt irtam amit az egyszerü ember fog megtapasztalni....a szállodákba villákba persze hogy minden fullos és a sejk seggét is kinjalják minden irányba....de szerintem nem ez érdekli a fórumozókat hanem a mindennapi valóság ami sajnos kb az amit irtam....elég ha csak végig sétálsz Sutomoren vagy lemész az Utjehai strandra vagy a Dobra Vodai-ra akkor megtapasztalod a valóságot....de biztos fejlödnek évröl-évre de még mindég messze vannak a többiektöl de viszont árakba is olcsóbbak....és ezért is járok ide mert a 4 tagu családom tutto kompleto 500euroból kitudunk jönni uttal szállásal mindenel együtt ami nemrossz....a Montenegrói népet meg jól ismerem mert sajnos köztük élek....és ne értse senki félre nemakarok senkit lebeszélni Montenegrórol (én is oda járok) csak nevárjatok csodát....viszont amit a természet megáldott nekik az csodás....aki meg Barba jár van jópár nagy diszkont áruház ahol relativan olcsóbban lehet vásárolni mint a kis üzletekbe....és igen Ulcinj az már tiszta albánia...
Előzmény: jisell (11284)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11287
Kösz, próbálom kitalálni, na nem ezen a térképen mert ezt nem lehet kinagyitani:)
Előzmény: jisell (11286)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11286
A Villa More nos hogy magyarázzam el a főúton aza a két sávos főúton amit itt bulevárnak hívnak ell kell menni a nagy út kereszteződésig ami ha, Cetinej feül érkezel, akkor balra az óváros felé vezet az út , egyenesen Kotorba mész jobbra pedig neked kell befordulni. Amikor ezen az út kereszteződésen lefordultál jobbra lassan haladva az első utcába megint jobbra kell fordulni ennek az utca végén tatálható a villa More . Egy kicsit el van dugva de meg lehet találni
Előzmény: Amari bp (11282)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11285
Előzmény: Amari bp (11282)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11284
Nos ne haragudj sokat változtak az idők. Bizony a partot takarítják hogy kulturálatlanabb? Nos itt nem értünk egyet. Nem szeretnek dolgozni nos ez részben igaz hogy piszkosak az bizony hazugság nem tolnák ide holmi féle sejkek a seggüket ha teve ürülékben kellene csücsülniük. Lehet hogy ahol te voltál ez tapasztalható volt de montenegró is fejlődik.
Ide illő dolognak gondolom hogy közöljem a villák azaz szállodák nagy része rendelkezik víz tartalékokkal akinek ez nincs az tényleg putri a 21 században valamin kiépítették azt a vízhálózatot ami a Szkadari tó mellől szállítja az ivóvizet. Úgy hogy már tavaly sem volt gond a víz ellátással ( nem tudom hogy te hova tévedtél el )

Infó kiépítették a harmadik út sávot Budvától egészen Bar-ig símán lehet haladni semmi dugó nincsen. Én is erre szoktam menni amikor Podgoricára utazom a Sozina alagúton keresztül.
Gyere le megint mert újjat fogsz tapasztalni. Lehet hogy a hegy ott van ahol hagytad de már lehet hogy virágos kert van körülötte és nem szemétdomb. A leírtakban ahogy jellemezted a montenegróiakat nem találkoztál megfelelő emberrel de lehet hogy nem csak evvel van gond.
Ha ilyennek találod Montenegrót "..azért amit tudni kell Montenegrórol.....olcsóbb mint Horvátország de viszont sokkal piszkossabb kulturálatlanabb...a montenegrói nép kulturálatlan nem törödnek a tisztasággal nemszeretnek dolgozni....a vizellátással elég sokhelyen gond van állandó a forgalmi dugó...a strandok piszkosak nemnagyon takaritják..."
Ne haragudj de ezt le kellet írnom és meg kérdezem miért jársz te mégy nyaralni Montenegróba?
Előzmény: lekvar111 (11272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11283
Persze az ottani szőlőpálinkát nem illik összekeverni, a mi törköly pálinkánkal.
Az ottani az a szőlő szemekből készül (kiváló áru),a törköly az pedig a ledarált,kicsumiszolt szőlő magjából ill kocsányból készül rodhasztás után.
Előzmény: Törölt nick (11281)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11282

De mégis hol? Mondjuk ha háttal állok a tengernek, mondjuk buszpályaudvarnál, akkor balra, domboldalban? vagy fentebb

mint a busz, vagy lentebb?

