Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5113

néma és exi

végül is mindkettöket végiolvasva meggyöztetek, én is ezt vallom szivvel kifelé lélekböl alkotni nem kényszerböl akkor tapasztalható az a különleges bübáj varázs egy egy kézmüveskedésben...

 

a vizuális környezetszennyezés-nálam is kulcs szó.))) felnevettem,mintha magam olvastam volna...

 

a kis babáknál igazából most kezd köztetek ráállni a szemem ezeknek a szépségeknek az érzékelésére... ezért is vagyok/voltam tanácstalan.

de az is igaz olyanra kell csinálni ami eladható,és az átlag ember is lát benne valami fantáziát, aki nem keresi ezekben a különleges értéket ami ugye felbecsülhetetlen.

és most ,hogy segitettetek ujra tanácstalan vagyok ha magam akarom közvetiteni akkor kocosan adnám, többségetek viszont a kontyosra szavazott de legalábbis jól fésültre.de titudjátok jobban milyen az eladható babácska-ezért is fordultam hozzátok a kérdéssel

 ha idöm engedi lehet,hogy a szakács és a többi befejezésre váró projekt után még letisztul bennem és esetleg csinálok egy ujat...és valaki odarajzolja az orcáját utolag 

 

akkor évi lehet,hogy az utolsó pillanatban ugrom el hozzád. irtam már mélt,hogy a cimet majd megirhasd...hjaj öreg vény banya lettem miota nem láttál)))

-------------------------

és exi egyáltalán  nem borzalom a kicsikéd.....de tudom mivel kell szembesülnöd....

együtt érzek veled... csak azért nem keltett tetszést,mert nem a te stilusodban dolgoztál...amit megszokott a környezeted.

--

 

és még valamit szeretnék elmesélni ha a mai nap ilyen lelkizösre alakult...

volt egy fiatal kislány kreativ ajándék  boltot nyitott és vitte a motyoimat.. eleinte láttam azokat viszi ami neki tetszik...(sosem  voltak tul lött áraim.) aztán amikor megtapasztalta,hogy az én polcom elött sokan ácsingoznak és veszik is,meg a jó ránézni kezdetü alkalmak- akkor egyszercsak hipp -hopp amim volt válogatás nélkül vitte...

 

és most itt volt anyukám látta a 6hóembert ezt a tildas félét.. háát szépek mondta, és tudtam csak azért dicséri,mert a lánya vagyok,meg a geri akit alkotásra birtam is halllotta.... mikor meglátta a másik hóembert a jegesüveggel- amire ti itt nem is nagyon reagáltatok arra meg ráugrott,hogy ez igen,mert minimum sapkája legyen egy hóembernek ,és a pelerinje... és a seprü is fontos..stb stb...- ezt vásárló szemmel nézte mert több izgalmat látott benne ,mint a wolkmanos hóemberekben,

szóval nehéz döntés,hogy a szép mikor szép,mert attól függ,hogy ki csinálja és azt milyen szemmel nézzük.. 

mert nekem a gyerekem firkája is tetszik noha fogalmam sincs,hogy lovat kell látnom,csak ha elmondja ,viszont közvetit egy élményt ,egy érzést, nem utolsósorban pedig alkotásra/irásra  készülödik a keze...és ez  öröm.

 

---

nah és utoljára még elnézést,hogy ma tul sokat voltam és hosszan járttattam a számat...

Előzmény: exiefo (5104)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5112
Exiefo, sajnalom, hogy ezt mondom, de nekem ez a babad tetszik legjobban. Mert en ezt a stilust szeretem, es tudom, hogy nem fogsz tobb ilyet csinalni (sajnos) es akarhanyan megerositunk nem fogod szeretni. DE a profizmusod teljesen nyilvanvalo. Tokeletesen ott van minden, ahol kell, se tobb se kevesebb. Olyan vagy mint egy jo szinesz a stilus gyakorlattal:-)
Előzmény: exiefo (5104)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5111

