Keresés

Részletes keresés

juliannae Creative Commons License 2009.07.15 0 0 72
Ibolya köszike szépen jokivánságaid. Nekem tavaly dec.-ben agyi infarkusaim voltak, mely érintette beszédközpontot, vmint bal oldali funkciókiesést, szövődményes migrént okoz sokat javultak,hála az orvosoknak. Magasvérnyomás, Szivritm.zavar,Billentyük elégtelensége,  + rheum. problémák.  Hála joistennek,hogy azért igy "megusztam" , /nem a legjobb kifejezés/ , lelkileg igen megviselt, mert imádtam hivatásom, nővér voltak egy idősotthonban és az én nénikéim, báccsikáim jelentették a mindennapjaim fényét. Nagyon helyesek .  Majd irok még ,kivánok neked nagyon -nagyon jo egészséget, és azt hogy ismét pozitiv élményed legyen/amibe szinte biztos vagyok!!!/  puszi juliannae
illesibolya Creative Commons License 2009.07.12 0 0 71
Kedves "juliannae"!
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, nagyon kedves vagy.
Természetesen Én sem titkolom, Zalaegerszeg a város, ahova én járok orvoshoz is, meg mindenhova is. És mint alább olvashattad, nekem is csak pozitív tapasztalataim voltak. Nagyon köszönöm a tájékoztatást a megváltozásról!
Nekem majd szeptemberben esedékes a következő vizsgálat, de természetesen meg fogom írni, hogy mi történt velem.
Egyébként neked mi a problémád?
Kívánok neked is jó egészséget, üdvözlettel: Ibolya
Előzmény: juliannae (70)
juliannae Creative Commons License 2009.07.11 0 0 70
T.IllésiIibolya! Olvastam hozzászólásod, szeretném veled megosztani saját tapasztalatom/ az 57. hozzászólásban olvashatod roviden/ , velem is nagyon szépen és humánusan bántak, maga az anamnézis felvételete, a panaszok ismertetése ,vmint a fizikális vizsgálatok következtek. Csak felsőfokon tudok nyilatkozni, nem titok A Kiskunhalasi ORSZI I.foku bizottságán voltam.Nagyrabecsülöm az ott dolgozó orvosok munkáját , mely azonfelül ,h igen felelőségteljes döntést kell hozniuk, velem , mint beteggel nagyonszépen bántak.!! A megváltozott %-ról pedig. pdl.50-79%-ig lévő egészségkárosodás ,az az összmunkaképesség csökkenés 67%-nak felel meg. Tehát nehogy megijedj, hogy visszaminősitettek , ha a határozatban pld50 % áll. az az ömcs. 67%-anak felel meg. Nagyon szoritok neked,  s kivánok neked sok -sok erőt a felépülésedhez.S ha megtisztelsz, kérlek ird meg tapasztalatod.  Sok sikert kivánva . juliannae
illesibolya Creative Commons License 2009.07.07 0 0 69
Sziasztok!
Most találtam rá erre a topikra, végig olvasgattam, nagyon jó.
51 éves, 67 %-os rokkantnyugdíjas vagyok 5 éve. Volt 6 éve egy nyitott szívműtétem (V-ös coronaria bypass) és pikkelysömör szövődményeként ízületi gyulladásom van.
Az első felülvizsgálatnál 2004-ben megkaptam 2 évre a 67 %-ot. 2006-ban a visszahívásnál újra megkaptam a 67 %-ot 3 évre, ami most szeptemberben jár le. Az akkori háziorvosom ráírta a papíromra, amit vinni kell, hogy nem rehabilitálható, együttműködő vagyok és rendszeresen járok kontroll vizsgálatokra. Azóta újra visszakerültem szívkatéteres értágításra tavaly októberben és idén januárban. Értágító stent-eket ültettek be. És kéthavonta reumatológiai ellenőrzésre járok, közben-közben fizikoterápiás kezelésre (most is).
Nekem nincsenek rossz tapasztalataim a vizsgálatokkal kapcsolatban. Nem is volt megalázó sem (hozzá vagyok szokva), kedvesen, normális hangnemben beszéltek velem.
És a következő hónapban esedékes nyugdíj előtt ki is küldték a véleményt.
Ha valaki mostanában volt, kíváncsi lennék a véleményekre és hogy esetleg mi is vár rám. Ugyanis nagyon sok mindent lehet hallani, hogy mennyire megszigorították.
Mindenkinek jobbulást és üdvözlet!
norbi712 Creative Commons License 2009.07.03 0 0 68
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!   Norbi
juliannae Creative Commons License 2009.06.20 0 0 67
Amugy meg nagyon nevetséges és primitiv a kérdésed T . tercsi-borcsi,hogy mit csináltam, hogy leszázalékoltak??? Elárulom  csak azt, hogy beteg lettem, bár ,mint irtam szivesebben dolgoznék, azt tettem közel 40évig, elég kielégitő a válaszom????üdv.juliannae
juliannae Creative Commons License 2009.06.20 0 0 66
Kedves hozzámforudo Tercsi!  E -mail ban megküldtem válaszom, bár itt is irhattál volna, azt ,hogy kit miért százalékolnak le, avagy nem  , nem a beteg, hanem az szakorvos ill. az ORSZI  erre hivatott  I.ill. II.foku bizottsága jogosult eldönteni.Ha te ugy érzed, veled méltánytalanul bántak , lehetőséged van megfellebezni azt, ez a te döntésed!!!   üdv. juliannae
lizy72 Creative Commons License 2009.06.19 0 0 65