Előzmény: jisell (11280)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11281
Barban a piacon nagyon jó minőségű lozackat lehet venni (tavalyi 5 EU/ liter áron).
De Budva előtt is ha Sveti felől megyünk, van egy rész ahol italdiszkontok vannak,ott is árulják a hazai főzésűt.
Van a boltokban is,de az nagyüzemi, nem házi párlat.
Előzmény: jisell (11280)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11280
Nos hogy válaszoljak Lozovacat aza szőlőpálinkát de azt igazán jót nem igen adják el. Itt a tengerpati városokban aki főzi vagy süti ( nem igazán étrek hozzá viszont a szagát messziről megismerem ) elvileg saját magának azaz a vendégeinek készíti. Nem szokták eladni. Viszont fenn Njegusiban azaz úgy hallottam Bar-ban lehet ilyen nedűűűűt venni.

A hiba üzenetet két okból írja ki. Egyik a tulajnak vagyis Márkónak nem fizetődik ki a web oldal fenntartása a másik lejárt a szerződése a szolgálatóval és e okból kifolyólag a szolgáltató lezárta a villa oldalát.

Csöndes jó helyen van de mindenki maga dönti el hogy hova megy . Nos árban hogy milyen nem tudom. Nem tudok semmit az árakról de amikor én voltam benn ott nekem nem tetszett egyszerű nekem puritán berendezésű. Én személy szerint nem mennék oda.Nekem nem tetszik.Bocsi.
Előzmény: julcsikiss (11270)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11279

Na végre  valaki leirta, hogy jó az út Trebinje felé, utána meg az új út HercegNoviba :)

