Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9439

Szövasz tizenkétkerekű... dehogyis csúszott széjjel a topik, csak a régi bútordarabok éppen a topikjelvényt szaggatják, az újak meg a tél elmúltával próbálnak belebulgárkodni a frissen vett (még kicsit megbízhatatlan) duduba... mindenki éppen a helyén vagyon.

 

Előzmény: Kiss_Gabi28 (9431)
endrebá Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9438

A politika a hazugság és megtévesztés művészete... itt pont ellenkező a csapásirány...

 

Itt megbízható adatokat és beállítási értékeket adunk át egymásnak ha a szakirányról, illetve baráti kéznyújtást ha a szövegelésről van szó...

 

..a "30.06"- os meg nem köll, mer nem lehet vele sorozatot lőni...   :-))))

Előzmény: FügeGLX (9430)
jozsitraktor Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9437

Szia hát nem vagyok boldog. És akkor mi marad cserélni kell? Jó de honnan lehet ujat venni? Véletlenül nem tudsz egyet? Ma összeraktam a gépet idáig jól müködik remélem igy is marad!!!!

Előzmény: Dutrás Pityu (9424)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9436

Hoppá!!!

Én nem is zárójelben jegyeztem volna meg ezt a dolgot,hogy nógrádi vagy.

És pontosan melyik is az a városka?

Már csak azért kérdezem,mert én is nógrádi vagyok,ill. ott vannak a gépeim,oda szoktam hazamenni.

 

Előzmény: nyaka (9435)
nyaka Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9435

Hát igen!:-)

De hát épp csak becuccoltam az erdőről ,feltettem a hármas-ekét aztán másnap jöttek a jó gazdák hogy itt meg it meg itt.........

Szoval nem nagyon van rá időm.

Nagy tisztelettel.-

(amugy csak megjegyzem így zárójelben hogy Én egy nógrád m.i városkában lakom és bizony megmeg nézik sőtt kérdezik is és csodálkoznak is hogy ilyen gépet még látni egyáltalán.Ugyan nem célom hogy bárki lelkivilágát megtiporjam de tényleg sokkal jobb a hazai utakon-földeken látni egy munkába igyekvő vagy épp dolgozó Dutrát mint ha netán ezt a "sógoréknál" vagy épp máshol látnánk.)

Üdv joebatyo!

Előzmény: joebatyo (9434)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9434

Pedíg szántás közben lenne a legjobb tesztelni ;)

Üdv.

Előzmény: nyaka (9433)
nyaka Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9433

Haliló!

 Sok a munkám hála az égnek ezért nem értem még rá csinálni de majd a szántások után talán lesz 1-2hétnyi időm rá remélem.

Előzmény: joebatyo (9432)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9432

Szia.

Hogy áll a turbósítás?

 

Üdv.

Előzmény: nyaka (9425)
Kiss_Gabi28 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9431

Szia Pléhúsz mester!

Sajnos ahogy írod is egyre inkább szétcsúszik ez az egész. Mostanában én is csak visszaolvasom a fórumot, van hogy két hétig sem vagyok gép előtt. De mint tudod ez a munkám hátránya. Bár remélem ez most megoldódik, de ezt majd elmesélem ha megtörténik. Addig pedig ott lesznek a személyes találkozók. 

Előzmény: pléhúsz (9423)
FügeGLX Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9430

Ha már politizálunk a Dutra fórumon ahelyett, hogy azt mesélné el valaki hogyan szabályozta be halál pontosra a 28-as elosztótömbjében a nyomásszabályzó golyó erősségét, akkor térjünk ki arra, hogy ennek a lázadásra buzdításnak milyen következménye lehet. Mert ez a senkiházi meseláda nem lesz ám ott amikor a sok csökkentelmélyűnek fegyvert adnak a kezébe és netán pofonbaxnak téged egy 30.06-ossal. Ő akkor is csak hírdeti majd az igét a sok hülye meg majd marakodik helyette. Röviden szólva elvégzi a piszkos munkát helyette. Na ez a különbség a 1848-asok meg a későbbi forradalmárok között, mert azok teljes mellszélességgel voltak a nép mellett. Ma már csak meseládák vannak!!!!!