Bocsi . tényleg így van.

Rendszeres szociális járadékot akaratam írni...

 

Liz

Előzmény: dmke (63)
juliannae Creative Commons License 2009.06.19 0 0 64
Kedves Norbi!!!! Ne idegeskedj, a háziorvosod, vmint a felülvizs.főorvos,mindig fogja mondani neked mi a teendő, amennyiben szükséges kiterjeszti a vizsgálatokat,stb.ha bármilyen kérdésed lenne irj nyugodtan juliaschadt@freemail.hu e-mail cimemre , ha tudok válaszolok kérdésedre, én agyi inf. és szivproblémák miatt kerültem leszázalékoló bizottság elé. Jobbulást kivánok, most az egészséged az első ...segitunk midannyian amiben tudunk.. juliannae
Előzmény: norbi712 (60)
dmke Creative Commons License 2009.06.18 0 0 63

Rehabilitációs járadékot  NEM kaphat 40 % egészségkárosodástól, csak rendszeres szociális járadékot  !!!!!

 

50  % egészségkárosodástól már jár a rokkantnyugdíj vagy rehabilitációs járadék, ha az egyéb feltételeknek megfelel valaki (munkaviszony, stb.)

Előzmény: lizy72 (62)
lizy72 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 62

 

Változtak a szabályok!!

Rehabilitációs járadékot már 40%.tól kaphatsz, ha a jövedelmed az előző 4 hónapban nem érte el a minimálbér 80-át.

 

50%-tól pedig már jár rokkantsági nyugdíj is

dmke Creative Commons License 2009.06.13 0 0 61

Rehabilitációs járadékot akkor kaphatsz, ha az orvos bizottság által megállapított egészségkárosodásod 50 és 79 % között van és 52 évnél fiatalabb vagy, de ha idősebb, akkor is lehet, de csak saját kérésed alapján. Rehab. járadék időtartama 2 vagy 3 év lehet, munkaviszonynak számít, együtt kell működni a munkaügyi központtal. 

Itt van egy kicsit bővebb tájékoztató : http://www.hrportal.hu/index.phtml?page=article&id=64017

Előzmény: norbi712 (60)
norbi712 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 60
Én segítséget kérek!Hirtelen szívhalál után ICD készüléket ültettek be,2 hónapja táppénzen vagyok,felülvizsgálaton a főorvos közölte,hogy 3 hónapig nem is akar látni.Szeretném tudni,hogy van-e esélyem a leszázalékolásra és miként működik ez a rehabilitációs dolog.Köszönöm ha valaki tud segíteni!
györgyi67 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 59
Tényleg nagyon ritka,hogy valaki pozitívan tud nyilatkozni .Szerencsére akkor van ilyen is.Irígylem azokat akiknél ez így zajlott le.
Györgyi
Előzmény: dmke (58)
dmke Creative Commons License 2009.04.16 0 0 58
Köszönöm, hogy valaki a pozitív véleményét is leírta:)
Előzmény: juliannae (57)
juliannae Creative Commons License 2009.04.16 0 0 57

Tisztelt fórumozók!  Szeretnék beszámolni róla hogy április o7én voltam ORSZ-nál I.FOK. Nagyon szépen , humánusan bántak velem. Csak pozitivan tudok nyilatkozni !Nagyon örülök hogy ilyen rendes orvosokkal hozott össze a sors:/KISKUNHALAS/mai napon kaptam kézhez a határozatot:   KÖSZÖNÖM hogy megoszthattam veletek tapasztalatom: juliannae