Draga Nema, en (!) orulok, hogy ezt irtad! Foleg azert mert egyaltalan nem ertek egyet vele:-)))))) Mindamellett, hogy nagyon szeretlek:-) Szerintem lehet, sot kell beszelni, vitatkozni izlesrol. Mi nem muveszek vagyunk, igy nem azzal toltjuk az eletunket, hogy ebben fejezzuk ki magunkat, DE! pont ezert szukseg van a kulso szemre, aki latja, hogy a szandek, hol bicsaklik meg. Utalom, hogy mindig ezzel jovok, de Camea mondta annak idejen, hogy mindig country babat akart varrni, de valahogy rozsaszin lett, en meg (nagy eszemmel) mondom varrj olyat es nezegesd a countryt. Ennyi.  Szoval az emberben vannak eldontetlen dolgok, amiket kivulrol neha jobban latni. Es ha joszandekkal, szeretettel valaki erre ravilagit, EN halas vagyok erte.

De vannak olyan stilusok, amik idegenek tolem es lovesem nincs ha rosszul csinaljak oket, ami inkabb az en hianyossagom es jo lenne valtoztatni.

Előzmény: Némakertész:) (5107)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5110
kétoldalas címén a rag.fátylat érted, ugye? Mert akkor nem vattagyárm hanem pw-érdekeltségű boltok. :(
Előzmény: Némakertész:) (5108)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5109
Hú most nagyon hülyén érzem magam. Pihe, ugye Te nem értettél félre?
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5108
évi! vagy aki tudja!
és bocs, hogy nem keresem vissza....
szóval, amikor a kétoldalas ragasztós vetexről volt szó, említettük a Vattagyárat, mint lelőhelyet? vészesen fogy... és nagyon kéne.... és már csak 5 cm maradt :(
és tagnap több helyen sem kaptam... persze a hagyományos pw lelőhelyek nem estek útba nyiltavartási időben...sóhajt....
Előzmény: 36évi (5106)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5107
ebből is az látszik, hogy a "ki mit lát szépnek" belülről jön. szerintem egyáltalában nem borzalmas (és ezt nem az udvariasság íratja velem, aki ismer, tudja, hogy egyáltalában nem vagyok udvarias...) és azt hiszem, hogy mégiscsak a régi latinoknak volt igazuk: 'De gustibus non est disputandum' (=ízlésekről nem vitatkozunk)...

persze, hogy tök jó a közös ötletelés, de az, hogy mi a szép és kinek mi, roppant széles skála.... (nyilván azért vannak olyan szélsőségek körülöttünk - és most nem a topikra gondolok - ami már a vizuális környezetszennyezés tárgykörébe tartozik, de még azokon is nyilván lehet vitatkozni...)

szóval az építő kritika kell... de, ha jól sejtem, még eddig is mindig oda jutottunk, hogy mindenki lelkének az a legjobb, ha a saját világának megfelelő babát alkot, mert akkor a belső harmónia is jól jár, meg a többiek is (boldogság=több motiváció=több kész munka=több fotó :D:D)

hűűűű, bocs, hogy túltengtem.... (a mélypont...amikor a pánik az időhiány miatt elkapja az embert és depibe kergeti...)


Előzmény: exiefo (5104)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5106
Jaj, nemá!!!! :) tök helyes. :)))
Előzmény: exiefo (5104)
36évi Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5105
nagyon vidám lett, jó ötlet volt a konty :) Bejössz hozzám? De jó lenne, ezer éve nem láttalak... :)))
Előzmény: 4Hópihe (5102)
exiefo Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5104
Pihécske ! Én ma magamon kisérleteztem. Megosztom Veled, és Mindenkivel
tapasztalataim.
Magamba szállván, minthogy egy angyal legyen egyszerű, és az enyémek
tudjátok elég csicsásak, - na mondom csinálok egyszerűt.

Sikerült egy szerintem förmedvényt alkotnom .
Azt nem irom ide, nem irhatom ide mit mondott rá a zuram'.
De a tanulságot levontam, erőlködésből nem szabad csinálni semmit.
Ha ugy itélitek szivesen elküldöm Őt is, mert itthon csak mostoha lesz.

A Te babád, nekem aranyos, csak aki csinált már ilyet az tudja mennyi munka
van benne, de mégis azt kell mondani az a kissebb, és a sziv a nagyobb, az
akarás, ami benne van felbecsülhetetlen, ezért " csak " eszmei értékük van.

