Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11309
Ezt a hsz.-t szerintem már többször is elolvashatta mindenki, akit érdekelt, sőt azok is, akiket nem. Jó lenne, ha most már lezárnád magadban az ügyet!

(Nekem amúgy egészen más emlékeim vannak Omisról. De nem fárasztanám velük a másról szóló topik közönségét.)
Előzmény: Hümi (11301)
Yettiee Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11308

2009-ben utazók:

1. baffalolev: 2009.01.01-12. 31: 10-15-ször :)
2. snuglepass: 2009.06.27-07.? : Becici,Hotel Iberostar Bellevue és Ulcinj
3. Domcsa : 2009.06.29-07.06.:Budva,Hotel Aleksandar
4. polcsika: 2009.07.01-07.12: Zabljak-Piva kanyon-Kotor-Budva-Bar-Skadari-tó-Biog
5. moncsa03: 2009 júl. 10- Mostar, 11-21-ig :Bar,Susanj
6. gkes: 2009.07.11-07.18: Kotor
7. yettiee: 2009.07.13-07.20: Budva,Hotel Aleksandar
8. .AK-47.: 2009.07.15-07.25
9. Hümi: 2009. 07. 18-07. 25: Budva, Adria apartman
10. dzsimi111: 2009.07.20-07.30: Ulcinj, Dino Apartman
11. handras 2009.07.23-30. Bar
12. Delfin94: 2009.07.25-08.01: Kotor
13. sfi: 2009.07.26-08.07.: Utjeha, Villa Perla
14. zafira2001: 2009.07.27-08.04.: Budva, Villa Poseidon
15. lacuska39: 2009.08.10-08.17.:Bar, Susanj
16. haya1973: 2009julius vagy augusztus 2 hét Petrovac (helyben keresett szállás)
17. nokia3230: 2009 júli vagy augusztus Bar, Susajn magán szállás
18. zsociman: 2009.aug: Ulcinj
19. R.Bea: 2009.08.14-08.21: Budva-Becici
20. babaja: 2009.08.29-09.12: Petrovac
21. ahatos: 2009.09.05.-19-26: Tivat apartman

 

Mi is visszaszámolunk már!

 

A tisztaság,igénytelenség témához csak annyit,hogy a mi kis hazánkról is elmondható, hogy más a helyzet északon és délen vagy keleten és nyugaton!

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11307

Itthon is úgy alszik el, hogy halkan szól valami. Soha nincs nálunk néma csend...

Így tuti nem fogja zavarni.

Előzmény: reddevil35 (11290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11306

Ezt találtam:  Villa Sveti Nikola (Prijevor-Seoca Budva, a Jaz strand közelében)

Hallotattok már róla? Egész jónak tűnik, gyönyörű kilátással.

Előzmény: reddevil35 (11290)
ahatos Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11305
...és a jégborhoz a szőlőszemeket januárban szedik!
Előzmény: Hümi (11303)
moncsa03 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11304
Na akkor már hárman vagyunk, ugyanazokkal az élményekkel.:))
Előzmény: Hümi (11302)
Hümi Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11303
"Az ottani az a szőlő szemekből készül (kiváló áru),a törköly az pedig a ledarált,kicsumiszolt szőlő magjából ill kocsányból készül rodhasztás után."

Ebből a mondatotból csak a... "szőlő szemekből készül (kiváló áru)"...felel meg a valóságnak...a többi meglehetősen nagy csacskaság...mert a törköly nem ledarált szőlőmagból és kocsányból készül...még házilag sem...a kipréselt szőlőszemekből és esetlegesen a csumából...mert ugye készül bor szemzett szőlőből is...a jelenlegi szigorú pálinkakészítési törvények szerint meg...csak...válogatott gyümölcsből...cukor házzáadása nélkül...azaz sem éretlen...sem rodhadt...sem koszos gyümölcs nem kerülher bele...na ez meg aztán egy gyöngyszem...rodhasztás után...ezen az alapon a lozova is rothasztással készül...amit te rothasztásnak nevezel az nem más...mint amikor a gyümölcscefrék szekszerű erjesztésekor...az élesztők...a teljes cukortartalmat alkohollá alakítják át...mert ugyi alkohol nékű nincs pájinka...
Előzmény: Törölt nick (11283)
Hümi Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11302
"Szerintem is fekete az a homok. Nekünk nem tetszett, állandóan fúj a szél és mindened telemegy vele, a fürdőruhából nem lehet kimosni. Sokkal jobb a köves part, szerintem."

