Keresés

Részletes keresés

exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5143

Zsizi @ ment !
Előzmény: Zsizi (5142)
Zsizi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5142

Sziasztok Lányok!

Készül-készülget az angyalkám, remélem estére elkészülök vele.Igyekszem fotót is feltenni róla, de mivel ez az első próbálkozásom, minden kritikát és észrevételt örömmel veszek. Ha érdemesnek látjátok, akkor írjátok meg a címet, hova lehet vinni vagy küldeni, mert a gportálon nem fedeztem fel.:)

 

exiefo Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5141
Hópihe ! a szakácskád tök jó ! Olyan igazi.
Olvasom, van egy tanoncod is, nekem már egy séfem van, mert idősebb,
bizonyára jóval.

De tényleg mikor alszol ?

Ildu köszi a véleményezést !

Mindenkinek szép napot, az esetleg Katalinoknak boldog névnapot kivánok !
Előzmény: 4Hópihe (5140)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5140

ha nem volnának gyerekeim nem is tudom mi lennék nélkülük.

 több fázisban dolgozom és egyszerre több munkán... amelyikhez jobban jön az ihlet az haladosabb...és attól is függ éppen hol vagyok.magammal olyan melót viszek amihez nem kell kupi.pl füzöm a könyvtestet...vagy van e határidö, amit akkor is el akarok késziteni ha bármi közbejön ugy is meglegyen.amugy meg pisozok jól és fürgén megszervezem a teendöimet.szakácson kb egy hónapja agyalok. most a héten alakult ki z elképzelés.. és a munkát röviditette camea lejárt projektü babateste.amivel legalább 3-4órát nyertem. a fej elkészitése összidöben lehet,hogy félóra de gyerek közegben 4 volt. éjjel is jó dolgozni szunyoka helyett.

de tegnap  disznó voltam és megbeszéltük,hogy nem masszirozok hanem  alkotok..

szakács tanonc gyerekem ö  a legnagyobb meg besegitett a fözöcskében. kiegyenlitödtünk,mert ezt a szakácsot ö viszi majd az iskolai ajándékozásra..

Előzmény: ahama (5139)
ahama Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5139

  Lenne egy kérdésem: ha mondjuk volna időd varrni a gyerekek mellett, akkor hány babád készülne naponta? :))        Itt van megint egy újabb egyéni darab, a legkisebb részletig kidolgozva!  Jól látom a jobb karján a pici séfet?   Szóval csokitartó. Nem szép dolog a csemetéket ekkora kisértésnek kitenni! :)) Ilyen tartóból háromszor annyi csoki fog fogyni.

 

 A családnak javulást! Előnye is van annak,  hogy egyszerre betegek, legalább hamar túl lesztek rajta.

Előzmény: 4Hópihe (5135)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5138
Pihe, nagyon édes a szakács, csuda helyes az orra :D

Annamari, köszönöm, de már megvan (majdnem odaírtam, hogy sajna, de persze irtó boldog vagyok tőle, legjobb barátnőmtől kaptam múlt hét pénteken "boldog pénteket"
Előzmény: 4Hópihe (5135)
Annamária36 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5137

Az ARÉNA 2000 könyvkiadó most árverezi a Barátságos otthon c. könyvet!

Valaki csapjon le rá megéri!

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5136

elöbb utobb táborozások sem lesznek,mert az óraadó tanárok oraszámait is elvinnétek.

nagylánykám oföje mindenröl körmélben tájékoztatja a szülöket, hát rémes megszoritásokat hoztak, azért tanitás iránti szerelemböl-senkinek nem adnak a közértben kenyeret, igy ennek a végeredménye a tanitási minöség romlása lesz.

 nem beszélve az éjjel otthon javitott dolgozatok már nem fizetösek,mert nem az iskola épületén belül végzett munka....és nem elszámolható...ugyanugy,mint a természetben megtartott biologia óra.illetve természetismeret.. most igy hivják..

