Keresés

Részletes keresés

helene_ Creative Commons License 2008.01.26 0 0 849

Szerintem, és jópár nyelvtanár szerint a Zöld Út, én is voltam már angolon, most németre készülök.

 

Van esetleg valaki, akinek van -akár eladó- felkészítő  kiadványa? Azonkívül, amit a honlapról lehet rendelni. Levélminta, fordítás, magnó, szituk, bármi vagy annak is örülnék, ha olyan jelentkezne, aki részt vett a bp-i vagy gödöllői felkészítő tanfolyamon

 

 

Andris index Creative Commons License 2008.01.12 0 0 848

Sziasztok,

 

 

Melyik a "legkönnyebb" de államilag elismert gazdasági szaknyelvizsga ma itthon ?

 

 

(Gondolom nem a Műszaki vagy a Corvinus - KÖZGÁZ nyelvizsgája !?)

 

 

Mi a a véleményetek ?

Fairy5 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 847

Sziasztok. :)

Olaszul beszél, olvas, ír valaki?

Szükségem lenne némi segítségre.

Szép napot!

Fairy

szucsi0726 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 846
Ki jön holnap ECLre??????????????????????????????
Hillary22 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 845
Sziasztok!
Nincs vkinek a SZIE ZÖLD ÚT üzleti nyelvvizsgához pár szituáció?Mindegy milyen nyelvből...úgyis ugyanazok vannak...
Angel DC Creative Commons License 2007.11.27 0 0 844
www.nyelviskolaklaszter.hu
Előzmény: Andrew77 (843)
Andrew77 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 843
Sziasztok!

Egy, gondolom már sokszór felmerülő kérdésre szeretnék választ kapni:Mi a különbség a sok különböző nyelvvizsga típus között? (ár, használhatóság, nehézség, 1vagy2 nyelvű)
Felvételihez szeretnék pár plusz pontot.
Ha ajánlanátok egy korrekt iskolát is (Pesten), azt megköszönném. Az nem baj ha sokat kell tanulni. Napi öt órát is be tudok vállalni. Nem csak előkészítőre lenne szükségem, hanem egy intenzív tanfolyamra. A Bonust már kérdeztem, de ők már csak januárban indítanak.
Előre is köszi a válszokat.
szucsi0726 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 842
rendkívül tartalmas volt válszod!! köszi...
Előzmény: Géniusz Lóci (840)
jv84 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 841
Sziasztok!

Tudtok nekem valami bíztatót mondani a Pannonos német alapfokú szóbeli vizsgáról? most megyek vizsgázni és be vagyok parázva! Mennyire mennek rá a nyelvtani hibákra?
Ja, és ha pl. a szóbeli nem sikerül, akkor elég azt ismételni vagy bukás esetén mindkettőből újra kell menni?

Lécci segítsetek!!
Géniusz Lóci Creative Commons License 2007.11.18 0 0 840
Különféléket.
Előzmény: szucsi0726 (839)
szucsi0726 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 839

Hello!

Valaki nem tudna nekem esteleg segíteni, hogy az októberi ECl középszinten milyen témákat feszegettek mind a fogalmazáson, mindpedig a szövegértéseben, ill a magnóhallgatáson ? köszi

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.13 0 0 838
Az ITK-s felső elég nehéz, és nem sokra mész a papírral. Olyat csinálj, ami később is jól jöhet, azaz nemzetközileg elfogadott.
Előzmény: fckenyér (836)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.13 0 0 837

Sziasztok!

NAgyon sürgős választ várnék valakitől, most csütörtökön nyelvizsgázom, BME tipusú alapfok, érdeklődnék, h h néz ki egy ilyen nyelvizsga?  A társalgási témából kérdezni fognak vagy nekem kell tétel szerűen, összefüggően felelni?

Ha szerdáig írtok azt nagyon megköszönném!!!

fckenyér Creative Commons License 2007.11.11 0 0 836
Sziasztok!

Nagyjából 1 éve tettem le az angol közepet a BME-n.
Jelenlegi célom a felső megszerzése. Nem a papírért csinálom, viszont ha kitűzök valamilyen célt, akkor meg is tanulom azt a sok szót, nyelvtant, ami annak eléréséhez szükséges. Úgy gondolom, szóba jöhet az ITK, BME, BC. A BC szerintem iszonyat drága (40000 HUF), adná magát az ITK. Vagy vegyek még valami mást is számításba? Nekem nem fontos, hogy külföldi egyetemek is elismerjék a bizonyítványomat. Lényegében csupán gyarapítani szeretnám angol tudásomat.