Előzmény: Buhul (11276)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11278
:o)))))))), de a táj lenyügőző!
Előzmény: Törölt nick (11277)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11277
De jóóóóóóó!!!!!
Erről pofázunk kb 5 éve folyamatosan,de mindez nekem a meglepetés erejével hatott,szinte sokkolt!
Bakker.
Előzmény: Amari bp (11274)
Buhul Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11276
Most jöttem Ulcinjból,Busatlic apartmant netről foglalva20euro/3fő+egy Baba/  a várban gyönyörű panoráma a tengerre,közös terasz+nyitott konyha,macskákkal.Parkoló mindenhol ingyenes,a parton van lent,300m+60lépcső. Kis strand ott,a városi 500m. Fizetni nem kell ha saját napernyőt viszel,minden nap takarítva,mint ahogy a város is.Minden strand finom homokos. Velika Plaza strandjai/napernyőbérlés 2 ággyal 3euro,saját napernyővel nem kell fizetni/fő úttól vagy800m,ebben a sávban csak legelők.Szép szállások,lepukkant környék még az úton túl,tenger kb.1km. Ada Bojana ínyenceknek ajánlom,30euro/kg.a csodás hal,ráböktem egy ismeretlenre amit megsütöttek.Ulcinj egy az egyben Albánia. Utvonal Barcs-Mostar-is jó út Trebinje felé,Vilusi-1 sávos szerpentin,az új út Grahovón túl kezdődik,megy a hegy tetején, szép kilátás a Kotori öbölre Hercegnovi felé.Letérő pár km.után Risan felé.Vissza Scepan Polje felé,semmi gond végig aszfalt már.Rendőrök lekopogom,még soha nem büntettek,pedig megyek.
inter05 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11275
lekvar111, király vagy, de tényleg! :)
Előzmény: lekvar111 (11272)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11274
Nem jó??
Előzmény: Törölt nick (11273)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11273
Na,Te aztán rendesen feltaláltad a kanálban a mélyedést:-)))
lekvar111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11272
Hello mindenkinek!
Az utóbbi 15 évben minden évben Montenegróban nyaraltam....minden lik luk zugát ismerem....aki valamit akar kérdezni örömel válaszolok....azért amit tudni kell Montenegrórol.....olcsóbb mint Horvátország de viszont sokkal piszkossabb kulturálatlanabb...a montenegrói nép kulturálatlan nem törödnek a tisztasággal nemszeretnek dolgozni....a vizellátással elég sokhelyen gond van állandó a forgalmi dugó...a strandok piszkosak nemnagyon takaritják....viszont a természet gyönyörü....az északi része a kotori öböl és Budva környéke drágább viszont egy kicsit szinvonalassabb is....ahogy haladunk lefelé úgy olcsóbb helyeket találunk....Bár környéke sokkal olcsóbb mint Budva....lent egész délen van Ulcinj ahonnan 12km es homokos strand van egész az Albán határig ahol a Bojana folyó folyik a tengerbe és ahol van egy kis szigetecske az Ada bojana ami totál nudista sziget viszont a folyó torkolatánál gyönyörü táj van ahol tudsz fürödni a tengerbe is meg a folyóba is söt még horgászni is....összegezve aki nem igényli a full elvárásokat nem finyás szeret több helyet bejárni annak ajánlom....ami a szállást illeti tavaly is meg idén is böven van szabad hely nemszükséges elöre foglalni a helyszinen rengeteg a kinálat...most pl Bár környékén 6-8euro az alvás.....Bártól meg Ulcinj is kb.30km meg Budva is és vagy egy 50 strandot tudsz bejárni....
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11271
Próbáld meg ITT ,a kulcsszó: Gábor ajánlott Szegedről.
Sok sikert,jó nyaralást.
Persze ez a lehetőség másoknak is áll.
Üdv a Nők Lapja fórumnak :-))
Előzmény: Törölt nick (11255)
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11270
Szia!
Az oldalukat nem tudom megnyitni mert valami hibaüzenetet ír ki...A gyanús nekem az, hogy ahhoz képest, hogy hol van és egy-két kép alapján nem egy putri nem tűnik drágának.Kb. az Adria apartman árfekvése azzal a különbséggel, hogy mi előszezonban fizettünk ennyit érte...Vagy ennyire nincs vendég?
Köszi:J.
Előzmény: jisell (11268)
ahatos Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11269
Lozovača mint olyan:-) Ott is tilos a házi pálinkafőzés? Hol mennyiért érdemes jót venni?
Előzmény: jisell (11268)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11268
Igen mi érdekel ?
Előzmény: julcsikiss (11240)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11267
:-) :-) :-)
Előzmény: szervezkedő (11234)
easy77 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11266

Ja, hát felkapott hely.

 

Siófok szerintem nem drágább, mint a többi település a Balcsi mellett.

Hümi Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11265
Még nem voltak ott oroszok akkor is a drágább volt...Budva a montenegrói Adria fővárosa...mint a Balatonnak Siófok...
Előzmény: easy77 (11264)
easy77 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11264

Azért szerintem az is egy fontos dolog. hogy Budva az jóval drágább, mint a többi település.

 

Mi "délen" voltunk, mondjuk az albán határhoz közel, de ott egy fullos szoba, klíma, kocsi az udvarban, közös konyha, ahol a háziasszony takarított, szó szerint engem nem engedett (ő nő, én férfi), került tavaly 20 euroba.

 

Ez Budvában 50 euro. Plussz minden ár nekem meglepő volt mikor arra kirándultunk.

Gondolom ez azért, mert az felkapott hely, meg ugye az oroszoknak semmi se drága...

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11263
Köszi:) megnézem őket.
Előzmény: moncsa03 (11262)
moncsa03 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11262
Amíg mástól nem kapsz választ ( mert én nem ismerem Budvát annyira ) addig nézd meg a névsorból ki hova megy, sokszor elhangzik a Hotel Alexander, az Adria vagy a Jadran Apartmanház neve. Nézd meg milyenek, én most már lépek...lassan jönnek a többiek!:))
Előzmény: Törölt nick (11261)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11261
És hol érdemes keresni? van valami bevált oldal?
Előzmény: moncsa03 (11258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!