Szerintem is...nagyon lehangoló volt az egész...mondtam is ott, hogy a Balaton ezerszer különb...
Előzmény: potika (11296)
Hümi Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11301
Teljesen egyetértek veled...én nem tapasztaltam a reddevil35 által leírt negatívumokat...sem az emberekről sem a szemétről-igénytelenségről... sőt az elmúlt évben a horvátországi omisi nyaraláson sok olyan negatív élménnyel lettem gazdagabb...amit Montenegrónam nem tapasztaltam...igaz, hogy nem jártam be egész Montenegrót...természetesen dőreség lenne egy negatív tapasztalat alapján azt állítani, hogy Horvátország ilyen...vagy Montenegró olyan...azért, hogy lássátok Horvátországban sem minden arany ami fénylik beidézem akkori negatív horvátországi tapasztalataim egy részét...amit akkor beírtam a horvátországi fórumba is...nagy felháborodást keltve ezzel...

"Rendben...de csak a te kedvedért...lehet...hogy túl nagy elvárásokkal utaztam oda...valszeg ez köszönhető a szomszéd topikban olvasott sok szépnek és jónak is...a csalódások kezdete már az apartmannal kezdődött...viaszos vászonnal letakart asztal...amely ragadt a kosztól...se ez igaz volt az egész apartmanra...úgyhogy egy alapos nagytakarítással kellett kezdeni...később aztán láttuk...hogy miből állt a turnusváltási takarítás...ágyneműcsere és söprés...semmi több...a hűtőszekrény tropára volt jegesedve...büdös volt...az alsó zöldségtároló dobozban kifolyt és besavanyodott tejmaradvány...a teraszon szedett vedett bútorok...szocreál fémvázas asztal és székek...stb...na de ennyi az apartmanról...az árakkal nem foglalkozom mert tudtam...hogy milyenek...az ételek minősége is hagy némi kívánnivalót...udvariatlan kiszolgálás...jellemző...hogy amikor szóvátettem fizetéskor a csapolt sör ihatatlan savanyú mivoltát azt a pincér elintézte egy szájbiggyesztéssel egybekötött válrándítással...természetesen ki kellett fizetni a sör árát is...egy fagyizóban a négy gombóc fagyiért ami 20 kuna volt száz kunással akartam fizetni mire felháborodottan közölte a fagyis...hogy ő ebből nem tud visszaadni adjak kisebb pénzt...miután közöltem vele...hogy sajnos nincs valamit mérgesen vertyogva kikapta a kezemből és elviharzott...kb. 10 sec múlva hozta a visszajárót amit megvető dölyfösséggel...vertyogással kisérve nyomott a kezembe...a piacon egy "hölgy" rám akart tukmálni egy 25 dekás zacskó zöld fügét 25 kunáért...miután udvariasan megköszönve közöltem...hogy nem kérem felháborodva értetlenkedett...hogy miért nem...közöltem vele...hogy drága...úgy látszik ezt a magyar szót ismeri mert fennhangon rikácsolta...hogy drága?!...drága?!...drága?!...a tisztaság sem olyan mint amilyennek lenni kéne...a partot végig egy köfal szegélyezi melynek tövében sövények és fák vannak...ez a zöldterület bizony meglehetősen szemetes volt...ami tudom a segg turisták hibája de azért takarítani lehetne...ezt a tíz nap alatt nem tapasztaltam...Omis központjában is több olyan szemétlerakó helyt láttam amit csak akkor látható ha letérsz a megszokott turista utakról...stb...azért azt meg kell...hogy jegyezzem Horvátország nagyon szép ország gyünyörű parttal is tiszta vízzel...de egy kicsit túl van misztifikálva...remélem nagyon nem rígattalak meg...:)))
Előzmény: jisell (11299)
julcsikiss Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11300
Annyit ír,hogy 10-15 EUR között.Gondolom függ attól, hogy hány fő és hány éjszaka.Apartmanár és nem személy.
Előzmény: jisell (11297)
jisell Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11299
Én más szemszögből látom a dolgokat. Én Budván élek már 8 éve de ilyesmit én nem tapasztalta amiket te leírtál. Már tavaly előtt megszűntek a problémák a víz ellátással áram kiesésről meg a nyári szezonban nem is tudok. A télen volt 1-2 szer áram kimaradás egy egy nagy vihar után de ennyi. Én nem látom ilyen feketén a dolgokat de ez az én véleményem .