Előzmény: csokas_rich (9415)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9429

Szia.

 

Elnézésedet kérem az esetlegesen nem odaillö szavaim miatt.

De hidd el,valóban nem a rossz szándék vezérelt.

 

Üdv.

Előzmény: pirosasz82 (9419)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9428

Igazad van,a hozzászólásom elejét tekintve. Nem kellett volna.

Ezzel én is hasonlóan voltam,mire a végére értem a szöveg megírásának,és elküldtem azt.

Aki ismer,tudja,hogy nem akarok én senkit bántani,söt.

De azért az alapvetö dolgok,mint például a köszönés,esetlegesen bemutatkozás illendö lenne.

Ahogy valaki írta már itt,hogy nem mindenkit érdekel a fórum,ill. a Dutra Baráti Kör (és igaza is van,nem érdekelhet minden mindenkit )

Nos én ehhez tartom magam....van akit csak gép/alkatrész érdekel,azért ír a fórumra,nem azért,mert közénk akar tartozni.

Sok esetben azért,hogy "felújítsa" majd eladja a gépet,ne adj Isten külföldre.

Én ebben nem segédkeznék.

Megtehetném magam is,búsás összegeket keresve.

Itt van az 1000-es,amit találtam eladót. Van olyan német,aki egyenesen 2-t kér tölem hogy segítsek neki beszerezni,de nem teszem.

Inkább ha lehet barát,ismerös vegye meg,olyan,aki meg is tartja,felújítja,esetleg dolgozik vele is vele.

De a lényeg,hogy Magyar földön maradjon.

Előzmény: pléhúsz (9423)
MDW Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9427

Ez viszont,egy külföldön felújított DUTRA.

MDW Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9426

Üdv!Igaz nem DUTRA,de egy jó példa arra,hogy itthon is egyre több ilyen szépen felújított gépet lehet látni.Józsi Úthengere!

nyaka Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9425

Nekem Mtz van elöl 2db 50kg/kerék(5000ft)Hátul pedig Fortschrit traktoré szintén 50kg/kerék 1db(4500ft)legalább is ennyiért vettem

Előzmény: pirosasz82 (9419)
Dutrás Pityu Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9424

Szia

Bocsi hogy nem írta  eddig ma kérdesztem azt mondta hogy nem lehet javitani a házat esetleg sürübb olaj ideig óréig megoldás lehet

Az enyém jol felcsikoszta a házat itt látni a csapágyat hogy nem tögörgös

Előzmény: jozsitraktor (9343)
pléhúsz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9423

Hogy neked mikre van még energiád. Érdekesen jól írsz. Az elejét olvasva, na ezt azért nem kellett volna. Kétharmadánál, igen úgy van, jól mondja.

 

Sajnos zsibvásár lett a fórum már eléggé, s e miatt sokan nincsenek itt testileg, csak lélekben, olvassák azért, szerintem több ezres fővel, az is lehet hogy alábecsültem.

Nagyon sokan ezért távol maradtak akiket hiányolok, a teljesség igénye nélkül. Dutrás Laci, Dutrancs, Sándor, Endre bá, Nagytojás, Dencsi Dutrás, Kiscsera, B-Csabi, Guyba, 208D, Dakaros, Nagybaliék is alig mutatják magukat, meg a többiek. Grécsi-Jambooo-László is ritka madár errefele.

Sajnos a Dutrás  ...keresztnév vagyok sem hagyott alább, nem lehet már beazonosítani, amig személyes találkozás nincs.

Előzmény: joebatyo (9420)
pléhúsz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9422

Nem ismertem eddig ezeket a monológokat. Nekem tökéletes, mert a világtól elzárva, 28-asban ülve a nagy a pusztában, ugyanígy gondolom szomorú dolgainkat.

Az országon nagyon nagy, agresszív rákos daganat ül. Az embereknél ugyan ez sokaknál halált okoz. Sokan viszont akik felveszik vele a küzdelmet, élnek, ki meddig. Nagyon nem könnyű, teljes életmód változtatással, napi erős küzdelemmel.

Előzmény: csokas_rich (9415)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9421

jószámdék=jószándék

Előzmény: joebatyo (9420)
joebatyo Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9420

Szia.