Válaszotokat előre is köszi!
jameslgt91 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 835
Sziasztok! Volt már valaki TELC német középfokú vizsgán? Ha volt vki, légyszi írja le a tapasztalatait este 8-ig ugyanis holnap megyek:D
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.31 0 0 834
Könyvesboltban is láttam, de az intézetben egészen biztosan lehet kapni. A szóbelitől ne félj, a nyugati nyelvvizsgák nem arra mennek, hogy hány végződést rontasz el, hanem, hogy tudsz-e kommunikálni. Lényeg hogy beszélni kell, ne ülj kukán :)
Előzmény: {nemi} (833)
{nemi} Creative Commons License 2007.10.28 0 0 833

Kösz:)

 

"Szerintem a Goethes felkészítő könyveket vedd meg."

 

Ilyet sehol sem talaltam. Vagy a Goethe intezetben lehet kapni ?

 

Szobelitol(pedig a valo eletben, egyetemen is beszedes vagyok de nemetul valamiert nem megy) felek a legjobban, magno es az irasbelitol nem nagyon ha tudom hogy mire keszulok pontosan

Előzmény: Törölt nick (832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 832
Ezek közül szinte egyiket sem.

Az 1000 kérdés 1000 válasz az a Rigó utcai nyelvvizsgára lett optimailzálva. A Goethen meg totál mást kérnek, nem fognak rákérdezni a kalocsai népviseletre meg a Grand Canyon kialakulására - amire a Rigó utcában képesek voltak még anno.

Szerintem a Goethes felkészítő könyveket vedd meg, illetve az ÖSD-seket. Én Goethe PWD-n voltam, a magnós rész elég gáz volt, a többi nem. (Annyira gáz volt hogy meg is buktam, de mivel csak tartalék opció volt ez a vizsga, nem mentem el mégegyszer. A többi rész x-elgetős, karikázós volt, azok jól mentek).

Az ÖSD-t nem tudom milyen, de akikkel én ausztriába jártam tanfolyamon alig makogtak és átmentek.
Előzmény: {nemi} (831)
{nemi} Creative Commons License 2007.10.28 0 0 831

Sziasztok,

 

nemet kozepfoku nyelvvizsgat szeretnek tenni, csak eppen nem tudom melyiket valasszam :)

 

ÖSD, TELC esetleg goethe. Ebbol ugye ÖSD Ausztriaba, Goethe Nemetorszagban "elfogadott", TELCel nemtudom hogy erek e valamit(persze kinnt a valodi nyelvtudasra kivancsiak).

 

Nem szeretnek alibi nyelvvizsgat tenni, de meg se akarom magamat szivatni.

Az a baj hogy nem nagyon talalom a reszletes nyelvvizsgat(B2) leirast(csak a TELCnél talaltam meg), foleg a szobeli erdekelne(csak paros szobeli van már B2nél)?

 

Illetve felkeszitokonyvet ÖSDnél(Klett kiado) és a TELCnel(Klett kiado szinten) talaltam. Érdemes lenne megvenni valamelyiket ? Könyvekhez link

 

Jelenleg a Tangramm 2B tanulmanyozom(szokincs gyakorlas) utana pedig Tangramm ZD, de mivel jelenleg "ingyenelek" ezeket a könyeket ket het alatt kivegzem.

Nyelvtant a Corvina kiado(Babics Anna - Kenyeres Ildiko) : Középiskolai Német Nyelvtan -ból tanulom.


Esetleg tudtuk ajanlani valami jo nyelvtani összefoglalos könyvet ezenfelül ?

Szótárból melyiket érdemes megvenni ? Nemzeti kiados Halasz Elod bacsis vagy a Hessky Regina szotarat ? Szobelire az 1000 kerdes 1000 valaszt ajanlottak, csak nemtalaltam ennek se a "középfoku" megfelelojet, csak felsofoku és egyeb valtozatok voltak.

 

Segitseget elore is köszönöm.