hgw308 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 56
sziasztok


megnéztem az orszi oldalát, de a szembetegségemen kívül, nem tudom magam besorolni.
esetleg valaki tud ebben segíteni?
györgyi1967 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 55
Szia!
Én azt gondolom,hogy ameddig tudsz dolgozzál.Elég szarul élem meg,hogy 23 év munka után most elveszítem a munkahelyemet és rokkant nyugdíjas leszek.Nem vagyok a toppon ,de már nézelődök,hogy valami kis részmunkaidős állást találjak.Jó az,ha tartozik valahova az ember és a pénzről nem is beszélve,bár én még nem tudom,hogy mennyi az annyi,de nincsek illúzióim,hogy felvet,majd a pénz.A két gyerekemet meg fel kellene nevelnem.Mindenki azt monja,hogy a pozitív gondolkodás sokat segít,de állandó 24 órás fájdalom mellett ez baromira nem könnyű.Feladni nem fogom, vannak még csodák.
Györgyi
Előzmény: Törölt nick (53)
györgyi1967 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 54
Sziasztok!
Jó néhány fórumot figyelgetek,de úgy néz ki,hogy mindenhol megállt az idő.Itt a tavasz tessék ébredezni.
Györgyi
Előzmény: Creatív (52)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 53
szia!


én is trompocitaval szenvedek.idiopátiás tompocita porpulával.és semmit nem tudnak velem tenni,dolgozom,de mondják ne dolgozom.67%leszázalékolnának,de nem tudom megérné e.én 34 éves vagyok és tehetetlen.szerinted?
Előzmény: ezmarsokk (40)
Creatív Creative Commons License 2009.03.15 0 0 52

Sziasztok!

 

Hova tűnt innen mindenki?Annyira pörgősnek indult....

wagnerviki Creative Commons License 2008.12.26 0 0 51
Sziasztok!Engem az érdekelne hogy az52%ra rendszeres szociális járadékot kapok egyébbként naszóval hogy nyugdijas bérletemet meghosszabithatom e52%ra?..
zuglo_14 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 50
TB ügyben szakjogászt keresnék,

nicknév eleje, pont, háromszor 1 és egyszer 4 kukac meg a google levelező
sophros Creative Commons License 2008.10.26 0 0 49

 

 

                                                      Szia avandia!

 

   Ez jó kérdés,hogy miért csak 40%-ra vagyok nem tudom.Most voltam nov-ban a bizotság elött pedig elötte megint rosszúl lettem ez abban nyilvánúl meg,hogy elindúletm dolgozni és nem tudtam bemenni és elkodoroktam három napra.

De,hogy pontosan merre voltam azt nem tudom megint köröztek is ez miatt.

Pestmegyében lakom 35-km és most jelenleg takaríttok egy korházban ott szeretnek is nincs is semmi baj csak már nam bírom.

most is ithon vagyok beteg álományban mert be kell majd feküdnöm egy honapra megint.

Eredetileg amúgy csak 50%-ra voltam eddig de most lecsökentették.

Én úgy veszem észre,hogy az iylen betegekel nem is törődnek annyit amennyit kellen-e.

Jó volna ha lenne oylan munkahely ahol csak iylen betegek vagy hasonlók dolgoznak.

Igaz ezt nem akarom othagyni de sose tudom,hogy mikor milyen napom lesz és csak éredklödöm ez felől.

 

    Előre is köszönöm  a segítséget!!

avandia Creative Commons License 2008.10.26 0 0 48
Szia!

Először is tudni kellene, hogy merre élsz, hogy tudjunk segíteni, vagy ötletet adni!
Nem értem, hogy miért csak 40%-ra vagy leszázalékolva!?
Jelenleg mit dolgozol?

Üdv:
avandia
Előzmény: sophros (47)
sophros Creative Commons License 2008.10.25 0 0 47

 

                                                           Sziasztok!

 

 

 

  Én le vagyok százalékolva 40%-ra Paranoid szkizofréniával.

Van munkahelyem is csak már egyre nehezebben bírom.Azt szeretném kérdezni,hogy tud-e valaki olyan helyet ahol csak ilyen vagy hasonló emberek dolgoznak.

 

     Előre is köszönöm!!

sziporka66 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 46
sziporka66 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 45

 

http://www.onyf.hu/

 

 

 

 

Itt egy társ fórum lap.

http://lapforum.lap.hu/topic.php?id=14610978

 

Jó olvasást.

dmke Creative Commons License 2008.10.02 0 0 44

Semmi okod bocsánatkérésre, nem volt semmi baj azzal,amit írtál! :-))) Én csak igyekszem pontosítani azokat a fogalmakat,amiket ismerek :)

 

Előzmény: Creatív (43)
Creatív Creative Commons License 2008.10.02 0 0 43

Bocs' dmke!

Kimaradt,hogy én úgy tudom.....(Most hogy visszaolvastam mit írtam,látom elég kioktatósra sikeredett.) Nem ez volt a szándékom. Köszönöm,hogy kijavítottál.

Előzmény: dmke (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!