Nekem minden vendég kedves vendég. Azt éppen nem lehet mondani hogy az orosz turisták igénytelenek. Ne nézzük le a másik embert mert akkor én most azt is beírhatnám ide hogy a magyar turisták is igénytelenek. A botnak két vége van.

A szállodánkban sokféle nép megfordult már a koszovói albántól - aki a legújabb mercivel robogott be az udvarba parkolni-magyar-akinek olyan mindegy volt minden , norvég, svéd-akiből nem néztem volna ki semmit mert igénytelen lepukkant külsővel állított be a szálloda recepciójára, német , angol, francia-aki a párizsi ejfel tornyot követelte a terasza alá, dél amerikai-aki azt sem tudta hogy melyik országban van-, orosz, ukrán, de mindegyik szálló vendéget tisztelettel fogadtunk és egyforma szolgáltatást nyújtottunk mindenkinek. Én nem teszek különbséget vendég között. Még a kairói nagykövet sem kapott talp nyalást!!! azóta is minden évben megfordul nálunk rendszeresen.

Előzmény: reddevil35 (11293)
jisell Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11298
Azt azért el kell mondanom hogy Montenegró déli része az albánok lakta rész mindig is fejletlen volt de az is maradt ott nem csodálkozom hogy ha törött wc kagylót találsz a strandon : - )
Előzmény: lekvar111 (11288)
jisell Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11297
Sajnos nem tudom mennyi a More-ban a szállás ha tudod akkor írd meg nekem
Előzmény: julcsikiss (11295)
potika Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11296
Szerintem is fekete az a homok. Nekünk nem tetszett, állandóan fúj a szél és mindened telemegy vele, a fürdőruhából nem lehet kimosni. Sokkal jobb a köves part, szerintem.
Előzmény: reddevil35 (11289)
julcsikiss Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11295
Jisell!
Köszönöm!Látod ezért kérdeztelek Téged!!!!Nem tudnál ajánlani valamit hasonló árfekvésben?
Előzmény: jisell (11280)
ahatos Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11294
Köszönöm a lozovaca-ra vonatkozó tájékoztatásokat, bíztatóak:-) Van ugy hogy röviditalból elfogy egy évben akár 2 liter is:-) :-)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11293

Kedves Jisell.

Igen, Montenegro is fejlődik de véleményem szerint nem előnyére.Én és sok ismerősöm jobban szerettük azt a halászfalucskát ahol ma szállodák vannak,lebetonoztak mindent irdatlanul megnőtt a vendégek száma,mozdulni sem tudsz a parton a sok embertől az utcákban a kocsiktól.Bűzlenek az utcák a kipufogógázoktól szélcsendben.A strandoktól pár méterre a tenger tele van sittel,törött WC-kagylóval,meg mindenféle hulladékkal és szeméttel.Persze olcsóbb ezeket odahordani.Az ivóvízellátással a mai napig vannak gondok főleg nyáron.Az áramellátással is.Nem bírja a hálózat, nem fejlesztették még.Viszont túlterhelt.Többször volt olyan tavaly is, hogy városban elment a világítás este.Igaz,fejlesztették a csatornahálózatot.De hová is vezetik be a fekáliát tisztítatlanul?

Nos ez tényleg fejlődés a korral!