És egyébként te ki vagy? Köszönni tudsz?

Csak mert nem tudunk rólad semmit,ez volt az elsö hozzászólásod a fórumon,

és mindjárt egy hiánycikket kérsz.

Valami bemutatkozás,beköszönés,rólad,a gépedröl vmi leírás,foto egyéb?

Mert így hidd el,a kutya sem fog válaszolni  neked, (rajtam kívül) nem hogy keréksúlyt felajánlani.

(hacsak nem valami spasszer,jó borsos áron)

Állandó visszatérö dolog itt ez a fórumon.

Lassan tényleg figyelmen kívül hagyjuk az efféle beírásokat.

Olvasd csak vissza a fórumot.

Én is megtettem anno.

Ha beilleszkedsz e virtuális közönségbe,részese leszel,eljössz találkozókra,megismerünk akkor másképp fogunk téged fogadni.

De az,hogy beírod ide,hogy téged mi érdekelne....hidd el minket nem érdekel.

Sok régi Dutrásnak sincs keréksúlya.

Ezt mind baráti jószándékkel írom,nem ellenségeskedés ez.

Ha köztünk maradsz,rájössz magad is.

Ha nem,hát nem.

 

Még mindíg baráti jószámdékkal : Joebátyó

 

 

Előzmény: pirosasz82 (9419)
pirosasz82 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 9419

Engem 28-ashoz érdekelne keréksúly. Valaki tudna segíteni? Köszi előre is.

gajtox Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9418

Üdvözlet!

 

Ma elővettük az ue-50-est kicsit, néhány rönköt kelett hazavinni, csináltam pár képet gondoltam teszek fel 1-2. Ja ami nem látszik 9 szál 3 m-es fenyőrönk a pótkocsiba.

 

itt már rakottan nem nagyon látszik :D

Kicsi sár is volt :)

Kicso73 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9417

Üdv!

Azt nagyon megköszönném!

Előzmény: peti ue50 (9414)
dagidutrás Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9416

A mágnesszürő billencs IFÁ-é.A hidraulikaszivattyu is az.

Előzmény: Kicso73 (9413)
csokas_rich Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9415

Pléhúsz, szivesen válaszolnék erre a bejegyzésre de inkább szóljon egy olyan ember aki igazán tud beszélni. Javaslom mindenkinek aki eddig nem tette és érez egy kicsi nemzeti érzelmet is magában nézze az echo tv-n Szaniszló Ferenc Világ-panoráma című műsorát. Ő nagyon jól látja a világ dolgait.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vhb_OQUURug&feature=player_embedded#at=334

 

itt megnzhető szinte az összes: http://www.youtube.com/user/kenta64

 

 

Előzmény: pléhúsz (9381)
peti ue50 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9414

Üdv

Rövid távú terveim között szerepel egy 50 es megvétele alkatrésznek.

Többek között ez is eladó lesz.

Ha megvan a gép jelezni fogom.

Előzmény: Kicso73 (9413)
Kicso73 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 9413

Üdv Mindenkinek!

Valaki meg tudná mondani hol szerezhetek 4400-as dutrához mágnesszűrő betétet, illetve a hidraulika tartályban lévő szűrőt?

kis dutrás Creative Commons License 2011.03.25 0 0 9412

sziasztok

menyibe kerüleht egy koplet új porlaszó és gázolj finomszürö ??

hotib Creative Commons License 2011.03.25 0 0 9411

A tengelyvégére egyszerűbb egy M18x1.5 önzáró anyát tenni és nem kell biztositgatni.

 

A kopott bordán a kopott karima ha nincs megcsapágyazva  meglazul az első egypár komolyabb igénybevételnél akár hogy van megtépve,, főleg ha a transztengely bordái is kopottak. és azok kopnak rendesen a lágy anyag miatt.

Előzmény: Mrnagi (9408)
hotib Creative Commons License 2011.03.25 0 0 9410

Egy maszek esztergályos műhelyben ahol a közelben felhegesztik a karimát a csapágyházra két óra alatt kész.

A bordáskarimára meg amúgy is rá fér egy új futógyűrű.

Előzmény: jozsitraktor (9409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!