Előzmény: ildu (5133)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5135

nálunk ma minikórház nyilt,csendesek,osztom a lázcsillapitokat és ápolás közben haladtam a szakáccsal is.. két sapka készült,mert az egyik lehullot t a leszabdalt szemét ficnik közé, és mire megtaláltam megvarrtam az ujabbat...3 fület elbarmoltam,ezért meggyöztem magam,hogy a haja ugyis takarná, nem is kell oda a fülecske

nagyon olyanra akartam,mint az igazi szakácsok ,igy van  a szakácsruha duplasoros filctollal imitált gombokkal zsebekkel.törlökendö a jobb karján, ezüst névtáblája és köténye, a kis lábaskáért felturtam a z egész lakást...a merökanalat elkértem a babakonyhai elemek közül,mert az én fa merökanalam már felhasználodott korábban. az ujjak és a babatest nem az én dicsöségem camea babateste, csak a fej a saját gyártmány...szakállal nem mertem beprobálkozni,mert a tavayli kicsit butácskára sikeredett emiatt, -az üveg ital kupakra lett gyártva üvegruhával.

 ez apró csokitartó lesz majd. a vödrös banyák mintájára alakitottam.

a méret arányok elképzeléséhez: a fejecske orrnál vizszintesen átmérve kb 4cm.

kiprobáltam a korábbi fázis fotók alapján  fejbemetszésbe bedugni a nyakat és ugy összevarrni hát igy is az égbe nézett,(de nem annyira,mint az én módszeremmel )igy az álla alatt kicsit rögzitettem...

egy örömmel beljebb vagyok))))

 

nálunk csajkovszkij  diótöröje  szolgáltatta a hangulati elemet.

:o)

 

 

 

Előzmény: Némakertész:) (5132)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5134
OFF
hát igen, ildu, ezt csak a kívülállók mondják.... tarts ki (én is csak 2 hónapig írtam a napi munkaóráimat, de aztán abbahagytam a kiábrándítóan magas számok miatt...)
amúgy azért emelkedett az óraszámunk, mert nem dolgozunk :P :D
ON
Előzmény: ildu (5133)
ildu Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5133

Sziasztok,már rég csak néma olvasó üzemmódban vagyok éjjelente.Sajnos nem tudok csatlakozni a Fanni megsegítésére indult projekthez:(((  A foltvarrósoknak azért összehoztam egy béna levelet,de angyalhoz nekem jóval több idő kell. Aki nekem azt mondja mégegyszer,hogy a tanítók csak 5-6 órát dolgoznak naponta,azt kinyúvasztom!!! (jelenleg 11 óra az átlagom+itthon a házimunka)

NAGYON KLASSZ BABÁKAT/ANYALKÁKAT VARRTATOK!!!! GRATULÁLOK MINDENKINEK!!!

Exiefo,szenzációs a menyecske-babád!

Egyre jobban alakulnak ki a kül. stílusok,már nem kell néznem,ki készítette a babát,amit látok,tudom róla,ez Pihe alkotása,az Cameáé és így tovább.

Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5132
és közben haladt valaki valamivel a varrás terén?

én egy adventi naptárt próbálok összehozni, a darabkák kiszabásáig jutottam (közben magnót is szereltem, mert nem volt elág karácsonyi a hangulat a varrószobában) és dolgokat szereztem be tölteléknek... nem sok, és ma még meg kellene varrni az egészet, hogy holnap jöhessenek a batyuk (nekem is jó, hogy most jut eszembe ez az ajándék ötlet...)
:D
arcencil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5131
Igen, jó volt! A végére csak összetettük a filozófiáját a különböző babáknak :-)
Előzmény: 4Hópihe (5130)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5130

hmm azért jó volt ez a kis beszélgetös délután.

:o)

ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5129

Na mara az utolso:-) Szoval meg akartam koszonni a babugyi (ez igy tok jol nez ki) velemenyeket.
Erika, szerintem Te rosszul allsz a gyerekeidhez, eddig csupa olyasmit mondtal, ami tok kreativ szellemre vall, barbicsavarhuzo, ervelesi technika... :-)))) Most gondolkodtam el eletemben eloszor, hogy lehet, hogy a fiuknak kellene egy barbi.

 

Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5128
Ó, de kár... tényleg nagyon kíváncsi vagyok, az is olyan klassz kockás???
Előzmény: ki1csoda (5125)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5127
lol, exi, most látom csak: "szárnyas NATO katona" .... :)

hát igen, nálam polcon lenne.... (pedig nem vagyok az a katonai típus ;) )
Előzmény: exiefo (5119)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5126

Exiefo, szerintem ilyen kettosseg sokunkban van, es igen a babak valahogy adjak magukat, hogy az ember ott valositsa meg az elfedett lenyet.

Aki ott volt tudja mirol beszelek, Kaoka babaja szenzacios volt, de Neki valahogy nem tetszett;-)))

Előzmény: exiefo (5119)
ki1csoda Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5125

Nema, nalam a naptar mar nagyabol kesz, de a gep is:-( most kell majd egy uj, es ennek igazabol az idohiany szab korlatot. Fogalmam nincs milyet kell venni es mire beletanulok egy csomo ido. Szoval a naptarnak csak a szegely kell, a dobozok kesz vannak es a diszek kozul is egy jo par.