A sejkekkel példálózni?Hát érdekes dolog.Gondolom, hogy nem azokat a dolgokat mutatják meg nekik amiket fent leírtam.:-)))

És én sem ezekért járok Montiba de az legyen az én dolgom.

A természet bőkezűen megajándékozta Montenegro lakosságát de nagyon rosszul gazdálkodnak vele!A hetvenes években Görögország is idilli volt.Ma már bűzös szemétdomb.Meg is látszik az idegenforgalmukon.Montenegro annyival van jobb helyzetben, hogy az oroszok igénytelenek és ez jellemző még sok odajáró szerbre és (koszovóira) is.A bevételek nagy része tőluk származik.Akkor lesz baj ha nekik megváltoznak az igényeik.

 

Persze Téged is megértelek de én más szemszögből nézem,látom a dolgokat.

Előzmény: jisell (11284)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11292

 

In der Mitte.:-)))

Ennél jobban és tömörebben talán nem is lehet összefoglalni.

Előzmény: lekvar111 (11272)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11291

 

Na meg Budva tiszta (fekália) strandja is jót tesz a picinek.

Nem kell megcáfolnia senkinek.Ez a magánvéleményem.

Előzmény: reddevil35 (11290)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11290

 

Hmmm.

A TV-re biztosan jól elalszik a kicsi.

A légkondi meg gyógyhatással lesz a kis tüdejére!:-(

Előzmény: Törölt nick (11255)
reddevil35 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11289

 

Az butaság, hogy fekete a homok és a víz is.:-)))

A homok nem fekete színű csak nem fehér és barnás.Nem írok ide beszámolót, hogy mi és hogyan keletkezik a homok.)))

A tenger ott azért olyan mert a homokot a hullámzás felkavarja.Viszonylag széles sávban alacsony a víz és ezért jobban felkavarják a hullámok.A parttól 50 m-re kristálytiszta a víz.Szoktam ott búvárkodni és halászni is.Egyébként a víz szempontjából az egyik legtisztább!Főleg Ada felé.

Előzmény: moncsa03 (11251)
lekvar111 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11288
Részben igazad van de én föleg azt irtam amit az egyszerü ember fog megtapasztalni....a szállodákba villákba persze hogy minden fullos és a sejk seggét is kinjalják minden irányba....de szerintem nem ez érdekli a fórumozókat hanem a mindennapi valóság ami sajnos kb az amit irtam....elég ha csak végig sétálsz Sutomoren vagy lemész az Utjehai strandra vagy a Dobra Vodai-ra akkor megtapasztalod a valóságot....de biztos fejlödnek évröl-évre de még mindég messze vannak a többiektöl de viszont árakba is olcsóbbak....és ezért is járok ide mert a 4 tagu családom tutto kompleto 500euroból kitudunk jönni uttal szállásal mindenel együtt ami nemrossz....a Montenegrói népet meg jól ismerem mert sajnos köztük élek....és ne értse senki félre nemakarok senkit lebeszélni Montenegrórol (én is oda járok) csak nevárjatok csodát....viszont amit a természet megáldott nekik az csodás....aki meg Barba jár van jópár nagy diszkont áruház ahol relativan olcsóbban lehet vásárolni mint a kis üzletekbe....és igen Ulcinj az már tiszta albánia...
Előzmény: jisell (11284)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11287
Kösz, próbálom kitalálni, na nem ezen a térképen mert ezt nem lehet kinagyitani:)
Előzmény: jisell (11286)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11286
A Villa More nos hogy magyarázzam el a főúton aza a két sávos főúton amit itt bulevárnak hívnak ell kell menni a nagy út kereszteződésig ami ha, Cetinej feül érkezel, akkor balra az óváros felé vezet az út , egyenesen Kotorba mész jobbra pedig neked kell befordulni. Amikor ezen az út kereszteződésen lefordultál jobbra lassan haladva az első utcába megint jobbra kell fordulni ennek az utca végén tatálható a villa More . Egy kicsit el van dugva de meg lehet találni
Előzmény: Amari bp (11282)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11285
Előzmény: Amari bp (11282)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11284
Nos ne haragudj sokat változtak az idők. Bizony a partot takarítják hogy kulturálatlanabb? Nos itt nem értünk egyet. Nem szeretnek dolgozni nos ez részben igaz hogy piszkosak az bizony hazugság nem tolnák ide holmi féle sejkek a seggüket ha teve ürülékben kellene csücsülniük. Lehet hogy ahol te voltál ez tapasztalható volt de montenegró is fejlődik.
Ide illő dolognak gondolom hogy közöljem a villák azaz szállodák nagy része rendelkezik víz tartalékokkal akinek ez nincs az tényleg putri a 21 században valamin kiépítették azt a vízhálózatot ami a Szkadari tó mellől szállítja az ivóvizet. Úgy hogy már tavaly sem volt gond a víz ellátással ( nem tudom hogy te hova tévedtél el )