Szép kis ruhácskát is sikerült varrnod, és szerintem a pofija is bájos.
Nem lehet mindenki jólfésült, neki ilyen az egyénisége.
Örülj neki , lehet hogy elsőnek fog elkelni.

És itt a borzadály


Előzmény: 4Hópihe (5101)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5103
Nekem igy sokkal jobban tetszik!
Előzmény: 4Hópihe (5102)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5102

ilyesmiforma??

amugy nem is nagyasszonyos hanem kishercegnös a ruhája..

:o)

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5101

persze,hogy imááádlak.))

mire viszem évihez majd csak összejön...hogy kellemes legyen...a külleme...

Előzmény: ki1csoda (5099)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5100
jó akkor szétkapom.)
Előzmény: ki1csoda (5096)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5099
KONTYot neki!! :-)) Igy az a baj, hogy a ruhaja nagyasszonyos a feje kislanyos. Ez egy igaza barokk no, azoknak meg meg hajo is volt a fejukon:-)) Szoval nem, nem eleg fonni! Most tuti imadsz;-)
Előzmény: 4Hópihe (5098)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5098

befontam igy jobb vagy levágjam a haját???vagy maradjon kocos? döntsetek! nekem

:o)

ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5097
Pihe, amit most irtal az fontos!!!! Ez a masik oka, amiert ez egy masfajta topik. Itt sokunknak van pici gyereke, esetleg tobb is. Igy az amit egy babara tudunk forditani nagyon kiszamitott. Szoval ha meg tudjuk tartani, hogy nem csak elmegyunk egymas mellett, de adott esetben ertelmes otleteket is adunk, hogy egy baba igazan egyedi, szemelyes legyen, akkor annak az erteke felbecsulhetetlen....legalabbis nekem biztos.
Előzmény: 4Hópihe (5095)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5096

Kaoka, draga, mi van???? En Arcival ertek NAGYON egyet, hogy annak ellenere hogy en is varrok mindenfelet, ezt a topikot jobban szeretem, mert nincs allando sertes/sertodes/lelkielet. Szoval mondd meg ki bantott es hasba rugom:-))

 

Ahama, igen ez az!!!!! :-)

 

Pihe, szerintem itt tenyleg stilusrol van szo, amit a lanyok csinaltak az egyfele rusztikus, `minimalista` stilus es amit Cameaval Ti csinaltok egy tok mas, apro kutyuk, eros szinek, sokkal inkabb barokkos. Nem hinnem, hogy jot tenne a babadnak egy fodraszolas. Esetleg ha valami trukkos kontyot csinalnal neki. Abba lehetne meg tenni apro csillagot stb.

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5095

jaj nagyon aranyos vagy.. mosolyt huztál az orcámra...

:o)

 

igazából azért hosszu  a haja,hogy huncutul kocos legyen.. az viszont igaz,hogy ilyen elegáns ruhához megfésülködik....

 kiprobálom..

 és köszönöm,hogy törödtök a babámmal..

 

annyira tetszik, de  nekem egynapos meló 4gyerek mellett, nem tudok ujabbat összehozni,mert nemcsak babavarrás a dolgom, és lehet ott is elbarkácsolnám az orcáját.

szivem szerint 20darabbal indulnék és a fenyöfáimra is felpakolnék, annak ellenére,hogy hóember rajongó vagyok  annyira remek ez  szabásminta és a méret. olyan jó volt tegnap fogdosni mig rá nem rajzoltam az arcát.

Előzmény: arcencil (5093)
ahama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5094

 Abszolút egyetértek! Mindenki a saját, letagadhatatlan stílusában varr, ami nem összemérhető a másikéval és annyira jó lenne, ha nem fűződne ehhez egy kis negatív érzés sem senkiben. Azt hiszem, hogy ha először a fotót nézzük meg és nem a hsz-ó nevét elég nagy biztonsággal ki tudjuk találni a stílusból, hogy ki készítette. És ez a jó ebben a fórumban.  A lényeg meg, különösen a mostani Fanni akcióban az, hogy együtt csináljuk.   Ha összegyűlik a teljes társaság a vásárra, jó lenne készíteni róluk egy csoportképet.

 

 Az árakban nem kellene túl szerénynek lenni. 1000-1500 Ft-ot simán el lehetne kérni, nem beszélve arról, hogy aki elmegy oda, tudja, hogy milyen célra megy.