 

Maradok tisztelettel

 

némi

Angel DC Creative Commons License 2007.10.25 0 0 830
törvényt sértesz ezzel a beírással, jobb ha te moderáltatod ki, de sürgősen
Előzmény: ujjjonc (828)
MajorosAdri Creative Commons License 2007.10.25 0 0 829

Sziasztok!

 

Középfokú 8-as szintű Trinity angol nyelvvizsgát néztem ki magamnak. Mit szóltok hozzá? Van valakinek ilyen tapasztalata? Azt hallottam, 2007-től van magnóhallgatás része is, de én még sehol nem láttam olyan mintafeladatsort. Jól jönne ha megosztanátok velem a tapasztalatokat.

Előre is köszi.

Adri

aktaB6 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 827
Igen,ebben igazatok van. Tanáron szerint mondjuk le tudnék vizsgázni. Lehet,h csak az önbizalmam kicsi,nem tudom. Akkor úgy kérdezném, h szerintetek melyik a legkönnyebb nyelvvizsga mondjuk írásbeli szempontjából és melyik szóbeli szempontjából.
Amúgy nincs valami ötletetek, h hogyan tudnék megtanulni ingyen viszonylag gyorsan angolul?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 826
Egyiket se, tanulj meg angolul, nem olyan nehéz, és jól fog jönni később is. (Angoltudás nélkül semmilyen jobban fizető helyen nem állnak szóba ma már az emberrel).
Előzmény: aktaB6 (824)
Angel DC Creative Commons License 2007.10.22 0 0 825
szia

a középfokú vizsgák között van abban némi differencia, h mire fekteti a hangsúlyt, de ha nem vagy középfokon, akkor egyiken se fox levizsgázni

a megoldás első lépésben az intenzív nyelvi fejlődés, és csak utána a megfelelő vizsgatípus kiválasztása

nehogy megharagudj, de olyan kicsit mintha azt mondanád: kell nekem egy jogsi, nem tudok rendesen vezetni de autót már láttam belülről, hova menjek vizsgázni? ha bárki átmenne akinek nem megfelelő a szintje, nem is lenne értelme az egésznek
Előzmény: aktaB6 (824)
aktaB6 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 824
Sziasztok!

Felvételi miatt szeretnék letenni egy középfokú nyelvvizsgát, csakhogy az angol nyelvtudásom hagy némi kivánni valót maga után. Szókincsem elég kicsi és a nyelvtan se megy még annyira. Melyik nyelvvizsgát tudnátok ajánlani nekem?

ha e-mailben tudnátok válaszolni (aktab@citromail.hu) akkor hálás lennék,de ha ide írtok annak is örülnék.

Köszi: aktaB
MissEarnshaw Creative Commons License 2007.10.15 0 0 823

Sziasztok,

 

Diplomához kéne könnyengyorsan alapfokú német nyelvvizsga. Melyiket ajánljátok? Köszi!! 

_vadaszg_ Creative Commons License 2007.10.08 0 0 822
Sziasztok,

Érdeklődnék az ECL nyelvvizsgáról (ecl.hu). Volt már valaki vizsgázni? Milyen a többi nyelvvizsgához képest? Angolból mennék, középfokúra.

Előre is köszönöm

Gábor
K74 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 821
Sziasztok!

Novemberben szeretnék PANNON tipusú középfokú nyelvvizsgát tenni német nyelvből. Szükségem lenne egy kis tapasztalatra. Nekem ezt javasolták, így kíváncsi lennék nektek mi a véleményetek.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÉLEMÉNYETEKET

K74
S.H.O.T. Creative Commons License 2007.09.30 0 0 820

Sziasztok,

 

Van egy középfokú szóbeli (rigó utcai) nyelvvizsgám, amit 2000-ben tettem le.

Az írásbeli részt nem itt szeretném megcsinálni. Tudja valaki, hogy, ha máshol teszem le a "B" részét akkor a két különböző helyen tett nyelvvizsga érvényes-e egy "C"-nek?

 

Előre is köszi,

Angel DC Creative Commons License 2007.09.29 0 0 819
az international house a vizsgáztatás felelőse, oda írj, sztem tudnak ajánlani győrben valamit

ja, és nagyon szívesen
Előzmény: Poppy444 (818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!