Infó kiépítették a harmadik út sávot Budvától egészen Bar-ig símán lehet haladni semmi dugó nincsen. Én is erre szoktam menni amikor Podgoricára utazom a Sozina alagúton keresztül.
Gyere le megint mert újjat fogsz tapasztalni. Lehet hogy a hegy ott van ahol hagytad de már lehet hogy virágos kert van körülötte és nem szemétdomb. A leírtakban ahogy jellemezted a montenegróiakat nem találkoztál megfelelő emberrel de lehet hogy nem csak evvel van gond.
Ha ilyennek találod Montenegrót "..azért amit tudni kell Montenegrórol.....olcsóbb mint Horvátország de viszont sokkal piszkossabb kulturálatlanabb...a montenegrói nép kulturálatlan nem törödnek a tisztasággal nemszeretnek dolgozni....a vizellátással elég sokhelyen gond van állandó a forgalmi dugó...a strandok piszkosak nemnagyon takaritják..."
Ne haragudj de ezt le kellet írnom és meg kérdezem miért jársz te mégy nyaralni Montenegróba?
Előzmény: lekvar111 (11272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11283
Persze az ottani szőlőpálinkát nem illik összekeverni, a mi törköly pálinkánkal.
Az ottani az a szőlő szemekből készül (kiváló áru),a törköly az pedig a ledarált,kicsumiszolt szőlő magjából ill kocsányból készül rodhasztás után.
Előzmény: Törölt nick (11281)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11282

De mégis hol? Mondjuk ha háttal állok a tengernek, mondjuk buszpályaudvarnál, akkor balra, domboldalban? vagy fentebb

mint a busz, vagy lentebb?

Előzmény: jisell (11280)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11281
Barban a piacon nagyon jó minőségű lozackat lehet venni (tavalyi 5 EU/ liter áron).
De Budva előtt is ha Sveti felől megyünk, van egy rész ahol italdiszkontok vannak,ott is árulják a hazai főzésűt.
Van a boltokban is,de az nagyüzemi, nem házi párlat.
Előzmény: jisell (11280)
jisell Creative Commons License 2009.06.30 0 0 11280
Nos hogy válaszoljak Lozovacat aza szőlőpálinkát de azt igazán jót nem igen adják el. Itt a tengerpati városokban aki főzi vagy süti ( nem igazán étrek hozzá viszont a szagát messziről megismerem ) elvileg saját magának azaz a vendégeinek készíti. Nem szokták eladni. Viszont fenn Njegusiban azaz úgy hallottam Bar-ban lehet ilyen nedűűűűt venni.

A hiba üzenetet két okból írja ki. Egyik a tulajnak vagyis Márkónak nem fizetődik ki a web oldal fenntartása a másik lejárt a szerződése a szolgálatóval és e okból kifolyólag a szolgáltató lezárta a villa oldalát.

Csöndes jó helyen van de mindenki maga dönti el hogy hova megy . Nos árban hogy milyen nem tudom. Nem tudok semmit az árakról de amikor én voltam benn ott nekem nem tetszett egyszerű nekem puritán berendezésű. Én személy szerint nem mennék oda.Nekem nem tetszik.Bocsi.
Előzmény: julcsikiss (11270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!