Előzmény: Némakertész:) (5124)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5124
Ah, és kicsoda, hogy állnak a naptárak? kész van a másik is? tettél már képet, csak én maradtam le, vagy még mindig rossz a géped??? már lyukad az oldalam :P
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5123
Pihe, hihi :D

Előzmény: 4Hópihe (5113)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5122
köszi évi!!!!
(a szösz.....) az utolsó 5 cm meg sztrájkba kezdett és lejött a papírról... utálom, és persze többszöröse kéne most azonnal, vagyis tegnapra, és így most kénytelen vagyok átejteni az anyagaimat, és bemesélni nekik, hogy 2 oldalast vasaltam rájuk, hátha elhiszik :D:D:D
Némakertész:) Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5121
Szia Kicsoda!

Vicces, hogy írtad, nem értünk egyet.... :D olvasva téged először elhittem (mert ezt írtad, de a végére valahogy mégis az én véleményemmel egyező dolgot olvastam....) mert igen, kell beszélni, de áááááá, nem tudom rendesen leírni, hogy gondolom (már kétszer kitöröltem...).... de az se baj, ha nem értenénk egyet, mert én is szeretlek, nagyon örültem, hogy találkoztunk, és remélem, a jövőben is összejön :D

és tényleg nekem is nagyon tetszett a "borzadály"..... ahm rájöttem , nem a vitatkozással van a baj, meggyőzni nem kell talán a többieket... és meggyőzés terméészetesen nem egyenlő a kritikával, amit jó, ha mindenki helyén kezel... tényleg abból tanulunk.... (nyilván semmi értelme mindenre beírni, hogy hú, de szép...) és tényleg jól áll a konty az angyalkának, kár lett volna kihagyni...

jaj, na, akkor ma már egyetlen komoly szót sem próbálok írni, úgyis csak zöldségek jönnek ki......:D

Előzmény: ki1csoda (5111)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5120

Kedves Pihécske!

 

Nagyon köszönöm a dícséretet!

Előzmény: 4Hópihe (5118)
exiefo Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5119

:)) örülök az egészséges kritikádnak, és a jövöre vonatkozólag is elvárom.
Tudod én egy francia szabóságban nöttem, tanultam, az értő tudja, mi a
francia és az angol között a külömség.
Mi folyamatosan fidres fodros firlefáncos, taft selyem düsesz bársony organza
anyagokkal dolgoztunk.
Mellettünk volt a ffi szabóság , átjártam lesekedni, és az lett az eredmény,
Hogy olyan fokú disszonancia alakult ki bennem, ami vénségemig elkisért.

Nem hiszed el, de nekem nincs franciás ruhám, viszont angolos kosztümjeim igen.
Nincs fodros szines csicsás rongyom, ezeket élem ki a babáimban.
Ami talán megmaradt, az a szőrme, és az ékszer szeretete. már amennyire
ez megengedhető volt a családi költségvetésből. / 3 gyerek /

Viszont örülök , hogy legalább Neked tettszik ez a szárnyas NATO katona.

Próbálkozni fogok még ,de az csak nagyon - nagyon jó kedvü nap kell legyen
Ugyis megmutatom.

De nem vagyok egyedül, izlésemmel . Emlékeztek a törpémre, ? 13 db rendelt.

Én is bocs a hosszú off ért szép estét, ha már ma nem.
Előzmény: ki1csoda (5112)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5118

ááá közben visszatértél, mig kikerestem a hsz-dat.)))

 kalap le a ruhád elött...

volt barbiruha varrós idöszak nálunk is, amikor a nagyobbik kislányom barbizott... tudom mit hoztál létre..

 gratulálok))))

Előzmény: marcsimama (5116)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5117

nehogy elvesszen a beszélgetés között morcsimama kérdése.

KAOKA

itt hozzád szoló kérdés

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=73564551&t=9158876

marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5116

Barbi-ruha

 

Talán most.

Előzmény: marcsimama (5115)
marcsimama Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5115

 

Délután ígértem, hogy megmutatom a Barbi-ruhát. Talán sikerül elküldenem a képet. Szegény kis roncs-babát a bolhapiacon vettem 100 Ft-ért, hogy fel tudjam prőbálni a ruhát.

Előzmény: marcsimama (5087)
4Hópihe Creative Commons License 2007.11.24 0 0 5114

nem nem.

:o)))

Előzmény: ezkriszti2 (5109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!