 

És most egy nagy,  összesített gratula mindenkinek, akinek láttam a munkáját.

Szuperek vagytok!

 A rendeseknek meg külön csodálat és hódolat!

Előzmény: arcencil (5088)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5093
Pont ez a bolondos-kacér-ravaszság tetszik benne. Így igazi a te angyalkád. Nem kell mindig mindennek élire vasaltnak lennie... És a szeme szép!!! Ha nem kel el a vásárban és licitálok rá a weboldalon! ;-)
Előzmény: 4Hópihe (5090)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5092
Pihe! Én nem nyúltam volna a babához. Nekem nagyon tetszik. De ezek szerint nincs ízlésem..... ;-)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5091
Komolyan kérded? Az olló előtt próbálj ki több fazont.:)) Előlről nem is látszik a szárnya. Talán két fonott copf. Mindenesetre ünneplőben van, minimum hogy meg is fésülködik.
Előzmény: 4Hópihe (5090)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5090
ezen még tudok segiteni levágjam a haját vagy cofba kössem??
Előzmény: ezkriszti2 (5086)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5089

nem félreérted nem versenyzek.. méltatlan volna velem szemben hiszen babavarrásban nincs rutinom.én inkább a csufi arcokból /kal tudok kezdeni valamit..  a banyák manok.egy dülledt szemü krokodilbábhoz,meg nem kell rajztudás,mert azt odavarrom..

arra volt igényem,belsö kényszerem ha már részt veszek benne akkor elférjen a minöségében a tiétek között is..

bevallom azért is adtam hangot annak,hogy mindenki olyat varrjon amiben profibbnak érzi magát.

fehér tollal kicsit behalványitottam a szempillákat, enyhült kicsit a krampusz kifejezés...

Előzmény: arcencil (5088)
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5088
Lányok, ne csináljátok már!!! Mindenki annyira a maga stílusában varr!!!! Pihe, nekem igenis tetszik az arca, szerintem a te babáid ilyenek szoktak lenni! És a haja is!!! Én is a kártolt gyapjúval fogok valamit mahinálni haj-ügyben. Szóval az enyém is világos lesz.
Én amit eddig láttam mindtől elájultam. Elképzelem a sok hasonló babát egymás mellett!
Ne legyen már verseny belőle, mert akkor az egész értelmét veszti!
Előzmény: 4Hópihe (5085)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5087

Sziasztok Babavarró lányok!

Lelkes olvasótok vagyok sunyin a háttérből. Talán megbocsátjátok ezt nekem. Én még eddig nem sokat varrogattam, de most szeretnék olyan "kaokás" mikulás zsákot varrni az unokáknak. Kérlek Kaoka áruld el nekem, hogy hogyan erősíted fel a fejet úgy, hogy a zsákocskát azért be lehessen húzni? Nekem 9 db-ot kell varrnom, ha már elkezdem (ennyi az unoka) (még van egy pocakban, de ő még nem kér mikulás-zsákot), és nem szeretném elrontani. És mekkora a te zsákod?

 

Van egy Barbi-ruha, amit most varrtam, majd este megmutatom. Eléggé látszik, hogy gyakorlatlan kéz gyártotta.

Előre is köszönöm a segítséget: Marcsimama

Előzmény: Kaoka (4817)
ezkriszti2 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5086
Nehogy már elkeseredj. Jó kis angyalka a Tied. Lehet hogy a hófehér lobonca a ludas.
Meg ha jól emlékszem neked nemjönnek be a jelzésszerű arcok. (Mintha ezt mondtad volna.) IO-é meg ahamáé meg tetszik. Lehet mégis ki kéne próbálnod a következőn.
Én egy picit sötétebb és rendezettebb hajra szavazok ilyen szép arany ruhához.
Előzmény: 4Hópihe (5085)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5085

én olyan de olyan szépet akartam,és ahogy elnézem a tiédet és a többiekét akik megmutatták egyre inkább elkeseredem.

 

nagyon bájos a tiéd is.

Előzmény: ahama (5071)
panti1 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5084

Köszi. A hét elején postázom. Jó munkát és pihenést mindenkinek.

Előzmény: exiefo (5079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!